Sdružení pro krásné lidi rozjelo banku spermií a vajíček

  11:26aktualizováno  11:26
Na internetových stránkách, které sdružují pouze "krásné" lidi, bylo nedávno vytvořeno fórum, jež má pomáhat přivádět na svět hezké děti díky dárcům spermatu a vajíček. Tato služba je otevřena i těm ošklivým.

Úvodní stránka internetového serveru pro krásné lidi BeautifulPeople.com | foto: beautifulpeople.com

Projekt, který uživatelé internetu velmi kritizují jako výplod "zuřivého narcismu", v červnu zahájil internetový server BeautifulPeople.com založený v roce 2002 v Dánsku a je věnován krásným lidem. Abyste se mohli stát jeho členem, musíte zaslat fotografii, kterou pak ostatní členové schvalují.

V této virtuální komunitě bez křivého úsměvu či křivých nohou žije na
600 000 lidí ze 190 zemí. Server dokonce před několika týdny odepsal asi 5000 členů, které jiní uživatelé internetu označili za příliš ošklivé, protože přibrali na váze.

Nové Fertility Forum je prezentováno jako skvělé řešení pro rodiče, kteří se obávají, že přivedou na svět ošklivého potomka. "Je to ušlechtilá věc," říká generální ředitel serveru Greg Hodge, uhrančivý Angličan žijící v Los Angeles.

"Páry i svobodní, kteří nemohou počít, mají na Fertility Forum přístup, ať jsou krásní nebo oškliví. Dárců spermatu a vajíček je na serveru dost a jsou to pěkní lidé, kteří prošli výběrovými testy serveru," vysvětluje Hodge.

"Na počátku jsme váhali, zda máme server zpřístupnit i ošklivým lidem," říká jeho zakladatel Robert Hintze, opálený Dán s modrýma očima. "Ale všichni, i ošklivci, chtějí přivést na svět hezké děti, a my nemůžeme být egoisty," zdůrazňuje.

Poptávka je prý obrovská

Greg Hodge podotýká, že poptávka po svůdných dárcích byla okamžitě obrovská. "Umíte si to představit u serveru, jehož členové se podobají Bradu Pittovi, Georgi Clooneymu či Angelině Jolieové?" směje se v jedné z kaváren v Beverly Hills, kde se každý podobá hollywoodské hvězdě.

Tvůrci severu tvrdí, že z tohoto fóra nemají žádný finanční zisk a dárce a příjemce dávají dohromady jen proto, aby zvýšili jeho návštěvnost.

Třicetiletá Lisa Bluemelová se připojila k Beautifulpeople, aby se "setkávala s lidmi a rozšířila si svou síť". A kdyby se z těchto setkání zrodil nějaký ten románek, nebyla by proti. Rozhodla se prostřednictvím fóra darovat svá vajíčka.

"Samozřejmě, není nic důležitějšího než inteligence a zdraví. Ale proč nezkusit u svého děťátka spojit všechny ty nejlepší rysy? Kdo by to pro svou ratolest neudělal?" táže se.

Podle Richarda Paulsona, který stojí v čele oddělení endokrinologie reprodukce a neplodnosti lékařské školy Jižní kalifornské univerzity, není fórum Fertility nebezpečné ani škodlivé, je pouze zábavné. "Vybírat si partnera, ať už za účelem sňatku nebo oplození, podle informací na internetu je přinejmenším naivní," soudí.

Autoři:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Ve čtyřiceti můžete vypadat na dvacet, říká dvojnásobná maminka

Shannon Collinsová

Zdravotní sestra Shannon Collinsová (40) z Velké Británie vypadá lépe než před dvaceti lety a říká, že za vše může...

Bez řádu bychom potrestali sami sebe, řekli v Rozstřelu rodiče čtyřčat

Rodiče nejmladších českých čtyřčat Helena a Josef Slánští v diskusním pořadu...

Helena s Josefem chtěli dvouletému Vojtovi pořídit sourozence a právě před rokem se jim narodily hned čtyři děti...

OBRAZEM: Amy Schumerová se nezdráhá ukázat pravou tvář mateřství

Amy Schumerová po porodu

Amy Schumerová je jednou z nejúspěšnějších světových komiček dnešní doby. Nebojí se veřejně hovořit o kontroverzních...

Tolik čekání, vodko, a tys to vydržela, vítala se na svobodě Máňa s lahví

Pracovat se Máně nechce. „Umřela bych,“ říká.

Rok sledovaly televizní kamery několik odsouzených žen ve třech českých věznicích. Monika (44), která bodla svého...

Miniaturní bikiny slavných hvězd. Inspirujte se, jak vyrazit na pláž

Je nám tolik let, na kolik se vnímáme. Stejné je to i s krásou. Jsme tak...

Je nám tolik let, na kolik se vnímáme. Stejné je to s krásou. Jsme tak krásné, jak půvabné se cítíme být. K moři můžeme...

Další z rubriky

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení na týden od 3. do 9. června

horoskop

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

Co muži opravdu chtějí od žen? A porno ani prsa to nejsou

Ilustrační snímek

Možná si myslíte, že nejdůležitějšími atributy fungujícího vztahu jsou přetrvávající prostopášnost v posteli a pevné...

Příběh Milady: Manžel netuší, že vím o jeho nevěře

Ilustrační snímek

Kdysi jsem manželovi řekla, že mu nevěru nikdy neodpustím. Pokud bych zjistila, že má jinou, okamžitě s ním končím. Po...

Najdete na iDNES.cz