Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 26. února 2024 Dorota

Nejlepší hry roku 2003 podle čtenářů BW

  12:00
Hlas lidu, hlas boží. Řídíce se tímto heslem jsme i letos uspořádali velké čtenářské hlasování o nejlepších hrách uplynulého roku, v němž více než sedm a půl tisíce z vás rozhodlo o vítězích v jedenácti kategoriích. Výsledky jsou zde!

Zvolte žánr...
 • Adventury
 • 1st person akce
 • 3rd person akce
 • RPG
 • Simulátory
 • Sportovní hry
 • Real-time strategie
 • Ostatní strategie
 • Závodní hry
 • Datadisky
 • Absolutně nejlepší hry
 • Je pátek třináctého. Těžko vybrat lepší den, kdy zveřejnit podobný typ článku, který jistě více lidí namíchne, než aby lim udělal radost. Dnes však není na vině naše redakce, jako tomu bylo při vyhlášení redakčních her roku (první díl a druhý díl), ale vy sami. Nebo alespoň ti z vás, kteří na první místa protlačili hry, na něž mají jiní zcela opačný názor.

  Máte před sebou vyhlášení tradiční čtenářské volby nejlepších her roku. Stejně jako každý rok, i letos překonal počet hlasujících národní rekord a zastavil se na čísle 7.578 (byť oproti loňsku nejde o razantní skok)! Můžeme vám tedy nabídnout nejreprezentativnější výsledky soutěže o nejlepší hru roku ze všech českých herních magazínů. Ty, mimo pořadí nejlepších her v celkem jedenácti kategoriích, leccos prozradí i o oblíbenosti jednotlivých žánrů, kterou reprezentuje účast v daných kategoriích. Dle očekávání máte nejraději akce (88% účast) a závodní hry (87%), o něco méně pak strategie (79%) a sportovní hry (79%), no a na chvostu jsou pak překvapivě RPG (77%), simulátory (77%) a adventury (75%). Z hlediska distribuce her pak stále vládne monopol Cenegy Czech (7 vítězství), následovaný Electronic Arts Czech (2 vítězství) s Playmanem a Seven M (po 1 vítězství). Bez výrazných úspěchů u vás zůstaly produkty společností CD Projekt, US Action a Hypermaxu.

  Srovnáme-li pak naše výsledky s výsledky hlasování čtenářů na konkurenčních webech, zjistíme, že v mnoha případech lze zpozorovat rozdílnost obliby mnohých titulů, což nám dává právo se domnívat, že na vás naše názory a recenze přece jen nějaký vliv mají. To nás pochopitelně převelice těší a slibujeme, že tohoto vlivu budeme… er, tedy nebudeme nikdy zneužívat :o).

  Dost už ale planých řečí, nepovedených vtípků a nudných statistik – ze všeho nejvíc vás jistě zajímá, jak dopadlo vaše hlasování v jednotlivých žánrových kategoriích. Nuže – pusťte se do toho!


  Hlasování v kategorii adventur bylo plně v režii dvou her - českého Posla Smrti a třetího dílu populární série Broken Sword. Oba tituly nasadily již od počátku vysoké tempo a daly jasně najevo, že v roce 2003 neměly sebemenší konkurenci. O to příjemnější a také překvapivější (vzhledem k výsledkům podobných anket na jiných českých a slovenských webech) je vítězství českého titulu, jenž v průběhu hlasování ani jednou neztratil vedení, i když ho Zlomený meč v několika chvílích nepříjemně "šimral" na krku. Naopak zklamáním se pro nás stal naprostý propad puzzle-adventur. Což o to - že The Omega Stone a výborný Schizm II příliš mnoho hlasů nedostanou, se dalo čekat (neboť u nás dosud nejsou v prodeji), ale fiasko v zahraničí tolik populárního URU lze pochopit jen stěží.

  Adventura roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře Broken Posel Smrti Vítězný pohár
  Posel Smrti
  Výrobce:
  Unknown Identity, Distributor v ČR: Cenega Czech

  Nadstandardně rozsáhlá klasická point-and-click adventura se špičkovou 2D grafikou a českým dabingem dokáže uchvátit nejen svým příběhem, ale především temnou, takřka až hororovou atmosférou přeplněnou prastarými záhadami, mystikou a sadistickými vraždami. Snad jen její závěr mohl být poněkud jasnější a uspokojivější.

  recenze - screenshoty - demo - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   Posel Smrti 2 296 hlasů 40,3 %  
   
  2.   Broken Sword: Spící drak 2 072 hlasů 36,7 %  
   
  3.   Tony Vočko a případ růžového tapíra 381 hlasů 6,7 %  
   
  4.   Journey to the Centre of the Earth 198 hlasů 3,5 %  
   
  5.   Bioscopia 179 hlasů 3,2 %  
   
  6.   Cypher: Kód zkázy 134 hlasů 2,4 %  
   
  7.   Physikus 118 hlasů 2,1 %  
   
  8.   URU: Ages Beyond Myst 112 hlasů 2,0 %  
   
  9.   Schizm II: Chameleon 87 hlasů 1,5 %  
   
  10.   The Omega Stone 73 hlasů 1,3 %  
   


  Ani ve výsledcích kategorie 1st person akcí není nouze o překvapení. Samozřejmě nemáme na mysli jasné vítězství špičkové válečné střílečky Call of Duty, která dokázala zcela pohltit i naši redakci, a ani pěkné druhé místo českého Vietcongu, jehož popularita v naší zemi vyrostla do závratných výšin. Jak se ale mohl Unreal II, na nějž je pliváno téměř ze všech stran, stát třetí nejoblíbenější FPS roku, je pro nás velkou záhadou. Za zmínku ještě stojí propadnutí originálně pojatého Trona 2.0, jehož jsme my v redakci pasovali na druhou pozici, leč čtenářskou obec naše pochvalná recenze ani hra samotná oslovit nedokázala.

  1st person akce roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře Call of Duty Vítězný pohár
  Call of Duty
  Výrobce:
  Infinity Ward, Distributor v ČR: Cenega Czech

  „Válka není vyhrána jedním člověkem, ale vykoupena mnohými“ – s tímto motem přišla válečná akční střílečka Call of Duty, která si zakládá na dokonalé filmové atmosféře a intenzivním prožitku z vřavy 2. světové války. Prakticky v žádné misi se nebudeme nudit, neboť autoři dokázali udržet vysokou laťku až do samotného závěru hry.

  recenze - screenshoty - demo - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   Call of Duty 2 837 hlasů 42,5 %  
   
  2.   Vietcong 1 972 hlasů 29,5 %  
   
  3.   Unreal II: The Awakening 484 hlasů 6,7 %  
   
  4.   Star Trek: Elite Force II 276 hlasů 4,1 %  
   
  5.   Rainbow Six 3: Raven Shield 259 hlasů 3,9 %  
   
  6.   XIII 237 hlasů 3,6 %  
   
  7.   Halo: Combat Evolved 185 hlasů 2,8 %  
   
  8.   Tron 2.0 167 hlasů 2,5 %  
   
  9.   Freedom Fighters 138 hlasů 2,1 %  
   
  10.   Chrome 121 hlasů 1,8 %  
   


  Na rozdíl od předchozích let to tentokrát v kategorii 3rd person akcí a akčních adventur doslova vřelo. Pořadí, které máte nyní před sebou, se sice zformovalo již téměř na samotném počátku, ale neobjevila se žádná hra, která by všechny ostatní výrazně převálcovala. Naopak - odstupy mezi první trojicí nejsou nijak závratné. Vítězství Maxe Payna 2 se dalo očekávat, stejně jako silná pozice oblíbeného Vice City, a za úspěch v takto našlapané konkurenci lze jistě považovat i třetí příčku české válečné taktické akce Hidden and Dangerous 2. Z opačného konce je pak třeba zmínit nepříliš slavný výsledek jarního hitu Splinter Cell, a především poslední pozici vynikající akční adventury Beyond Good and Evil, která se i přes svoji nespornou kvalitu stala pro Ubisoft prodejním propadákem roku.

  3rd person akce roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře Max Payne 2: The Fall of Max Payne Vítězný pohár
  Max Payne 2: The Fall of Max Payne
  Výrobce:
  Remedy Entertainment, Distributor v ČR: Cenega Czech

  Pokračování úspěšné akční podívané je konečně tady. A s ním i další pořádná porce vystřílených nábojnic, neboť druhý díl oproti originálu nezůstává nijak pozadu. Nabízí zajímavý a skvěle prezentovaný příběh ve stylu Quentina Tarantina, kdy je cesta Maxe a jeho nové přítelkyně Mony doslova posetá mrtvolami. Hra exceluje po stránce grafické i hratelnostní.

  recenze - screenshoty - demo - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   Max Payne 2: The Fall of Max Payne 1 882 hlasů 28,2 %  
   
  2.   Grand Theft Auto: Vice City 1 531 hlasů 23,0 %  
   
  3.   Hidden and Dangerous 2 1 291 hlasů 19,4 %  
   
  4.   Prince of Persia: Písky času 636 hlasů 9,5 %  
   
  5.   Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy 459 hlasů 6,9 %  
   
  6.   Splinter Cell 383 hlasů 5,8 %  
   
  7.   Metal Gear Solid 2: Substance 148 hlasů 2,2 %  
   
  8.   Rayman 3: Hoodlumská hrozba 121 hlasů 1,8 %  
   
  9.   Enclave 110 hlasů 1,7 %  
   
  10.   Beyond Good and Evil 103 hlasů 1,6 %  
   


  Žánr RPG letos sliboval - obdobně jako adventury - krásný souboj mezi dvěma tituly, jež vysoce vyčnívaly nad ostatní: Gothicem II a Star Wars: Knights of the Old Republic. Z vyrovnané bitvy ovšem velice rychle sešlo a ukázalo se, že českým hráčům je mnohem blíže klasický fantasy námět, než studenější sci-fi Hvězdné války, přestože právě jejich RPG zpracování lámalo rekordy v hodnoceních mnohých herních magazínů. O to překvapivější je, že se musely Star Wars nakonec ještě obávat o svoji stříbrnou pozici, na kterou směle dotíral rozporuplně přijatý Deus Ex: Ivisible War. Tu ale s náskokem necelé stovky hlasů dokázaly uhájit.

  RPG roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře Gothic II Vítězný pohár
  Gothic II
  Výrobce:
  Piranha Bytes, Distributor v ČR: SevenM

  Gothic II přímo navazuje na první díl a více než revoluci představuje evoluci. Nabízí znatelně vylepšenou grafiku, skvělý dabing, rozlehlejší a detailněji zpracovaný herní svět, dokonalou atmosféru, vylepšené ovládání a samozřejmě nový příběh rozdělený do několika větví, z nichž každá je svým způsobem odlišná a ovlivňuje další vývoj postavy.

  recenze - screenshoty - demo - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   Gothic II 2 106 hlasů 35,9 %  
   
  2.   Star Wars: Knights of the Old Republic 1 052 hlasů 18,0 %  
   
  3.   Deus Ex: Invisible War 956 hlasů 16,3 %  
   
  4.   Pirates of the Caribbean 659 hlasů 11,3 %  
   
  5.   Lionheart 398 hlasů 6,8 %  
   
  6.   Star Wars Galaxies: An Empire Divided 190 hlasů 3,2 %  
   
  7.   Cold Zero: The Last Stand 180 hlasů 3,1 %  
   
  8.   Greyhawk: The Temple of Elemental Evi 157 hlasů 2,7 %  
   
  9.   Grom 88 hlasů 1,5 %  
   
  10.   Harbinger 74 hlasů 1,3 %  
   


  Již před dvěma lety kraloval kategorii simulátorů povedený Il-2 Sturmovik, a nejinak je tomu i letos v případě jeho pokračování s podtitulem Zapomenuté bitvy. To předstihlo s velkým náskokem tradičně takřka bezchybný Flight Simulator od Microsoftu a společně tak oba tituly jasně dokázaly, že realistické letecké simulátory mají u českých hráčů větší oblibu než ty akční. Právě zástupci akčních sci-fi simulátorů obsadili s menší (Freelancer) a větší (Yager) ztrátou třetí a čtvrtou příčku. Poněkud méně veselá je až sedmá pozice vydařeného Lock On, což se ovšem dá pochopit vzhledem k tomu, že na český trh tato hra dorazila teprve před pár dny.

  Simulátor roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře IL-2 Sturmovik: Zapomenuté bitvy Vítězný pohár
  IL-2 Sturmovik: Zapomenuté bitvy
  Výrobce:
  Maddox Games, Distributor v ČR: Playman

  Mezi přednosti tohoto výborného simulátoru patří kromě skvělého letového modelu i neméně kvalitní a v mnohém vylepšená grafika, a pochopitelně taktéž důležitý multiplayer. Dynamická kampaň nabízí všechny důležité oblasti operací mezi lety 1941-45, osedlat můžete kromě obligátních německých a sovětských strojů i maďarské a finské letouny.

  recenze - screenshoty - trailer - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   IL-2 Sturmovik: Zapomenuté bitvy 2 175 hlasů 37,0 %  
   
  2.   MS Flight Simulator 2004: A Century of Flight 1 230 hlasů 21,0 %  
   
  3.   Freelancer 757 hlasů 12,9 %  
   
  4.   Yager 357 hlasů 6,1 %  
   
  5.   Secret Weapons over Normandy 272 hlasů 4,6 %  
   
  6.   History Channel Battle of Britain 1940 256 hlasů 4,4 %  
   
  7.   Lock On: Modern Air Combat 247 hlasů 4,2 %  
   
  8.   Aquanox 2: Relevation 234 hlasů 4,0 %  
   
  9.   X2: The Threat 195 hlasů 3,3 %  
   
  10.   Ultimate Trainz Collection 149 hlasů 2,5 %  
   


  Výsledek hlasování redakce a našich čtenářů v kategorii sportovních her je každý rok zcela odlišný. Čím to? Jednou variantou mohou být extrémistické názory našich sportovních recenzentů :-), ale spíše bychom vsadili na vaši stabilní oblibu několika herních sérií, kterých se držíte nehledě na jejich kvalitativní "výkyvy". Takže zatímco redakční favorité Championship manager 4, Tiger Woods PGA Tour 2004 a NBA Live 2004 obsadily až 5 - 7 příčku, na stupně vítězů se protlačilo... chvíle napětí... NHL 2004, FIFA 2004 a Tony Hawk's Pro Skater 4. Čekal snad někdo něco jiného? My ne.

  Sportovní hra roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře NHL 2004 Vítězný pohár
  NHL 2004
  Výrobce:
  EA Sports, Distributor v ČR: Electronic Arts Czech

  Po minulém nepovedeném dílu série NHL přišel ročník 2004 se spoustou zajímavých nápadů - patří mezi ně možnost dostat se do klinče u mantinelu, mnohem širší varianta práce s pukem a především Dynasty mód, který nám dovoluje zahrát si na klubového manažera. Nevýhodou je však až příliš komplikované ovládání a jen průměrná umělá inteligence.

  recenze - screenshoty - demo - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   NHL 2004 2 439 hlasů 40,9 %  
   
  2.   FIFA 2004 1 161 hlasů 19,5 %  
   
  3.   Tony Hawk's Pro Skater 4 904 hlasů 15,1 %  
   
  4.   Pro Evolution Soccer 3 462 hlasů 7,7 %  
   
  5.   NBA Live 2004 300 hlasů 5,0 %  
   
  6.   Championship Manager 4 253 hlasů 4,2 %  
   
  7.   Tiger Woods PGA Tour 2004 211 hlasů 3,5 %  
   
  8.   Total Club Manager 2004 137 hlasů 2,3 %  
   
  9.   Madden NFL 2004 64 hlasů 1,1 %  
   
  10.   MVP Baseball 2003 38 hlasů 0,6 %  
   


  Na řadu přicházejí oblíbené strategie, respektive jejich real-time část. Zde probíhal, alespoň zpočátku, velice zajímavý souboj o první místo, jehož se - k našemu překvapení - nezúčastnil suverénní redakční vítěz Rise of Nations. Tváří v tvář si to rozdaly nejnovější pokračování slavných sérií Commandos a Command and Conquer, no a jak to nakonec dopadlo, vidíte sami - tažení na Berlín zabralo o chlup více. Na opačném konci tabulky skončil s obrovským propadem American Conquest, poněkud větší úspěch jsme čekali od české Koreje, povedených Praetorians a Empires.

  Real-time strategie roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře Commandos 3: Destination Berlin Vítězný pohár
  Commandos 3: Destination Berlin
  Výrobce:
  Pyro Studios, Distributor v ČR: Cenega Czech

  Jedná se o netradiční strategii z prostředí 2. světové války, ve které ovládáme pouze několik málo speciálně školených zabijáků. Pyšnit se může opravdu skvělou grafikou v exteriérech, dobrými misemi a vskutku pekelnou obtížností. A fakt, že nepřináší žádné výrazné změny od předchozího dílu, jí paradoxně vůbec neškodí.

  recenze - screenshoty - demo - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   Commandos 3: Destination Berlin 1 618 hlasů 26,9 %  
   
  2.   Command and Conquer: Generals 1 495 hlasů 24,8 %  
   
  3.   Rise of Nations 790 hlasů 13,1 %  
   
  4.   Blitzkrieg 590 hlasů 9,8 %  
   
  5.   Homeworld 2 367 hlasů 6,1 %  
   
  6.   Korea: Forgotten Conflict 340 hlasů 5,7 %  
   
  7.   Praetorians 337 hlasů 5,6 %  
   
  8.   Empires: Down of the Modern World 214 hlasů 3,6 %  
   
  9.   Warrior Kings: Battles 154 hlasů 2,6 %  
   
  10.   American Conquest 116 hlasů 1,9 %  
   


  Vůbec nejdramatičtější bitva však vzplanula mezi tahovými a budovatelskými strategiemi. Již od úvodu byli jasní dva favorité - SimCity 4 a české UFO, kteří se okamžitě prodrali na čelní pozice. Zpočátku vedlo s mírným náskokem SimCity 4, které si později s UFO několikrát prohodilo pozice, aby bylo nakonec poraženo o pouhých 22 hlasů! Přestože my v redakci UFO za kdovíjak úžasnou hru nepovažujeme, za takovýto výkon musíme chtě nechtě Altarům pogratulovat! Pěkného umístění rovněž dosáhl třetí Railroad Tycoon 3, mírným zklamáním je bramborová příčka vynikajících Etherlords II, no a vyslovenou tragédií se stal propad výborné tahovky Silent Storm a též povedené pirátské hry Port Royale.

  Tahová / budovatelská strategie roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře UFO: Aftermath Vítězný pohár
  UFO: Aftermath
  Výrobce:
  Altar Interactive, Distributor v ČR: Cenega Czech

  Česká strategie UFO: Aftermath nepřímo navazuje na kultovní sérii X-Com a přináší obdobný herní obsah (rozdělení na taktickou a strategickou část), ovšem s poněkud pozměněnými herními principy. A ačkoliv kvalit svého stařičkého vzoru nedosahuje, jsou sestřelování UFO, zkoumání nových technologií a bitvy s cizáky v poli stále zárukou velmi dobré zábavy.

  recenze - screenshoty - demo - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   UFO: Aftermath 1 697 hlasů 28,3 %  
   
  2.   SimCity 4 1 675 hlasů 27,9 %  
   
  3.   Railroat Tycoon 3 871 hlasů 14,5 %  
   
  4.   Etherlords II 590 hlasů 9,8 %  
   
  5.   Warlords 4: Heroes of Etheria 287 hlasů 4,8 %  
   
  6.   Tropico 2: Pirate's Cove 248 hlasů 4,1 %  
   
  7.   Magic the Gathering: Battlegrounds 206 hlasů 3,4 %  
   
  8.   Silent Storm 196 hlasů 3,3 %  
   
  9.   Port Royale 133 hlasů 2,2 %  
   
  10.   Space Colony 99 hlasů 1,7 %  
   


  Narozdíl od mnoha jiných kategorií byl průběh a výsledek hlasování mezi závodními hrami doslova "one-man show". Need for Speed je prostě Need for Speed, a když se ke všemu jeho poslední přírůstek povedl nad očekávání, nebylo co řešit - ostatně obdržení více než 60% hlasů hovoří za vše. Překvapivě druhý skončil s obrovským odstupem nepříliš povedený Colin McRae Rally 3, a teprve až za ním kvalitní simulátory formulí F1 Challenge 99-02 a motorek MotoGP 2. Za propad můžeme považovat šesté, respektive osmé místo výtečných her Toca Race Driver a Midnight Club II, což je nejspíš způsobeno tím, že jsme se těmto titulům v našem magazínu prakticky vůbec nevěnovali.

  Závodní hra roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře Need for Speed: Underground Vítězný pohár
  Need for Speed: Underground
  Výrobce:
  Black Box Games, Distributor v ČR: Electronic Arts Czech

  V posledním dílu série Need for Speed osedláme vozy střední třídy, které si též nově můžeme s velkou volností vylepšovat. I díky tomu nám mnohem lépe přilnou k srdci. Jejich arkádový jízdní model je vyveden na skvělou úroveň, a nejen z toho důvodu je pocit z mimořádně rychlé jízdy v krásně osvětlených nočních městech opravdu impozantní.

  recenze - screenshoty - demo - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   Need for Speed: Underground 4 135 hlasů 62,6 %  
   
  2.   Colin McRae Rally 3 1 010 hlasů 15,3 %  
   
  3.   MotoGP 2 293 hlasů 4,4 %  
   
  4.   F1 Challenge 99-02 284 hlasů 4,3 %  
   
  5.   The Simpsons: Hit and Run 259 hlasů 3,9 %  
   
  6.   Toca Race Driver 194 hlasů 2,9 %  
   
  7.   Mercedes Benz World Racing 127 hlasů 1,9 %  
   
  8.   Midnight Club II 122 hlasů 1,9 %  
   
  9.   V-Rally 3 114 hlasů 1,7 %  
   
  10.   Nascar Racing Season 2003 68 hlasů 1,0 %  
   


  Zatímco vloni zaznamenaly v hlasování strategické datadisky nečekaný úpadek, letos je tomu právě naopak. Vítězem se stalo – dle očekávání – perfektní rozšíření vynikající strategie s RPG prvky Warcraft III s podtitulem Ledový trůn, následované datadiskem k neméně kvalitní RTS Command and Conquer: Generals. A nebýt dvou z vás, skončila by strategická hra i na třetím místě, neb Age of Mythology: Titans byla přeskočena o pouhý jeden bod akčním kouskem Battlefield 1942: Secret Weapons of WW 2. Naopak dosti smutný výkon předvedly RPG rozšíření her Neverwinter Nights a především The Elder Scrolls III: Bloodmoon, jehož jsme tipovali na umístění v první trojici.

  Datadisk roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře Warcraft III: Ledový trůn Vítězný pohár
  Warcraft III: Ledový trůn
  Výrobce:
  Blizzard North, Distributor v ČR: Cenega Czech

  Dlouho očekávaný datadisk jedné z nejlepších RTS roku 2002 dokonale předvádí, jak zábavně se dá zkombinovat strategie a RPG prvky. Nový příběh nastartuje zhruba čtyřicetihodinovou porci hratelnosti rozdělenou do téměř pětadvaceti skvěle nadesignovaných misí, v nichž není nouze o nové typy hrdinů, jednotek nebo dokonce jednu unikátní rasu.

  recenze - screenshoty - koupit online

  Celkové pořadí

  1.   Warcraft III: Ledový trůn 1 664 hlasů 26,7 %  
   
  2.   Command and Conquer: Generals Zero Hour 899 hlasů 14,4 %  
   
  3.   Battlefield 1942: Secret Weapons of WW 2 806 hlasů 12,9 %  
   
  4.   Age of Mythology: Titans 805 hlasů 12,9 %  
   
  5.   SimCity 4: Rush Hour 468 hlasů 7,5 %  
   
  6.   The Sims (Superstar / Making Magic) 442 hlasů 7,1 %  
   
  7.   The Elder Scrolls III: Bloodmoon 386 hlasů 6,2 %  
   
  8.   Neverwinter Nights (SoU / HoU) 380 hlasů 6,1 %  
   
  9.   Civilization III: Conquest 276 hlasů 4,4 %  
   
  10.   Age of Wonders: Shadow Magic 103 hlasů 1,7 %  
   


  A zlatý hřeb na závěr – absolutně nejlepší hra roku 2003. Vybírat jste mohli z celkem 32 kandidátů, což se projevilo poměrně širokým spektrem rozložení vašich hlasů mezi prakticky všechny nominované tituly. Nebýt závodních Need for Speed: Underground, obsadily by prvních pět příček výhradně akční hry, což jen potvrzuje jejich stále stoupající popularitu. Do první desítky se ještě vmáčkly dva zástupci RPG (Gothic II a Star Wars: KoTOR), jedna sportovní hra (NHL 2004) a jedna strategie (datadisk Warcraft III: Ledový trůn). Pozoruhodný je především naprosto shodný výsledek českých akcí od Illusion Softworks, které se tak usadily (každá jednou půlkou zadnice) na pěkné páté místo. Vítězství si pak, stejně jako v našem redakčním hlasování, odnáší s poměrně slušným náskokem adrenalinová válečná střílečka Call of Duty. Gratulujeme!

  Absolutně nejlepší hra roku podle čtenářů BonusWebu

  Souhrn článků o hře Call of Duty Vítězný pohár
  Call of Duty
  Výrobce:
  Infinity Ward, Distributor v ČR: Cenega Czech

  „Válka není vyhrána jedním člověkem, ale vykoupena mnohými“ – s tímto motem přišla válečná akční střílečka Call of Duty, která si zakládá na dokonalé filmové atmosféře a intenzivním prožitku z vřavy 2. světové války. Prakticky v žádné misi se nebudeme nudit, neboť autoři dokázali udržet vysokou laťku až do samotného závěru hry.

  recenze - screenshoty - demo - koupit online

  Pořadí prvních deseti titulů

  1.   Call of Duty 1 159 hlasů 15,9 %  
   
  2.   Need for Speed: Underground 770 hlasů 10,6 %  
   
  3.   Grand Theft Auto: Vice City 695 hlasů 9,6 %  
   
  4.   Max Payne 2: The Fall of Max Payne 555 hlasů 7,6 %  
   
  5.   Hidden and Dangerous 2 539 hlasů 7,4 %  
   
     Vietcong 539 hlasů 7,4 %  
   
  7.   Gothic 2 449 hlasů 6,2 %  
   
  8.   NHL 2004 332 hlasů 4,6 %  
   
  9.   Warcraft III: Ledový trůn 308 hlasů 4,2 %  
   
  10.   Star Wars: Knights of the Old Republic 244 hlasů 3,6 %  
   

  Výsledky čtenářského hlasování o nejlepších hrách roku 2003 tedy znáte. Jak obdobná mega-anketa dopadne přesně za rok, je prozatím ve hvězdách, ovšem pokud vás přeci jen zajímá, jací favorité se v jednotlivých žánrech pravděpodobně střetnou, nahlédněte do našich článků o nejočekávanějších hrách roku 2004 (adventury, akce 1. část, akce 2. část, strategie 1. část, strategie 2. část).

  Autor:
  • Nejčtenější

  Dvanáct let stavěl fantaskní svět v Minecraftu, výsledek bere dech

  Od té doby, co si hráč vystupující pod přezdívkou Linard pořídil hru Minecraft, buduje komplexní...

  Nadšenec remasteruje přes 30 let starou herní Dunu z Amigy

  Talentovaný fanoušek sci-fi Duna se nezištně pokouší zrestaurovat legendární herní adaptaci z roku...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Nejoceňovanější hra všech dob brzy dostane přídavek. Podívejte se na ukázku

  Dva roky od vydání mimořádně úspěšné „soulsovky“ Elden Ring poodhalili vývojáři detaily o chystaném...

  Kde jsou mé peníze, ptá se potetovaný podivín autorů hry Grand Theft Auto 6

  Američan Lawrence Patrick Sullivan, známý kvůli svému výraznému tetování na obličeji jako Floridský...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  90 %

  RECENZE: Mysteriózní Pacific Drive je nečekané překvapení pro fajnšmekry

  Na naší Zemi existují místa, která jako by popírala zákony fyziky. Auta jedou sama do kopce, voda...

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

  Tvůrci fantastického remasteru Command & Conquer vydali novou strategii

  Studio Petroglyph Games, které stojí za čtyři roky starou kolekcí Command & Conquer Remastered,...

  Distributor není spokojený s prodeji Suicide Squad, čeká meziroční propad

  Dlouho očekávaná komiksová akce Suicide Squad: Kill the Justice League nedokázala naplnit svůj...

  Autorovi oblíbené herní adaptace vadí, že Indiana Jones bojuje jen s nácky

  Hal Barwood, autor podle mnohých nejlepší adventury všech dob Indiana Jones and the Fate of...

  Nadšenec remasteruje přes 30 let starou herní Dunu z Amigy

  Talentovaný fanoušek sci-fi Duna se nezištně pokouší zrestaurovat legendární herní adaptaci z roku...

  Okresní stavební bytové družstvo Mladá Boleslav
  Samostatná/ný účetní

  Okresní stavební bytové družstvo Mladá Boleslav
  Středočeský kraj

  Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

  Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

  Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

  Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

  Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

  Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

  Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

  „Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

  Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

  Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...