Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 26. května 2022 Filip

Fyzioterapeutická poradna týmu z centra Namao

PremiumPoradna

Ilustrační fotografie

Na otázky odpovídá

Poradna

Bolesti pohybového aparátu zažila většina z nás. Jak s nimi bojovat? V poradně se můžete ptát fyzioterapeutek Adély Červenkové a Kláry Tuzarové z terapeutického centra Namao.

Nejvíce se ptáte

Bolest kyčlí, beder, kolen
Bolest hýždí a hamstringu PDK. Dgn CT : osteoproduktivní degenerativní změny na páteři (70+) - protahovací cviky denně pomáhají ale bolest se vrací (ráno) a při zatížení páteře ve stoje. Mám si obstarat MR pánve - možný útisk nervových svazků nebo pomůže fyzioterapeut napravit možnou sval. či jinou deformaci ? Jaký jiný protahovací cvik můžete doporučit ? Používám jen ten na protažení svalu hruškovitého - to bolí.
Děkuji a přeji Vám pohodové dny ve zdraví a spokojenosti. Můžete v této době praktikovat ?
František Xaver
Pro zobrazení odpovědi se přihlaste k iDNES Premium
Bolest kyčlí, beder, kolen
Zdravím, před cca dvěma lety po značné sportovní námaze mě najednou bez příčiny začla až po třech dnech od námahy bolet obě kolena. Bolest neomezovala pohyb, mohl jsem udělat dřep, běžet, kolena byla pociťově zatuhlá a při určitém pohybu jsem v kolenou cítil bodání a trvalo to asi 14 dní. Poté se bolest objevovala pouze v levém koleni cca 2 měsíce, pohyb už byl omezený, koleno bylo mírně oteklé. Následně mě začalo bolet pouze pravé koleno, tento stav trval cca 14 měsíců. V současné době se tato bolest vrací nepravidelně a více do pravého kolene. Jedná se o jekési bodání v koleni a pocit zatuhlosti, koleno je na dotek nebolestivé, bez otoku. mohu se pohybovat bez omezení. Může se jednat o následek přílišného zatížení, které postupně odeznívá a není potřeba ho řešit, nebo se jedná o něco závažnějšího a bude potřeba navštívit odborníka? Děkuji za radu.
Pavel
Diastáza, těhotenství, porod, šestinedělí
Dobrý den, co se dá dělat s diastázou po porodu? Lze to nějak spravit fyzioterapií? Děkuji!
Lenka
Potíže spojené s orgány, trávením, dýcháním
Dobrý den, minulý týden mi byl zjištěn reflux jícnu. Dostala jsem léky, bylo mi doporučeno cvičení, nicméně nebylo upřesněno jaké. Prosím o radu, jaké cvičení pomůže na reflux jícnu. Děkuji Petra
Petra
Bolest kyčlí, beder, kolen
Dobrý den, bolí mi bederní část zad a bolest mi vystřeluje do levé kyčle. Po procházce mne bolí i levá půlka hýždě. Kyčle mám v pořádku, prý je to od SI kloubu. Poraďte mi prosím nějaké cviky. Děkuji Jana
Jana
Bolest kyčlí, beder, kolen
Dobrý den, mám artrózu v pravé kyčli, 3.stupeň. Před 14 dny jsem byla na injekci pod Sono. Bolest trochu přešla, ale zajímalo by mě, jaké cviky na tento problém doporučujete, operaci chci oddálit. Celý život chodím nebo stojím. Jsem učitelka na ZŠ, je mně 63, tento rok odcházím do důchodu Rozsah pohybu je i na míči malý. Díky za radu.
Anna
Bolest krční páteře
Mám dotaz ohledně bolestí krční páteře. Hodně pracuji na PC. Poradíte, jak si ulevit a zbavit se těchto obtěžujících bolestí?
Šárka
Bolest kyčlí, beder, kolen
Dobrý den, často mě pobolívá kyčel a tříslo. Dá se toho nějak zbavit cvičením? Hodně chodím, tak nevím, jestli to není tím. Denně ujdu zhruba 10 kilometrů. Děkuji! Petr
Petr
Spánek
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda poloha při spánku může ovlivnit kondici pohybového aparátu a jaká z nich je doporučena jako nejzdravější? Děkuji.
Ales