90+8

Konec zápasu.

90+7

Semenyo u rohového praporku sbírá další cenné sekundy, tohle už asi pro domácí dopadne dobře.

90+6

Neto boxuje centr mířící před jeho branku, hostům už zbývá minimum času.

BournemouthBournemouth(4-2-3-1)

1 Neto
Neto
3 Kerkez
Kerkez
63. min Kelly
Tavernier
74. min Ouattara
Kluivert
74. min Billing
24 Semenyo
Semenyo
Solanke
85. min Ünal

Onana
79. min Beto
Harrison
72. min Gomes
Doucouré
72. min Young

90+4

Everton se nedokáže dostat k míči, domácí naopak operují s hracím předmětem na kopačkách daleko od Netovy branky.

90+3

Hlavní rozhodčí nastavili ještě před brankou Bournemouthu 6 minut.

90+1

Bournemouth právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný vlastenec, Bournemouth znovu vede! Při centru domácích z pravé strany se obránci Evertonu v kombinaci s Pickfordem vůbec nepochopili a na zadní tyči se od prsou SÉAMUSE COLEMANA odráží do branky! Kuriózní trefa zřejmě bude tou vítěznou.

90

Míč letící na zadní tyč Pickford vyboxoval, domácí zůstávají u míče.

89

Domácí remízu nechtějí a tlačí se kupředu. Do Pickfordova vápna za malou chvilku přilétne rohový kop.

87

Everton právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Na centr McNeila ze strany šli ve vápně Neto, Mempham a Beto. Zdálo se, že brankář Bournemouthu míč bude mít, kulatý nesmysl mu ale z rukavic vypadnul a pohotový BETO vyrovnává na 1:1!

85

Ze strany Evertonu je to křeč. Tarkowski centroval hrůzostrašně, míč letěl přímo do rukavic připraveného Neta.

85

Střídání v týmu AFC Bournemouth:
ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Enes Ünal.

83

Ashley Young na půli hřiště jednoznačně fauloval a domácí rozehrávali. Billingův centr byl hodně nepříjemně tečovaný a na malém vápně opět operoval Solanke. Tentokrát ale Pickford vyrazil z brány a i s trochou štěstí pro Everton všechno dobře dopadlo.

81

Hosté v posledních několika minutách lehce přidali a možná se nám rýsuje závěrečný tlak. Do vápna Bournemouthu teď přilétly dva centry, nicméně žádný z útočících hráčů se k míči nedostal.

79

Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází Beto.

78

Netovi nevyšla rozehrávka a Everton bude vhazovat na polovině soupeře.

76
Karty

Autor doposud jediné branky Dominic Solanke vyšel ze souboje s Jamesem Tarkowskim jako vítěz a mohl jít kupředu. Tarkowski musel u půlící čáry zatáhnout za záchrannou brzdu a vidí jasnou žlutou kartu.

76

Na přední tyči nejprve míč přizvedl Solanke, definitivně pak domácí uklidnil Ouattara.

75

Centr Evertonu zblokován na rohový kop.

74

ze hřiště odchází Marcus Tavernier, přichází Dango Ouattara,
ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Philip Billing.

73

Branthwaite už je zpátky na hřišti a zdá se, že nakonec bude v pořádku.

72

ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází André Gomes,
ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Ashley Young.

71

Dočasnou přesilovku mohli domácí bleskově využít, na pravé straně dostal míč do běhu Antoine Semenyo. Následný centr prolétl vápnem, na hrací předmět nicméně žádný z útočníků nedosáhl.

70

Vypadá to na nějaký problém s kolenem po dopadu z hlavičkového souboje. Doufejme, že nepůjde o nic vážného, pro dnešek asi ale Branthwaite dohrál.

69

Na hřišti teď zůstal ležet Jarrad Branthwaite, za nímž míří kluboví lékaři.

68

Na srovnání či otočení výsledku mají hosté zhruba 25 minut. Pokud chtějí na nějaký bodový zisk pomýšlet, budou muset směrem kupředu výrazně přidat.

66

Domácí nemají dost a na Pickfordovu svatyni už se po pravé straně řítí další útok.

64

Konečně jsme se dočkali úvodní branky! Domácí lodivod Iraola si může mnout ruce, střídání mu parádně vyšlo! Lloyd Kelly z levé strany načechral míč na malé vápno, kde nekompromisní hlavičkou pod břevno posílá Bournemouth do vedení kanonýr DOMINIC SOLANKE!

63

ze hřiště odchází Miloš Kerkez, přichází Lloyd Kelly.

63

Ke střele z osmnácti metrů se dostal Marcus Tavernier, ale ani on brankový účet utkání neotevřel. Rána totiž pravou tyč minula.

60

Tentokrát už to bylo pro domácí o poznání klidnější a Everton Neta neohrozil.

59

McNeil rozehrál na krátko a jeho spoluhráč mu míč vrátil. Křídelník hostujícího výběru pak z úhlu postupoval na branku a zvolil překvapivou střelu, která se odrazila od bližší tyče! Balon pak ještě trefil jednoho z domácích hráčů, ale Bournemouth nakonec odvrací alespoň na další roh!

58

Zajímavý centr do pokutového území domácích odvrátil Mempham na rohový kop.

57

Kluivert centroval z pravé strany a jeho míč na zadní tyč mířil přímo na Semenya. Ten volil ránu z voleje, netrefil však ideálně a vysoko přestřelil.

55

Calvert-Lewin je na hrotu hodně odříznutý a velké pomoci spoluhráčů se mu nedostává. Forvard hostů ale občas důležité souboje o míč vyhrává.

53

Hráči v pruhovaných dresech nakonec míč posunuli na Solankeho, který udělal parádní kličku a upaloval směrem k brance. Na šestnáctce jej ale výborně zakřižoval Coleman a bylo po šanci.

52

Bournemouth má míč ve své moci a kombinuje na vlastní polovině.

50

Velká šance domácích! Cook na hranici vápna posunul míč na Marcuse Taverniera, který pálil na bližší tyč. Tvrdý projektil ale Pickford vyráží, defenziva Evertonu navíc další nebezpečí nepřipustila.

49

Hodně nebezpečně vypadající brejk Evertonu totálně pokazil nepřesnou přihrávkou Doucouré. V situaci dvou na jednoho to měl vzít na sebe.

48

Nákop Jordana Pickforda proskákal až k Netovi. Ten rychle rozehrává na své spoluhráče z defenzivy.

47

Dominic Calvert-Lewin posunul podél postranní čáry míč na Abdoulayeho Doucourého, jenže asistent rozhodčího viděl ofsajd.

46

Začal druhý poločas.

První poločas je za námi. Diváci na Vitality Stadium v prvních minutách sledovali aktivní hru svých miláčků, která však gólové vyústění neměla. Přibližně od patnácté minuty pak Everton hru vyrovnal a dokonce mohl jít po střele Calverta-Lewina do vedení, jenže proti byl Neto, který tvrdou ránu vytěsnil na roh. Těsně před poločasovým hvizdem pak měl na kopačce vedoucí branku velmi dobře hrající Semenyo, jehož pohotový pokus zastavila tyč Pickfordovy svatyně. Zatím tak hrajeme bez branek.

45+2

První poločas skončil.

45+1

V první minutě nastavení sice domácí měli rohový kop, po jeho rozehrávce se ale dopustili útočného faulu.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

44

Poté ale akce Bournemouthu pokračovala a málem se zrodila vedoucí branka! Ve vápně byl na hranici faulu nejprve zastaven Tyler Adams. Do odraženého míče se vzápětí opřel Antoine Semenyo, jehož nenápadnou ránu zastavila tyč! Pickford byl bez šance zasáhnout a jen tlačil míč očima.

43

Jenže následný centr domácích byl prachbídný a dokonce ani nedolétl do pokutového území.

42
Karty

Druhým napomínaným hráčem utkání je Amadou Onana, který na své půlce tvrdě trefil Marcuse Taverniera.

41

Hra v posledních minutách moc krásy nepobrala. Na kopačkách obou celků je sice vidět snaha, s ní však také velké množství nepřesných přihrávek.

39

Standardku ze strany rozehrál James Cook a míč letěl na zadní tyč. Jenže tam se žádný z jeho spoluhráčů nepohyboval a kulatý nesmysl tak skončil až v autu.

38

Přímý volný kop rozehraje i Bournemouth, navíc podstatně blíže brance.

36

Mempham na středu tvrdě dohrál Calverta-Lewina a hosté tak dostali možnost rozehrávky. Pickfordův dlouhý míč nicméně doputoval až k jeho brankářskému kolegovi Netovi.

35

Těžkosti pro domácí po špatném odkopu Neta. Everton rychle poslal míč nahoru a ke střele na hranici vápna se dostal McNeil, jenže jeho levačka poslala míč zhruba dva metry vedle pravé tyče.

33

Rohový kop domácí ustáli bez větších potíží.

32

Doposud největší šance Evertonu! James Tarkowski v šestnáctce Bournemouthu přiťukl míč Calvertu-Lewinovi, který bez váhání střílel! Ránu z třinácti metrů, která mířila k pravé tyči, ale skvěle vytáhl na roh Neto!

30
Karty

Onana si na středu hřiště píchl míč před sebe a otevíral se mu prostor. Jenže na poslední chvíli jej přidržel Dominic Solanke a tentokrát už se bez karty neobejdeme.

29

Hostům zatím dělá výstavba hry pořádné problémy, na vlastní polovině často ztrácí míče. To by se jim mohlo nepříjemně vymstít.

28

Semenyo sice před vápnem Evertonu obral soupeře o míč, dle rozhodčího si však při tom pomohl nedovoleným způsobem.

26

Na levé straně nabral rychlost Miloš Kerkez, kterého zatažením za dres zastavil Abdoulaye Doucouré. Rozhodně zákrok mohl být oceněn žlutým kartónkem, rozhodčí Barrot nicméně karty zatím nevytahuje.

25

Calvert-Lewin nachytán v odpískaném ofsajdu.

24

Ani tentokrát nemusel Pickford zasahovat, z klubka těl se totiž míč odrazil od Semenya nad branku Evertonu.

23

Cookova pravačka míč zakroutila na přední tyč, kde jeden z hráčů Evertonu odvrací na další roh.

23

Marcus Tavernier vybojoval rohový kop, který rozehraje Lewis Cook.

22

Hrací předmět je u brankáře Neta, domácí postupně rozehrávají.

20

Hráči Bournemouthu si teď úplně nerozuměli a Lewis Cook na přihrávku jednoho ze stoperů nedosáhl. Míč pro hosty.

18

Everton se po úvodních ospalých minutách probral a hra se vyrovnala. Souboj na hranici vápna domácích absolvoval McNeil, který se dožadoval odpískání faulu. Toho se však nedočkal.

17

Mempham u půlící čáry tvrdě zasáhl protihráče a rozhodčí píská nedovolený zákrok. Everton volí rozehrávkou na krátko.

16

Ilja Zabarnij centr prodloužil za sebe na další rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Dominick Solanke. K míči se dostává Bournemouth.

14

Kerkez u rohového praporku fauloval Colemana, Tofees rozehrají zkrácený roh.

13

Konečně o sobě dali vědět i fotbalisté v šedých dresech. Ti posunuli míč do vápna na Dominica Calverta-Lewina, jehož zablokovaná střela skončila za brankou domácích. Následný roh odhlavičkovali hráči Bournemouthu mimo nebezpečný prostor.

11

Hosté i nadále marně hledají způsob, jak ohrozit svatyni Bournemouthu. Dlouhý míč před chvilkou shrábl ze vzduchu brankář Neto.

10

Nizozemský fotbalista tvrdou ranou trefil pouze zeď. Do vápna pak sice ještě přilétl jeden míč ze strany, obránci Evertonu jej však odvrátili.

9

Standardka pro domácí, kterou z nějakých osmadvaceti metrů zřejmě rozehraje Kluivert.

8

Další těžkosti pro Everton. Dlouhý balon za obranu Tofees doběhl jako první Kluivert, který okamžitě centroval do vápna, tam se však Semenyovi nepodařilo zakončit mezi tři tyče.

6

Cook míč poslal na přední tyč, kde číhal Justin Kleivert. Efektní zakončení patičkou ale Pickford reflexivně vyrazil! Hosté následně balon odkopli do bezpečí.

5

Bournemouth je v prvních pěti minutách o poznání aktivnějším týmem. Hodně je vidět Antoine Semenyo, jemuž se nyní podařilo vybojovat rohový kop.

3

Tutovka domácích! Semenyo si míč navedl za šestnáctkou na střelu. Přízemní projektil Pickford vyrazil a z nějakých dvanácti metrů dorážel Lewis Cook, který však trestuhodně přestřelil!

2

Semenyo na pravé straně vybojoval míč a snažil se s ním posunout blíže soupeřově svatyni, aby mohl odcentrovat. Obránci Evertonu nicméně odvedli dobrou práci a křídelníka Bournemouthu odzbrojili.

1

O úvodní rozehrávku se postarali hráči domácích, kteří nastupují v tradiční červenočerné kombinaci.