To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!

Máme hotovo! Co po prvním poločase vypadalo, že bude napínavým bojem až do posledních minut, se nakonec stalo jednoznačnou záležitostí: Liverpool i bez Saláha a dalších opor hravě přehrál Bournemouth a veze si z jižního pobřeží tři body po výsledku 4:0. Nutno podotknout, že domácí dnes podali lepší výkon, než by výsledek mohl naznačovat, ale nakonec doplatili primárně na zbytečné chyby v defenzívě.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 10:7. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:12.

Bournemouth(4-2-3-1)

1 Neto
Neto
23 Hill
Hill
55. min Kelly
Cook
83. min Billing
Tavernier
Kluivert
69. min Brooks
Sinisterra
55. min Scott
Solanke
83. min Moore

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
84 Bradley
Bradley
83. min Beck
Konaté
van Dijk
2 Gomez
Gomez
19 Elliott
Elliott
64. min Gravenberch
Mac Allister
17 Jones
Jones
83. min Clark
Núñez
20 Jota
Jota
90+4. min Gordon
7 Díaz
Díaz
64. min Gakpo

90+7

Prudká rána někoho v černočerveném dresu zamířila velmi vysoko nad Alissonovu svatyni.

90+7
Karty

Dva góly a žlutá karta: to bude nejspíš dnešní konečný statistický účet Darwina Núñeze (LIV).

90+5

Zabarnyj se nenechal jen tak odbýt a po pár sekundách boje nakonec Jotu přeci jen odzbrojil.

90+4

Hraje se nahoru dolu, domácí se stále snaží se dostat k Alissonovi a aspoň kosmeticky upravit skóre.

90+4

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Kaide Gordon.

90+3

Liverpool právě vstřelil branku!
Tohle je pro Bournemouth už trochu krutý výsledek, Reds v závěru zápasu trestají nedůslednost jeho obrany a dávají další gól! Za centrem Gomeze vyběhl DARWIN NÚÑEZ, který se hravě dostal za defenzivní val Cherries a jemnou tečí si zadělal na hattrick! Střelecké trápení Uruguayce je zdánlivě to tam – 0:4!

90+1

V posledních minutách se hraje výhradně na liverpoolské straně hřiště, s výjimkou Brooksovy šance ale hosté mají hru vesměs pod kontrolou. Alisson bez práce.

89

Tak to je pro domácí ale obrovská škoda! Obrana Liverpoolu už se viděla v kabině a pustila před Alissona Brookse, jehož nepříjemné zakončení na pravou tyč ale minulo hostující svatyni!

88

Utkání se už jen dohrává, sledujeme velmi klidnou podívanou. Aarons už se do hry nejspíš nezapojí.

87

Domácí jsou prozatím na hřišti v oslabení, i tak se jim ale podařilo získat další rohový kop.

86

Vidíme další nepříjemnou zdravotní komplikaci, velmi podobné problémy jako před chvílí Jones řeší také domácí Aarons. Nejspíš se bude znovu střídat.

83

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Kieffer Moore,
ze hřiště odchází Lewis Cook, přichází Philip Billing.

83

ze hřiště odchází Conor Bradley, přichází Owen Beck,
ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Bobby Clark.

82

Stále se nehraje. Delší prodlevu tak využívám k tomu, abychom podotkl, že Conor Bradley si při svém debutu v Premier League dnes připsal asistenci.

81

Snad vůbec poprvé v dnešním utkání na hřiště vyráží zdravotníci, kteří se budou věnovat Jonesovi. Záložníka Reds trápí nějaký sval v dolní končetině.

79

Máme hotovo, hostům už tři body odpáře jen zázrak! Bournemouth nedokázal včas vyřešit chaotickou situaci ve své šestnáctce a toho bravurně využil DIOGO JOTA, který zachytil odražený míč po své prvotní střele a dorážkou ho uklidil za padajícího brankáře – 0:3!

78

Cherries to ještě nevzdávají. Solanke se nabízel ve vápně, centr na něj z pravého křídla ale dotěrný van Dijk vyrazil za svatyni. Alisson bude čelit rohu.

77

No, tak tohle Jonesovi ani trochu nevyšlo. Míč od praporku sice přistál přesně na jeho kopačce, rána z první ale zamířila ke stropu tribuny za bránou.

76

Liverpool bleskově otočil hru na druhý konec hřiště, za pár sekund navíc bude kopat další roh.

75

Výborný bránící Konaté vlastnoručně rozložil nebezpečnou souhru mezi Aaronsem a Solankem a položil se do krátké přihrávky, čímž zabránil potenciálně jedovaté ráně na Alissona!

74

Cookův balón do šestnáctky vystihl Konaté, který ho hlavou obratem uklidil mimo nebezpečí.

73

Frustrovaný Bradley si zahrává, pod žlutou kartou nyní vytáhl z rukávu další faul. Bournemouth získává standardku v poměrně slibné pozici na křídle.

72

Brooks byl hlavní postavou domácího protiútoku a poté, co poslal balón do vápna, následovala Solankeho nepřesvědčivá teč. Alisson s přehledem chytá.

70

Ospalou část bitvy najednou prořízl zvuk nastřelené tyče a pnutí sítě, hosté si pojišťují svůj náskok a na úplně tichém Vitality Stadium odskakují do dvougólového trháku! Po pěkném pasu Gakpa se na střeleckou listinu zapsal DIOGO JOTA, jehož rána se od přední strany brankové konstrukce odrazila za Neta – 0:2!

70

Gravenberch se opřel do míče těsně před domácím vápnem, střelou ale zasáhl jen bránící soky.

69

ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází David Brooks.

68

Sledujeme z obou stran nepříliš výraznou pasáž dění, aktuálně se hraje takřka výhradně na středu plochy.

66
Karty

První kariérní žlutou kartu v anglické nejvyšší soutěži si do svých statistik zapisuje Conor Bradley (LIV).

66

Zabarnyj se rychle nalepil na do té doby volného Núñeze a jen pár sekund nato ho zbavil balónu, čímž tentokrát Netovi velmi výrazně usnadnil život.

65

Přetažená přihrávka po křídle padá za liverpoolskou svatyni, Solanke balón nedoběhl včas.

64

ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Cody Gakpo,
ze hřiště odchází Harvey Elliott, přichází Ryan Gravenberch.

62

Jota teď nicméně parádním nadýchaným pasem vysunul dopředu Elliotta, jehož následný nepovedený centr zaletěl až za Neta. Ten tak bude odkopávat.

61

Domácí se po velmi slabé pasáži pomalu zvedají a začínají testovat pevnost hostující obrany, která je zatím odmítá pustit blíže k Alissonově svatyni.

60

Tohle ze strany Bournemouthu nevypadalo špatně. Aarons kratičkou vracečkou do vápna připravil střelu pro Sinisterru, tomu ale zakončení vůbec nesedlo.

59
Karty

...a žlutou kartu za hrubost obratem vidí Lewis Cook (BTH). Liverpool tak bude mít klid na rozehrávku.

58

Dění nyní zastavuje faul, jeden z hostujících borců zůstává ležet na trávníku na pravém křídle...

56

Bránící domácí hráči reklamovali hru rukou, které se měl dopustit Jota. Sudí sice nezaregoval, ale Cherries pak dění celkem rychle přesunuli na střed hřiště.

55

ze hřiště odchází James Hill, přichází Lloyd Kelly,
ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Alex Scott.

54

Reds mají dění stále plně pod kontrolou. Neto musí být ve střehu, v permanenci nicméně není.

53

Debutant Bradley se rovnou mohl zapsat i na střeleckou listinu, Núñezův centr na zadní tyč ale přetavil jen ve slabou hlavičku. Škoda pro hostujícího mladíka.

52

Cherries úspěšně odtlačili hru trochu dál od své brány, Liverpoolští ale i nadále zůstávají na míči.

51

Jones operuje s míčem na kraji domácí šestnáctky, protihráči se ho zatím bezúspěšně snaží odzbrojit.

50

Bournemouth se pokusil odpovědět, Kluivertovu střelu ale podle všeho zblokoval van Dijk. Roh pro domácí.

49

Hosté do části vstoupili tím nejlepším možným způsobem a už tři minuty po startu otevírají skóre! Reds rozložili domácí obranu skrz sérii krátkých přihrávek a na konci kombinace stál DARWIN NÚÑEZ, jehož zakončení zaplulo přesně za bezmocného brankáře Neta – 0:1!

46

Druhé dějství je v plném proudu. Ani jeden trenér během pauzy nepřikročil ke změnám, a na hrací ploše tak sledujeme stejné jedenáctky jako dosud.

46

Začal druhý poločas.

První poločas nám nabídl atraktivní podívanou, která se nicméně obešla bez branek. Hosté byli dle očekávaní aktivnější a vypracovali si hned několik slušných šancí, domácí nicméně nezůstávali o moc pozadu a odvedli velmi solidní výkon. Uvidíme, jak se tento stále otevřený zápas bude vyvíjet po přestávce.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 0:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 3:7.

Druhý poločas začne přibližně v 18:33.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Bournemouth získal vhazování na hostující straně hřiště. Uvidíme, jestli před pauzou něco vymyslí.

45+1

Liverpool přežil dosud asi nejnáročnější pasáž utkání a vybojoval si roh, po kterém Konaté hlavičkoval nad Netovu svatyni. Dobře ho střežil debutant Hill.

44

Cherries v závěru poločasu podávají excelentní výkon a drží Reds pod tlakem, jinak vesměs tiché tribuny se teď začínají bouřit. Kluivertův křižný pas ve vápně nyní nicméně minuli Solanke i Christie.

43

Ostrou srážku Solankeho s Elliottem na středovém kruhu hůře odnesl druhý jmenovaný. Rozhodčí obratem zastavil hru a udělil volný kop domácím borcům.

42

Balón má ve své moci obrana Liverpoolu, která si počíná opatrně a snaží se zklidnit divoké dění.

41

Christieho další zakončení z hranice vápna vypadalo výrazně nebezpečněji než to první, Alisson ale tentokrát zasahovat nemusel. Balón byl totiž zblokován.

40

Jota znovu hledal Núñeze, tentokrát byl jeho pas ale moc důrazný a míč sjel až k Netovi.

39

Úvodní zákrok si do svých statistik zapisuje také Alisson, kterého Christie zpoza šestnáctky prověřil vesměs propagační střelou přesně do středu svatyně.

38

První poločas se chýlí ke konci. Hra se v posledních momentech hodně otevřela, Bournemouth nyní operuje v útoku a hledá cestu před Alissona.

37

Jota přihrávkou ve vápně připravil střeleckou šanci pro Núñeze, který ale nedokázal nabídku přetavit v zakončení! Nohou jedoucí míč úplně minul, místo ťuknutí z voleje jen promáchl!

36

Dění stále stojí, Díaz se už zvedl a míří do zámezí. Nechme se překvapit, zdali bude pokračovat.

35

Hosté zakopli míč do zámezí, Díaz totiž potřebuje pozornost zdravotníků po ostrém střetu s Kluivertem. Zdá se, že domácí borec sokovi šlápl na nohu.

34

Po převzetí krátké přihrávky Mac Allistera zkusil z velké vzdálenosti štěstí Díaz, jehož střelu si ale připravený Neto bez výraznějších komplikací pohlídal.

33

Z ochozů se po souboji na středu hřiště line pískot. Tavernier se pomalu zvedá z trávníku.

32

Záblesk aktivity ze strany Bournemouthu. Sinisterra nastartoval vpřed po straně a rázem se protáhl kolem hned čtyř protihráčů, než ho konečně zastavil pátý.

30

Díaz nyní pěknou přihrávkou vybídl ke střele Núñeze, kterému ale vysoký míč moc nesedl na kopačku.

29

Už přes deset minut se na Vitality Stadium hraje jen na jednu bránu, hosté drží soky na uzdě a jejich nápor je čím dál tím intenzivnější. Neto zatím výborný.

28

Přetažený centr na Núñeze propadl vedle vzdálenější tyče, Neto tak bude za malou chvíli odkopávat.

27

Neto to nemá jednoduché, Liverpool tlačí. van Dijkova hlavička po dalším kopu od praporku šla vysoko.

26

Bradley ve svém prvním startu v Premier League vyhlížel asistenci. Krátce po rohu Reds vsadil na centr k zadní tyči, po kterém se natahoval Konaté, ale ten nakonec na velmi solidně namířený balón nedosáhl.

25

Neto si připsal zákrok proti Núñezově dalekonosné střele a obratem vrátil balón zpět do hry. Cherries nyní hledají nějakou skulinu v pevné hostující obraně.

24

Útočný faul Gomeze přerušuje další hostující akci, Cherries získávají volný kop před svým vápnem.

23

Liverpool promarnil poměrně slibnou standardku, Konaté nedokázal včas doběhnout Mac Allistrův balón.

21

Reds se v posledních minutách drží vepředu. Elliott teď ale ztratil balón na straně, a Bournemouth tak dostává šanci po delší době přejít do ofenzívy.

20

Mepham nepustil Bradleyho po křídle dopředu a vysunul míč za postranní čáru, čímž na moment zastavil hostující tažení. Liverpoolští budou vhazovat.

19

Mac Allister chtěl potrestat nedůslednou obranu Cherries a opřel se do míče pár metrů před vápnem, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.

18

Sinisterra na druhém konci hřiště připravil teč pro Solankeho, od jehož kopačky se ovšem balón jen velmi slabě odrazil k Alissonovi. Ten ho hravě chytil.

17

Reds teď možná trochu překombinovali krkolomnou akci v bezprostřední blízkosti domácí brány, Jotův nepřesný pas pak doskákal až za Netovu svatyni.

15

Elliottův pas do vápna zachytil zřejmě Sinisterra, Neto tak ani tentokrát nebyl nucen zasáhnout.

14

Konatému znepříjemňoval život pressující Kluivert, zadák tak pro jistotu zahrál míč na Alissona.

13

Stále sledujeme vyrovnanou a napínavou podívanou. Liverpool toho dosud dopředu moc nepřevedl, spíš jen trpělivě vyčkává na chybu domácích.

12

Sinisterra se sice dostal přes Bradleyho, jenže pak nedokázal míč udržet v mezích bitevního pole.

11

Obrana Bournemouthu vyřešila složitou situaci před svou klecí a nastartovala motory. Solanke mohl jít do brejku, ale balón se k němu vůbec nedostal.

10

Dění se pohybuje hlavně na středu plochy, neposedný míč nyní velmi často střídá majitele.

9

Cherries s papírovými favority drží krok, místy mají dokonce i více ze hry. O tom svědčí i aktuální čísla držení míče, která zní 59 % : 41 % v jejich prospěch.

8

Christie se nyní blýskl pro změnu v obraně a bez větších obtíží rozebral protiútok Liverpoolu, když vysoký nákop hlavou srazil na připraveného Neta.

7

Bournemouth získal další rohový kop. Solanke si pak vyměnil míč s Christiem a ranou ze složitého úhlu donutil Alissona znovu balón vystrčit za klec.

5

Skákající křižný balón, jenž byl určen zřejmě pro Díaze, skončil až za domácí svatyní. Neto odkopává.

4

Mac Allister dlouhou přihrávkou přes střed hřiště vyhlížel vysunutého Núñeze, do dráhy balónu ale pohotově vysunul nohu jeden z připravených protihráčů.

3

Bradley se poprvé zaskvěl a těsně za středovou čarou bleskově odzbrojil Kluiverta, jenž si nedokázal pořádně zpracovat balón. Liverpool míří do útoku.

2

Bournemouth opět pronikl do hostující šestnáctky, ani tentokrát ale nedokázal Alissona ohrozit.

1

Kluivert krátkým tažením po pravé straně pro domácí hned zkraje utkání vybojoval první rohový kop, balón za svou bránu vysunul bránící Gomez.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní výkop obstará Bournemouth, jdeme na to!

Oba týmy vyráží na hrací plochu, domácí v pruhovaných černočervených a hosté v bílo-zelených dresech.

Debut v Premier League si dnes na půdě Bournemouthu připíše dvacetiletý obránce Liverpoolu Conor Bradley, jenž za Reds nastoupil už dříve v tomto měsíci v prvním semifinále EFL Cupu proti Fulhamu. Speciální duel prožije také domácí James Hill, jenž byl poprvé ve své kariéře vybrán do základní sestavy Cherries.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní podvečer, utkání začíná za pár desítek minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní sestavy.

Úvodní sestavy:

AFC Bournemouth: Neto (C) – Hill, Mepham, Zabarnyj, Aarons – Christie, Cook – Tavernier, Kluivert, Sinisterra – Solanke.
Náhradníci: Travers – Kelly, Greenwood, D. Brooks, Marcondes, Scott, Kilkenny, Billing, Moore.
Trenér: Andoni Iraola.

Liverpool FC: Alisson – Bradley, Konaté, van Dijk (C), Gomez – Elliott, Mac Allister, Jones – Núñez, Jota, Díaz.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Quansah, Gravenberch, B. Clark, McConnell, Gakpo, Beck, Gordon.
Trenér: Jürgen Klopp.

DNEŠNÍ DELEGACE

Role hlavního rozhodčího se na Vitality Stadium zhostí Andrew Madley, pro kterého to bude 13. odpískané utkání v Premier League v této sezóně. Na stranách budou připraveni Simon Bennett a Nick Hopton.

DOSAVADNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Dnešní soupeři na sebe v probíhající sezóně narazili už dvakrát, jednou v rámci Premier League a podruhé v rámci EFL Cupu. V obou případech se z vítězství radovali Liverpoolští, bude tomu tak i tentokrát?

1. 11. 2023 (lig. pohár): B'mouth – Liverpool 1:2
19. 8. 2023 (liga): Liverpool – B'mouth 3:1

LIVERPOOL FC (1. místo)
20 Z, 13–6–1, 43:18 (+25), 45 bodů

Cíl Liverpoolu pro dnešní utkání je jednoznačný: potvrdit roli favorita, vyhrát a pojistit si první místo v tabulce, na které si brousí zuby City a černý kůň v podobě Aston Villy. Reds si na oba celky drží jen dvoubodový náskok, a jakákoliv ztráta by je tak mohla přijít hodně draho.

Má to ale háček. Jürgen Klopp se totiž na jižním pobřeží bude muset obejít bez hlavního článku své ofenzívy, Mohameda Saláha, jenž plní reprezentační povinnosti na probíhajícím Africkém poháru národů. Vyrovnají se hosté s absencí autora čtrnácti ligových gólů?

19 Z, 7–4–8, 28:35 (-7), 25 bodů

Bournemouth v posledních týdnech svým fanouškům dělá radost. V polovině listopadu totiž nastartoval spanilou jízdu, během které sbírá body jako na běžícím páse a postupně se vyhoupl z bojů o udržení až do relativně klidného středu tabulky, kde ho najdeme teď.

Tottenham sice na Silvestra udělal malou kaňku na jinak výborné fazóně svěřenců kouče Iraoly, ti se ale nenechali porážkou 1:3 rozhodit a o pár dnů později v anglickém poháru potvrdili roli favorita proti QPR. Do dalšího kola je poslaly góly Taverniera, Moorea a Kluiverta. Budou úspěšní i dnes večer?