Šlágr kola vítěze nenabídl, oba celky jsou tedy stále letos bez porážky. Arsenal byl lepší a dvakrát vedl, jenže Tottenham na oba údery dokázal odpovědět. O první branku utkání se postaral Bukayo Saka, jehož střelu ale mezi tři tyče srazil stoper Cristian Romero. Na konci první půle srovnal Son Hung-min. V 54. minutě proměnil penaltu Bukayo Saka, avšak o necelou minutu později odpověděl znovu Son Hung-min po obrovské chybě střídajícího Jorginha. V závěru už žádná branka nepadla, tudíž utkání skončilo poměrem 2:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:8. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:19.

Rice
46. min Jorginho
21 Vieira
Vieira
46. min Havertz
7 Saka
Saka
90+7. min Smith Rowe
9 Jesus
Jesus
77. min Nelson

Maddison
78. min Höjbjerg
Son Hung-min
78. min Richarlison
22 Johnson
Johnson
63. min Solomon

90+10

Richarlison pálil z první z hranice šestnáctky. Střela brazilského útočníka byla lehce tečována. Tottenham rozehraje poslední rohový kop.

90+10

Rozběhla se nám poslední minuta nastaveného času. Arsenal ztratil míč, ale poté jej ihned získal.

90+9

Dejan Kulusevski sice vyvezl míč na střed hřiště, ale pak nepřesně přihrál. Balón tak pouze odevzdal.

90+8

Před námi jsou ještě tři minuty a Arsenal si znovu přihrává na útočné polovině.

90+7

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Emile Smith Rowe.

90+6

David Raya si pohlídal míč, který se snášel pod břevno jeho svatyně. Gólman Arsenalu následně rychle rozehrál.

90+4

Kai Havertz centroval k přední tyči, kde ale bylo obsazeno. Kvalitní práce obrany hostů.

90+3

Richarlison si vůbec nepohlídal ofsajdové postavení, míč tedy opět budou mít v moci fotbalisté v červeném.

90+2

Saka se odhodlal k přízemní střele, avšak Guglielmo Vicario si připsal další jistý zákrok.

90

Destiny Udogie přidržel Saku, který má nějaké zdravotní trable. Duel ale bude muset dohrát.

88

Domácí jsou v závěru utkání lepší. Je evidentní, že tři body chtějí více.

87

Kai Havertz napálil míč z voleje ze zhruba dvaceti metrů. Jeho projektil zaplul kousek nad břevno.

86

Arsenal rozehrál dva rohové kopy za sebou. Ten první byl daleko nebezpečnější, ale zakončení na řadu nepřišlo.

85

Reiss Nelson se odhodlal ke střele, která byla sražena nad bránu. Tottenham se bude muset bránit, Arsenal totiž rozehraje další roh.

83

Kai Havertz byl poměrně ostře faulován, ale žlutou kartu tentokrát sudí Jones nevytáhne.

83

William Saliba předvedl výborný obranný zákrok, dokázal zastavit soupeře, který se snažil prosadit na levém křídle.

82

Manor Solomon zkoušel překvapit domácí defenzívu, jenže balón si pořádně zpracovat nedokázal. Nyní sledujeme velmi vyrovnanou pasáž, vypadá to, že dojde na dělbu bodů.

81

Destiny Udogie si nedokázal poradit se Salibou, který mu kousek od rohového praporku nedopřál ani milimetr prostoru.

80

Richarlison si nabíhal za obranu, ale pak si pomohl nedovoleným zákrokem.

78

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Richarlison,
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.

77

ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Reiss Nelson.

75
Karty

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Cristian Romero).

74

Guglielmo Vicario si ale bez problémů stáhl míč do rukavic a poté rozehrál.

73

Kai Havertz vybojoval pro svůj tým kop od rohového praporku. Dokáže Arsenal potřetí v dnešním utkání skórovat?

71

Gabriel Magalhães si pohlídal centr hostujícího Porra od rohového praporku.

70

Nepříjemnost pro Tottenham, poněvadž při jednom z předchozích soubojů se zranil James Maddison. Elitní záložník hostů zřejmě nebude moct pokračovat.

69

Dejan Kulusevski za defenzívou Arsenalu našel Sona, který útočil na hattrick. Jeho zakončení ale zapadlo jen a pouze na boční síť.

68

Hosté znovu velice riskantně rozehráli, ale Sarr nakonec vybojoval nedovolený zákrok soupeřova celku.

67
Karty

Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Eddie Nketiah).

67

James Maddison rozehrál standardní situaci, kterou bez větších problémů odvrátil Kai Havertz.

65

Martin Ödegaard s Jesusem příkladně zabojovali u lajny o balón a nakonec Arsenal uvede míč do hry. Kouč Arteta si u lavičky přeje mnohem víc ofenzívy.

64

James Maddison tvrdě vypálil z jedničky, jenže jeho projektil celkem znatelně přeletěl bránu.

63

ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Manor Solomon.

62

Chvíli se teď ošetřovalo, takže tempo hry opadlo. Chystá se zároveň u lavičky Tottenhamu střídání.

60

Brennan Johnson zřejmě má nějaký zdravotní problém, a proto zůstal sedět na trávníku.

58

David Raya bude odkopávat kousek od své brány, neboť se mával ofsajd Tottenhamu.

57
Karty

Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Kai Havertz).

55

Tottenham právě vstřelil branku!
To je zápas jako víno! Krátce po rozehrávce obrovsky chyboval Jorginho a hned dva hráči hostů se řítili na jednoho beka! James Maddison pak vybídl SONA HUNG-MINA, jenž míč poslal k tyči. 2:2. Asistence: James Maddison.

54

Arsenal právě vstřelil branku!
Míč si na značku postavil BUKAYO SAKA, který zamířil do středu brány. Guglielmo Vicario uskočil na stranu, takže neměl šanci zasáhnout. Arsenal tedy podruhé v zápase vede. 2:1

52

Sudí Jones si všechno prohlédl na monitoru a poté ukázal na puntík! Domácí budou kopat penaltu, takže znovu mohou do vedení.

50

Ben White se rychle otočil na malém vápně a trefil Cristiana Romera do ruky. Je možné, že se bude kopat penalta!

49

James Maddison si jen o kousek nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku Romera. Je však možné, že i kdyby záložník hostů zakončil, mával by se ofsajd.

48

Arsenal si chce získat na začátku druhého poločasu územní převahu, zatím si přihrává okolo středu hřiště.

46

ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Jorginho,
ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Kai Havertz.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi první poločas šlágru mezi Arsenalem a Tottenhamem. Lepší v něm byli domácí, kteří se díky Sakovi také dostali do vedení, avšak na konci poločasu srovnal Son Hung-min. Před druhým poločasem je tedy vše otevřené, kdo zvládne lépe tento souboj o Londýn?

45+4

První poločas skončil.

45+4

Fábio Vieira si chtěl vymodlit nedovolený zákrok, ale píšťalka hlavního arbitra Jonese se neozvala.

45+3

Pedro Porro rozehrál autové vhazování, přihrávkou si pak pomohl se Sarrem.

45+1
Karty

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Yves Bissouma).

45+1
Karty

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Pape Matar Sarr).

44

Je vidět, že Arsenal je trošku zaskočený, poněvadž po několika šancích rozhodně nečekal, že by soupeř mohl srovnat.

42

Kohouti v závěru prvního poločasu dokázali vyrovnat! Už pár sekund před gólem musel Raya vytáhnout těžký zákrok, ale nakonec to vše vyšlo vniveč. Maddison z levé strany našel volného SONA HUNG-MINA, který jen nastavil placírku a běžel se radovat. 1:1. Asistence: James Maddison.

40

Tottenham ale v této chvíli zažívá svou nejlepší pasáž v tomto střetnutí. Drží se na útočné polovině.

38

Dejan Kulusevski posunul míč do strany na Sona, jehož přízemní centr si na hranici puntíku našel Brennan Johnson, jenž okamžitě zakončil. David Raya ale předvedl výtečný zákrok, svůj tým teď jednoznačně zachránil.

37

Saka našel na středu volného Martina Ödegaarda, jehož dělovka levačkou sice zamířila na bránu, ale v ní byl připravený Guglielmo Vicario.

36

Olexandr Zinčenko pro svůj celek velmi šikovným způsobem získal autové vhazování.

35

Arsenal se už znovu přesunul na útočnou polovinu. Zhruba deset minut nám zbývá do konce prvního poločasu.

32

James Maddison lehkovážně ztratil míč před vlastní bránou, čehož využil Gabriel Jesus, který posléze o pár centimetrů přestřelil bránu. Další gólovka Arsenalu.

31

Z následného rohového kopu nic nevytěžil Bukayo Saka.

30

Mickey van de Ven na poslední možnou chvíli dokázal odvrátit centr Fábia Vieiry. Ten se snášel k zadní tyči, kde čekal útočník Jesus.

28

Chvíli ošetřován musel být domácí středopolař Fábio Vieira.

26

Kanonýři se dostávají ve 26. minutě do vedení! Martin Ödegaard posunul míč do strany na Bukaya Saku, jehož rána mířila k zadní tyči, ale do branky ji nešťastně srazil CRISTIAN ROMERO. Uvidíme, komu gól nakonec bude připsaný, každopádně Arsenal vede. 1:0.

25

Domácí si poradili, Tottenhamu povolili jen velmi nepřesnou střelu z dálky.

24

James Maddison byl tentokráte faulován na útočné polovině. Standardní situace pro Hotspur.

23

Martin Ödegaard chtěl obrat o míč Maddisona, jenž se ale zkušeně nechal povalit na zem. Pískat se musel nedovolený zákrok domácího kapitána.

21

Son Hung-min se objevil v poměrně zbytečném ofsajdu, tudíž hrát bude Arsenal.

20

Bukayo Saka chtěl vyprodukovat před bránu zajímavou přihrávku, jenže hned tři hráči Tottenhamu jej stihli doběhnout.

19

Pedro Porro vyslal do pokutového území nepříjemný přízemní centr, který domácí odvrátili. Posléze pálil z dálky nepřesně Sarr.

18

Vypadalo to, že by hosté mohli vyrazit do brejku, ale nakonec celou akci museli pozastavit.

16

Po obrovské chybě Destinyho Udogieho se do šance dostal Eddie Nketiah. Byl ve velkém úhlu, ale Guglielmo Vicario to jednoduché neměl. Nakonec míč vyrazil na rohový kop.

15
Karty

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Destiny Udogie).

15
Karty

Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Martin Ödegaard).

14

Saka u zadní tyče vybídl Jesuse, jehož rychlé zakončení dokázal konečky prstů zlikvidovat Guglielmo Vicario. Famózní zásah hostujícího gólmana.

11

Arsenal teď podržel balón na útočné polovině, avšak fotbalisté v bílých dresech soupeře kvalitně dostupují.

9

Yves Bissouma chtěl míč vyvézt na útočnou polovinu, zezadu jej ale nedovoleně poslal k zemi Jesus.

8

Martin Ödegaard rozehrál standardní situaci, po které se ale Arsenal k zakončení nedostal.

7

Gabriel Jesus byl na vlastní polovině faulován, což hlavnímu rozhodčímu Jonesovi neuniklo.

6

Saka se uvolnil na pravé straně, jenže až ke střele si hrací předmět nenavedl.

5

James Maddison neměl variantu pro přihrávku, a tak posunul míč do levé strany. Hosté to teď zkouší prokombinovat z vlastní poloviny.

4

Střelu ze střední vzdálenosti usměrnil do sítě Son Hung-min, nicméně celá situace byla ofsajdová, takže kapitán hostů se vlastně ani neradoval.

3

Brennan Johnson si navedl míč do pokutového území, kde rychle vystřelil. Ben White jeho projektil přizvedl nad břevno. Tottenham bude kopat rohový kop.

2

Začátek utkání je z obou stran poměrně opatrný, znovu hraje gólman Tottenhamu. Arsenal se pokouší o vysoký presink.

1

Hosté od prvních sekund drželi míč na svých kopačkách, poté předvedl dlouhý nákop brankář Guglielmo Vicario.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Rice, Vieira – Saka, Jesus, Nketiah.
Náhradníci: Ramsdale – Kiwior, Tomijasu, Soares, Smith Rowe, Jorginho, Alnaní, Havertz, Nelson.
Trenér: Mikel Arteta

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – P. Sarr, Bissouma – Kulusevski, Maddison, Son Hung-min (C) – Br. Johnson.
Náhradníci: Forster – Dier, B. Davies, Emerson Royal, Höjbjerg, Skipp, Richarlison, Solomon, Véliz.
Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Jones – Betts, Smith.

ARSENAL FC

Fotbalisté Arsenalu loni zažili výbornou sezonu, jenže na titul to o pět bodů nestačilo, neboť Manchester City byl nakonec lepší. Letošní ročník Londýňané odstartovali velice dobře, když po pěti kolech mají na kontě 13 bodů za čtyři výhry a jednu remízu. Arsenal nejprve po penaltách vyhrál FA Community Shield, načež v prvním kole si poradil 2:1 s Nottinghamem. Následně vyhrál 1:0 na hřišti Crystal Palace, avšak posléze jen remizoval 2:2 doma s Fulhamem. Chuť si zlepšil s Manchesterem United, který zdolal 3:1. V minulém kole zapsal Arsenal další tři body, když 1:0 vyhrál na stadionu Evertonu. V týdnu vstoupil do Ligy mistrů, ve které jednoznačně 4:0 přehrál nizozemské PSV. Nejlepšími střelci mužstva jsou dvougóloví Saka, Nketiah a Ødegaard.

TOTTENHAM HOTSPUR

Tottenham se musel popasovat s letním odchodem útočníka Harryho Kanea do Bayernu, avšak na jeho výkonnosti to zatím znát není. Kohouti získali z úvodních pěti klání 13 bodů a momentálně jsou o skóre druzí před Liverpoolem a Arsenalem. Na úvod Tottenham remizoval 2:2 v Brentfordu, ale pak už jen vyhrával. Manchester United zdolal 2:0, Bournemouth rovněž 2:0, Burnley dokonce 5:2 a Sheffield 2:1. Na konci srpna ale londýnské mužstvo vypadlo z domácího poháru, ve kterém po penaltách nestačilo na Fulham. Nejlepším střelcem Tottenhamu je momentálně třígólový Son Hung-min.

Vzájemné zápasy z minulých let

15.01.2023 Tottenham – Arsenal 0:2
01.10.2022 Arsenal - Tottenham 3:1
12.05.2022 Tottenham - Arsenal 3:0
26.09.2021 Arsenal - Tottenham 3:1

Hezké nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z Premier League. Dnes budeme společně sledovat šlágr kola mezi Arsenalem a Tottenhamem. Kdo ovládne londýnské derby? Úvodní výkop je na programu v 15:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.