Ona

Česká Miss zimní olympiády. Dejte hlas té nejsympatičtější

  • 159
Mezi rekordně velkou výpravou českých sportovců na ZOH v korejském Pchjongčchangu letos najdeme i 22 žen a dívek. Jak vypadají nadějné české sportovkyně bez kulichů a šál?
České reprezentantky na ZOH 2018
Eva Samková

Eva Samková (24)

Zlatá medailistka ze ZOH v Soči je známá svou veselou a upovídanou povahou. Jízda na snowboardu je pro ni celoživotní láskou a nechápe, proč se jí lidé ptají, jestli nelituje částečně obětovaného dětství.

„Přijde mi legrační, když to lidi říkají. Jasně, je to dřina. Občas dřu kvůli tomu, abych se pak mohla bavit. I když posiluju, není to zase taková hrůza. Kdyby mě někde týrali, bylo by to o dost horší. Sport je hodně v pohodě,“ řekla rodačka z Vrchlabí v rozhovoru pro OnaDnes.cz (celý si ho přečtěte zde).

Šárka Pančochová

Šárka Pančochová (27)

Sedmadvacetiletá rodačka z Uherského Brodu nás bude v Soči zastupovat na snowboardu v disciplínách Big Air, slopestyle a U-rampa. V poslední době se o ní psalo v souvislosti s její otevřenou zpovědí ohledně vlastní sexuální orientace.

„Nemyslím si, že by lidé měli být nějak škatulkování. Prostě vás přitahují muži, nebo ženy. Je to víc o energii té osoby a o tom, jak se chová, jestli se s ní smějete a jestli spolu souzníte. Teď mě prostě přitahují víc holky,“ prohlásila pro outsports.com.

Ester Ledecká

Ester Ledecká (22)

Dcera zpěváka Janka Ledeckého, která vyrostla v Krkonoších, oslňuje sportovní svět svou všestranností - je první sportovkyní v historii, která nastoupí zároveň do soutěží na snowboardu i na lyžích.

Vendula Hopjáková

Vendula Hopjáková (21)

Snowboardcrossařka s přezdívkou Hopinka skončila ve dvojici s Evou Samkovou na 2. místě ve Světovém poháru. Na olympiádě bude startovat poprvé.

Anna Dušková

Anna Dušková (18)

Krasobruslařka z Lysé nad Labem závodí ve sportovních dvojicích spolu s Martinem Bidařem. Na mistrovství světa juniorů získali v roce 2016 zlato, loni na mistrovství Evropy sedmé místo. Kromě krasobruslení se věnuje i cyklistice a golfu.

Cortney Mansourová

Cortney Mansourová (23)

Krasobruslařka původem z Kanady závodí v soutěžích tanečních dvojic s Michalem Češkou. Aby mohla startovat na ZOH, musela si vybojovat stejné občanství jako její taneční partner, jak olympijská pravidla vyžadují. Trvalo to více než čtyři roky, ale povedlo se a Cortney nyní má kromě kanadského i české občanství a přidala si příponu -ová.

„Jsem nadšená, že jsem součástí českého týmu. S českým pasem se konečně cítím být součástí téhle země. Jsem pyšná na to, že můžu Česko reprezentovat na olympiádě, nemůžu se toho dočkat,“ říká sice anglicky, ale s nadšeným a upřímným výrazem v očích (více čtěte zde).

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková (30)

Nejúspěšnější česká rychlobruslařka se pyšní již pěti olympijskými medailemi ze dvou předchozích zimních her. Třikrát vyhrála anketu Sportovec roku, věnuje se také cyklistice (start na LOH v Riu ale bohužel nevyšel).

„Těžko někomu, kdo to nezažil, vysvětlím, o čem je pocit z vítězství. Neumím tu euforii k ničemu přirovnat, snad jen k momentu, když se narodil můj bráška,“ řekla sportovkyně v rozhovoru pro OnaDnes.cz, celý rozhovor si přečtěte zde

Karolína Erbanová

Karolína Erbanová (25)

Rodačku z Vrchlabí doporučil na rychlobruslení trenér hokejového mužstva, za které v dětství hrála. Na ZOH v ruském Soči vybojovala 10. místo v závodě na 500 metrů a 1000 metrů.

Nikola Zdráhalová

Nikola Zdráhalová (21)

Rodačka z Dvora Králové nad Labem hrávala lední hokej, od roku 2011 se věnuje rychlobruslení.

Michaela Sejpalová

Michaela Sejpalová (20)

Bývá označována jako mladá naděje českého rychlobruslení. Na ZOH v Jižní Koreji se půl roku připravovala v Americe.

Tereza Nosková

Tereza Nosková (20)

Cukrářka ze Smržovky se věnuje závodění na saních, na loňském MS byla v soutěži družstev šestá. V Jižní Koreji bude startovat jednotlivě a s desetikilovým závažím, aby dohnala svůj váhový deficit pro danou kategorii.

Petra Nováková

Petra Nováková (24)

Na minulých OH v Soči obsadila 10. příčku ve štafetě a 24. ve sprintu. Do  Pchjongčchangu jede v jednom týmu se svým bratrem Michalem. Pochází z Karlových Varů.

Kateřina Beroušková

Kateřina Beroušková (26)

Rodačka z Postřekova a čtyřnásobná vítězka českého mistrovství v běhu na lyžích bude startovat na OH letos poprvé.

Karolína Grohová

Karolína Grohová (27)

Běžkyně na lyžích se v dětství v rodném Dvoře Králové věnovala gymnastice a atletice. Nakonec u ní převážil právě běh na lyžích, ve kterém bude startovat v Jižní Koreji.

Eva Puskarčíková

Eva Puskarčíková (27)

Rodačka z Harrachova a studentka Masarykovy univerzity v Brně by v budoucnu ráda pracovala u policie. Na olympiádě startuje jako biatlonistka podruhé.

Jessica Jislová

Jessica Jislová (23)

Rodačka z Jablonce nad Nisou vyráží letos s biatlonovým týmem na olympiádu poprvé, loni se umístila čtvrtá ve štafetě na mistrovství světa.

Markéta Davidová

Markéta Davidová (21)

Rodačka z Jablonce nad Nisou a studentka České zemědělské univerzity je letošním olympijským nováčkem, loni si odnesla tři medaile z mistrovství světa juniorů.

Veronika Vítková

Veronika Vítková (29)

Biatlonistka z Jilemnice pochází ze sportovně založené rodiny, na olympiádu už se podívala i její sestřenice. Vítková má doma stříbrnou medaili ze ZOH v Soči 2014.

Veronika Zvařičová

Veronika Zvařičová (29)

Rodačka z Krnova již startovala na hrách ve Vancouveru. V roce 2013 si prožila těžkou nehodu, po které se naštěstí znovu dokázala vrátit ke špičkovému závodění.

Gabriela Capová

Gabriela Capová (24)

Alpská lyžařka ze Ski Teamu Ostrava letos slavila zatím nejlepší umístění, když byla devatenáctá v závodu Světového poháru.

Kateřina Louthanová

Kateřina Louthanová (18)

Snowboardcrossařka se nominovala do Koreje jako nováček na poslední chvíli. Pochází z Jablonce nad Nisou.

Petra Hynčicová

Petra Hynčicová (23)

Česká běžkyně na lyžích studuje na univerzitě a úspěšně závodí v americkém Coloradu. Je nováčkem letošních her.

Barbora Havlíčková

Barbora Havlíčková (17)

Nejmladší členka české výpravy pochází z Vimperku a bude závodit v běhu na lyžích, který trénuje u bývalého kouče Kateřiny Neumannové.

Martina Dubovská

Martina Dubovská (25)

Narodila se v Třinci české matce a slovenskému otci. Žije v Liptovském Mikuláši, ale od 16 let závodí v českých barvách. Na olympiádě bude startovat podruhé.

Nikol Kučerová

Nikol Kučerová (28)

Původně závodila v alpském lyžování, postupně ale přešla na skikros, se kterým bude startovat na svých druhých ZOH, minule skončila na 24. příčce.

Kateřina Pauláthová

Kateřina Pauláthová (24)

Desetinásobnou mistryni České republiky ve sjezdovém lyžování trénuje její otec, bývalý lyžařský reprezentant Radovan Pauláth. Na ZOH jede podruhé, v Soči skončila na 25.místě v super-G.

České reprezentantky na ZOH v Koreji

Která česká sportovkyně je vaší favoritkou na ZOH?

celkem hlasů: 27400

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 čtvrtek 8. března 2018. Anketa je uzavřena.

12. Markéta Davidová 7469
1. Eva Samková 6118
23. Barbora Havlíčková 2655
18. Tereza Nosková 2093
15. Anna Dušková 1820
8. Eva Puskarčíková 1564
13. Veronika Vítková 1107
9. Kateřina Beroušková 709
3. Ester Ledecká 571
4. Martina Sáblíková 467
11. Jessica Jislová 371
16. Cortney Mansourová 328
24. Martina Dubovská 299
2. Šárka Pančochová 264
22. Petra Hynčicová 205
19. Vendula Hopjáková 178
6. Petra Nováková 166
26. Kateřina Pauláthová 162
25. Nikol Kučerová 147
14. Veronika Zvařičová 136
21. Kateřina Louthanová 122
17. Michaela Sejpalová 114
5. Karolína Erbanová 113
7. Nikola Zdráhalová 111
10. Karolína Grohová 111