Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

  10:28aktualizováno  10:28
Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety však byla na pokraji smrti, když opakovaně propadla alkoholismu a měsíc se nehnula z postele, kde jen spala a pila vodku.

Jessica v devatenácti letech vyrazila zkusit štěstí do Hollywoodu jako modelka a věřila, že ji čeká hvězdná kariéra. Pár měsíců bydlela v domě zakladatele magazínu Playboy Hugha Hefnera.

Fotogalerie

V té době začala hodně pít a alkoholu později naprosto propadla. Byla schopná vypít najednou celou lahev vodky a pak jen spát. Ztratila práci, dostala se do finančních problémů a postupně se z ní stávala troska.

Několikrát navštívila léčebnu a snažila se s alkoholem skoncovat. Opětovně však tvrdému alkoholu propadla jen pár týdnů po návratu domů.

V roce 2013 v opilosti spadla ze schodů a utrpěla vážná zranění. Poranila si lebku a měla masivní krvácení do mozku. Přežila jen zázrakem díky včasné operaci, ale ani tento zážitek ji nedonutil k abstinenci.

„V nemocnici jsem strávila měsíc. Jen co jsem se vrátila domů, začala jsem pít znovu. Byla jsem tak zesláblá, že jsem si připravila k posteli hodně vodky a pouze pila a spala. Nebyla jsem schopná dojít ani na toaletu. Ležela jsem ve vlastní moči a výkalech skoro měsíc. Měla jsem rozežranou kůži a tělo zachvátila infekce,“ svěřila se pro Daily Mail.

Záchrana na poslední chvíli

Věděla, že pokud jí někdo nepomůže, zemře. Sebrala tedy poslední síly a zavolala dávné přítelkyni. Ta ji převezla do nemocnice, kde jí lékaři za pět minut dvanáct pomohli. Po měsící stráveném na jednom místě ve své vlastní moči byla její kůže v šíleném stavu. „Moje vlastní moč mi rozežírala kůži,“ sdělila pro Daily Mail.

„Tehdy mi došlo, že bych se sebou měla něco dělat. Byla jsem na dně. Níž už jsem se spadnout nemohla. Bylo to dno, ze kterého jsem se měla odrazit a přestat pít,“ pokračovala.

Strach ze smrti ji natolik vyděsil, že se opravdu rozhodla pro abstinenci. Po léčbě v nemocnici nastoupila na další léčbu v centru pro alkoholiky a od té doby už nepozřela jedinou kapku alkoholu.

Dnes pomáhá lidem v podobné situaci a je ráda, že se dokázala z alkoholismu dostat. Nyní čeká s partnerem první dítě a svůj odstrašující životní příběh zveřejnila, aby varovala všechny, kteří si s tvrdým alkoholem zahrávají.

Autor:
  • Nejčtenější
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Příběh Oliny: Vyspala jsem se s kamarádem, nevím co dál

Udělala jsem velkou hloupost, vyspala jsem se se svým nejlepším kamarádem. Bylo to krásné, ale i tak bych byla radši...

Premium

Potraviny: Co škodí a jak. Žijeme v době jedové, říká autorka bestsellerů

Svými názory provokuje mnohé odborníky. Často jde proti letitým pravdám lékařů, expertů z potravinářského průmyslu i...

Proč mají ženy prsa a děsí nás hadi? 11 otázek a odpovědí kolem evoluce

I když občas evoluci fušujeme do řemesla a snažíme se ji vlastními civilizačními pravidly vzdorovat, kdesi hluboko v...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky
Premium

Jak vyčmuchat rakovinu. V Kopřivnici testují revoluční metodu prevence

Dvojice vědců Spirod Tavandzis a Petra Riedlová Matulová se před třemi lety pustila do unikátního výzkumu. Společně s...

Premium

Ikigai, důvod vstát ráno z postele. Šťastný život podle Japonců

Nejvýstižnější český překlad japonského slova ikigai opravdu zní: důvod vstát ráno z postele. Co má společné ikigai s...

Probudil se z kómatu bez tří končetin, nyní díky protézám opět chodí

Pětačtyřicetiletý David Gilroy ze Skotska jen zázrakem přežil nehodu na motorce. Strávil dva měsíce v kómatu, když se...

Premium

Jak se líčí hvězdy. V zákulisí StarDance jedou vizážisté vždy naplno

StarDance v sobotu načne svou desátou řadu. Vedle tanečních kreací to znamená obdivovat i blyštivé kostýmy, promyšlené...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz