Jezdecké povely v RDR 2 musely být předabovány, zněly příliš lascivně

aktualizováno 
Dabér hlavního hrdiny westernového hitu Red Dead Redemption 2 Roger Clark se podělil o „veselou historku z natáčení.“ Jeho promluvy k virtuálnímu koni prý původně zněly až příliš sexy, a proto musely být raději nahrány ještě jednou.

Loňský hit Red Dead Redemption 2 je prakticky dokonalou simulací divokého západu, ostatně naše hodnocení 100 % i vítězství ve čtenářské anketě o hru roku mluví za vše. 

Red Dead Redemption 2

Koně hrají v Red Dead Redemption 2 zásadní roli.

Toto mimořádné dílo vyniká především neskutečnou mírou detailu, která dokáže vyvolat dojem uvěřitelného živoucího světa. Spousta drobností musela dát obrovské množství práce, přitom si jich dost možná ani většina hráčů nikdy nevšimne. Jako příklad můžeme uvést třeba pokročilou simulaci koňských varlat, která se v závislosti na okolní teplotě viditelně scvrkávají.

Ono koňům vůbec v Rockstaru věnovali spoustu pozornosti, ostatně díky nemožnosti rychlého cestování po mapě tráví hráči v jejich sedle spoustu času. Citelný dopad na vyznění celé hry má i budování dlouhodobého vztahu mezi čtyřnohými společníky a hlavním hrdinou Arthurem Morganam. 

Red Dead Redemption 2

V mrazu se koňům zmenšují varlata. Lidem tedy taky, ale o tom se ve hře přesvědčit nemůžeme.

Čím více jednoho konkrétního koně využíváte, tím lépe vás poslouchá a tím lepší jsou pak i jeho herní statistiky. Celkem je ve hře pět úrovní náklonnosti a s každou z nich se mění i průpovídky, kterými Arthur komunikuje. Ty se liší nejen obsahem, ale i různou intenzitou projevených citů, a samozřejmě záleží i na tom, zda-li jde o koně anebo klisnu.

Každá z těchto „hlášek“ pak samozřejmě musela být ve studiu natočena zvlášť a Morganův dabér Roger Clark tím prý strávil celé dva dny. Ani to však nestačilo. Jak se totiž ukázalo při pozdějších přehrávkách, Clark to občas s intimitou vůči koňovi „tak trochu“ přehnal a výsledek by mohl vzbudit nechtěné asociace, pokud by ho někdo vytrhl z kontextu. Podobný druh mluvy totiž můžete slyšet v případě, že u porna nepřeskakujete dialogy (jestli tedy na světě někdo takový vůbec existuje).

Jak to asi znělo, můžete slyšet v rozhovoru s dabéry hry, který pochází z letošního ročníku festivalu MomoCon. Zmíněná pasáž se nachází v čase 16:30.

Pro zvukové inženýry to však naštěstí nebyl nijak zásadní problém, problematické pasáže se prostě jen nahrály znovu. Z hlediska neskutečného objemu zvuku, který byl pro hru natočen, šlo v podstatě o zanedbatelnou prkotinu.

Autor:

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 se koná od 20. do 24. srpna v Kolíně nad Rýnem. Čeká nás opět řada nových oznámení a ukázek z nadcházejících titulů jako jsou Gears 5, Minecraft Dungeons a Zaklínač.

Nejčtenější

Chernobylite se chce svézt na popularitě seriálu. A asi mu to vyjde

Chernobylite

Havárie v Černobylu skrývala mnohem vážnější tajemství, než je známo. Tedy alespoň v podání připravované hry...

Jedna z nejočekávanějších her roku Death Stranding je čím dál záhadnější

Death Stranding

Jedna z nejočekávanějších her letošního roku se s každou další ukázkou stává záhadnější a podivnější – v tom nejlepším...

Neurážejte našeho bezpohlavního robota, vyhrožují herní komunitě

V Borderlands 3 můžete hrát za bezpohlavního robota.

Připravovaný titul Borderlans 3 si nemůže oddychnout od kontroverzních témat. Nejnovějším popraskem na internetu jsou...

Pět scén z her, které narazily na australskou cenzuru

South Park: Stick of Truth

O cenzurování videoher v Austrálii toho bylo napsáno již mnohé, málo se už však ví, že se v posledních letech situace...

Fanoušci upravili vzhled zaklínače, aby se podobal seriálové adaptaci

Zaklínač 3 – Geralt jako Henry Cavill

Tvůrci chystaného seriálu Zaklínač vycházejí z původních knih Andrzeje Sapkowského, nikoli jeho oblíbené videoherní...

Další z rubriky

Horor Blair Witch funguje i jako hra, vyděsí vás k smrti

Blair Witch

Vyzkoušeli jsme si na vlastní ruce chystanou herní adaptaci kultovního filmu Blair Witch. Teď se bojíme usnout bez...

Středověká akce For Honor je na PC opět dočasně zdarma

For Honor

Pokud jste minuli některou z akcí, kdy byla středověká, primárně multiplayerová rubačka For Honor zdarma, máte další...

Empire of Sin vypadá jako gangsterský Xcom. Sledujte první gameplay

Empire of Sin

Podívejte se na první gameplay z připravované gangsterské strategie Empire of Sin, kterou kutí legendární vývojář John...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz