Might & Magic VI

  4:43aktualizováno  10. července 2001 9:34
Might & Magic VI
Might and Magic VI

Panika zavaluje všechny všechno a všude! Někteří tvrdí. že přichází soudný den, jak předpověděly hvězdy. Je mnoho lidí, kteří tomu věří, když se krčí pod noční oblohou. Větším nebezpečím jsou však ti, kteří vyhlížejí hvězdu, jež ohlásí konec. Vznikl kult, Chrám Baaův. Vyrostl na strachu a nejistotě a nedočkavě vyhlíží konec světa. Příšerná touha členů kultu je nutí obcházet zemi a rozsévat sémě zkázy. Podmínky mají ideální. Král Roland zmizel, princ Nikolaj je příliš mladý, než aby chápal, co se skutečně děje, královna Kateřina je pryč -> v Erathii, kde zařizuje pohřeb svého otce. Šlechtický sněm se tváří, že vládne ale není mezi nimi jediný vpravdě šlechtický duch. A tak, zatímco oni si vzájemně vyřizují osobní účty, moc Baaova kultu roste. Might and Magic VI Obávám se, že šlechtici nedokáží zabránit nahrazení krále Rolanda temnou Theokracií. A co hůř, je skoro jisté, že jeden z členů šlechtického sněmu je zároveň i jedním z veleknězů kultu. Konečně to budete mít mnoho příležitostí zjistit, sněm je podstatnou částí vašeho dobrodružství v Enrothu. Sněm zná klíče, ví, jak se dostat do Orákulu a jen jeho členové ti můžou povolit vstup k němu, jestliže správně odhadnete, co je v jejich osobním zájmu. Oni vás budou zadávat úkoly, které vy a vaši společníci budete plnit, mohou to být i úkoly, které vás budou odvádět od vašeho hlavního úkolu - najít a zničit zlo ohrožující zemi. Jestliže zklamete, svět bude zničen! Nikdy na to nezapomeňte! Pokud ale uspějete, dobrodružství, která prožijete, vám přinesou zkušenosti a dovednosti. A ty vám mohou pomoci obnovit mandát nebes.

Tak zní zadání úkolů, které v Might & Magic VI (dále jen M&M) musíte splnit. Je jich hodně a hned na začátku hry je máte vypsané v knize.

Might and Magic VI

Ale vezměme to od začátku. No prostě koupíte si hru M&M a rozbalíte krabici s nádherným fantasy obrázkem. Otevřete krabičku, kde se skrývá kouzelný kotouček a zjistíte, že jsou tam dva! U běžnýh her to není nic neobvyklého, ale u dungeonu... Dále dostanete ke hře manuál (zajímavě a pěkně zpracovaný), kde se dozvíte základní informace o hře. Kromě nastíněného příběhu je v něm také návod, jak si sestavit dobrou partu bojovníků, mapku základního města, seznam kouzel, návod k ovládání a další užitečné věci. To ovšem není vše. Ke hře dostanete také pěknou mapu s popisem měst jezer a podobných útvarů.

Vložil jsem CD do stroje a za chviličku naběhl výběr možností. Zadal jsem instalace a nainstaloval hru. Shitem podle mého je, že po instalaci a spuštění ikonky na ploše hra zažádá CD number two. Má chuť pařit game dosahovala šíleného stádia a teď tohle. Vložil jsem požadované CD a shlédl dobře provedené intro a v úvodní obrazovce zadal new game. K vytvoření ideální party je dobré si přečíst v manuálu průvodce vytvořením party. V bandě máte po celou hru čtyři lidi (můžete si však za určitou cenu přidat dva navíc. Might and Magic VI Ti by vám mohli pomoci v nějakých kouzlech či speciálních úkolech). U každého si můžete zvolit portrét, povolání a z padesáti bonusových bodů rozšířit jejich vlastnosti. No a kliknutím na symbol zvednutého palce se dostanete do hry.....

M&M je po grafické stránce velmi dobře provedený a je škoda, že nepodporuje 3D akcelerátor. Detaily se dají snížit, aby byla hra plynulejší. Vstoupíte do města a spustí se muzika připomínající středověké muzikanty, strunový nástroj a občasné chorály dodávají M&M na atmosféře. Šel jsem tedy rovně a vstoupil do domečku se symbolem helmy. Upoutal mě vymakaný obrázek zbrojíře. Koupil jsem si rukavice a vyšel ven. Přešel jsem do vedlejšího kovářství a koupil si sekeru, která stála většinu mých peněz. Vyšel jsem ven a vylezl z města. Šel jsem po cestě a naráz do mě někdo začal "drbat". Otočil jsem se a byla to armádička slušně vypadajících goblinů, kteří mi vzhledem připomínali naši třídní při zkoušení. Stisknul jsem enter, což je výborná finta, v M&M se dá totiž přepnout souboj v reálném čase na souboj na kola, jak jsme na něj ze starších dungeonů zvyklí. Might and Magic VI Vydrtil jsem je za pomocí. Přešel jsem k bedně, která se nacházela za zídkou a našel jsem peníze, kuše a manalektvar. Vylezl jsem na kopec a vlezl do pevnosti. Objevil jsem se v dungeonu a zapálil kouzlem louč, jeden z mnoha předmětů, které budete mít ve hře k dispozici. Pochodoval jsem kupředu a otevřel dveře. Vylezlo několik potvor, krysy, prskající létající svině a podobné creaturky. No nic si nebudu přidávát ke svému pařanskému profilu........prostě a jasně - zdechl jsem.

Objevil jsem se znovu ve městě s minimem životní energie. To mě celkem naštvalo a zpustil jsem si load, kde jsem ještě zdravý jako Rybka! :o)

V M&M můžete koupené lahvičky (mana, energie, zdraví..) mixovat dohromady a může vám vzniknout superlektvar, nebo taky výbuch, který zničí toho, kdo míchal. Tak můžete získat například +10 k obraně (bílou láhev).

Might & Magic VI
Výrobce: New World Computing
Distributor: Ubi Soft
Minimální konfigurace: P 90, 16 MB RAM, 150 MB na HD
Doporučená konfigurace: P 200, 32 MB RAM, SB AWE 32
3D karty: ano
Multiplayer: ne
Verdikt: Z nových dungeonů je rozhodně nejlepší a kdo chce strávit dlouhé chvíle pařbou, není co řešit. Vždyť to nemá tak velké nároky na hardware!
Hodnocení 8/10

A teď další důležitá věc. Za každou potvoru máte počet experience (zkušeností). Po dosažení určitého počtu zkušeností můžete zajít do třeba do základního města a nechat se vytrénovat, za určitý obnos na lepší level. Při každém postupu na lepší level získáte určitý počet skillpointů, které si přidáte k určitým zbraním nebo kouzlům, a tak zvýšíte jejich sílu. Po 4 levelu se můžete nechat vytrénovat na experta a po desátém na mistra. Pár základních měst se dá zvládnout i bojem, protože ze začátku jsou kouzla slabá (New Sorpingal, Ironfist, Castle Ironfist a možná i Botleg Bay).

Vyléčit svou družinku můžete buď spaním (rest), nebo návštěvou chrámu (temple), kde vás za určitý obnos vyléčí. Po pár dnech pařby jsem zjistil, že M&M je tak obsáhlý dungeon, že je pro normálního pařana téměř nemožné ho dohrát za měsíc. Lodí jsem se plavil z města do města a plnil nové a nové úkoly. Celkově mě hra upoutala. Vadí mi na ní jen to, že když naleznete bednu s pokladem a chcete ji otevřít, musíte mít plné zdraví, protože často vybuchne, nebo vyprskne nějaký sliz a otráví vás.

I přesto je ale M&M skvělý dungeon a stojí za pořízení.

Autor:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Nejčtenější

Pět her, o kterých jsme si v mládí mysleli, že jsou skvělé. Jenže nejsou

The Lion King (1994)

Určitě to znáte. Vzpomínáte na něco s láskou, považujete to za úžasné, skvělé, téměř božské, jenže když se k tomu po...

Drobný vtip o čínském prezidentovi přišel tchajwanské vývojáře hodně draho

Devotion

Kvůli přirovnání čínského prezidenta Si Ťin-pchinga k medvídku Púovi museli nezávislí vývojáři z tchajwanského studia...

007 v sukni? Jak dopadá výměna hrdiny v populárních herních sériích

Uncharted: The Lost Legacy

Nástupkyně agenta s povolením zabíjet vzbudila mezi filmovými fanoušky mírně řečeno rozporuplné reakce. Po výměně...

VIDEO: Seriálový Zaklínač od Netflixu má konečně trailer. A lidem se líbí

Seriál The Witcher od Netflixu

První trailer k seriálové adaptaci slavného Zaklínače je tady a sklízí potlesk ze všech stran. Co na něj říkáte?

Podívejte se, jak bude vypadat Geraltův kůň v chystaném seriálu Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Producentka Lauren S. Hissrichová zveřejnila další fotku z chystaného seriálu Zaklínač. Tentokrát je na ní Geraltův kůň...

Další z rubriky

RECENZE: War Thunder je snem všech milovníků vzdušných bitev

War Thunder

War Thunder uspokojí více i méně náročné piloty. A nadchne technickým provedením.

Filmová adaptace Warcraftu je splněným snem. Recenze očima hráče

Warcraft - hra vs. film

Pokud existuje černá magie, snímek Warcraft v boji s ní zvítězil. Podařilo se mu totiž prolomit pomyslné prokletí filmů...

RECENZE: Might and Magic X je úžasný návrat strojem času o 15 let zpět

Might and Magic X Legacy

Málokdo se dnes odváží vyrukovat s tak hardcore retro titulem, jakým je desáté Might and Magic. Vzpomínky ožívají.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz