Pondělí 9. prosince 2019, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

S Radkem se od rána do večera směju, říká zamilovaná Lucie Bílá

  0:09aktualizováno  0:09
Zpěvačka Lucie Bílá si navzdory hvězdné kariéře prošla obdobím, které rozhodně nepatřilo ke šťastným. Dokonce i nad láskou téměř udělala kříž. Dnes ale opět září štěstím, miluje, je milována a pracuje naplno.

Lucie Bílá | foto: Lenka Hatašová, iDNES.cz

Říká se, že padesátka je jen číslo. Co přineslo toto číslo vám, kromě toho správného muže?
Všechna ta čísla, co se objevují v závorkách za jmény v novinách, jsou opravdu jen čísla a podle mě velmi nepodstatné informace. Důležitější je, jak se člověk cítí, jak působí na okolí, co dokázal... Já si třeba jako dítě myslela, že v roce 2000 už budu dávno mrtvá na stáří. Nejen, že jsem to přetáhla o 19 let, ale vlastně jsem teprve teď začala žít.

Váš partner se musel poměrně hodně snažit, aby vás přesvědčil, že stojí za to, aby dostal šanci. V čem především?
Kdysi jsem šla do všeho po hlavě, ale to se mi v lásce moc nevyplácelo, a tak i přesto, že byl Radek okouzlující, já mu to hned nebaštila. Až po dvou letech, kdy jsem měla šanci poznat ho i na „rozbouřeném moři“ a viděla jsem i na lidech kolem sebe, jak je jim v jeho přítomnosti dobře, tak jsem si dovolila se zamilovat. To, že se o mne opravdu královsky stará, je úžasné, ale nejvíc mu vděčím za to, že se s ním od rána do večera směju. Ta lehkost bytí s ním je neskutečná!

Při pohledu na vás dva má člověk pocit, že vidí prototyp páru, jak si je my ženy malujeme v představách od dětství. Krásná, křehká žena v náruči „božského chlapáka“, který ji přede všemi ochrání. Jste v soukromí ráda za křehkou ženu?
Život mě naučil nebo spíš donutil být občas i mužem, což mě ale teď zase odnaučuje. V mém týmu musím být já ta rozhodná, ta, která určuje pravidla, ale doma si o to víc užívám toho, že mohu žezlo odložit.

Lucie Bílá a Radek Filipi (10. ledna 2019)

Jak si vás Radek rozmazluje?
Náš vztah je krásně normální, obyčejný, není ničím výjimečný. Máme se rádi, navzájem si pomáháme a usnadňujeme život. On totiž není vždy úplně lehký a já mám pocit, jako bych až teď našla ideální podmínky pro žití a práci naplno.

Jsem na tebe moc pyšná, lásko moje, chválí Bílá svého mistra světa

Udělala jste mu radost písničkou Protože, kterou jste mu darovala k narozeninám?
Ano a opravdu velkou. Udělala jsem jí radost nám oběma, ale vím, že potěšila i mé fanoušky.

Současně jste jejím prostřednictvím poslala „do háje“ rýpaly, kteří rádi řeší životy jiných. Měla jste potřebu jim poslat vzkaz?
Nechtěla jsem nikoho posílat do háje, jen jsem chtěla kromě jiného říct, že vím, koho vedle sebe mám a že ho mám, protože chci, a protože mohu. Kdybych dala na rady okolí, je ze mě smutnej, opuštěnej klaun.

Ráda vzpomínáte na své dětství. Měla jste v rodičích příklad toho, jak má vypadat spokojené manželství. Co jste si z jejich soužití vzala pro sebe jako vzor?
Moji milovaní rodiče spolu prožili 55 společných let, měli se moc rádi a jestli byl někdo pro mě vzorem dokonalosti, tak oni dva – tatínek s pevným, neomylným úsudkem a smyslem pro humor a spravedlnost, a maminka, laskavý, všeobjímající anděl. Měla jsem obrovské štěstí, že jsme spolu s bratrem vyrůstali v tak pohádkové rodině.

Blíží se Vánoce, vy jste rodinný typ a jistě toužíte být v tyto sváteční dny obklopena těmi nejbližšími. Vrací se váš syn na Vánoce stále k mamince?
Snad všechny Vánoce jsem v životě prožila s rodiči a posledních 23 let se svým synem. A bez něj si to zatím představit nechci. Ale čím člověk víc ví, tím se mu i hodnoty a pravidla mění. Prožila jsem tedy i Vánoce, kdy jsme ke štědrovečernímu stolu pozvali souseda, protože zůstal úplně sám. Věci se mění a člověk se nesmí bát změnám přizpůsobovat.

Jste velkou ctitelkou tradic. Jaké dodržujete o Vánocích?
Pokaždé se těším na zdobení štědrovečerního stolu a vlastně celého domu, který už několik let svítí do celého údolí. Miluji Vánoce a umím si je užít, i když mám na ně doma jen dva dny. Díky vánočním koncertům je ale slavím vlastně celý měsíc.

Letošní svátky budou možná o něco smutnější i kvůli nedávné smrti vašeho velkého přítele Karla Gotta…
Popelka, Kája, to jsou veličiny nesmrtelné, a to nejen o Vánocích. Myslím, že smutek nyní cítí každá rodina v naší zemi, ale smutní být nesmíme, to by se na nás Kája zlobil.

Někdy jsem se na sebe ani nemohla podívat do zrcadla, přiznala Lucie Bílá

Ví se o vás, že jste manuálně velmi zručná a neustále něco vyrábíte. Nějak nechápu, kde na to berete čas. Nebo je to relax?
Víte, kolik času já strávím v autě nebo v šatně? Kolik času já jen tak někde čekám, než se dostanu na jeviště? Toho času mi bylo vždy moc líto, a tak ho teď na sto procent využívám. Klidně doma zapomenu mobil, ale korálky, kleště a nerezová očka nikdy. Vyrábím andílky, náramky a růžence a pak je na na svém charitativním e-shopu prodávám. Za to pak kupuji invalidní vozíky. Takže pro mě je to relax, lidé mají kromě mého šperku i kousek mého času a ještě to pomáhá potřebným… Baví mě to takhle.

Jste ve skvělé formě, jak to děláte?
Někdy dodržuji řád tak, že mě to až samotnou překvapí, a někdy ho v zápalu boje s diářem ztratím, což mě vždy vytočí. Nicméně se každé ráno znovu a znovu pokouším o ideální stravu, pohyb a řád a nikdy to se sebou nevzdám!

Dokážete odolat sladkému během Vánoc?
Kokoskám nikdy. Na pečení ale nemám čas vůbec. Mám denně jeden, dva vánoční koncerty a k tomu ve volných chvílích dělám vánoční andílky. Mám ale kamarádky, které mě v tom nikdy nenechají, a tak se u nás doma vždy potkají různé druhy cukroví i vánoček v množství, že se to nedá ani sníst. Chvála bohu mám doma včetně tatínka tři muže, z toho jednoho obra, a ti se s tím vždy nějak poperou.

Fotogalerie

Co vás čeká pracovního během Vánoc a po Novém roce?
Nejvíc se asi těším na 10. prosince, kdy chystám v pražské O2 Aréně svůj zatím největší vánoční koncert. Bude to nádherné po hudební i vizuální stránce, kdy použijeme i 3D techniku, a tak si díky hologramu zazpívám i sama se sebou. Letos budu navíc se svými fanoušky i mezi svátky a o silvestru a chystám pro ně i turné k nové desce Ta o mně, která mi právě vyšla.

Také jste mě překvapila, že jste se vrhla do podnikání s kávou, co vás k tomu vedlo?
Celou kariéru mě někdo zval na kávu a já ne vždy mohla pozvání přijmout. Teď to sobě i ostatním vynahrazuji tím, že zvu na kávu já. Spojila jsem se s malou rodinnou pražírnou a lidmi, kteří kávě opravdu rozumí, a teď je jen na zákaznících, zda si čtyři druhy mé kávy LB Coffee oblíbí. Vlastně mně samotné vrtá hlavou, proč jsem něco podobného nevymyslela už dávno. Vždyť ke mně káva patří.

Jak moc?
Káva je ve správném množství zdravá a pro mě je to i dobrý parťák. Umím s ní relaxovat, umí mě probudit, když je třeba a umím si ji opravdu užít. Dobrá káva, voda a kousek čokolády, to je pro mě opravdový rituál.

Lucie Bílá

Kde ji můžeme koupit?
Mám připravený internetový obchod a krásné stránky LBcoffee.cz. Kromě toho budu vedle charitativního stánku vozit na některé koncerty i stánek s ochutnávkou mé kávy a s možností si ji objednat nebo koupit. Z každého prodaného balíčku pak část poputuje opět na mé charitativní projekty.

Nedá mi to, abych se vás nakonec nezeptala na něco hodně osobního. Nepokusíte přece jen rčení „do třetice všeho dobrého i zlého“ a nestanete se paní Filipi? Vážně svítíte štěstím.
Myslím, že se dá svítit jako lampička i bez svatby. Ale nikdy neříkám nikdy.

Autor:

Vánoce

Advent se pomalu blíží a spolu s ním nákupy vánočních dárků i pečení vánočního cukroví. Za vánoční atmosférou můžete vyrazit na vánoční trhy ve vašem okolí i do zahraničí.

  • Nejčtenější

Matka dovolila synovi, aby se ve dvou letech stal holčičkou

Jaime Clara z New Yorku před osmi lety porodila chlapečka. Už když mu byly dva roky ale viděla, že se nechová podobně...

Chtěl bych mámu na zápasech, přeje si malý fotbalista a my pomůžeme

Desetiletý Honzík by si přál, aby mohla máma jeho fotbalové zápasy ještě dlouho sledovat, jenže Jarka se už 20 let pere...

Žena chtěla krásný nos, po operaci ji však čekalo zděšení

Gizela Juarezová z Los Angeles zjistila pár dnů po druhé plastice nosu, že se jí špička nosu začíná zvětšovat. Myslela...

Ztraceni ve vlastních zájmech. Manželské etudy sledovaly další dvojici

Petr není zrovna rodinný typ a takového si ho Irena po devítileté známosti brala. Režisérka Hana Třeštíková je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

René se chtěl zabít. Teď omládl, má nové zuby a šanci, že potká lásku

Petr a René jsou kamarádi středního věku s podobným osudem. Oba mají za sebou rozvod, který s nimi mocně zacvičil, oba...

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

  • Další z rubriky
Premium

Sexmise pro 21. století. Klesá počet styků i partnerů, říká sexuolog Weiss

Statistiky mluví jasně. Počet partnerských sexuálních styků se snižuje. Proč ztrácíme zájem o sex? „Tato generace je...

Premium

Počítače a mobily ničí inteligenci i mezilidské vztahy, říká neurolog

Neurolog Martin Jan Stránský hlasitě varuje před negativními dopady počítačů, mobilů a elektronických hraček na lidský...

Premium

Dítě nepotřebuje hračku, co sama jezdí a bliká, ale prostor pro fantazii

Děti a hra k sobě patří odpradávna. Díky ní se učí a rozvíjejí. Jenže dnešní hra, to jsou převážně hračky. Jejich...

Týdenní horoskop pro ženy všech znamení od 9. do 15. prosince

Týden začíná a hvězdy vašemu znamení mohou pomoct k tomu, abyste následující dny nejen zvládla, ale také si je užila....

TIPY NA VÁNOCE: Ježíškův seznam pro malé i velké
TIPY NA VÁNOCE: Ježíškův seznam pro malé i velké

Bonami vám představuje oblíbené hračky a moderní vychytávky, se kterými nadchnete malé děti i vybíravé teenagery. Ať už hledáte vánoční dárek pro batolící se neteř, dítě školou povinné, či dospívajícího syna, neodejdete bez inspirace.

Najdete na iDNES.cz