Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 11:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:8.

Brighton počtvrté za sebou v Premier League nezvítězil a bezprostředně po skončení zápasu mu patří sedmé místo. Fulham je čtrnáctý se slušným náskokem sedmi bodů na sestupové pásmo.

Brighton & Hove(4-2-3-1)

23 Steele
Steele
8 Dahoud
Dahoud
71. min Gilmour
Baleba
71. min Buonanotte
13 Groß
Groß
24 Adingra
Adingra
71. min Veltman
14 Lallana
Lallana
59. min Fati
22 Mitoma
Mitoma
Ferguson
79. min Pedro

Reed
58. min Pereira
Palhinha
Decordova-Reid
58. min Wilson
22 Iwobi
Iwobi
90+2. min Lukić
20 Willian
Willian
86. min Cairney
Jiménez
58. min Muniz

• 41Tanton

I po tomto zápase desátého kola platí, že Fulham s Brightonem v Premier League ještě nikdy neprohrál. Dnes k tomu nebylo úplně daleko. Londýňané nezvládli první půlku a od gólu Fergusona prohrávali. Po změně stran byl Fulham krapet odvážnější a z aktivnějšího presinku vytěžil Palhinovo vyrovnání. Závěr už zase patřil Brightonu, ovšem Leno s pomocí spoluhráčů už neinkasoval.

90+9

Konec zápasu.

90+8

Mitoma zleva přihrál před branku Pedrovi. Tomu byla střela z otočky sražena do druhé vlny, z níž Buonanotte dorážel velmi nepřesně.

90+7

V hostujícím vápně čeřilo vody šest až sedm fotbalistů Brightonu. Po několika nepřehledných odrazech skončil balon u Igora a ten ho technickým pokusem poslal mimo bránu.

90+6

Domácí ustáli intenzivní presink Fulhamu u půlící čáry. K uklidnění situace přispěl i faul na Lewise Dunka.

90+5

Pascal Groß zarputile bojoval o míč na zemi. Podle mínění sudích si pomáhal nedovoleně a na programu je rozehrávka Bernda Lena.

90+4

Robinson pomohl na zem Veltmanovi. Brighton dostal k dispozici standardku, ale centr zprava nezpůsobil v obraně Fulhamu žádné zmatky.

90+2
Střídání

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Saša Lukić.

90
Karty

Harry Wilson zkřížil cestu Großovi. S odpískaným faulem krajně nesouhlasil a za protesty vyfasoval žlutý trest.

89

Brighton si v rámci intenzivního náporu vypracoval další roh. I ten byl zakončen, nicméně Leno si s volejem Veltmana hravě poradil.

88
Důležité

Fati vygeneroval pro domácí družinu rohový kop. Groß nalezl na zadní tyči trestuhodně volného Webstera a jeho padající hlavičku teprve na brankové čáře zneškodnil Antonee Robinson!

87

Kaoru Mitoma utancoval Castagneho, ale centr zleva zase posadil na hlavu jednoho z hostujících oponentů.

86
Střídání

ze hřiště odchází Willian, přichází Tom Cairney.

84

Fati byl postrčen, když se pokoušel o spektakulární nůžky na hranici vápna. Faul to v žádném případě nebyl. Nebezpečný pak nebyl ani průnik Mitomy.

83
Důležité

Fatimu vyšel náběh za Gilmourovou průnikovou přihrávkou. Leno kmenovému hráči Barcelony skvěle zmenšil střelecký úhel a zakončení zblízka levou nohou vyrazil mimo branku.

82

Alex Iwobi distribuoval balon doprava na Wilsona. Ten se zhotovil k centru, jenže Muniz si ho ze vzduchu nezpracoval.

81

Castagne ubránil Mitomu za cenu rohového kopu. Japonec ho rychle rozehrál s Großem, jenže se ve finále postaral o neadresný centr.

80

Deset minut před koncem normální hrací doby je hra masivně rozkouskovaná. Na vině je i Gilmour, který rozšířil sbírku drobných faulů ve středu pole.

79
Střídání

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Evan Ferguson, přichází João Pedro.

78
Karty

Rodrigo Munizi si na půlce neodpustil faul na Große. Michael Salisbury to viděl jako zastavení slibně se rozvíjející akce a sáhl tedy pro žlutou kartu.

77

Mitomův centr nabral takovou faleš, že ulétl do prostoru, jenž měl pod kontrolou patrně provozuschopný gólman Leno.

76

V souvislosti s faulem Veltmana měli hosté standardku, jenže kvůli mizernému centru z levého konce hřiště ani nedoručili balon do pokutového území.

75

A další zdržení zdravotního charakteru. Doktoři Fulhamu se starají o brankáře Lena, který se drží za stehenní sval.

74

Palhina se po konfrontaci s Fatim drží za obličej. Rozhodčí přerušil hru jen z preventivních důvodů.

73
Karty

Antonee Robinson ve středovém kruhu poslal na zem čerstvého Buonanotteho a donutil hlavního arbitra poprvé v zápase vytáhnout žlutou kartu.

71
Střídání

ze hřiště odchází Simon Adingra, přichází Jöel Veltman.

71
Střídání

ze hřiště odchází Carlos Baleba, přichází Facundo Buonanotte.

71
Střídání

ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Billy Gilmour.

70

Brightonu se v poslední čtvrthodina rozpadla hra. Roberto De Zerbi bude logicky reagovat dokonce trojnásobnou změnou.

69

Pascal Groß protancoval až za hranici pokutového území, nicméně vypuštěná střela ztroskotala na prvním obránci v růžovém.

68

Z pohledné hostující souhry vzešla Munizova originální střela patičkou. Koncentrovaný Steele ji vyrazil a další hráči v modrobílém pomohli balonu na roh.

67

Willianův centr k Wilsonovi nedoputoval. Fulham rychle vhodil aut a naznačuje, že se s vyrovnáním skóre nespokojí.

65

Fulham právě vstřelil branku!
Zvýšená intenzita hostujícího napadání měla za následek chybu v přehnaně riskantní rozehrávce Brightonu. JOÃO PALHINHA po asistencích Iwobiho a Wilsona nevymýšlel žádné zbytečnosti a povedenou střelou z dálky překvapivě zrušil Steelovo čisté konto.

65

Andreas Pereira odpadl ze souboje s Balebou. Ani v tomto případě se o žádný nedovolený zákrok nejednalo. Vedoucímu Brightonu takovéto polehávání určitě vadit nebude.

64

Iwobi symbolicky vystřelil ze vzdálenosti, odkud góly padají velmi zřídka. Jason Steele dával pozor a připsal si druhý jednoduchý zákrok.

63

Harry Wilson zapomněl míč za sebou. Kvůli střetu s Mitomou se k němu už nevrátil, místo toho zůstal chvilku ležet na promáčeném hřišti.

62

Rodrigo Munuz provedl svůj první dotek s balonem v ofsajdu, kam mu ho doručil zkušený Brazilec Willian.

61

Mitoma přihrával obsazenému Dahoudovi, takže proto přišla na řadu přihrávka před vápno na Balebu, který z dvaceti metrů vysoko přestřelil.

60

Držení míče: 72 % – 28 %.

59
Střídání

ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Ansu Fati.

58
Střídání

ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Harry Wilson.

58
Střídání

ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Rodrigo Muniz.

58
Střídání

ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Andreas Pereira.

56

Pascal Groß kroutil centr do zadní části vápna. Hostujících obránců tam bylo dostatek a nedovolili žádné sklepnutí před Lena.

55

Palhina z přemíry snahy složil k zemi Adama Lallanu. Je z toho standardka ve prospěch účastníka Evropské ligy.

54

Nedlouho před hromadným střídáním Fulhamu přiletěla na Steela první střela z produkce Williana. Pokusu z dálky scházela potřebná razance, takže třiatřicetiletý gólman neměl složitou práci.

53

Bobby Decordova-Reid měl na pravé straně čas na odcentrování. Před brankou v daný moment číhal pouze Iwobi, jenž se dostal do zákrytu hlavičkujícího Dunka.

52

Dahoudovi se nepovedlo narazit balon do pohybu Adingry. Domácí spustili re-presink a Iwobi si musel máknout, aby hosté vůbec vhazovali.

51

Dahoud přenesl míč na útočnou polovinu Brightonu a ten se opět spokojil se sérii přihrávek nedaleko od středového kruhu.

49
Důležité

Dunkův přímý kop nebyl o razanci, nýbrž o vytříbené kopací technice. Mnoho lidí asi překvapilo, když nenápadná střela přistála na břevně!

48

Lallana byl při zpracování Großovy přihrávky podražen Reamem. Sudí Michael Salisbury přisoudil Brightonu zajímavý trestňák.

47

Bernd Leno dobře četl hru a včas vystartoval ven z branky za nákopem, jenž byl původně určen Mitomovi.

46

Začal druhý poločas.

Kromě hvizdu znamenajícího konec poločasu zní na Amex Stadium potlesk. Brighton přes půlhodinu dominoval v držení míče a zásluhou devatenáctiletého střelce Evana Fergusona se ujal vedení. Fulham před pauzou trochu zabral, na svou první střelu na Steelovu branku však nadále čeká.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Igor na půlce sebral míč Raúlu Jiménezovi. Mexický útočník se skácel k zemi, leč rozhodčí žádný nedovolený zákrok nespatřili.

44

Brighton se snažil zklidnil hru uprostřed hřiště. Pod vlivem sílícího presinku chyboval Adingra a daroval hostům aut.

43

Přes Mitomu a Große běžel míč k Fergusonovi. Stopeři Fulhamu mu nedali ani trochu místa a autor pěti ligových branek nakonec fauloval.

42

V posledních deseti minutách se obraz hry začal měnit. Brighton už nemá tak velkou územní převahu a stále častěji musí odrážet útočné vlny Fulhamu.

41

Decordova-Reid zapojil do hry Jiméneze. Ten měl před brankou jediného spoluhráče a místo něj našel naivní přihrávkou Dunka.

40

Robinson si nechal jednoduše vzít balon kousek před vlastním vápnem. Ferguson jeho zásluhou střílel z místa, odkud už dneska skóroval, ale v tomto případě si Leno se zakončením irského mladíka poradil.

38

Ream přečetl Großův nákop, sebral míč před Fergusonem a zahájil rychlý brejk. Decordova-Reid si v něm zaběhl za obránce, jenže z Willianovy přihrávky vzduchem se do těžkého voleje netrefil.

37

Předchozí minelu se Willian pokusil odčinit individuálním průnikem. S míčem se prodriboval do vápna, jenže proti velké přesile už ho nebyl schopen distribuovat dál.

36

Willian místo přímé střely nabízel míč k pravému okraji vápna. Přihrávku ale přetáhl a balon odskákal do autu.

35

Další standardka pro Fulham. Provinil se Igor, jenž zezadu postrčil dosud neviditelného Decordovu-Reida.

33

Adam Webster odhlavičkoval Wilianův roh k Robinsonovi a ten nesmyslným volejem z obří dálky poslal míč několik metrů vedle Steelovy branky.

32

Willian nezpracoval těžkou přihrávku vzduchem. Odražený míč ještě udržel Harrison Reed a odrazem o Dahouda pomohl hostům získat rohový kop.

31

Po Dunkovi, Igorovi, Websterovi a Großovi se do baga zapojuje také Jason Steele. Hosté jen přihlíží.

30

Držení míče: 81 % – 19 %.

29

Zahuštěný střed hřiště se Londýňané pokusili překonat vysokým obloučkem, který neplánovaně doletěl až ke Steelovi.

28

Fulham musí začít hrát aktivněji s míčem i bez něj. V tento okamžik se tak ještě neděje, k vidění je souhra domácích beků.

26

Brighton právě vstřelil branku!
Pascal Groß potáhl míč na ose hřiště. Vypadalo to, že roztáhne hru k Adingrovi, přihrávku si ale vzal EVAN FERGUSON a nesmírně přesně umístěnou přízemní střelou k levé tyči zaznamenal již pátý gól v sezoně.

25

Iwobi přišel podpořit mezihru Fulhamu na vlastní polovinu. Svěřencům Marca Silvy se zatím nedaří vymyslet nic lepšího.

24

Mitoma překombinoval své myšlenky a distribuoval přihrávku do zámezí. Tlak Brightonu přerušuje odkop od branky Bernda Lena.

23

Domácí se prokombinovali k Lallanovi, jenže ani jemu klíčová přihrávka do předbrankového prostoru neprošla.

22

Dahoud měl v tandemu dva spoluhráče, nicméně americký stoper Tim Ream Němcovu finální přihrávku odklonil na rohový kop.

21

Pascal Groß stále komunikuje s rozhodčím Salisburym. Nejen tento německý záložník nemůže uvěřit tomu, že Palhinův úder loktem do hlavy prošel bez povšimnutí.

19

Willian rozběhl Iwobiho, jenže o toho se v křídelní destinaci vzorně postaral Adingra. Ze vzájemného souboje pramení aut pro Webstera.

18

Palhina loktem trefil Große. Rozhodčí nic neviděli a k nelibosti Brightonu pískali až mnohem méně vážný zákrok Dunka na Jiméneze.

17

Mitoma se prostřednictvím narážečky dostal za hostující obranu. Místo střely ze zhoršujícího úhlu se patrně pokusil přihrát, jenže Ferguson ani Lallana míč ve hře nechytili.

16

Mnozí nestraní pozorovatelé by asi rádi viděli aktivnější napadání Fulhamu. Takto Brighton neustále zdlouhavě kombinuje daleko od obou branek.

15

Adingra se zařadil mezi autory střel zpoza pokutového území. Místo Lena opět byli v ohrožení fanoušci za brankou Fulhamu.

14

Mitoma byl na levé straně odvážnější. Zdvojený Lallana jeho přihrávku ve vápně nepřevzal, ze druhé vlny ale přiběhl Baleba a z patnácti metrů vypálil levačkou vysoko nad bránu.

13

A znovu ta samá písnička. Adingra nevyužil možnost načepovat balon do pokutového území a vrátil míč k půlící čáře.

12

Groß zrychlil přechod dlouhou přihrávkou na Adingru. Ten ale opět zařadil zpátečku a rozvinul kombinaci s Websterem.

10

S centrem na přední tyč si domácí hravě poradili. Steele se nezapotil ani s dalekonosnou hlavičkou Reeda.

9

Adam Webster ukopl Robinsonovi balon na rohový kop. Probíhá stěhování hlavičkářů před branku Brightonu.

8

Baleba to podruhé vyzkoušel z delší vzdálenosti. V tomto případě mířil velmi špatně a Leno bude vykopávat.

7

Bernd Leno se dostal do zápasu díky Balebově střele zpoza vápna. Hned potom musel německý gólman reagovat na Adingru, jenž se snažil převzít centr na zadní tyč.

6

A teď už zase probíhá nepříliš atraktivní cirkulace balonu mezi obránci Brightonu. Londýňané to nepřehání s presinkem.

5

První návštěva pokutového území trvala jen krátce. iwobi si nepotykal s balonem a nasměroval ho ke Steelovi.

4

Fulham se zmocnil balonu a přímočařeji zkusil zaútočit po levé straně. Konkrétně měl ofenzivní choutky Willian, jenž byl zastaven skluzem Webstera.

3

Domácí si už stihli dát několik desítek přihrávek. Vesměs všechny na vlastní polovině, kde se do postupné rozehrávky zapojuje i brankář Steele.

2

Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v nepřehlédnutelných růžových dresech. Brighton je v modrobílém.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Brighton & Hove Albion: Steele – Dahoud, Dunk (C), Igor, Webster – Baleba, Groß – Adingra, Lallana, Mitoma – E. Ferguson.
Náhradníci: Verbruggen – van Hecke, Veltman, Milner, Gilmour, Buonanotte, Hinshelwood, Pedro, Fati.
Trenér: Roberto De Zerbi

Fulham FC: Leno – Castagne, Bassey, Ream (C), A. Robinson – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, Iwobi, Willian – Jiménez.
Náhradníci: Rodák – Ballo-Touré, De Fougerolles, H. Wilson, Cairney, A. Pereira, Lukić, Muniz, Tanton.
Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Salisbury – Wood, Eaton.

Vzájemné zápasy 2022/23

30.08.2022 Fulham – Brighton 2:1
18.02.2023 Brighton – Fulham 0:1.

Fulham FC

Londýňané figurují s bilancí tří výher, dvou remíz a čtyř porážek na čtrnáctém místě. Za uplynulý měsíc porazili v Premier League pouze poslední Sheffield, načež prohráli na hřišti vedoucího Tottenhamu 0:2. Fulham tlačí bota v ofenzivě, jež se v devíti kolech prosadila jen osmkrát. Absence kanonýra, kterým byl řadu let srbský útočník Mitrović, je znát i při pohledu na tabulku střelců. Více než jednou, a to přesně dvakrát, skóroval jen Bobby De Cordova-Reid. Zdravotní potíže řeší obránci Adarabioyo, Diop a Tete. Stejně tak v zápasové kondici není Adama Traoré.

Brighton & Hove Albion

Domácí v prvních šesti kolech šestkrát zvítězili. Od vstupu do skupinové fáze Evropské ligy ale šla jejich výkonnost strmě dolů a v rozehraném 10. kole klesli v tabulce na sedmou příčku. Částečně to bylo dáno i těžkým losem. V posledních dvou ligových zápasech Brighton uhrál remízu 2:2 s Liverpoolem a pak podlehl 1:2 Manchesteru City. Celkem „The Seagulls“ nevyhráli v pěti utkáních za sebou. Tuto sérii přetrhl až ve čtvrtek, když na Amex Stadium porazili v EL trápící se Ajax 2:1. Na marodce jsou obránci Estupiñán s Lampteym, záložníci March s Moderem a útočníci Welbeck s Encisem. Nejlepším střelcem Brightonu v PL je čtyřgólový mladíček Evan Ferguson.

Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu desátého kola anglické Premier League. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Brightonem a Fulhamem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.