Ona

Jessica Landonová | foto: Profimedia.cz

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

  • 105
Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety však byla na pokraji smrti, když opakovaně propadla alkoholismu a měsíc se nehnula z postele, kde jen spala a pila vodku.

Jessica v devatenácti letech vyrazila zkusit štěstí do Hollywoodu jako modelka a věřila, že ji čeká hvězdná kariéra. Pár měsíců bydlela v domě zakladatele magazínu Playboy Hugha Hefnera.

Fotogalerie

V té době začala hodně pít a alkoholu později naprosto propadla. Byla schopná vypít najednou celou lahev vodky a pak jen spát. Ztratila práci, dostala se do finančních problémů a postupně se z ní stávala troska.

Několikrát navštívila léčebnu a snažila se s alkoholem skoncovat. Opětovně však tvrdému alkoholu propadla jen pár týdnů po návratu domů.

V roce 2013 v opilosti spadla ze schodů a utrpěla vážná zranění. Poranila si lebku a měla masivní krvácení do mozku. Přežila jen zázrakem díky včasné operaci, ale ani tento zážitek ji nedonutil k abstinenci.

„V nemocnici jsem strávila měsíc. Jen co jsem se vrátila domů, začala jsem pít znovu. Byla jsem tak zesláblá, že jsem si připravila k posteli hodně vodky a pouze pila a spala. Nebyla jsem schopná dojít ani na toaletu. Ležela jsem ve vlastní moči a výkalech skoro měsíc. Měla jsem rozežranou kůži a tělo zachvátila infekce,“ svěřila se pro Daily Mail.

Záchrana na poslední chvíli

Věděla, že pokud jí někdo nepomůže, zemře. Sebrala tedy poslední síly a zavolala dávné přítelkyni. Ta ji převezla do nemocnice, kde jí lékaři za pět minut dvanáct pomohli. Po měsící stráveném na jednom místě ve své vlastní moči byla její kůže v šíleném stavu. „Moje vlastní moč mi rozežírala kůži,“ sdělila pro Daily Mail.

„Tehdy mi došlo, že bych se sebou měla něco dělat. Byla jsem na dně. Níž už jsem se spadnout nemohla. Bylo to dno, ze kterého jsem se měla odrazit a přestat pít,“ pokračovala.

Strach ze smrti ji natolik vyděsil, že se opravdu rozhodla pro abstinenci. Po léčbě v nemocnici nastoupila na další léčbu v centru pro alkoholiky a od té doby už nepozřela jedinou kapku alkoholu.

Dnes pomáhá lidem v podobné situaci a je ráda, že se dokázala z alkoholismu dostat. Nyní čeká s partnerem první dítě a svůj odstrašující životní příběh zveřejnila, aby varovala všechny, kteří si s tvrdým alkoholem zahrávají.