Fotbalisté Tottenhamu ve velkém stylu ukončili pětizápasové čekání na vítězství. V souboji tabulkových sousedů roznesli Newcastle, který může být při obrovském množství šancí včetně dvou střel do tyče vděčný za výsledek 4:1, který zmírnil Joelinton až v nastaveném čase. Hrdinou zápasu byl Son Hung-min, jenž našel spoluhráče před bránou u prvních dvou gólů a na závěr sám proměnil vybojovanou penaltu. Dvakrát se poprvé v dresu Spurs trefil Brazilec Richarlison.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:12.

Bissouma
86. min Gil
29 Sarr
Sarr
73. min Højbjerg
22 Johnson
Johnson
86. min Skipp
Kulusevski
Richarlison
73. min Lo Celso
Son Hung-min
90+1. min Donley

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

Dúbravka
Trippier
86. min Krafth
Lascelles
5 Schär
Schär
Livramento
74. min Hall
67 Miley
Miley
Guimarães
Joelinton
Almirón
64. min Longstaff
14 Isak
Isak
64. min Wilson
10 Gordon
Gordon
74. min Ritchie

90+5

Poslední slovo si dnes vzal po Krafthově centru Callum Wilson, hlavička o zem končí ve Vicariově náruči.

90+4

Guimarães uvolnil Wilsona, který mohl postupovat sám na bránu, jenže se zamotal do kliček a nechal si míč vzít vracejícím se Romerem.

90+2

Newcastle právě vstřelil branku!
Kosmetické zmírnění debaklu přichází po hrubce střídajícího Højbjerga. Jeho přihrávku vystihl Longstaff, vzápětí Wilson servíroval získaný míč na velké vápno a JOELINTON DE LIRA vystřelil zkušeně k tyči.

90+1

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Jamie Donley.

90

Porro dostal od Gila míč přílš daleko před nohu, centrovat musel ve skluzu a balon letí do zámezí.

89

Spurs mají neuvěřitelné množství šancí, Son se proháčkoval až před Dúbravku a jeho křížné střele chyběly decimetry.

87

Kuluševski našel krásným obloučkem přes vyskakující obránce úplně volného Skippa, jehož tutovku zblízka vykopl skvěle Dúbravka!

86

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Emil Krafth.

86

ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Oliver Skipp,
ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Bryan Gil.

85

Tottenham právě vstřelil branku!
Z pokutového kopu dává desátý gól letošního ročníku Premier League SON HUNG-MIN. Dúbravka sice vystihl směr, ale proti prudké střele k tyči neměl šanci.

84

V pokutovém území byl sražen Son Hung-min vybíhajícím brankářem Dúbravkou a rozhodčí nařizuje pokutový kop pro Tottenham!

83
Karty

Žlutou kartu za faul na Kuluševského u postranní čáry dostává také Kieran Trippier (Newcastle).

82

Romerův zákrok ještě prověřoval VAR, ale nakonec udělení červené karty nedoporučil.

80
Karty

Cristian Romero (Tottenham) dostává žlutou kartu za ošklivý šlapák na Calluma Wilsona.

80

Trippier rozehrával trestný kop z 30 metrů obloukem přes zeď, po míči se marně natahoval Schär a Vicario jen nastavil náruč.

79

Dnešní utkání sleduje 61 171 diváků.

77

Po následném rohu hlavičkoval tentýž odbarvený blonďák z malého vápna temenem daleko od brány.

76

Zápas rozhodně nenudí, Newcastle kontruje Joelintonovou tečovanou střelou kolem šibenice.

76

Johnson provětral pravé křídlo a přihrál pod sebe Lo Celsovi. Toho hosté vytlačili ze svého území, ale z druhé vlny se opřel do míče Porro a zasahovat musel opět Dúbravka.

75

Domácí po festivalu šancí v poklidu drží míč na své polovině.

74

ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Matt Ritchie,
ze hřiště odchází Valentino Livramento, přichází Lewis Hall.

73

ze hřiště odchází Pape Matar Sarr, přichází Pierre-Emile Højbjerg,
ze hřiště odchází Richarlison de Andrade, přichází Giovani Lo Celso.

72

Sarr secvakl nohy a nenechal se potupit jesličkami, protiútok Tottenhamu však zastavil čistě Guimarães.

69
Karty

Při náběhu na Gordonův centr fauloval Joelinton de Lira (Newcastle) loktem Porra a jeho prohřešek je oceněn žlutou kartou.

67

Bissouma získal míč a Kuluševski z 20 metrů protáhl pěknou střelou k tyči Dúbravku, jenž předvedl efektní robinzonádu.

66

Porrův oblouček přistál na horní síti Dúbrakovy brány.

64

ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Sean Longstaff,
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Callum Wilson.

63

Ještě v téže minutě přiletěl od muže s obličejovou maskou, tedy Kuluševského, skvělý přetažený centr na úplně volného Sona, který volejem zblízka, ale také z úhlu minul bránu.

63

Johnson dostal od Kuluševského skvělou přihrávku do uličky a podruhé v zápase trefuje křížnou střelou tyč!

60

Na dalekonosný křížný pas Pedra Porra téměř z půlky hřiště si naběhl RICHARLISON DE ANDRADE, převzal míč mezi dvěma stopery a po zemi prostřelil netakticky vyběhnutého Dúbravku.

59
Karty

Jamaal Lascelles (Newcastle) přerušil následný rychlý brejk stažením Sona za dres a dostává žlutou kartu

59

Vicario z brankové čáry vyplácl ostře do brány kopnutý roh.

59

Před Isakem vyhlavičkoval centrovaný míč v záklonu na další roh hostů Johnson.

57

Kuluševského náběh po pravém křídle přerušil skluzem do autu Lascelles.

56

Domácí se konečně dostali po změně stran do útoku, který zakončil ze střední vzdálenosti po Sarrově zpětné příhře Bissouma. Míč před Dúbravkou skočil, slovenský brankář se ale nenechal vyvést z klidu a chytá.

53

Na trávníku sice leží Romero a drží se za kotník, ale hra pokračovala a další sražený centr znamená pokračování série rohů.

52

Straky pokračují v náporu, Gordon však Trippierův přetažený centr posílá z voleje na dlouhou nohu vysoko do horních pater tribuny.

52

Trippierův centr domácí hlavičkáři z malého vápna odvracejí až za levou postranní čáru.

51

Romerův zákrok oběma rukama zezadu proti Gordonovi byl proti pravidlům a nabídl hostům zajímavou standardku zprava z úrovně velkého vápna.

49

Několikrát odražený míč nakonec odkopl z malého vápna až na tribunu za postranní čarou Porro.

48

Trippier si obíhal pravý okraj domácí šestnáctky a jeho centr srazil Udogie na roh.

46

Začal druhý poločas.

Statistiky první půle:
Držení míče 73% – 27%, střely na bránu 5:1, střely mimo 3:2, rohy 3:2, ofsajdy 1:2, fauly 6:6.

Tottenham je na dobré cestě ukončit pětizápasovou černou sérii, v první půli jasně dominoval a tabulkový soused může být ještě vděčný za stav 2:0. Po prakticky shodných přihrávkách Son Hung-mina z levého křídla se zblízka trefili Udogie a Richarlison.

45+4

První poločas skončil.

45+4

Při poslední akci Tottenhamu nabízel Udogie míč Richarlisonovi, který ho šajtlí posílá nad břevno a marně se hlásí o teč a roh.

45+2

V nastavení si rohový kop po obranném zákroku Bissoumy vyzkoušeli bez jakéhokoli účinku hosté.

44

Díky lehké teči Mileyho při předchozí akci kopal Tottenham roh, po kterém hlavičkoval Richarlison jen slabě do středu brány.

44

Son rozběhl akci přes půl hřiště a ve vápně ťukl míč doleva Kuluševskému, do jehož centru skočil rybičkou Richarlison a chyběly mu centimetry, aby dorážel do sítě. V bráně však místo míče skončil sám.

42

Newcastle předvádí v obraně katastrofální výkon, tentokrát míč odevzdal bez boje zmatkující Schär a naštěstí pro hosty zakončil Richarlison velmi slabě do Dúbravkovy náruče.

41

Hlediště jen zahučelo, když hostující Joelinton lacino ztratil míč před velkým vápnem a parádní křížná střela Brennana Johnsona se otřela o tyč!

40

Son nabil podél velkého vápna Porrovi, který nastřelil jen dobře postaveného Livramenta.

38

Porro přenesl hru na levé křídlo Son Hung-minovi, který si jeden na jednoho vychutnal Trippiera a zopakoval si gólovou asistenci. Z jen o pár kroků delší vzdálenosti než při první brance, tedy z malého vápna, doklepl míč do sítě RICHARLISON DE ANDRADE.

36

Hostující obránce Lascelles pod tlakem odkopává míč z pokutového území raději za postranní čáru.

35

Almirón opět vyrážel do kontru na Trippierův dlouhý pas, ovšem nepohlídal si ofsajd.

34

Vzápětí přišla obrovská šance na vyrovnání. Gordon skvěle z otočky uvolnil Miguela Almiróna, který sám před brankářem mířil po zemi k zadní tyči, Guglielmo Vicario však nepříliš razentní střelu doskočil a chytá.

33

Guimarães chtěl přenést hru nalevo Gordonovi, nezdařený pokus ale odhlavičkoval Romero.

30

A opět hrozí londýnský klub. Son Hung-min posílal polovysoký centr, po kterém měl na penaltové značce zdánlivě gól na kopačce Pape Sarr, ale při bližším ohledání to měl hodně těžké, prudký míč mu mířil na kolena a stačil ho z voleje poslat jen vedle brány.

29

V tlačenici na malém vápně však rozhodčí po rohu viděl útočný faul.

28

O rychlou odpověď se pokusil Joelinton de Lira, trefil jen Yvese Bissoumu, čímž získal pro Newcastle vůbec první roh.

26

DESTINY UDOGIE rozehrál otočky míč na pravé křídlo Son Hung-minovi, naběhl si před bránu na jeho přízemní centr přes Trippiera a ze tří kroků doklepl do prázdné brány.

25

Jamaal Lascelles dobíhal křížný pas a snažil se z koncové čáry ještě vrátit hlavou míč do hry, což se nepodařilo a zabrzdil sotva o reklamní panel.

22

Brennan Johnson dostal od Sona míč na pravé křídlo a vyslal z první křížnou střelu daleko vedle brány. Možná chtěl spíše centrovat a ukopl se.

21

Diváci pískali na Dúbravku, který zrovna nepospíchal s přímým kopem po faulu na Guimarãese.

19

Davies vysunul krásným obloučkem Kuluševského, který se ale na levé straně neprosadil proti přesile a akce vyústila v dlouhé obléhání území „strak“. Na jeho konci byl skákavý centr Son Hung-mina do Dúbravkovy náruče.

17

Z rohového kopu centroval opět Porro a hlavičkoval Romero, jenže na rozdíl od minulého londýnského derby jeho pokus vykopával za překonaným Dúbravkou z brankové čáry Almirón.

17

Akci Spurs přerušil odkopem na roh Livramento.

16

Na opačné straně pádil do protiútoku Son, ale na jeho přihrávku naslepo na křídlo nikdo nezareagoval, tak si Korejec pro míč dobíhal sám, jenže při tom loktem fauloval Almiróna.

15

Hosté rozehráli trestný kop a k míči se snažil v pokutovém území dostat Gordon, domácí obrana ho však odzbrojila čistě.

12

Za bolavá záda se drží po střetu s Kuluševským při odkopu míče hostující obránce Schär a žádá si ošetření.

9

Rychlá akce Newcastlu přes celé hřiště vyústila v samostatný nájezd Anthonyho Gordona. Ten si netroufl na zakončení z úhlu a raději centroval před bránu na nabíhajícího Isaka, před ním však jeden z obránců míč lehce tečoval a hostující útočník zakončil zblízka holení vedle tyče.

7

Na Joelintonovu zpětnou přihrávku si naběhl Bruno Guimarães a z pokutového oblouku zamýšlel prudkou střelou poslat míč pod břevno, jenže rána mu trochu sjela po šajtli a stočila se těsně vedle.

6

Rohový kop Pedra Porra odvrátili hosté nedůrazně, ale v přehuštěném prostoru se domácí na malém vápně neprotlačili do zakončení.

5

O chvilku později načasoval Kuluševski velmi dobře kolmici na Richarlisona, jehož střelu přizvedl nataženou nohou nad břevno Fabian Schär.

5

Richarlison de Andrade trefil míčem jen padajícího krajana Joelintona de Liru.

3

Po útočném faulu Dejana Kuluševského rozehraje přímý kop Dúbravka.

2

Kuluševski vysunul Sarra, který ale celou akci spíše zbrzdil a než se rozhodl, komu přihrát, stačila se obrana Newcastlu stáhnout.

1

Domácí hrají v bílých dresech, hosté v tmavomodrých se žlutými stulpnami.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, Davies, Udogie – Bissouma, Sarr – Johnson, Kuluševski, Richarlison – Son Hung-min (C).
Náhradníci: Forster – Emerson, Dorringhton, Lo Celso, Højbjerg, Skipp, Gil, Donley, Véliz.
Trenér: Postecoglou

Newcastle United: Dúbravka – Trippier, Lascelles (C), Schär, Livramento – Miley, Guimarães, Joelinton – Almirón, Isak, Gordon.
Náhradníci: Gillespie, Karius – Krafth, Dummett, Murphy, Ritchie, Hall, Longstaff, Wilson.
Trenér: Howe

Rozhodčí: Kavanagh – Bennett, Robathan.

Kohouti mají dnešnímu soupeři co vracet, před rokem s Newcastlem doma prohráli 1:2 a na jaře se ze severu Anglie vraceli dokonce s debaklem 1:6, když na výsledkové tabuli svítil stav 5:0 pro domácí už ve 21. minutě. Předloňský duel v Londýně naopak skončil vysokou výhrou Tottenhamu 5:1, tak uvidíme, kdo bude mít navrch v dnešním mimořádně zajímavém utkání.

Hosty čeká ve středu rozhodující souboj o postup v Lize mistrů s AC Milán, podcenit ale nemohou ani duel v Londýně. Na venkovních hřištích se jim v Premier League vůbec nedaří, od obřího výprasku 8:0, který uštědřili slabému Sheffieldu, získali ze čtyř zápasů jen dva body. Porážky 0:2 v Bournemouthu a čtvrtečních 0:3 od liverpoolského Evertonu je srazily mimo pohárové příčky. Ze sedmého místa ztrácejí Straky na Tottenham jediný bod.
Newcastle trápí nezvykle rozsáhlá marodka, ze zraněných hráčů by poskládali skoro kompletní a velmi silnou jedenáctku. Mimo hru jsou brankář Pope, obránci Botman, Targett a Burn, záložníci Willock, Longstaff, Anderson, Murphy a Barnes i útočník Wilson.

Tottenham Hotspur
Ještě na konci října se zdálo, že i po odchodu legendárního Harryho Kanea do Bayernu řecko-australský trenér Postecoglou povede Tottenham do senzačního boje o titul, na který čeká od začátku 60. let. S otočením kalendáře na listopadový list se ale vše změnilo, Spurs získali z pěti zápasů jediný bod, paradoxně v tom nejtěžším zápase na hřišti mistrovského Manchesteru City.
Ve vloženém čtvrtečním kole Tottenham selhal v derby s West Hamem, po vyhraném poločase inkasoval po hrubkách v obraně dva góly a přestože měli domácí většinu zápasu drtivou převahu, odcházeli se sklopenými hlavami po porážce 1:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.