Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

  10:28aktualizováno  10:28
Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety však byla na pokraji smrti, když opakovaně propadla alkoholismu a měsíc se nehnula z postele, kde jen spala a pila vodku.

Jessica v devatenácti letech vyrazila zkusit štěstí do Hollywoodu jako modelka a věřila, že ji čeká hvězdná kariéra. Pár měsíců bydlela v domě zakladatele magazínu Playboy Hugha Hefnera.

Fotogalerie

V té době začala hodně pít a alkoholu později naprosto propadla. Byla schopná vypít najednou celou lahev vodky a pak jen spát. Ztratila práci, dostala se do finančních problémů a postupně se z ní stávala troska.

Několikrát navštívila léčebnu a snažila se s alkoholem skoncovat. Opětovně však tvrdému alkoholu propadla jen pár týdnů po návratu domů.

V roce 2013 v opilosti spadla ze schodů a utrpěla vážná zranění. Poranila si lebku a měla masivní krvácení do mozku. Přežila jen zázrakem díky včasné operaci, ale ani tento zážitek ji nedonutil k abstinenci.

„V nemocnici jsem strávila měsíc. Jen co jsem se vrátila domů, začala jsem pít znovu. Byla jsem tak zesláblá, že jsem si připravila k posteli hodně vodky a pouze pila a spala. Nebyla jsem schopná dojít ani na toaletu. Ležela jsem ve vlastní moči a výkalech skoro měsíc. Měla jsem rozežranou kůži a tělo zachvátila infekce,“ svěřila se pro Daily Mail.

Záchrana na poslední chvíli

Věděla, že pokud jí někdo nepomůže, zemře. Sebrala tedy poslední síly a zavolala dávné přítelkyni. Ta ji převezla do nemocnice, kde jí lékaři za pět minut dvanáct pomohli. Po měsící stráveném na jednom místě ve své vlastní moči byla její kůže v šíleném stavu. „Moje vlastní moč mi rozežírala kůži,“ sdělila pro Daily Mail.

„Tehdy mi došlo, že bych se sebou měla něco dělat. Byla jsem na dně. Níž už jsem se spadnout nemohla. Bylo to dno, ze kterého jsem se měla odrazit a přestat pít,“ pokračovala.

Strach ze smrti ji natolik vyděsil, že se opravdu rozhodla pro abstinenci. Po léčbě v nemocnici nastoupila na další léčbu v centru pro alkoholiky a od té doby už nepozřela jedinou kapku alkoholu.

Dnes pomáhá lidem v podobné situaci a je ráda, že se dokázala z alkoholismu dostat. Nyní čeká s partnerem první dítě a svůj odstrašující životní příběh zveřejnila, aby varovala všechny, kteří si s tvrdým alkoholem zahrávají.

Autor:

Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Další z rubriky

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

S fitness můžete začít i v důchodu, říká sedmašedesátiletá babička

Sharon Mehaleková

Sharon Mehaleková má jedenáct vnoučat, je jí sedmašedesát a chodí do posilovny stejně často jako dvacetileté krásky. S...

Strašná únava a hororové sny plné mučení. I tak se žije narkoleptikům

Ilustrační snímek

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách...

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz