Sdružení pro krásné lidi rozjelo banku spermií a vajíček

  11:26aktualizováno  11:26
Na internetových stránkách, které sdružují pouze "krásné" lidi, bylo nedávno vytvořeno fórum, jež má pomáhat přivádět na svět hezké děti díky dárcům spermatu a vajíček. Tato služba je otevřena i těm ošklivým.

Úvodní stránka internetového serveru pro krásné lidi BeautifulPeople.com | foto: beautifulpeople.com

Projekt, který uživatelé internetu velmi kritizují jako výplod "zuřivého narcismu", v červnu zahájil internetový server BeautifulPeople.com založený v roce 2002 v Dánsku a je věnován krásným lidem. Abyste se mohli stát jeho členem, musíte zaslat fotografii, kterou pak ostatní členové schvalují.

V této virtuální komunitě bez křivého úsměvu či křivých nohou žije na
600 000 lidí ze 190 zemí. Server dokonce před několika týdny odepsal asi 5000 členů, které jiní uživatelé internetu označili za příliš ošklivé, protože přibrali na váze.

Nové Fertility Forum je prezentováno jako skvělé řešení pro rodiče, kteří se obávají, že přivedou na svět ošklivého potomka. "Je to ušlechtilá věc," říká generální ředitel serveru Greg Hodge, uhrančivý Angličan žijící v Los Angeles.

"Páry i svobodní, kteří nemohou počít, mají na Fertility Forum přístup, ať jsou krásní nebo oškliví. Dárců spermatu a vajíček je na serveru dost a jsou to pěkní lidé, kteří prošli výběrovými testy serveru," vysvětluje Hodge.

"Na počátku jsme váhali, zda máme server zpřístupnit i ošklivým lidem," říká jeho zakladatel Robert Hintze, opálený Dán s modrýma očima. "Ale všichni, i ošklivci, chtějí přivést na svět hezké děti, a my nemůžeme být egoisty," zdůrazňuje.

Poptávka je prý obrovská

Greg Hodge podotýká, že poptávka po svůdných dárcích byla okamžitě obrovská. "Umíte si to představit u serveru, jehož členové se podobají Bradu Pittovi, Georgi Clooneymu či Angelině Jolieové?" směje se v jedné z kaváren v Beverly Hills, kde se každý podobá hollywoodské hvězdě.

Tvůrci severu tvrdí, že z tohoto fóra nemají žádný finanční zisk a dárce a příjemce dávají dohromady jen proto, aby zvýšili jeho návštěvnost.

Třicetiletá Lisa Bluemelová se připojila k Beautifulpeople, aby se "setkávala s lidmi a rozšířila si svou síť". A kdyby se z těchto setkání zrodil nějaký ten románek, nebyla by proti. Rozhodla se prostřednictvím fóra darovat svá vajíčka.

"Samozřejmě, není nic důležitějšího než inteligence a zdraví. Ale proč nezkusit u svého děťátka spojit všechny ty nejlepší rysy? Kdo by to pro svou ratolest neudělal?" táže se.

Podle Richarda Paulsona, který stojí v čele oddělení endokrinologie reprodukce a neplodnosti lékařské školy Jižní kalifornské univerzity, není fórum Fertility nebezpečné ani škodlivé, je pouze zábavné. "Vybírat si partnera, ať už za účelem sňatku nebo oplození, podle informací na internetu je přinejmenším naivní," soudí.

Autoři:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 13. do 19. května

horoskop

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

Chtít dítě bez partnera je průmyslová úvaha na hranici etiky, míní expert

Mezi pozitiva staršího rodičovství se počítá finanční stabilita a více času.

Rodičovství je na výsluní, ale zapomíná se, že základem rodiny je spokojené partnerství, říká psycholog Pavel Rataj u...

Příběh o kojení: Už jsem pochopila, že maminky musí občas s prsem ven

Ilustrační snímek

Kojení ve společnosti má své odpůrce i zastánce. V poslední době se o něm mluvilo v souvislosti s kauzou ženy, která...

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...

Najdete na iDNES.cz