Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Diskuse k článku

Moje nemoc začala modřinou, nakonec jsem přišla o slezinu

Na mou nemoc, idiopatickou trombocytopenickou purpuru, mi lékaři přišli úplnou náhodou. Objevila se mi na rameni obyčejná modřina, která se pořád zvětšovala. Doktor mi raději odebral krev a zjistil, že mám velmi málo krevních destiček. Čtenářka Lenka napsala další díl našeho seriálu Můj boj s nemocí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

danax

pokud mi někdo způsobí

úmyslně majetkovou újmu, není to žalovatelné?

0/0
18.7.2010 16:47

danax

pokud mi někdo způsobí

0/0
18.7.2010 16:46

153624

co dělala CSSD?

Osm let  nepřetržitě (nikdo tak dlouho v jednom kuse od sametu nevládl) byla u moci CSSD.Současné posudkové lékařství je z její dílny.Co bránilo pánům ministrům Špidlům či Škromachům stav změnit? Nic! Pro přesnost: oba věděli,že na počet obyvatel máme mnohem víc inv. důchodů.Že by zde lidé byli více nemocní? Kdeže, jen více kličkují a ví to i socialisté.R^

0/0
18.7.2010 15:37

vitka

kde je spravedlnost?

Situace kolem invalidních důchodů je v současné době hrozná..Znám lidi,kteří je mají léta-letoucí a jsou to relativně zdraví lidé.Jenže jim byly přiznány dávno a už se o ně bát nemusí.Dnes by jim přiznány nebyly.A jsou případy (a není jich málo),kdy plný invalidní důchod byl invalidovi odebrán,že je zdravý a nepotřebuje ho.1. známý měl ID po mozkové příhodě - vrátil se do života jako 2leté dítě.Učil se vše od začátku.Důchod mu odebrali v době,kdy se léčil na rakovinu plic a zemřel asi 2měsíce po odebrání.Na ID byl necelé 2 roky. 2. známý měl také plný ID,byl předvolán ke komisi,tam mu zdělili,že játra zdravé nikdy mít nebude (nikdy nepil) a zemřel týden po verdiktu.Potvrzení o odebrání důchodu přišlo jeho vdově - s kostatováním,že je zdravý. Myslím, že to jako vzorek stačí. Posudkoví lékař ijako takoví,se s platem jiných lékařů nemůžou rovnat.Ale věřte,chudáci to nejsou.Znám dva. Lékařka by měla být 10 let ve starobním důchodu a lékař (bývalý závodní) těsně před důchodem -alkoholik.

0/0
17.7.2010 14:34

Mc_Bain

Re: kde je spravedlnost?

... spravedlnost neexistuje. Je třeba ji někdy vzít do vlastní rukou.

0/0
18.7.2010 0:23

karels

Re: kde je spravedlnost?

Jak?

0/0
18.7.2010 9:17

vitka

Re: kde je spravedlnost?

Ne že bych to schvalovala, ale dokážu pochopit lidi, kteří by vzali spravedlnost do svých rukou. Pokud je někdo odebráním důchodu existenčně zničen, zničí život odpovědnému - tomu kdo mu ublížil. V naší republice se s tímto zatím nesetkáváme,ale ve světě to bývá dosti běžné.Chápu, že v situaci, kdy člověk neví kudy kam,sáhne i po střelné zbrani. Jak budou tyto případy přibývat,je jen otázka času, kdy komu "rupnou nervy". Vemte si případ mé bývalé kolegyně z práce. Léčila se ( a léčí stále) na rakovinu.Plný invalidní důchod jí odebrali - že je zdravá - zaměstnat jí nechtějí - že je nemocná. Pro lékaře nemocná, pro posudkovou komisi ne! Na UP brala podporu krátkou dobu a na sociálku nemá nárok - její muž podniká ("přežívá") - je přece žena podnikatele.Muž chodí do lesa s motorovou pilou - takový to je podnikatel a "milionář".Když vydělává,musí pamatovat na dobu,kdy se venku dělat nedá a z něčeho se musí žít.

0/0
18.7.2010 11:32

153624

Re: kde je spravedlnost?

Ty seš ale trumpetka,že?

0/0
18.7.2010 15:43

153624

Re: kde je spravedlnost?

Tím románem jsi chtěl sdělit co?Tuším,že o systému přiznávání důchodů víš velké nic.;-D

0/0
18.7.2010 15:40

akme

Chceteto či co,

 každý je pánem věci příštích , a u voleb máte možnost . Dle letošních je vám to šumafuk a tak se nedivte jak to vypadá ve státě. Lidé sic odstranili socani ,KDU a rudý, ale ponechali ve hře V V ,TOP 9 , a zloděje ,tak jak Vám pomoci .Blbý a blbější věří v zázrak jenž se nekoná ,Vasil z Nedělišť.

0/0
17.7.2010 14:21

fra

Mudr Pavelka Top 09

Stačí mít ty správné známosti a jde to jak po másle . Posudkový lékař a "expert" Top 09 by Vám určitě poradil. Stačí být jen pouze v té pravé straně.Zkuste se s ním poradit. Ale jen poradit, léčit ne, hrozí smrtelné nebezpečí. Má s tím zkušenosti.

0/0
17.7.2010 13:33

Jiří Pěnička

Invalidní důchod

Takových případů jsou stovky. A to existují celé rodiny v invalidním důchodu, které posedávají po hospodách, nic jim není a nikdo na ně nemůže. Jak je to možné? 

.

I kdyby ale invalidní důchod měli lidé potřební i podvodníci, pořád to v rozpočtu tvoří zanedbatelnou položku. Proč se musí nemocným lidem brát možnost důstojného života a jinde se vyhazují stamiliardy za nesmysly?

0/0
17.7.2010 12:26

vtech

Re: Invalidní důchod

1. Kolik "zanedbatelnych" miliard by to asi tak bylo, podle Vas?

2. Za jaky nesmysl se treba vyhodily "stamiliardy"?

0/0
17.7.2010 12:56

Stará turistka

posudkáři nevycházejí z lékařské zprávy?

8-o

0/0
17.7.2010 11:15

tzn

Nechce se mi tomu verit.

Verifikuje nekdo z redakce tyhle prispevky ctenaru?

0/0
17.7.2010 10:51

mochii

Re: Nechce se mi tomu verit.

..tak tomu věřte!..já věřím..mám podobnou zkušenost.Po operaci prvé ruky,ruka zůstala nehybná a invalidní důchod mi nebyl přiznán, z práce jsem byla propuštěna,čemu jsem se ani nedivila,jelikož co s pracovníkem co má jen funkční levou ruku!!!Po 40 letech práce,jsem stala nezaměstnanou.Po 2měsících evidence úřadu práce jsem prodělala infarkt a jelikož jsem se nedostavila na pravidelnou schůzku,byla jsem vyřazena z evidence,tudíž přišla i o podporu.Jako omluvenka nestačila ani propouštěcí zpráva z nemocnice!!!!!!Musela jsem absolvovat správní řízení a oběhat spoustu potvrzení aby mi byla podpora opět přiznána....tak,že teď čekám až se úředníci rozhodnou,jestli mi tu podporu opět přiznají.Opravdu ponižující!

0/0
17.7.2010 11:29

liptoncz

Jak je možné, že z lékařského hlediska...

Jak je možné, že z lékařského hlediska je pacient vážně nemocný - nebo nemocný do té míry, že mu to komplikuje a omezuje kvalitní život... a posudková komise je neoblomná a její postoj ne nekompromisní. Nezavání to korupcí? Nebo jsou kriteria pro přiznání částečného nebo plného invalůidního důchodů natolik diletansky uzákoněné, že si je každý vykládá jinak... resp. je to nekvalitní českou legislativou. Když provedete nějakou práci chybně: aú nezaplatí vám ji bú zaplatí méně c/ budete ji muset nez náhrady opravit. Co se dělo v Parlametu ČR se špatně odhlasovanou legislativou? Nic, byla běžně aplikována na občany této země.

0/0
17.7.2010 10:39

Axl_tipovani

Re: Jak je možné, že z lékařského hlediska...

Tlak pojistoven, nova pravidla nastavena v druhem pololeti r.2009, obecne je s tichou podporou statu zamerem maximalne zprisnit  ( prip.eliminovat) priznani ID v republice, z velmi tezkych pripadu se ocekava, ze bude do roku 2014 radove 80% v lehcich skupinach, z lehcich skupin se prerazuje do stavu prace schopen.Nejvetsi merou(tlakem) k tomu prispiva nase kralovna- VZP.

Podle meho nazoru to hranici s hyenismem. Neoficialni prislib pro posud.lekare v pripade vyskytnuteho pripadu v prvni a druhe pribuzenske linii - nebudou se delat problemy,posudkovy lekar v nasi rodine,vim o cem pisi, zatim jsme "vyhody" nevyuzili, takze nevim,zda neoficialni "prislib" je v pripade nutnosti skutecne splnen

P.S.Schalke foreverV[>-]

0/0
17.7.2010 19:19

Jean-Luc Picard

Re: Jak je možné, že z lékařského hlediska...

Obávám se, že se mýlíte  tím rychlým odsudkem Zdravotních pojišťoven. Ty totiž hradí jen zdravotní péči ne invalidní důchody. Budou třeba řešit berle  či invalidní vozík, ale ne invalidní důchod. Ten řeší posudkové komise na "sociálce".

Vím o čem mluvím, v rodině jsme podobný problém řešili - vyšetření u mnoha lékařů a nakonec posudková komise na sociálce. Také jsme řešili i několik kompenzačních pomůcek a invalidní vozík (i se specifickými úpravami).

Takže za tyto problémy určitě nemohou zdravotní pojišťovny. Ty mají tzv. revizní lékaře, kteří kontrolují oprávněnost vyúčtování zdravotní péče. Posudkové komise má pod palcem "sociálka", stejně jako kontroly dodržování léčebného režimu (jestli jste na nemocenské doma, nebo někde děláte černotu). I invalidní důchody a nemocenská jde ze "sociálky".

0/0
18.7.2010 8:26

terezav

posudkové komise

jsou povětšinou humus; přiznají důchod kdejakýmu flákači, ale opravdu nemocným lidem ho berou... je tohle normální??????? přála bych zažít posudkovejm lékařům, to co zažívají ti opravdu nemocní, kterým důchod nepřiznali!!!! Často mi také příjde, že posudkové lékaře dělají absolventi medicíny, kterým školu někdo zapaltil, jinak by snad tyhle hnusy nemohli dělat; znám několik případů lidí dost nemocných, kterým ID přiznán nebyl a přesto vím, že jejich pracovní schopnost je opravdu minimální

0/0
17.7.2010 10:23

Jan123

Jo to je normální

zebrali vám důchod proto, že jste lékářům nedala málý ůplatek, který se v tomto případě pohybuje kolem 200 tisíc.

Celý tenhle stát je tak prolezlý korupci až se tomu nechce věřit.

U nás dostanete důchod, ale taxa je 200 k.

Pro vás to musí být hrozný život.

0/0
17.7.2010 9:25

tzn

Re: Jo to je normální

200 tacu, kde je vzit. Nez je na duchode vycerpate, treba natahnete brka. Taky se muze zmenit posudkova komise a za dva roky vam duchod sebere. Princip korupce se da razantne potlacit jenom, kdyz se budou trestat obe strany, uplaceny i uplatkar. A razantne trestat, ne podminkou, ale propadem majetku a nepodminene. To byste koukali, jak to prestane. Na korupci zajdeme vsichni, jestli se nepotlaci. Urednici prijdou o vedlejsak, ktery nekolikanasobne prekracuje jejich slusne platy. Je to rakovina, ktera presla z totace. A platime je vsichni, kteri od statu neco potrebuji.

0/0
17.7.2010 10:44

qsubt

Re: Jo to je normální

co tu siris bludy? Netusim proc ctenarce inv duchod vzali, ale v rodine jeden inv duchod mame - a verte tomu ne, nedala se nikomu ani petikoruna, natoz nejakych 200tisic...

0/0
17.7.2010 11:12

vtech

Re: Jo to je normální

Kecy. Moje mama dostala invalidni duchod a nedala nikomu ani korunu. Stacilo ve stovce dostat smyk, napalit to do vetrolamu, pak si polezet 8dni v komatu a nakonec se ucit pul roku znova chodit a mluvit.

0/0
17.7.2010 11:57

Kytickaa

Re: Jo to je normální

Co to tady meleš za nesmysly....můj syn má důchod od 18 let a to plný invalidní, jeho mentální postižení je takové, že pokud je v chráněné dílně, tak pracovat lehce může, ale bez dohledu ne. Vůbec nebyl problém s posudkáři, poprvé když jsme tam přišli, tak jen na základě zpráv od lékařů, už měli připravený formulář o přiznání důchodu a jen ho podepsal. Na 2 přezkumech od té doby jsme ani nebyli fyzicky, stačilo poslat nové lékařské výsledky. Nyní ho má ve svých 23 letech přiznán už s trvalou platností.

0/0
17.7.2010 13:40

pavelcz1

Lidi jsou podvodníci.

Lidi zneužívaj co se dá, hodně lidí jsou obyčejný paraziti. Jako jednoduchej příklad se Stačí podívat na auta u supermarketu, kolik jich má za sklem modrou cedulku invalida, aniž by ji evidentně potřeboval - např. babička je na vozíku, tak si vnuk zařídí cedulku a ma neomezený parkování... Lidi zneužívaj cokoliv, i dávky, a pak se není čemu divit že nejsou peníze pro ty co je opravdu potřebujou jako je nejspíš tenhle případ. Je mi to to líto, ale lidi jsou prostě sobecký vychcánci...

0/0
17.7.2010 9:24

terezav

Re: Lidi jsou podvodníci.

lidi jsou sobečtí vychcánci.... ale jen pokud jim to někdo dovolí  - v čr je to stát; privilegovaní jsou zloději (nemyslím kapsáře) a vychcánci a slušný človék jen a jen platí + státním úředníkům na jejich platy ačkoliv služby jsou v mnohých případech super mizerné, jako třeba v případě mnoha úředníků české správy sociálního zabezpečení, která ztrácí dokumenty a pak za to chce napařovat pokuty (v desítkách tisíc) - a takový úředník, který něco ztratí je za svůj lempling (nepoctivou práci) nepostižitelný

0/0
17.7.2010 10:36

Stará turistka

Re: Lidi jsou podvodníci.

Nešiřte bludy. Tu cedulku smí používat, jen když v autě převáží toho invalidu, jinak je to protizákonné. Takže se to dá lehce kontrolovat.

0/0
17.7.2010 11:15

mhplus

Re: Lidi jsou podvodníci.

Kde není žalobce, není soudce - ještě jsem neviděl, aby na parkovišti před super/hyper někdo kontroloval oprávněnost použití cedulky invalidy, přitom si troufám odhadnout, že by kontrolní orgán měl na takovém místě "žně".

0/0
17.7.2010 11:53

Stará turistka

Re: Lidi jsou podvodníci.

A byla tam policie? Jestli ne, není se čemu divit. Měl jste to jim to nahlásit.

0/0
17.7.2010 12:02

mhplus

Re: Lidi jsou podvodníci.

Typické "hraběcí rady"...

0/0
17.7.2010 12:49

Stará turistka

Re: Lidi jsou podvodníci.

Jestli je Vám zatěžko použít telefon, nestěžujte si.

0/0
17.7.2010 12:51

mhplus

Re: Lidi jsou podvodníci.

Milá dámo, to přece není o nějakém telefonátu, na který PČR zareaguje max.zápisem z fiktivního výjezdu "při provedené obhlídce nebyl shledán žádný přestupek"! Je to o skutečných pravidelně-nepravidelných náhodných kontrolách na místě, jenomže to je za a) "namáhavější" a důkazně problematičtější, než kontrolovat lékárničky, měřit rychlost nebo rozdávat "botičky", b) vedení supermarketů by rychle začala vyjadřovat nevoli nad "zbytečným plašením zákazníků". Na druhou stranu chápu, že v našem právním státě bude faktická možnost postihu malá, maximálně by to odnesl někdo, kdo cedulku zneužil výjimečně - znám to z jiného soudku: v sousedství provozuje v zákonech velice dobře se orientující pán (správně česky řečeno "hajzl") penzion

0/0
17.7.2010 15:41

mhplus

Re: Lidi jsou podvodníci.

v nezkoulaudovaném domě - na "občanské upozornění z místa bydliště" se u něj vystřídalo několik kontrol (ČOI, ŽÚ, SÚ, FÚ) a přes to, že mu na domě visí reklama, na webu existují stránky s fotkami a ceníkem, "skutek se nepodařilo věrohodně prokázat" - úředníci sami přiznávají, že na něj nemají, protože mj. o kontrolách už dopředu věděl a nastrčené figuranty odmítl ubytovat :-/

0/0
17.7.2010 15:42

vitka

Re: Lidi jsou podvodníci.

Máte pravdu.Použít tuto výhodu smíte jen pokud máte v autě přítomného invalidu,kterému byl "vozíčkář" -např. přiznán.Pokud v autě nesedí,můžete mít cedulku za sklem,ale nesmíte např. parkovat na místě pro invalidy. Můžu vám říci,že u nás na Moravě to policajti dost často kontrolují a i pokutují.Jsem pro.

0/0
17.7.2010 13:59

Linde SK

Vypadáto to tak, že jediný člověk, který může makat

jsem já. 8-o

0/0
17.7.2010 9:19

wwwand

A co na to Kocáb a spol.?

Nemá stprávnou barvu pleti - takže nic. Jinak už by se byli v prsa, přednášeli plamenné keci a hledali penězovody ve státní kase.

Fakt je, že v tomhle státě se dobře živý kdejakej razítkovač, ouřada a financcifršpion, pak hromada nemakačenků z diškriminovaného etnika, ale ostatní ostrouhají. Buď plať na daních a poplatcích až do zblbnutí jen za to že dejcháš, a když opravdu omarodíš ale nedáš správný obolos na správném místě, tak si třebas chcípni...

0/0
17.7.2010 9:18

ivan.ivan

ivan.ivan

Platit nekomu potrebnému invalidní důchod? Vadí.... Živit za nič v politike kopu lajdákov? Nevadí....

0/0
17.7.2010 7:31

adem

lakatoš

no keby si bola černá ako já, tak by ti duchod dali, zebrala by sio rodzinu a bedákat na socialke a u dochtora a dali by ti .. lakatoš Tibor,

0/0
17.7.2010 7:18

Jen jeden?

bohužel

právě pro podobně nemocné lidi mi nevadí odvádět takové daně - jenže oni důchod nedostanou a kdejakej cikán je invalidní důchodce

0/0
17.7.2010 6:30

trenchard

Re: bohuĹľel

jednou mi kamarad vypravel, ze cekal s odjezdem vlaku, kvuli dvema bezcum (z toho nejmenovaneho etnika), kteri urazili vzdalenost cca 500m rychlosti blesku. nu a kdyz po nich chtel jizdenky, tak si kupovali jen jednu, ponevadz ten rychlejsi mel prukazku ZTP a ten o vterinku pomalejsi prukazku ZTP/P! je to zmar, chudak pani ...

0/0
17.7.2010 7:28

terezav

Re: bohuĹľel

ano, a tak to prostě je; majitelé invalidních parkovacích míst jsou mezi prvními, pokud napadne sníh kdo mají odházené auto; pokud napadne půl metru sněhu, jak takový invalida stihne uklidit tolik sněhu daleko dřív než zdravý jedinec???? Asi to nedude jeho nemocí, ale tím, že mu nějakej dobře zaplacenej přiklep něco, na co má nárok někdo úplně jinej; taky je docela zajímavý, že krom toho, že někteří invalidé zázračně rychle odklidí sníh ze svého auta, také jsou většinu roku někde v háji, takže jejich vyhrazené parkovací místo je věčně prázdné - kde na svoje výjezdy berou peníze, když potřebují úlevy??? a dost často, když už se vrací tito invalidé, vrací se po osmé hodině večerní - to je opravdu zvláštní druh invalidity; stát by asi měl zavést lepší kontrolní mechanismy......všech

0/0
17.7.2010 10:29

pufina

I já

kolem sebe vidím pár lidí kteří jsou po těžkých nemocech ,jsou z nich trosky do slova a do písmene ale musí jezdit na pracák a žebrat o různé dávky.Přitom se jim ani nikdo nemusí dívat do papírů aby viděl že jsou totálně na dně.

0/0
17.7.2010 6:18

Rudý přízrak fights for freedom

vymluvy, hezky makat ...

Proste tady je jasne videt, ze veskere socialni vyhody je treba co nejdrive zrusit, pak to dopada tak, ze nekteri radeji nejmenovani obcane se flakaji na invalidnim a ti co ho opravdu potrebuji, tak invalidni nedostanou, hlavne ze si urednicek mohl odskrtnout splneno. A takhle je to ve zdravotnictvi se vsim, do lazni se taky jezdi skrz znamosti a ne skrz dulezitou rehabilitaci pro ty co to opravdu potrebuji. ;-O;-O;-ORv

0/0
17.7.2010 6:03

lopee

Re: vymluvy, hezky makat ...

Doktor není úředník, který přiznává národ na invalidní důchod, ne?

0/0
17.7.2010 8:29

ralfa

Re: vymluvy, hezky makat ...

posudkový, ten je myslím víc úředník, než doktor

0/0
17.7.2010 9:08

najkebes

Re: vymluvy, hezky makat ...

Tvé řešení mi něco silně připomíná.

0/0
17.7.2010 9:07

terezav

Re: vymluvy, hezky makat ...

víte, k těm lázním - to není až tak léčba, spíš doplněk stravy (pro upřesnění); většinou si lidé jezdí do lázní užít, co si budeme povídat; nehledě na to, že sponsorované lázeňství státem není nikde jinde v západní evropě, nikde jinde nedostanmete 3 nedělě zdarma lázeňského pobytu; to bych úplně zrušila; kdo chce do lázní, ať si zaplatí, proč bych někomu měla sponsorovat dovolenou???? (pobyt v lázních nic jiného totiž není - sponsorovanej odpočinek)

0/0
17.7.2010 10:33

Rudý přízrak fights for freedom

Re: vymluvy, hezky makat ...

Tak ja naprosto souhlasim s jednou malou vyjimkou, ze jsou lide, kteri jsou po skutecne vazne nemoci, kterym lazne mohou pomoci uspisit rekonvalescenci tak, aby se mohli co nejdrive zapojit znovu do pracovniho procesu, ale tito lide stejnak lazne nedostanou, takze i ja rikam ZRUSIT, neni to nikde na zapade!!!

0/0
17.7.2010 11:46

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...