Příběh Martiny: Vyspala jsem se s nejlepším kamarádem

  0:39aktualizováno  0:39
Libor byl a stále je můj nejlepší kamarád. Ovšem před pár dny jsme se spolu vyspali a já nevím, co bude dál. Možná získám skvělého partnera, možná přijdu o kamaráda.
Manžel i kamarád

Manžel i kamarád | foto: Profimedia.cz

Libora jsem poznala v práci. Pracoval v naší firmě jako správce sítě, já v účetním oddělení. Naše přátelství začalo v prostoru vyhrazeném pro kuřáky firmy. Nejdříve jsme se zde potkávali pouze náhodně, později jsme si volali, že spolu půjdeme kouřit.

Libor je třicátník, já jsem o dva roky starší. On má v Praze vlastní byt, já bydlím s pár přáteli ve velkém pronajatém bytě. Ani jeden z nás v době, kdy jsme se spřátelili, neměl stálého partnera.

Máme hodně společného

Jak jsme se poznávali, zjišťovala jsem, že si s ním mohu povídat úplně o všem, máme hodně společných zájmů. Baví nás stejná muzika. Oba jsme fandové do fantasy literatury a oba milujeme návštěvy kina. Získala jsem v něm nejlepšího kamaráda, kterému jsem se občas mohla svěřit i s holčičími starostmi. Je to zvláštní, ale vůbec mě tehdy nenapadlo, že bychom mohli být něco víc než přátelé. Měla jsem ho ráda, ale nemilovala ho.

Pomalu nám přestávaly stačit kuřácké pauzy, při kterých jsme si neřekli všechno, co bychom chtěli. Přešli jsme tedy plynule do druhé úrovně našeho vztahu. Začali jsme spolu chodit z práce, většinou jsme se zastavili někde na pivu, nebo jsme šli do kina, či se jen tak procházeli. Libor má rád irské hospody, několikrát mě do nich vzal a i já propadla jejich kouzlu.

Dali jsme oba výpověď

V naší firmě se změnilo vedení. S novým šéfem přišli i další lidé a začali zavádět dosti nepříjemné změny. Ani já, ani Libor jsme už nechtěli v dosavadním zaměstnání zůstávat. Oba jsme podali výpověď. Já si našla práci docela brzy, o účetní byl zájem. Libor se ale rozhodl jinak. Sestře s přítelem pronajal svou garsonku a odjel ke známým do Londýna, kde se chtěl zdokonalit v angličtině a pokusit se najít práci.

Byli jsme spolu v kontaktu jen přes maily nebo esemesky. Libor neměl představu, kdy se vrátí. Když odjížděl, plánoval, že se třeba hned tak nevrátí a když se mu bude dařit, usadí se tam klidně na mnoho let. Samozřejmě počítal s tím, že bych mohla taky přijet za ním.

Našla jsem si přítele

Po zhruba dvou měsících, co Libor odjel, jsem se seznámila s docela fajn klukem. Začali jsme spolu chodit. S Liborem jsem sice byla stále ve spojení, napsala jsem mu i o svém novém příteli, ale četnost našich kontaktů se postupně zmenšovala.

Za nějakou dobu už Libor nebyl ze svého pobytu v Londýně tak nadšený. Úspory se mu tenčily, nárazově si sice něco přivydělal, ale stačilo mu to jen tak tak na nájem a jídlo. A zdokonalení v angličtině se také příliš nepovedlo, bydlel s Čechy, při příležitostných brigádách toho také moc nenapovídal. Cítila jsem z něj, že by se rád vrátil domů.

Po půl roce byl Libor zpátky

Uběhlo pár měsíců a Libor se vrátil. Kvůli němu mi bylo líto, že se mu jeho plány nesplnily, ale já byla moc ráda. Vrátil se mi můj nejlepší kamarád. Už jsem se těšila, až ho seznámím s Jakubem, mým přítelem. Bohužel pánové si příliš nesedli. Jakub žárlil, i když z mého vyprávění věděl, že Libor je jen kamarád, a i z Libora jsem cítila, že mu můj přítel není po chuti.

Jenže já se nechtěla ani jednoho vzdát. Ovšem po čase mi dal Jakub nůž na krk – buď on, nebo Libor. A to neměl dělat, rázem jsem věděla, že Libora se nevzdám. Tak skončil můj vztah a my to šli s Liborem zapít. To bylo před týdnem.

Ráno jsem se probudila vedle Libora

Náš tah Prahou byl velkolepý. Moc jsme si to užili, jako za starých časů. Nad ránem jsme skončili v Liborově bytě a tam jsme se spolu vyspali. Přišlo nám to naprosto samozřejmé, ani jeden z nás necítil žádné zábrany.

Ovšem ráno (nebo spíš v poledne), když jsme vystřízlivěli a probudili se vedle sebe, jsme to oba vnímali úplně jinak. Styděla jsem se a Libor vypadal, že je na tom stejně. Rychle jsem se sbalila a utekla se slovy, že mu zavolám. První mě ale kontaktoval Libor esemeskou, ve které se mi omlouval a zároveň psal, jak mu se mnou bylo fajn. Odpověděla jsem mu nicneříkající zprávou.

Od našeho posledního setkání jsme se zatím neviděli. Když zavolá nebo napíše, vymlouvám se, že nemám čas, nebo že mi není dobře. Ale takto to nejde dělat donekonečna. Musím si ujasnit, co dál. Mám Libora strašně ráda a sex s ním mi nebyl nepříjemný. Dovedu si představit i to, že bychom spolu žili a třeba jednou i měli děti. Znám ho dokonale, za tu dobu, kdy jsme byli "jen" kamarádi, jsem ho poznala skutečně dobře.

Ale na druhou stranu, když to nevyjde, tak ztratím svého nejlepšího přítele, to vím jistě. A dokážeme se vůbec v další úrovni našeho vztahu chovat stejně, jako když jsme byli přátelé? Nebude nám to bezstarostné kamarádství chybět?

A hlavně, zatím vůbec nevím, jak to vnímá Libor. Prosím, poraďte mi, jak byste to řešili vy.

Co mám podle vás dělat?

celkem hlasů: 3266

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 26. dubna 2010. Anketa je uzavřena.

1. Mám to nechat osudu a počkat, až se setkám s Liborem a podle jeho chování se chovat taky? Když to budeme chtít oba stejně, tak nám to třeba vyjde. 2818
2. Mám se rovnou začít chovat, že od minulé noci jsme milenci a chodíme spolu? 317
3. Mám trvat na tom, že náš vztah bude dál pouze kamarádský? 66
4. Mám se s Liborem přestat stýkat a neriskovat tak zklamání z případné ztráty? 65
Autor:

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Ideální sex je s umytým partnerem a trvá dvacet čtyři minut, tvrdí ženy

Ilustrační snímek

Kromě milostné předehry je pro ženy neoddělitelnou součástí skvělého sexuálního prožitku také voňavý protějšek. Až...

Expert na hádky: Hněv bez násilných projevů je úžasnou životní energií

Nebuďte arogantní!

Letní dovolené neznamenají jen kupu nových zážitků, ale i zvýšené riziko partnerských hádek. Dobrá zpráva je, že...

Bylinky, teplé pivo i stěhování. Tak Karel Gott pečuje o své hlasivky

Karel Gott (2016)

Na radu foniatrů Karel Gott nikdy nejedl nic studeného. Svůj zlatý hlas si vždy hlídal. Dokonce kdysi do piva nořil...

Najdete na iDNES.cz