Aby trávení nebylo trápení. Přizvěte na pomoc bylinky

  • 1
Nevolnost, nadýmání, ztráta chuti k jídlu. Všechny tyto nepříjemné zdravotní potíže jsou daň za život plný stresu. Zkuste zlepšit své trávení pomocí bylinek. Poradíme vám, které jsou nejlepší. Ať už ve formě čaje nebo tinktury.
Andělika lékařská

Andělika lékařská

Hořčiny obsažené v této nenápadné, avšak velmi mocné „rostlině andělů“ vám vyladí trávení tak dokonale, že budete mít v břiše „jako v pokojíčku“.

Účinný je zejména extrakt z kořene, který působí proti nadýmání, křečím, ale i poruchám trávení způsobeným dysfunkcí slinivky břišní.

Zabraňuje kvasným a hnilobným procesům ve střevech, mírní projevy žaludeční neurózy a snižuje překyselení.

Ostropestřec má tak silné regenerační účinky, že dokáže zachránit i silně...

Ostropestřec mariánský

Okrasný bodlák s pověstí „jaterního experta“ se doporučuje také při žlučníkových potížích a onemocněních dvanácterníku.

Komplex účinných látek (flavolignanů) souhrnně nazývaný silymarin podporuje tvorbu a uvolňování žluči, a tím napomáhá dobrému trávení.

Meduňka

Meduňka lékařská

Bylinka s medově-citronovou vůní přivolává podle starých lidových herbářů veselé sny, ale dokáže ukonejšit i rozbouřený žaludek.

Obsažené látky potlačují tvorbu plynů, zvyšují produkci žluči a mohou být i velmi užitečným pomocníkem při žaludeční či ledvinové kolice.

Kmínový olej vyráběný v Olejovém mlýně Petráveč oceňují nejen restaurace, do...

Kmín kořenný

Oblíbený prostředek pro léčbu plynatosti. Stimuluje trávení, potlačuje záněty v zažívacím traktu a má výrazné antimikrobiální účinky.

Víte, proč se kmín přidává k bramborám při vaření? Neutralizuje solanin, což je v podstatě nervový jed.

Tipy proti pálení žáhy

Sklenice vody s čerstvě vymačkanou šťávou z poloviny citronu – ten se navzdory své kyselé chuti chová v těle jako silná zásada.

Zázvorový čaj – působí protizánětlivě a mírní bolest za hrudní kostí.

Sklenice vody se dvěma lžičkami jablečného octa – urychluje trávení a pomáhá potlačit bolest spojenou s pálením žáhy.

Čerstvá šťáva z brambor (připravíte v odšťavňovači) – snižuje překyselení.

Mandle – podporují trávení a neutralizují žaludeční kyseliny.

Heřmánek pravý

Heřmánek pravý

Když to přeženete s nedělním obědem nebo vás přemůže „mlsná“ a vašemu žaludku to dvakrát nesedne, dejte si šálek heřmánkového čaje.

Působí jako hojivý balzám. Má uvolňující účinky, podporuje peristaltiku a ulevuje při střevních křečích.

Komerční rámeček
Výhry v soutěžním kvízu

V letním soutěžním kvízu na Zdraví iDNES.cz získá 10 vylosovaných čtenářů Aloe Vera detoxikace organismu od firmy Dr.Nek. Aloe vera gel zmírňuje kyselost žaludku, blahodárně působí na trávicí soustavu, na kvalitu pokožky či glykémie, na imunitu.

 

Výrobek obsahuje šťávu s malými kousky gelovité dužniny z listu Aloe vera barbadensis Miller, vypěstované na certifikovaných polích v Mexiku.

Aloe vera vyniká širokým spektrem příznivých účinků na organismus, např. stimuluje metabolismus, posiluje při únavě, zvyšuje psychickou odolnost. Příznivě ovlivňuje kvalitu kůže, podporuje imunitní funkce. Blahodárně působí na trávicí soustavu, podporuje látkovou výměnu a pravidelnou střevní činnost, zmírňuje kyselost žaludku a pálení žáhy. Pomáhá udržovat normální metabolismus glukózy a inzulínu, příznivě působí na hladinu glykémie.