Držení míče: 19 % : 81 %.
Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 5:14. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 3:5.

Je konec! Brighton potvrdil roli favorita a rozstřílel Sheffield na jeho půdě vysoko 5:0. Domácí si situaci zkomplikovali ve 13. minutě, kdy byl vyloučen Holgate. Brighton se ujal vedení ve 21. minutě, kdy se prosadil Bounanotte. Na jeho zásah o chvíli později navázal Danny Welbeck. Domácí sice dokázali snížit, ale branka nemohla platit kvůli ofsajdu Osborna. Patnáct minut před koncem přišla definitivní pojistka, když si míč do vlastní sítě usměrnil Robinson. Následně se ještě dvakrát díky nedůrazu domácí obrany radoval Simon Adingra.

Larúsí
63. min Brooks
23 Osborn
Osborn
80. min Davies
8 Hamer
Hamer
80. min Norwood
21 Souza
Souza
28 McAtee
McAtee
81. min Brewster
32 Osula
Osula
32. min Trusty

Brighton & Hove(3-4-2-1)

Verbruggen
van Hecke
5 Dunk
Dunk
Webster
46. min de Paulo
13 Groß
Groß
Buonanotte
67. min Ferguson
11 Gilmour
Gilmour
Lamptey
46. min Moder
24 Adingra
Adingra
22 Mitoma
Mitoma
77. min Fati
18 Welbeck
Welbeck
81. min Estupiñán

90+5

Domácí ještě v samotném závěru duelu zahrávali rohový kop, ale míč u přední tyče odhlavičkoval Pervis Estupiňán.

90+4
Karty

Žlutá karta pro tým Sheffield United (Tom Davies).

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Bart Verbruggen).

90
Karty

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Billy Gilmour).

89

Sheffield v této fázi soutěže překonal nelichotivý rekord Barnsley v počtu inkasovaných branek po 25 utkáních! Domácí jich inkasovali už 65.

88

Po další chybě domácí defenzivy se k míči dostal střídající Pervis Estupiňán, který míč poslal na hranici velkého vápna, ale spoluhráč jeho pobídku přeběhl.

86

Brighton právě vstřelil branku! Ještě jedna branka do sítě domácího celku pro krásné zakončení víkendu! SIMON ADINGRA se ve vápně opřel do odraženého míče, který se i díky teči obránce snesl za záda brankáře.

85

Brighton se díky dnešnímu triumfu posune na sedmou pozici Premier League.

84

Pascal Groß odcentroval do pokutového území, kde si na jeho pobídku naskočil Moder, jenže tísněn dvojicí soupeřů hlavičkoval mimo tři tyče.

83

Výborný nákop na pravou stranu hrací plochy si pohlídal Anel Ahmedhodžić, který míč před dobíhajícím Fatim odhlavičkoval do autu.

82

Další ofenzivní výpad Brightonu vedený po pravé straně skončil odvráceným centrem. Odražený míč ale opět vybojovali hostující fotbalisté.

81

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Pervis Estupiñán.

81

Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází James McAtee, přichází Rhian Brewster.

80

ze hřiště odchází Gustavo Hamer, přichází Oliver Norwood,
ze hřiště odchází Ben Osborn, přichází Tom Davies.

78

Brighton právě vstřelil branku! A demolice ještě skutečně nekončí! SIMON ADINGRA byl zcela nehlídaný v pokutovém území, kde si naběhl na centr z pravé strany a z voleje placírkou uklidil míč do sítě!

78

Někteří domácí fanoušci začali opouštět svá místa na stadionu. Trápení Sheffieldu nebere konce.

77

ze hřiště odchází Kaoru Mitoma, přichází Ansu Fati.

75

Brighton právě vstřelil branku! Brighton přidává třetí branku a potvrzuje dnešní vítězství! Mitoma po přenesení hry odcentroval do vápna z levé strany a jeho prudký centr si do branky nešťastně usměrnil JACK ROBINSON!

75

Sheffield kombinuje s míčem na vlastní polovině, zatímco nikdo v červenobílém dresu se nedostal vpřed.

73

Ani hosté už v závěru utkání nehrají v převratném tempu. Záložní řada Brightonu kombinuje s míčem, ale křídelníci se nenabízejí.

72

Kaoru Mitoma chtěl z levého křídla odcentrovat do pokutového území, jenže jeho pobídka skončila v zámezí.

71

Brighton se dostal vpřed po pravé straně, nicméně nikdo v černozeleném dresu nedokázal odcentrovat. Pokračuje výborná obrana domácích.

70

Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Brighton s přehledem kráčí za vítězstvím. Další střelu předvedl Buonanotte, který přestřelil.

69

Brighton zahrával rohový kop. Do zakončení hlavou se dostal střídající Ferguson, jenže jeho pokus směřoval přímo do míst, kde stál brankář.

67

ze hřiště odchází Facundo Buonanotte, přichází Evan Ferguson.

66

Brighton se hnal vpřed po levém křídle, jenže akce hostujícího celku skončila nepovedenou pobídkou. Sheffield zasáhl.

65

Lewis Dunk roztáhl hru na pravou stranu, ale fotbalisté Brightonu se zatím nedostávají vpřed. Na levé straně musel s míčem kouzlit Mitoma.

64

Brighton kombinuje s míčem na kopačkách na polovině hřiště. Střídající Brooks se ihned zapojil do presinku, jenže k balónu se nedostal.

63

ze hřiště odchází Jásir Larúsí, přichází Andre Brooks.

62

Brighton zahrával rohový kop. Nadýchaný centr se snesl na malé vápno, kde u přední tyče zasáhl Anel Ahmedhodžić.

61

Jakub Moder se zpoza vápna opřel do míče, ale trefil jen hráče v červenobílém dresu Sheffieldu. Bude z toho rohový kop pro Sheffield.

60

Je za námi hodina hry a Brighton nadále drží dvoubrankové vedení z prvního poločasu. Domácí navíc nemají sílu na zdramatizování.

58

Domácí brankář nakopl míč na polovinu Brightonu, jenže na pravé straně v hlavičkovém souboji uspěl Mitoma. Hosté mohou ihned přejít vpřed.

57
Karty

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Facundo Buonanotte).

56

Sheffield se usadil na polovině hřiště a kombinuje s míčem na kopačkách. Nikdo v červenobílém dresu se ne a ne dostat k odcentrování.

55

Brighton podnikl rychlý výpad po pravém křídle. Nadýchaný centr z pravé strany se snesl na značku pokutového kopu, kde zasáhla domácí obrana.

54

Mitoma hledal přihrávkou na hranici velkého vápna rozběhnutého Dannyho Welbecke, před kterým ve skluzu zasáhl Anel Ahmedhodžić.

53

Sheffield se vydal vpřed po levém křídle, jenže výborný návrat na vlastní polovinu předvedl Simon Adingra, který míč získal pro Brighton.

52

Kaoru Mitoma se uvolnil na levé straně, odkud odcentroval do vápna, jenže tam neměl nikoho v černozeleném dresu Brightonu.

51

Na stadionu dnes panuje ponurá atmosféra, která dokládá bídný výkon Sheffieldu jak v dnešním duelu, tak v celé sezóně.

50

Kaoru Mitoma dostal přihrávku na levou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu od kopačky utekl k obránci v červenobílém.

49

Stopeři Brightonu hrají s míčem na kopačkách a zatím se nikam neženou. Ani fotbalisté domácího celku se nevysouvají s presinkem.

48

Po následném rohovém kopu se nikdo z domácích hráčů nedostal do zakončení. Na malém vápně naopak kraloval střídající Igor de Paulo.

47

Další akce Sheffieldu v úvodu druhého poločasu z pravé strany skončila jen centrem sraženým na rohový kop. Skvělou práci odvedl Dunk.

46

ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Jakub Moder,
ze hřiště odchází Adam Webster, přichází Igor Julio de Paulo.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Brighton. Domácí si situaci zkomplikovali ve 13. minutě, kdy byl vyloučen Holgate. Brighton se ujal vedení ve 21. minutě, kdy se prosadil Bounanotte. Na jeho zásah o chvíli později navázal Danny Welbeck. Domácí sice dokázali snížit, ale branka nemohla platit kvůli ofsajdu Osborna.

45+8

První poločas skončil.

45+6
Karty

Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Tariq Lamptey).

45+6

Simon Adingra se uvolnil na pravé straně, jenže jeho pobídku jeden z domácích obránců odehrál do bezpečí skvěle načasovaným skluzem.

45+5

Jack Robinson si dal pozor na odražený míč a před dobíhajícím Lampteym jej odkopl na polovinu celku z jihu Anglie.

45+4

Brighton už opět kombinuje na polovině soupeře, nicméně domácí defenziva nyní hraje v kompaktním bloku a nenechává soupeři prostor.

45+2

Branka nakonec skutečně neplatí! Video totiž odhalilo, že Ben Osborn si nepohlídal ofsajd!

45+1

Tak pozor! Rozhodčí se půjde podívat na video!

45

Domácí v závěru poločasu po rohovém kopu dopravili míč do sítě, ale rozhodčí odpískal ruku jednoho z domácích hráčů.

44

Zadáci Brightonu si závěr prvního poločasu doslova užívají. Stopeři hostů se mohou vysouvat vysoko na polovinu Sheffieldu.

43

Pascal Groß se hnal za centrem z levé strany, jenže o dobrou pozici jej obral spoluhráč Danny Welbeck, který hlavičkoval nad branku.

42

Domácí se v oslabení vůbec nedostávají do hry. Veškeré vysoké nákopy na polovinu soupeře sbírají důraznější zadáci Brightonu.

41

Simon Adingra se opřel pravačkou do odraženého míče, jenže jeho pokus ze záklonu prosvištěl vysoko nad břevnem domácí svatyně.

40

Adam Webster se vysunul do blízkosti velkého vápna, jenže namísto centru ještě roztáhl hru na pravou stranu. Nikdo z hostů už nedokázal odcentrovat.

39

Výbornou defenzivní práci odvedl Jack Robinson, který zastavil pomalou přihrávku a sám rozehrál. Jeho nákop ale opět získali jen hráči Brightonu.

38

Lamptey si krásně navedl míč do středu hřiště a zpoza vápna vypálil pravačkou. Jeho ránu obránce v červenobílém srazil do zámezí.

37

Agilní Mitoma se znovu uvolnil, prošel z levé strany až do vápna, ale jeho centr se zpětnou rotací odhlavičkoval do bezpečí pozorný obránce Anel Ahmedhodžić.

36

Mitoma se krásně uvolnil na levé straně a odcentroval na malé vápno. Jeho pobídku před Welbeckem přizvedl do bezpečí Jack Robinson.

35

Pascal Groß odcentroval z pravé strany do pokutového území, nicméně jeho pobídku domácí obránce v červenobílém dresu odhlavičkoval.

34

Simon Adingra to přehnal s důrazem v souboji na levé straně hřiště a dopustil se nedovoleného zákroku přímo před očima rozhodčího.

33

Danny Welbeck si naskočil na další krásný centr z pravé strany, ale jeho hlavičku brankář soupeře výborně udržel na brankové čáře!

32

ze hřiště odchází William Osula, přichází Auston Trusty.

31

Mitoma se s míčem u nohy tlačil do střelecké pozice, jenže neustál souboj s obráncem a poroučel se k zemi. Podle sudího se nejednalo o faul.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačný průběh utkání. Brighton potvrzuje roli favorita a proti oslabenému soupeři dominuje.

29

Do vápna směřoval další zajímavý centr na Welbecka, jenže náběh domácího hráče si pohlídal obránce Anel Ahmedhodžić, který míč odhlavičkoval do bezpečí.

28

Adingra se dostal do vápna, jenže obránce v červenobílém dresu před ním míč dokázal odkopnout mimo nebezpečné území.

27

Wes Foderingham nakopl míč na levou stranu hrací plochy, kde si jej převzal James McAtee, jenže špatnou kličkou se s míčem sám zahnal do autu.

25

Brighton právě vstřelil branku! Brighton přidává druhou branku a kráčí za triumfem v dnešním souboji! Po centru z pravé strany domácí brankář sice vychytal Mitomu, jenže k odraženému míči se dostal DANNY WELBECK, který míč napálil pod břevno!

24

Lamptey prošel do pokutového území, kde se po souboji poroučel k zemi, ale sudí ukazuje, že pokutový kop pískat nebude.

23

Hosté jsou po vstřelení úvodní branky na koni a pokračují v napadání soupeřovy rozehrávky hodně vysoko.

21

Brighton právě vstřelil branku! Brighton dokázal přesilovku zužitkovat hodně rychle a ujímá se vedení! Hosté zahrávali rohový kop. Centr od rohového praporku prakticky kopíroval brankovou čáru. Nakonec jej jeden z hostů vrátil před branku a FACUNDO BUONANOTTE jej dopravil za čáru!

20

Sheffield se po delší době podíval na polovinu Brightonu, jenže domácí se museli uchýlit k malé domů.

19

Brighton se usadil na polovině domácího celku. Gólman domácího celku si pohlídal centr z pravé strany. Sheffield bude pod velkým tlakem.

18

Po přerušení a ošetření domácího brankáře se pokračuje ve hře. Jásir Larúsí uvedl míč do hry a domácí se následně zmohli jen na dlouhý odkop.

16

Hra je přerušena! Domácí brankář Wes Foderingham potřebuje ošetření.

15

Brighton je rázem ještě větším favoritem na zisk plného počtu bodů. Naopak domácí Sheffield v úvodu jen potvrzuje, že návrat do Premier League je v jeho podání obrovským trápením.

13
Karty

Je to tak! Sudí nakonec po prohlédnutí opakovaných záběru zrušil žlutou kartu a Mason Holgate musí do kabin!

13

Tak pozor! Sudí se jde podívat na video! Uvidí Holgate za ostrý skluz červenou kartu?

12

Znovu se japonský fotbalista hnal za míčem za domácí defenzivu, ale Wes Foderingham tentokrát vyrazil za hranici velkého vápna a míč rozehrál.

11

Za další přihrávkou za obranu Sheffieldu sprintoval Mitoma, kterému ke zpracování scházel snad jediný krok.

10

Bart Verbruggen si dal pozor na přihrávku za obranu Brightonu, vystartoval ven z branky a ukryl míč do rukavic.

9

První obrovská šance také pro hosty! Prudký centr z pravé strany si hledal Welbeck, ale domácí obránce před ním sáhl do přihrávky. Wes Foderingham se na poslední chvíli vrátil a na brankové čáře míč vyrazil!

8

Domácí zvýšili presink na polovině soupeře, což vyústilo pouze v nedovolený zákrok Viníciuse Souzy, který přišlápl Webstera.

7

Domácí Robinson si dal pozor na nákop za obranu a před sprintujícím soupeřem míč raději zakopl na tribunu.

6

Hostující Brighton hraje s míčem na kopačkách v zadních řadách a nikam se nežene. Nikdo z hráčů Sheffieldu rozehrávku neatakuje.

5

Hosté zahrávali rohový kop, nicméně domácí defenziva si na centr dala pozor a dokázala míč bez problémů odhlavičkovat.

4

William Osula dostal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud vypálil pravou nohou, ale jeho přízemní ránu brankář vyškrábl!

3

Dunk uspěl v hlavičkovém souboji, nicméně po jeho odehrání míč skončil v moci domácích fotbalistů. Sheffield táhne postupný útok.

2

Hosté se hned v úvodu utkání vydali vpřed, nicméně nákopy na pravé křídlo si zatím obrana Sheffieldu dokázala bez větších problémů pohlídat.

1

Hostující Brighton obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté jdou do utkání jako obrovský favorit.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Sheffield United: Foderingham – Bogle, Holgate, Ahmedhodžić, J. Robinson, Larúsí – Osborn, Hamer, Souza, Ja. McAtee – Osula.
Náhradníci: Grbić – Brewster, A. Brooks, T. Davies, McBurnie, Norwood, Trusty, Arblaster, Blacker.

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – van Hecke, Dunk, Webster – Groß, Buonanotte, Gilmour, Lamptey – Adingra, Mitoma – Welbeck.
Náhradníci: Steele – Boaitey, Baleba, Fati, E. Ferguson, Estupiñán, Moder, de Paulo, Veltman.

Domácí Sheffield je na tom mnohem hůře. Po dvaceti čtyřech odehraných duelech má Sheffield na kontě jen třináct bodů a krčí se na poslední dvacáté pozici ligové tabulky. Se záchranou to tak letos nevypadá vůbec dobře. Doma Sheffield vybojoval osm bodů, ale inkasoval hned třicet jedna branek. V posledním kole dokázal zvítězit 3:1 na hřišti Lutonu. Doma naposledy v prosince přehrál 1:0 Brentford.

Brighton

Hostující Brighton i v letošním ročníku bojuje o umístění v horní polovině ligové tabulky. Po dvaceti čtyřech kolech má na kontě třicet pět bodů a patří mu desátá pozice Premier League. Na pohárové příčky ale ztrácí už dvanáct bodů, což je poměrně citelná ztráta. Brighton body ztrácí především na hřištích soupeřů. V posledním kole padl 1:2 na hřišti Tottenhamu. Hostující kouč navíc nemůže spoléhat na zraněného Marche, Milnera, Pedra nebo Encisa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.