Miloslav Ludvík

Vydáno 29. 11. 2017
Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík se v barvách ČSSD angažuje i v komunální politice. Od listopadu 2016 vedl rok ministerstvo zdravotnictví.

Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Ředitelem Motola se stal v roce 2000. O jedenáct let později bylo kolem jeho osoby rozvířeno hned několik kontroverzních kauz. Tehdejší mluvčí nemocnice Eva Jurinová komentovala jeho údajné selhání, když odjel na dovolenou v době masivních lékařských protestů. Ludvík svou podřízenou vzápětí odvolal.

Zároveň se na internet dostal údajný záznam jeho konverzace s personálem, v němž nabádal k přednostní péči o prominentní pacienty a vyjadřoval se o předem rozhodnutých výběrových řízeních slovy „Bez protekce a fingovaných tendrů to nejde.“ Záznam označil za sestříhaný a zmanipulovaný.

Od roku 2002 zasedá v Zastupitelstvu hlavního města Prahy, v komunálních volbách 2014 neúspěšně kandidoval na pražského primátora.

Poslední listopadový den roku 2016 ho prezident jmenoval ministrem zdravotnictví, ve vládě nahradil Svatopluka Němečka.

Studoval matematické Gymnázium Wilhelma Piecka. Titul Ing. získal na Obchodní fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze, Mgr. na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a MBA na Prague Bussiness School.

V průběhu 90. let zastával manažerské pozice ve společnostech SPOFA, Chemapol Group nebo ČS Factoring a. s. Po zvolení do zastupitelstva se roku 2002 dostal do statutárních rad několika dalších podniků (Pražská energetika Holding a. s., atd.).

Od roku 1990 je členem ČSSD. Je ženatý a má tři dcery. Za své záliby označuje rekreační plavání, lyžování nebo hru na piáno.

Autor: iDNES.cz
Fotogalerie