Arsenal od úvodních minut šel za vítězstvím, které také dokonal. Londýnský celek na zeleném pažitu dominoval, vsítil pět branek a zapsal do tabulky tři body. Naopak Burnley bylo dopředu téměř neviditelné, což se změnilo až v samotném závěru. Ačkoliv ve městě pršelo, nebyly to pro domácí celek kapky štěstí.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.

90+10

Konec zápasu.

90+9

Z levé strany centroval Charlie Taylor a balon se odrazil za šestnáctku. Okamžitě se do míče opřel Josh Brownhill, jehož technický pokus mířil jen vedle branky.

Burnley FCBurnley FC(4-4-2)

Trafford
Assignon
80. min Vitinho
2 O'Shea
O'Shea
33 Estève
Estève
62. min Rodriguez
Delcroix
21 Ramsey
Ramsey
62. min Taylor
16 Berge
Berge
Brownhill
47 Odobert
Odobert
80. min Bruun Larsen
23 Fofana
Fofana
25 Amdouni
Amdouni
46. min Guðmundsson

Arsenal FCArsenal FC(4-3-3 )

22 Raya
Raya
4 White
White
69. min Soares
Rice
79. min Jorginho
29 Havertz
Havertz
84. min Smith Rowe
7 Saka
Saka
69. min Nelson
Trossard
69. min Nketiah

90+8

K přímému kopu se postavil Martin Ødegaard, jehož pokus mířil do bližší šibenice. Avšak James Trafford byl na správném místě a zakončení vyrazil za postranní lajnu.

90+6

Burnley sice drží balon, ale už dlouhou dobu se nedostalo na útočnou polovinu. Míče se chopil Arsenal a Emile Smith Rowe si vynutil nedovolený zákrok.

90+4

Na druhé straně se za vápnem napřáhl Emile Smith Rowe, jehož pokus byl zablokovaný. A tak mohl oblouček do vápna zkusit Martin Ødegaard, avšak Eddie Nketiah míč už neudržel na hrací ploše.

90+3

Jacob Bruun Larsen za vápnem bojoval o míč, který mu zůstal u kopačky. Jeho zakončení pak ale zamířilo kousek vedle levé tyče.

90+2

Do šestnáctky Arsenalu se hnal David Datro Fofana, jehož tělem odstavil Jakub Kiwior. Bude se tak rozehrávat od branky The Gunners.

90

Hraje se poslední minuta normální hrací doby! Burnley hledal dlouhým pasem útočníka. Jenomže balonu se chopil brankář David Raya.

89

Rohový kop rozehrál na první tyčku Jóhann Guðmundsson. Ovšem zakončení hlavou vůbec nesedlo Daru O'Sheaovi.

88

Sander Berge rychlou přihrávkou hledal spoluhráče, což se mu nepovedlo. Po chvíli Arsenal přišel o míč, a tak vystřelil David Datro Fofana, jehož pokus na roh srazil Gabriel Magalhães.

87

Domácí celek mohl vyrazit dopředu, ovšem na zem se položil William Saliba, jenž balon vybojoval pro Arsenal.

85

Kanonýři rozehráli další rohový kop, který mířil na zadní tyčku, odkud hlavičkoval William Saliba. Ovšem James Trafford byl tentokrát dobře připravený a zasáhl.

84

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Emile Smith Rowe.

83

Další pas byl příliš dlouhý, a tak jej David Datro Fofana nedostihl na hrací ploše. Arsenal v přerušené hře vystřídá.

81

Fanoušci Arsenalu si přejí šestou branku! Ovšem útočnou akci předvedlo Burnley, avšak centr z pravé strany si sebral James Trafford.

80

Střídání v týmu Burnley FC:
ze hřiště odchází Lorenz Assignon, přichází Vitinho,
ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Jacob Bruun Larsen.

79

ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Jorginho.

78

Arsenal právě vstřelil branku!
Na levé straně si za obranu naběhl KAI HAVERTZ, který cestou do vápna nasadil jesličky obránci. Německý fotbalista pak udržel chladnou hlavu a propálil Jamese Trafforda – 0:5. Asistence: Jakub Kiwior.

77

Burnley rozehrávalo další rohový kop, centr letěl na první tyčku. Zakončením se prezentoval Dara O'Shea, jehož rychle dostoupil Kai Havertz.

76

William Saliba se musel rychle vracet, protože na něj dotíral David Datro Fofana. Obránce Arsenalu posunul míč raději za postranní lajnu.

74

Josh Brownhill klidně mohl vidět žlutou kartu, když skluzem trefil nohu Cédrica Soarese. Hlavní rozhodčí ale volí pouze důraznou domluvu.

73

Arsenal se znovu chopil míče a znovu kombinuje na útočné polovině. Gabriel Martinelli po chvíli nastartoval motory a centroval před branku, Jenomže Eddie Nketiah hlavou nemířil přesně.

71

Gabriel Martinelli přihrával na levou stranu šestnáctky, odkud Kai Havertz přihrával před branku. Ovšem Eddie Nketiah se hnul na zadní tyčku, a tak balon zachytil Josh Brownhill.

70

Centr z levé strany mířil na zadní tyčku, kde operoval Lorenz Assignon. Ovšem skvěle se vrátil Gabriel Martinelli, jenž další přihrávku zablokoval.

69

ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson,
ze hřiště odchází Ben White, přichází Cédric Soares,
ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Eddie Nketiah.

68

Dlouhý pas Jamese Trafforda mířil na Davida Datroa Fofanu, který se dnes potřetí nacházel v ofsajdové pasti.

66

Na levé straně se nacházel Jakub Kiwior, který měl několik možností k přihrávce. Polský reprezentant si vybral Kaie Havertze, jemuž nevyšel krok. Jenomže balonu se chopil LEANDRO TROSSARD, jehož technická střela zapadla k zadní tyči – 0:4.

65

Gabriel Martinelli našel na hranici pokutového území tísněného spoluhráče. Leandro Trossard vůbec neváhal a hned vystřelil, ovšem balon poslal kousek vedle levé tyče.

64

James Trafford přihrával spoluhráči, který byl rychle dostoupený, a tak přihrávkou chyboval. Gabriel Martinelli v sedě posunul míč na spoluhráče, avšak Leandro Trossard branku minul.

62

ze hřiště odchází Maxime Estève, přichází Jay Rodriguez,
ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Charlie Taylor.

62

Za obrovského potlesku je Aaron Ramsey odnesený z hrací plochy. Tohle je moment, který ve fotbale, ale také žádném jiném sportu nechceme vidět.

60

Aaron Ramsey dostává od lékařů kyslík, tohle vypadá velmi špatně s domácím hráčem. Doufejme, že hráč bude v pořádku...

59

Za hustého deště pokračuje ošetření domácí hráče. Zbytek hráčů se seběhl ke střídačkám, kde oba trenéři udělují taktické pokyny.

57

Martin Ødegaard se položil do skluzu, který byl podle sudího čistý. Ovšem Aaron Ramsey se chytil za koleno a potřebuje lékařskou pomoc. Domácí celek bude muset střídat.

56

Kanonýři kombinují kolem středového kruhu a rozhodně nikam nespěchají. Hostující celek byl označený favoritem, což od začátku zápasu potvrzuje.

54

Islandský fotbalista poslal do vápna další centr, který si pohlídal Declan Rice. Ovšem ve vzduchu je také praporek pomezního rozhodčího, jenž viděl ofsajd.

53

Jóhann Guðmundsson oživil domácí hru, nyní vybojoval faul u postranní lajny, když ho k zemi strhl Jakub Kiwior. Hlavičkáři zamířili před branku The Gunners.

51

Arsenal znovu kombinuje na vlastní polovině, ovšem obrana soupeře se nevysouvá. Až po chvíli začal s napadáním útočník David Datro Fofana.

50

Volný kop rozehrál znovu Jóhann Guðmundsson, který hledal na zadní tyči spoluhráče. Míč se vrátil do ohně, odkud jej odklidil Leandro Trossard.

49

Domácí celek vybojoval rohový kop, který rozehrál Jóhann Guðmundsson. Ovšem na zadní tyči dobře pracoval Jakub Kiwior, avšak Bukayo Saka se pak dopustil faulu.

47

Kanonýři vstoupili výborně i do druhého poločasu! Martin Ødegaard poslal míč přímo mezi dva soupeře, za kterého naběhl BUKAYO SAKA. Ten už mohl vystřelit na zadní tyč, ale míč si přehodil na pravou nohu a zavěsil pod břevno – 0:3. Asistence: Martin Ødegaard.

46

Arsenal se hned hnal na útočnou polovinu. Balonu se na levé straně šestnáctky chopil Gabriel Martinelli, jehož zakončení bylo zablokované.

46

ze hřiště odchází Zeki Amdouni, přichází Jóhann Guðmundsson.

46

Začal druhý poločas.

První poločas přinesl dvě trefy, o obě se postaral Arsenal! Kanonýři dominovali prvnímu poločasu, více drželi míč a připravili si několik zajímavých situací. Dvě z nich proměnili Martin Ødegaard a Bukayo Saka. Pokud chce Burnley myslet na body, musí po přestávce výrazně přidat.

45+3

První poločas skončil.

45+2
Karty

Zcela zbytečnou žlutou kartu viděl Bukayo Saka (Arsenal), který si přidržel soupeře a poté ještě odkopl míč. Druhý prohřešek musel být potrestaný.

45

Na levé straně byl rozeběhnutý Gabriel Martinelli, jenž vybojoval pouze autové vhazování. Následně Martin Ødegaard neprošel do šestnáctky.

44

Sander Berge napadal rozehrávku soupeře, ale přehnal to s agresivitou. Arsenal už nikam nespěchá a v poklidu kombinuje kolem středového kruhu.

43

První poločas už se blíží ke svému konci. Arsenal je znovu u balonu, navíc na stadionu jsou více slyšet jeho fanoušci.

41

BUKAYO SAKA si vybral pravý spodní roh branky, kam se také vydal James Trafford. Jenomže mladý anglický fotbalista zakončil tak přesně, že byl brankář na jeho pokus krátký. Arsenal po pokutovém kopu vede už od dvě trefy.

39
Karty

Lorenz Assignon (Burnley) za penaltový zákrok ještě uviděl žlutou kartu!

39

Pokutový kop pro Arsenal!
Kai Havertz znovu nezpracoval míč ideálně, ale posunul jej na Leandra Trossarda, který si ho píchl. Lorenz Assignon pak hostujícího útočníka podrazil a nebylo o čem diskutovat.

37

Leandro Trossard viděl v náběhu za obranu Kaie Havertze, jemuž balon skočil a odskočil až k domácímu brankáři. Arsenal je v prvním poločase hodně nebezpečný.

36

David Datro Fofana obešel Williama Salibu, ovšem poté na něho čekal Jakub Kiwior, jenž dal soupeři do cesty tělo a vybojoval odkop od branky.

35

Martin Ødegaard našel v náběhu německého spoluhráče, který chtěl centrovat před branku. To se nepovedlo, ale vybojoval alespoň rohový kop.

34

Pas ve vápně nezpracoval Kai Havertz, avšak míče se chopil Bukayo Saka, jenž přihrával na střed. Jenomže u penaltového puntíku promáchl Leandro Trossard.

33

Zatímco byl rohový kop rozehraný na první tyčku. Jenomže Ben White zahodil soupeře, a tak mu byl odpískaný útočný nedovolený zákrok.

32

Standardní situaci rozehrál Martin Ødegaard kolmicí na Bukaya Saku, který viděl před brankou Kaie Havertze. Ovšem na zem se položil Sander Berge, jenž míč srazil na roh.

31

Hostující fotbalisté předvedli ztrátu, a tak Burnley vhazovali. Po chvíli se o dlouhý pas pokoušel Wilson Odobert, ovšem balon si sebral William Saliba.

30

Třicet minut hry u je minulostí a Arsenal potvrzuje roli obrovského favorita. I když poslední pasáže nebyly špatné pro Burnley.

28

Na pravé stran vápna se nacházel Leandro Trossard, který si chtěl míč stáhnout. To se mu nepovedlo, ale dostal se mezi dva soupeře, kteří útočníka kanonýrů zastavili.

27

Další centr přišel z levé strany a na hranici vápna se k němu dostal Lorenz Assignon. Jeho přistrčení si pohlídal španělský brankář Arsenalu.

25

Wilson Odobert obešel soupeře a vnikl do šestnáctky. Z ostrého úhlu přišlo tvrdé zakončení, které David Raya vyrazil do bezpečných míst.

25

James Trafford nechal přijít Leandra Trossarda velmi blízko. Naštěstí pro domácí celek se mu povedlo rozehrát do strany.

24

Další centr z rohového kopu odvrátil Dara O'Shea. Bukayo Saka se odraženého balonu chopil a nepřesně ho přihrál na Kaie Havertze.

23

Arsenal vybojoval další rohový kop, který rozehrál Bukayo Saka. Na první tyči se k hlavičce dostal Gabriel Magalhães, jehož pokus byl tečovaný nad břevno.

21

Bukayo Saka se nejprve zamotal do svých kliček, ale k balonu se vrátil. Následně chtěl vystřelit zpoza šestnáctky, ale trefil jen prvního bránícího soupeře.

20

Ze střední vzdálenosti se napřáhl Declan Rice, jehož pokus zablokoval Zeki Amdouni. Arsenal dál drží balon a pokračuje v kombinaci na útočné polovině.

19

Leandro Trossard si ukázal, kam chce balon. Přesto Ben White našel na hranici vápna Kaie Havertze, který chtěl přihrát belgickému kolegovi. Jenomže výborně se vrátil Dara O'Shea, jenž balon přiklepl k brankáři.

18

Dlouhý nákop Arsenalu mířil za obranu, ovšem v prostoru se rychle zorientoval Maxime Estève. Jeho hlavička k brankáři celou situaci bezpečně překazila.

17

Domácí celek rychle dostupuje soupeře s míčem, ovšem zatím se ho nemohou zmocnit. Bukayo Saka přihrával na vápno, kde balon nezpracoval Kai Havertz.

15

Jako nůž máslem, tak pronikl Gabriel Martinelli kolem Lorenza Assignona. Ovšem následnou přihrávku směřoval do soupeře, ale jelikož přišla ještě teč, tak se bude kopat pouze od brány.

14

Leandro Trossard byl zastavený, a tak Burnley zvolilo přihrávku k brankáři. Domácí celek pak postupoval po levé straně, ovšem tentokrát neuspěl.

12

Z pravé strany šel sám na brankáře Leandro Trossard, který mu udělal kličku na střed. Už to vypadalo, ž belgický fotbalista bude střílet do prázdné branky, avšak objevila se ruka Jamese Trafforda.

12

Martin Ødegaard napadal rozehrávku soupeře, a tak se Arsenal znovu vrátil k míči. Arsenal znovu nikam nespěchá a začíná kombinaci z vlastní poloviny.

11

Na levé straně útočné poloviny se rychle otočil Jakub Kiwior, který viděl dvojici spoluhráčů. Ovšem výborně se natáhl Lorenz Assignon, jenž míč zachytil.

10

Deset minut uteklo jako voda a domácí celek rozehrával další standardní situaci. Na hranici vápna se míče chopil Maxime Estève, jenž byl dohraný do těla.

8
Karty

Akce Arsenalu pokračovala a rozeběhnutého Bukaya Saku zastavil podražením zezadu Aaron Ramsey (Burnley). Hlavní rozhodčí poprvé vytáhl žlutou kartu.

7

Centr od praporku mířil na první tyčku, kde se pohyboval Leandro Trossard. Na druhou stranu se vydal Gabriel Martinelli, jenž byl faulovaný.

6

Domácí celek kombinuje s balonem na vlastní polovině. Po chvíli přišel pas, který si zpracoval David Datro Fofana, který nejprve obešel brazilského soupeře. Jenomže Gabriel Magalhães se do situace vrátil a míč odkopl na roh.

4

Na konci čtvrté minuty přihrával Declan Rice do strany, kde si Gabriel Martinelli navedl míč do vápna a přihrál na střed, kde byl MARTIN ØDEGAARD. Kapitán Arsenalu utáhl svůj pokus, který poslal do pravého spodního rohu branky – 0:1. Asistence: Gabriel Martinelli.

4

Martin Ødegaard vybojoval míč, který si ho následně pokryl a přihrál obráncům. Kanonýři uklidňují hru a půjdou k brance postupnou kombinací.

3

Dlouhý aut vhodil až do vápna Lorenz Assignon, ovšem Gabriel Magalhães dobře pracoval ve vzduchu. Navíc se nedovoleného zákroku dopustil Aaron Ramsey.

2

Burnley do dnešního zápasu nastoupilo v vínových dresech, naopak Arsenal zvolil už tradiční žlutou sadu.

1

Hlavní rozhodčí Gillett dal pokyn k zahájení zápasu. Jako první se míče chopil Zeki Amdouni, ovšem následný nákop brankáře neuspěl.

1

Utkání právě začalo.

Burnley: Trafford – Assignon, O'Shea, Estève, Delcroix – A. Ramsey II, Berge, Brownhill (C), Odobert – D. Fofana, Amdouni.
Náhradníci: Murić – Bruun Larsen, Cork, Cullen, Guðmundsson, Hedilazio, Rodriguez, Taylor, Vitinho.
Trenér: Kompany.

Arsenal: Raya – B. White, Magalhães, Saliba, Kiwior – Ødegaard (C), Rice, Havertz – Saka, Trossard, Martinelli.
Náhradníci: Ramsdale – Bandeira, Soares, Alnaní, Jorginho, R. Nelson, Nketiah, Smith Rowe, Lannin-Sweet.
Trenér: Arteta.

Rozhodčí: Gillett – Cann, Robathan.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že Burnley je až na devatenácté příčce, když zaznamenalo pouhých třináct bodů. Dnes domácí celek by potřeboval začít bodovat, protože na pevní nesestupovou pozici ztrácí už sedm bodů. Navíc The Clarets trápí defenzivní hra, vždyť inkasovali už padesát branek. Navíc v posledních pěti duelech Burnley nevyhrálo a zapsalo pouze dva body. Naopak Arsenal stále bojuje o ligový titul. Aktuálně se nachází na třetím místě, když posbíral dvaapadesát bodů, což je o dva méně než má vedoucí Liverpool. Kanonýři v posledních čtyřech zápasech neprohráli, navíc v celé ligové sezoně nasázeli soupeřům třiapadesát gólů.

Oba celky se v letošní sezoně už potkali, v listopadu vyhrál Arsenal 3:1. The Gunnes ovládali zápas po všech stránkách, navíc je v nastavení prvního poločasu poslal do vedení Leandro Trossard. Ovšem děvět minut po přestávce vyrovnal Josh Brownhill. Jenomže vyrovnaný stav trval pouze tři minuty, když kanonýry poslal zpátky do vedení William Saliba, na kterého navázal Oleksandr Zinčenko.

Vítám všechny fanoušky anglického fotbalu u pětadvacátého kola Premier League, v němž se střetnou Burnley FC a Arsenal FC. Oba celky se nacházejí na opačných pólech tabulky, a tak budou The Gunners favoritem. Souboj startuje v sobotu a úvodní výkop je naplánovaný na 16 hodinu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.