Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:17.

Brighton po hrubé chybě brankáře Verbruggena prohrával, ale ze zápasu vybojoval tři body, když mu v nastavení první půli pomohl vlastní gól do šatny hostujícího Kerkeze a po přestávce se stal rozdílovým hráčem střídající Kaoru Mitoma. Ten otočil skóre ve 24. vteřině druhého poločasu a hlavičkou ho i zpečetil. Brighton dnes soupeře ze spodku tabulky nepřehrál, ale měl účinnější zakončení a Bournemouth dál čeká na první ligové vítězství.

Dahoud
74. min Baleba
11 Gilmour
Gilmour
24 Adingra
Adingra
88. min Lamptey
Buonanotte
46. min Mitoma
18 Welbeck
Welbeck
64. min Pedro
Ferguson
46. min Fati

Kelly
83. min Senesi
3 Kerkez
Kerkez
4 Cook
Cook
29 Billing
Billing
82. min Brooks
Tavernier
64. min Ouattara
Christie
82. min Traorè
Kluivert
64. min Semenyo

Karty

Za opakovaný faul na Pedra dostává žlutou kartu Marcos Senesi (Bournemouth)

90+6

Začala poslední minuta avizovaného nastavení, hosté se dostali konečně k míči a ještě se útokem do plných pokusí o zázrak.

90+4

Ve vápně to po rohovém kopu vypadalo dost zajímavě, domácí však kličkovali, hledali si lepší pozici pro střelu a té se nakonec nedočkali. Vysvobozením pro ně byl zbytečný faul Senesiho, po kterém kopou další krátký roh, avšak z opačné pravé strany.

90+3

Znovu se hraje, Brighton vybojoval rohový kop.

90+2

Hostům se zrovna nehodí, že po úderu do zátylku leží na trávníku Max Aarons.

90+2

Traorého ránu ze střední vzdálenosti nepouští modrobílá obrana ani do pokutového území.

90

Slibný krátký roh však „rackové“ nedokázali nijak využít.

89
Karty

Žlutá karta pro AFC Bournemouth. David Brooks podrazil Mitomu, který z levého křídla mířil v rychlosti do šestnáctky.

89

Dnešní utkání sleduje 31 617 diváků.

88

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Simon Adingra, přichází Tariq Lamptey.

86

Rychle rozehraný rohový kop směřuje přímo do Verbruggenových rukavic.

86

Kerkez pronikal po křídle, Webster ho zastavuje za cenu rohu.

84

Bart Verbruggen se dnes na spoluhráče může spolehnout. Semenyův centr před bránu odvrací patou Veltman, k dorážce se dostal Brooks, ale napálil jen Webstera, který mu obětavě padl do střely.

83

AFC Bournemouth má dostřídáno, teď si smolně vyplýtval dvě časová okna:
ze hřiště odkulhal zraněný Lloyd Kelly, přichází Marcos Senesi.

83

Sotva hosté vystřídali, mohou si chystat další změnu. Na hřišti je vsedě ošetřován Kelly a zřejmě nebude schopen pokračovat.

82

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Hamed Traorè,
ze hřiště odchází Philip Billing, přichází David Brooks.

79

Hosté se mohli ihned vrátit do zápasu. Verbruggen vyrážel Semenyvou dělovku z křídla v pádu, míč vyletěl do výšky a Solankeho dorážka hlavou se brankáři svezla po těle do brány. Tam však zasáhl Dunk a vykopává v posledním zlomku vteřiny z brankové čáry.

77

Brighton právě vstřelil branku!
Balebův průnik zastavil Kerkez, ale jen na chvíli. Baleba vybojoval míč po poctivém návratu znovu a předal ho Gilmourovi, který přihrál na křídlo do běhu Estupiñánovi. Jeho centr pak využívá hlavičkou zblízka opět KAORU MITOMA.

75
Karty

Žlutá karta pro Brighton & Hove Albion (Lewis Dunk). Domácí kapitán zaháčkoval zezadu Cooka, který si kryl tělem míč.

74

ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Carlos Baleba.

72

Bournemouth nevyužil rohový kop, do kontru se vydal Mitoma, jeho pád v šestnáctce však nebude mít penaltovou dohru.

70

Kelly vysunul do běhu Semenya, jehož ránu k tyči v plné rychlosti Verbruggen vyráží.

70

Kerkezův centr srazil jeden z domácích hráčů bokem zpět za postranní čáru.

68

Před vlastní bránou si furiantsky pustil míč mezi nohama Veltman, čímž oklamal napadajícího Semenya, který ho poté zezadu dokázal jen faulovat.

67

Pedro se důrazně probil přes Billinga, další dvojblok červenočerných dresů však již neprostřelil.

65

Fati si pomohl při náběhu nedovoleně proti Aaronsovi.

64

ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází João Pedro.

64

ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Dango Ouattara,
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Antoine Semenyo.

63

Také červeno-černí se dostali do zakončení, dopadli ovšem stejně jako před chvílí domácí. Hlavička Illji Zabarného z 10 metrů směřuje nad břevno.

62

Rohový kop pro Bournemouth po obranném zákroku Billyho Gilmoura.

60

Na Adingrův křížný pas do šestnáctky nasprintoval Fati, střela bez přípravy mu však nesedla a míč letí spíše do výšky, načež po dopadu ani neopustil hrací plochu.

59

Na zadní tyči si na roh naskočil nejvýše Lewis Dunk a hlavičku o zem posílá metr vedle brány Bournemouthu.

59

Aarons uklízí míč před Mitomou na rohový kop.

58

Neto zakopává těžkou malou domů na tribunu.

57

Pervis Estupiñán si málem nechal míč utéct pod podrážkou do autu, nakonecho ale udržel na hřišti.

56

Útočná akce hostů končí nedovoleným prorážením Billinga proti Adingrovi.

52

Přibývají fauly na obou stranách, hraje se tvrdý fotbal a po bleskovém gólu zatím bez šancí.

47

Adingra se provinil na útočné polovině proti Kluivertovi.

46

Šokující start a neuvěřitelně šťastná ruka trenéra De Zerbiho! Po 24 vteřinách ze souhry náhradníků domácí otáčejí skóre. KAORU MITOMA zachytil Kellyho nedůraznou hlavičku, vyměnil si míč s Ansou Fatim a po náběhu ve sprintu mezi obránce zakončil šikovně šajtlí k tyči podél bezmocného Neta.

46

ze hřiště odchází Facundo Buonanotte, přichází Kaoru Mitoma,
ze hřiště odchází Evan Ferguson, přichází Ansu Fati.

46

Začal druhý poločas.

Oba góly v jinak nepříliš záživném prvním poločase padly po obrovských chybách. Nejdříve po hrubce domácího brankáře otevřel skóre do prázdné brány Solanke, ale v nastaveném čase si dal vlastní gól hlavou Kerkez a do šaten se jde za zaslouženě vyrovnaného stavu.

45+4

První poločas skončil.

45+4

Philip Billing kroutil trestný kop do šibenice, dobře provedená střela proletěla jen těsně kolem.

45+3
Karty

Žlutá karta pro Brighton & Hove Albion. Faul Billyho Gilmoura zařídil hostům trestný kop z asi 27 metrů proti ose brány.

45+2

Co se nepodařilo domácím fotbalistům, dokonal za ně MILOŠ KERKEZ. Z malého vápna hlavičkoval centr Billyho Gilmoura za sebe a smolně přehodil vybíhajícího brankáře Neta.

45+1

Zabarnyj srazil míč na rohový kop, po kterém následoval obrovský závar a několik zblokovaných střel postupně z kopačky Webstera, Estupiñána a Dahouda. Neuspěl ani hlavičkovou dorážkou Dunk, obléhání hostující brány však pokračuje.

44

Míč rozhodčího po přerušení hry pro domácího Dunka.

41

Právě Gilmour rozehrál přímý kop, jenže Adingru nachází v ofsajdu.

40
Karty

Žlutá karta pro AFC Bournemouth. Illja Zabarnyj vzápětí ošklivě fauloval Gilmoura.

40

Nejčastější soubojová dvojička zápasu Kerkez a Buonanotte se poněkolikáté tvrdě střetli, rozhodčí jim píská fauly střídavě a teď je na řadě jako oběť domácí hráč.

39

Gilmourova rána z uctivé vzdálenosti byla velice vychýlená.

37
Karty

Žlutá karta pro Brighton & Hove Albion. Joël Veltman se vsedě na trávníku oháněl kolem sebe nohama jako kotoučová pila, až se mu podařilo jednoho z protihráčů sestřelit.

34

Welbeck zprava nabil Buonanottemu, který si posunul míč až téměř na velké vápno a vystřelil. Nepříliš prudká rána však nemohl brankáře Neta nijak vystrašit.

33

Hosté se z rohu do zakončení neprotlačili.

32

Proti rozvážné souhře Bournemouthu zasáhl Jöel Veltman a srazil míč na rohový kop.

29

Miloš Kerkez fauloval Buonanotteho, který mu to okamžitě po rozehrání oplácí a míč mají znovu hosté.

25

Bournemouth právě vstřelil branku!
Bázlivá hra se rackům vůbec nevyplatila. Brankář Verbruggen fatálně selhal s míčem na noze mimo pokutové území, nechal si míč vypíchnout Ryanem Christiem a DOMINIC SOLANKE ho zakroutil z 25 metrů do opuštěné brány.

25

Po faulu Christieho na Buonanotteho volí Brighton opět rozehrávku na jistotu dozadu brankáři.

23

Zabarného dlouhý pas nachází Aaronse v postavení mimo hru.

22

Hra pokračuje, v krátké přesilovce mířil za průnikovou přihrávkou Solanke, ale byl odstaven Dunkem a v té chvíli se vrací Buonanotte na hřiště.

21

Na trávníku je ošetřován po tvrdém střetu domácí Facundo Buonanotte.

20

Kerkezův centr sklepl Christie značně nepohodlně pro spoluhráče, kteří se tak nedostali k zakončení nadějné akce.

19

Ferguson převzal Gilmourovou přihrávku a střílel z dálky po zemi, rána by šla nejspíš vedle, ale Neto si pro ni stejně pro jistotu doskočil po pravé ruce.

16

Ryan Christie se dostal k míči v pokutovém území Brightonu, z 10 metrů však nedokázal zamířit mezi tyče.

15

Kelly zezadu dostoupil Buonanotteho, domácí pak rozehrávají standardku opatrně dozadu.

12

Pervis Estupiñán posílá průnikový míč příliš vysoko, jen se bude kopat od brány hostujících „Cherries“.

10

Neto odkopává míč těsně před napadajícím Fergusonem až za půlící čáru.

9

Rohový kop proletěl pokutovým územím nikým nezasažen, protiakci Bournemouthu dovedl Solanke k centru, který naopak získala domácí obrana.

8

Trestný kop z levé strany kopal Brighton, odražený míč ještě zachytil Welbeck a získal pro domácí tečí o Kerkeze roh.

7

Justin Kluivert kličkoval s míčem na noze k velkému vápnu, ale byl důrazně odstaven a zakončit nestihl.

6

Solanke je na nohou a hra může pokračovat.

4

V souboji s Estupiñánem upadl v pokutovém území na zem Solanke a drží se za rameno, nicméně k jeho nelibosti se brzká penalta pískat nebude.

1

Utkání právě začalo.

Domácí fotbalisté nastoupili v modrobílých, hosté v červenočerných dresech.

Úvodní sestavy:

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Veltman, Webster, Dunk (C), Estupiñán – Dahoud, Gilmour – Adingra, Buonanotte, Welbeck – Ferguson.
Náhradníci: Steele – Lamptey, dos Santos, Mitoma, Lallana, March, Pedro, Fati, Baleba.
Trenér: De Zerbi

AFC Bournemouth: Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Kelly, Kerkez – Cook, Billing – Tavernier, Christie, Kluivert – Solanke.
Náhradníci: Radu – Senesi, Smith, Traorè, Rothwell, Brooks, Sinisterra, Ouattara, Semenyo.
Trenér: Iraola

Rozhodčí: Brooks – Bennett, Howson.

V loňském ročníku vyhrál oba vzájemné duely Brighton s čistým kontem. Doma 1:0 a venku v dohrávaném utkání 2:0 góly Fergusona a Encisa.

AFC Bournemouth zatím čeká na ligové vítězství, se třemi body za remízy je těsně nad pásmem sestupu, kde se nachází trio jednobodových nováčků. V minulém kole hrál bez branek doma s Chelsea.

Brighton & Hove Albion navazuje na úspěšný loňský ročník, kdy si poprvé v historii zajistil evropské poháry. V nich sice zaplatil nováčkovskou daň překvapivou čtvrteční porážkou 2:3 doma s AEK Atény, ale v Premier League se rackům daří. Z pěti zápasů připsali čtyři vítězství, naposledy porazili bohaté giganty Newcastle i Manchester United shodně 3:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.