Zasvěťte leden masturbaci, vyhnete se depresi, radí sexuoložka

Suchý únor, vlhký leden. V prvním měsíci nového roku bychom si měli dopřát každý den sólo sex, doporučuje klinická sexuoložka Ness Cooperová. Leden totiž bývá nejnešťastnějším měsícem roku a masturbace pomůže vyhnout se depresím.

Od depresivních nálad nám může pomoci masturbace, tvrdí sexuoložka. | foto: Profimedia.cz

Je to nejmizernější doba, píše list New York Post s odkazem na rozličné studie. Lednové deprese jsou reálné, souhlasí například i server Business Insider

A cituje důvody, pro něž bývá leden obtížnou dobou podle soudu terapeutky Rosemary Swordové: Musíme se vrátit do práce, po sváteční náladě se vše vrací do normálu. Přátelé a rodinní příslušníci, které vídáte pouze o svátcích, jsou pryč. Musíte se smířit s tím, že jste nestihli vše, co jste chtěli. Začíná se už vyjevovat, že ne všechna předsevzetí zvládnete dodržet. Přemíra jídla a pití vám neprospěla. Dny jsou pořád krátké, je zima, do jara je pořád daleko, i když ho už chcete mnohem víc, než jste po něm toužili v prosinci.

Důvodů je spousta. Společným jmenovatelem mnoha z nich je, že zvlášť citlivě, možná dokonce zveličeně, vnímáme rozdíl mezi tím, jaké bychom chtěli věci mít, a tím, jaké jsou ve skutečnosti, shrnuje na blogu Oxford Open Learning psycholog a odborník na poruchy nálady Ed Watkins.

A právě proto přichází sexuoložka Cooperová se svým doporučením.

Potěšení na vaší straně

Masturbace jednou denně podle ní přináší výrazné duševní benefity. Upřít pozornost ke svému tělu se speciálně ve chvíli, kdy duši přepadá špatná nálada, vyplatí. „Jde o to strávit něco času tím, že se budete věnovat sami sobě,“ líčí v New York Post.

Mnohé studie s ní souhlasí, sebeuspokojování přináší uvolnění, odreagování, snižuje stres, produkuje lepší náladu. Například výzkum, byť byl provedený ve spolupráci s výrobcem masturbačních pomůcek plusOne, zjistil, že autoerotika snižuje úzkost, nervozitu, depresi, pocity beznaděje, bezútěšnosti.

Masturbace jako lék. Podporuje imunitu, zlepšuje průchod krve

Masturbace si poradí i se stresem v práci, jenže pozor, ať se pro vás nestane...

Není to jen sex s někým, koho opravdu milujete, řečeno slovy Woodyho Allena. Je to též vaše pomocná zdravotní síla. Masturbace dokáže podporovat imunitu, zbavuje stresu, zlepšuje náladu, spánek i průchodnost cév.

A přizvukují i početná osobní svědectví. „Poté, co u mě selhaly prášky a terapie, jsem zjistila, že štěstí máme často ve vlastních rukách. V mém případu tedy prstech,“ přiznala například magazínu Vice žena ukrytá pod jménem Aishwarya a upřesnila: „Masturbuju, kdykoli cítím depresi nebo úzkost.“

Sexuoložka přitom nezastírá, že jakkoli masturbace naší náladě pomůže, samo mrzuté rozpoložení chuť na lék v podobě autoerotiky naopak nepodpoří. 

Pomoci si však můžeme triky. Cooperová zmiňuje erotické hračky, pornografii, speciálně v jejím audio vydání. A též propojení meditace všímavosti a tělesných dotyků. „Uveďte se do relaxovaného stavu a všímejte si pocitů, vjemů, které se ve vašem těle odehrávají,“ líčí. Dodává přitom, že masturbace rozhodně nemusí nutně znamenat orgasmus a spurtování za ním. Jejím cílem může být nalezení pro nás dosud neznámých erotogenních míst, ponoření se do tělesných pocitů.

Listopad versus leden

Sexuoložka Cooperová se mediálně připomněla již v případě jiné výzvy, docela opačné, a pro jiný měsíc. Ozvala se při kampani NNN, No Nut November, která s pomocí slangové fráze vyzývá k listopadu bez ejakulace. Je to vlastně sexuoložčina lednová výzva se stejnými aspiracemi, ale s opačným znaménkem.

Kampaň je spojená s proti-masturbační mužskou komunitou NoFap, která se odkazuje například na psychologa Jordana Petersona, která však též podle mnohých šetření prorostla s takzvanou „alternativní“, krajní pravicí, konspirátory a stoupenci bílé nadvlády. Propagátoři listopadovou kampaň obhajují tím, že jim abstinence od ejakulace naděluje „nadlidské schopnosti“, jejich příklady poté bývají zdrojem posměchu mnoha médií.

Například list Independent tak s gustem a potěšením citoval několik svědectví o tom, jak má anti-ejakulační listopad pomáhat mužskému duševnímu zdraví a kondici. Jeden z praktikujících ejakulačních abstinentů popisoval, jak se jeho úzkost umenšila na minimum, zatímco „hladina energie“ „stoupla k oblakům“. 

„Před třemi týdny jsem si nedovedl ani představit, jak nadlidským se stanu, byl jsem měkký, poddajný, stydlivý, úzkostný, neschopný udržet oční kontakt,“ líčil a chválil si, jak díky abstinenci dokáže, vskutku nadlidsky, „zachovávat oční kontakt s kolegy i kolegyněmi v práci delší dobu“.

Další popisoval, jak se jeho sexuální energie transformovala v chlapáckou drsnost. „Doslova cítím, jak mi proudí tělem. Opravdu ji cítím jako super-moc. Nepřeháním,“ jásá další.

Cooperová tehdy proti vychvalování ejakulační abstinence vystoupila. „Abstinovat od toho, co má pro naše životy takový přínos, emočně, psychicky, dokonce sociálně, nám obecně nijak nepomůže,“ uvedla. A upřesnila, že masturbace a sexuální stimulace „dokáže produkovat spoustu hormonů se zdravotními benefity, které mohou zlepšit spánkové vzorce a návyky, snížit úzkost a příznaky deprese“. 

Proto pro listopad ejakulační abstinenci nedoporučovala, teď by z totožných důvodů masturbaci ráda naordinovala speciálně pro často posmutnělý leden.

Autoři:
  • Nejčtenější

Hodně lidí naštveme, imitace je dokonalá, říká výrobce slaniny z 3D tiskárny

21. února 2024

Za hodinu vyrobí čtvrt tuny slaniny. Je neobvyklá ve dvou ohledech – je z rostlin a produkuje ji 3D...

Erekce pro zdraví. Mohou být prevencí, tréninkem, chválí je studie

19. února 2024

Podívala se na erekci, na její mechanismus, z docela novátorského pohledu, zaměřila se na málo...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Bitva na ostrově Texel. Druhou světovou válku uzavřel v Evropě masakr

22. února 2024

Popravy zajatců u hrobů, které si museli předem vykopat. Vypalování farem s lidmi uvnitř. Ačkoliv...

Kam až zašel nenechavý ředitel Domu pionýrů. Vraždil mimořádně zákeřně

24. února 2024

Premium Kostelní zvon dvakrát udeřil. Bylo půl třetí ráno. Temnou silnicí šel svižným krokem muž. Na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Sto milionů dolarů jen tak neunesete: mýty nejen o bankovních loupežích

23. února 2024

Akční krimifilmy je vykreslují jako nejsvůdnější ze všech zločinů. Bankovní loupeže a krádeže...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Sex, krása, moc. A hodně úvah. Spektrum dívek v subkultuře femcel je pestré

26. února 2024

Premium Rozhodně nejsou tak probádanou komunitou jako incelové. Ani tak nebezpečnou. Jejich náhledy a úvahy...

Plavat v řece je příjemnější než studená sprcha, jde to samo, líčí otužilec začátky

25. února 2024

Premium Tmavá hladina Vltavy připomíná klidný rybník. Není to tak vždycky, jindy mě ledové vlnky ostře...

Krize přišla v noci, plaval jsem v čiré tmě, líčí mladý pokořitel La Manche

25. února 2024

Premium Teprve devatenáctiletý Filip Jícha z Kladna se v polovině září stal jedním z nejmladších Čechů,...

Kam až zašel nenechavý ředitel Domu pionýrů. Vraždil mimořádně zákeřně

24. února 2024

Premium Kostelní zvon dvakrát udeřil. Bylo půl třetí ráno. Temnou silnicí šel svižným krokem muž. Na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...