Fulham ve druhém poločase prohospodařil dvoubrankové vedení a zápas nakonec končí remízou 2:2. Zapříčinil se o to David Datro Fofana, který po nástupu na trávník vstřelil oba góly Burnley.

Dnešní utkání sledovalo 20 203 diváků.

90+7

Konec zápasu.

Burnley FCBurnley FC(4-4-2)

Trafford
Assignon
90. min Massengo
2 O'Shea
O'Shea
18 Ekdal
Ekdal
46. min Estève
22 Vitinho
Vitinho
87. min Bruun Larsen
21 Ramsey
Ramsey
63. min Guðmundsson
Amdouni
63. min Fofana

Decordova-Reid
74. min Cairney
18 Pereira
Pereira
85. min Tete
20 Willian
Willian
19 Muniz
Muniz
74. min Broja

90+6

Výhodu posledního útoku bude mít Burnley.

90+5

Burnley prvotní centr do vápna odvrátilo, zůstává ale pod tlakem.

90+4

Fulham vybojoval rohový kop. Dočkáme se ještě nějakého gólu?

90+2
Karty

Fofana za oslavu dostává žlutou kartu.

90+1

Burnley právě vstřelilo branku!
Obrovská radost na domácích tribunách, Burnley v nastaveném čase srovnává stav utkání! Odobert poslal míč na malé vápno, odkud ho do branky nasměroval DAVID DATRO FOFANA. Druhý gól pro útočníka domácího celku.

90

Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Lorenz Assignon, přichází Han-Noah Massengo.

89

Burnley si hraje s míčem na útočné polovině, těžko se ale dostává k pokutovému území.

87

ze hřiště odchází Vitinho, přichází Jacob Bruun Larsen.

87

Willian poslal do vápna prudký míč, který jen těsně minul hlavou Broja.

86

Estève na vlastní polovině přišlápl Broju, který si lehl na trávník. Fulham bude zahrávat volný kop z velmi zajímavé pozice pro centr.

85

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Kenny Tete.

84
Karty

Berge si před pokutovým územím špatně zpracoval míč a následně musel faulovat. Je z toho žlutá karta.

82

Burnley by se potřebovalo více držet na míči, aby si vytvořilo nějaký soustavný tlak.

80

Fulham měl k dispozici rohový kop, Castagne hlavou zakončoval nepřesně.

79

Willian se pokoušel z levé strany procpat do vápna, byl však vytlačen do zámezí.

78

Hra je v posledních minutách hodně chaotická a plná nepřesností. Závěr utkání bude určitě hodně dramatický.

76

Fulhamu se nyní podařilo trošku uklidnit hru.

74

ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Tom Cairney,
ze hřiště odchází Rodrigo Muniz, přichází Armando Broja.

73

Burnley je po vstřelené brance polité živou vodou a žene se za vyrovnáním.

71

Rychlý protiútok a Burnley se raduje ze snížení. Z levé strany nacentroval do vápna Assignon, k míči se dostal DAVID DATRO FOFANA a hlavou ho nasměroval do branky.

71

Brazilský fotbalista se dostal k další střele, ta byla zablokována.

70

Willian si znovu dokázal udělat prostor před vápnem, vystřelil a Trafford musel zasahovat. Míč vyrazil na rohový kop.

67

Na druhé straně pálil z obtížné pozice nepřesně Castagne.

66

Burnley se dokázalo propracovat do šance. Z hranice pokutového území se do míče opřel Brownhill a branku těsně přestřelil.

65

Fulham měl k dispozici další rozehrávku rohového kopu, tentokrát to žádné nebezpečí nepřineslo.

63

ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Jóhann Guðmundsson,
ze hřiště odchází Zeki Amdouni, přichází David Datro Fofana.

62

Burnley má velké problémy se udržet na míči, i druhý poločas patří Fulhamu a třetí gól visí ve vzduchu.

60

Hosté kontrolují hru na středu hřiště.

57

Po dalším rohovém kopu se k hlavičce dostal Adarabioyo, Trafford ale znovu výborně zasáhl.

57

Rozehraný roh nakrátko přinesl šanci pro Williana, který vystřelil zpoza vápna a Trafford musel zasahovat.

55

Burnley zabředlo do výkonu z prvního poločasu, Fulham má aktuálně naprosto všechno pod kontrolou.

53

Po rohovém kopu se dostal míč před vápno, odkud pohotově pálil Reed. Rána byla zablokována.

52

Willian si narazil míč o Pereiru a nabíhal si do vápna. Tam těsně před ním uklidil míč do zámezí jeden z obránců.

50

Trafford šel do vzduchu a dostal se k centrovanému míči jako první.

50

Decordova-Reid si na útočné polovině vynutil faul. Volný kop pro Fulham.

49

Hosté velmi dobře zareagovali na aktivní vstup Burnley do poločasu a pokouší se více držet míč.

47

Vitinho poslal z levé strany před branku prudký centr, obrana Fulhamu si dokázala s menšími problémy poradit.

46

Fulham rozehrávkou zahájil druhý poločas.

46

ze hřiště odchází Hjalmar Ekdal, přichází Maxime Estève.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

Fulham odehrál velmi dobrý poločas, dostal se v něm do dvoubrankového vedení a má namířeno k zisku tří bodů. Burnley nezačalo špatně, poté dvakrát lacině inkasovalo a za svým soupeřem začalo zaostávat. Přijde ve druhém poločase probuzení?

45+3

První poločas skončil.

45+3
Karty

Žlutá karta pro tým Fulham FC (Andreas Pereira).

45+2

Závěr prvního poločasu patří Fulhamu, který se nachází s míčem na útočné polovině.

44

Na trávníku zůstává ležet Odobert.

43
Karty

Reed tvrdě fauloval na středu hřiště a může být rád, že vidí jen žlutou kartu.

41

Odobert se procpal do vápna a nebezpečně vystřelil vedle vzdálenější tyče.

39

Burnley se v posledních minutách trošku zvedlo a pokouší se něco vymyslet i směrem dopředu.

38

Z obrovské vzdálenosti se do míče opřel Odobert, ale nebylo to nic velkolepého. Míč napálil vysoko nad branku.

37

Burnley zahrávalo volný kop z velmi dobré pozice, po centru do vápna se ale nikdo k zakončení nedostal.

36

Hosté měli k dispozici další rohový kop, tentokrát se k zakončení nepropracovali.

35

Rychlou akci Fulhamu vedl po levé straně Willian, jeho rána se neujala.

33

Trávník na Turf Moor je ve velmi dobrém stavu, což přispívá k rychlému kombinování. Za tento pažit by se nestydělo kdejaké zemědělství.

31

Burnley se nyní pokouší uklidnit hru a kombinuje na vlastní polovině.

29

Willian střílel z levé strany pokutového území, tento pokus obětavě zablokoval jeden z obránců. Ten by své tělo nastavil zřejmě i před kopí.

28

Obraz hry se v posledních minutách příliš nemění. Fulham kombinuje a má všechno pod kontrolou.

27

Trafford nyní musel vyběhnout daleko ze své branky, aby zabránil nebezpečí. Míč odkopl do zámezí.

24

Fulham kombinuje na útočné polovině a pokouší se propracovat ke třetímu gólu.

23

Burnley je pořádně zaskočeno vývojem zápasu a nyní se nedokáže držet na míči.

21

Fulham právě vstřelil branku!
Hosté se rychle dostávají do dvoubrankového vedení. Robinson pod tlakem odkopl míč tak šikovně, že vyslal do brejku RODRIGA MUNIZE. Ten při zakončení zachoval chladnou hlavu a obloučkem překonal Trafforda. Asistence: Antonee Robinson.

19

Castagne z pravé strany výborně centroval na malé vápno, tam ale našel hlavu bránícího hráče.

17

Nyní se hosté dostávají do vedení. Pereira z rohového kopu poslal do vápna dobrý centr, ke kterému se dostal JOÃO PALHINHA a nasměroval míč do sítě. Asistence: Andreas Pereira.

16

Prvotní centr do vápna si domácí pohlídali. Následně ale letěl před branku další míč a k tomu si našel cestu Castagne, který ale zakončil nepřesně.

15

Rohový kop bude nyní zahrávat Fulham.

15

Po rohovém kopu se k míči dostal Berge, z nevýhodné pozice ale poslal míč vedle branky.

14

Odobert se z levé strany do vápna nedostal, vybojoval ale rohový kop.

12

Zpoza vápna se do míče opřel Berge a prověřil pozornost Lena.

11

Domácí celek je v úvodních minutách utkání mírně aktivnějším týmem, Fulhamu se nedaří na útočné polovině prosadit a něco vymyslet.

9

Burnley rozjelo zajímavý protiútok, ze kterého ale střelu na branku nevytěžilo.

7

Útočná akce Fulhamu vyhasla jako prskavka, byl odpískán útočný faul.

6

Obrana Fulhamu si s touto situací poradila a odvrátila míč do bezpečí.

5

Vitinho si z levé strany naběhl do vápna a vystřelil. Jeho pokus byl sražen na rohový kop.

4

Dlouhé přenesení hry na Williana nebylo úspěšné, míč skončil v autu. Zatím se oba týmy teprve dostávají do provozní teploty.

2

První útočné snažení domácího týmu nic nepřineslo, nyní jsou u míče fotbalisté Fulhamu.

1

Domácí se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Burnley FC: Trafford – Assignon, O'Shea, Ekdal, Vitinho – A. Ramsey II, Berge, Brownhill (C), Odobert – Foster, Amdouni.
Náhradníci: Murić – Estève, ad-Dachíl, Guðmundsson, Cullen, Massengo, D. Fofana, Trésor, Bruun Larsen.
Trenér: Vincent Kompany

Fulham FC: Leno – Castagne, Adarabioyo, Ream (C), A. Robinson – Palhinha, Reed – Decordova-Reid, A. Pereira, Willian – Muniz.
Náhradníci: Rodák – Tete, Ballo-Touré, De Fougerolles, Cairney, Lukić, Šekularac, King, Broja.
Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Bond – Perry, Meredith.

Fulham FC

Jak se Burnley nedaří doma, tak Fulhamu se podobně brutálně nedaří na hřištích soupeřů. Od říjnové remízy v Brightonu tam prohrál všech pět ligových zápasů. Celkově Fulham v 11 zápasech venku uhrál jen 6 bodů (1-3-7), hůře je na tom už jen Sheffield United.

Na domácím trávníku si tým Marca Silvy vede podstatně lépe, díky tomu je aktuálně třináctý se ziskem 25 bodů z 22 utkání (7-4-11), náskok sedmi bodů na pásmo sestupu ale stále není úplně klidný a zejména proti týmům v tabulce pod sebou potřebuje uhrávat body.

Fulham při úterní bezbrankové remíze s Evertonem přišel o dva hráče, Raúl Jimenez odehrál jen poločas, Issa Diop musel být nuceně stažen čtvrt hodiny před koncem a oba hráči výlet do Lancashire vynechávají. Potíže s ramenem navíc trápí Harryho Wilsona, jenž je také mimo hru. Ze zranění stehna se úspěšně zotavuje Adama Traoré, byť se dnes také ještě nepředstaví a chybí i úspěšní nigerijští reprezentanti Alex Iwobi a Calvin Bassey, kteří včera v základní sestavě pomohli Nigérii k postupu do semifinále Afrického poháru národů přes Angolu. Po nečekěně brzkém vyřazení favorizovaného Senegalu se ale může do sestavy vrátit Fode Ballo-Touré.

Burnley FC

Burnley se letos na svém domácím stadiónu Turf Moor extrémně nedaří. Clarets tu získali jen 3 body z 33 možných a v tabulce domácích zápasů jsou beznadějně poslední. Pokud vůbec chtějí bojovat o záchranu, tak se musí notně zlepšit.

Do prosince navíc doma z prvních sedmi zápasů neuhráli ani bod, v dalších čtyřech už si alespoň připsali hladkou výhru 5:0 nad posledním Sheffieldem United a naposledy hráli 1:1 s Lutonem, když v nastaveném čase inkasovali kontroverzní branku, která se ještě dlouho rozebírala.

V celkové tabulce Premier League je Burnley na 19. místě se ztrátou sedmi bodů na sedmnáctý Luton, ten navíc má ještě jedno utkání k dispozici. Ve středu Burnley nezaskočilo Manchester City a na trávníku obhájců titulu prohrálo 1:3.

Mimo hru až do konce sezóny jsou Luca Koleosho a Nathan Redmond, pravděpodobně dnes ještě bude chybět Charlie Taylor a blízko k návratu na trávníky jsou Jordan Beyer a Hannes Delcroix.

Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání mezi Burnley a Fulhamem a můžeme čekat zajímavý souboj domácího týmu z pásma sestupu proti Fulhamu, který je relativně v klidném středu tabulky, ovšem rozhodně nemá nic jistého.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.