Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:11. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:12.

Nedá se říct, že by to byl klasický bezbrankový zápas, protože na obou stranách bylo pár možností jak změnit skóre. Většinou však chybělo hráčům větší sebevědomí nebo kvalita při zakončení. Nejblíže byl v prvním poločase Gibbs-White, který trefil brankovou konstrukci. Nakonec ale přece jen oba týmy odchází s bodem.

90+6

Konec zápasu.

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-4-2)

Riedewald
76. min Richards
19 Hughes
Hughes
15 Schlupp
Schlupp
26. min Rak-Sakyi

Aurier
46. min Montiel
Sangaré
77. min Yates
Mangala
83. min Kouyaté
Domínguez
Gibbs-White
11 Wood
Wood
77. min Origi
Hudson-Odoi
66. min Elanga

90+5

Nottingham se ještě v závěru snažil zatlačit na soupeře, ale Ayew byl faulovaný a tak Eagle můžou uklidniti situaci.

90+4

Na poprvé nenápadná akce, nakonec skončila velkou šancí Elangy, který se na malém vápně natahoval k míči, ale Johnston byl rychlejší.

90+3

Hodně nepřesnosti na polovině Eagles, nakonec měli domácí i kliku, že se míč neodrazil lépe soupeři.

89

Johnstone se musel pořádně natáhnout, jelikož Dominguez vyslal z hranici šestnácky povedenou ránu ke vzdálenější tyči!

88

Stále blíže je reálný bezbrankový zápas. Eagles se sice v druhém poločase snaží více útočit, stále ale na obou stranách chybí kvalitnější zakončení.

87

Nottingham opět zahrozil, ale dlouhý centr Gibbse-Whitea nedokázal Murillo hlavičkou usměrnit na branku soupeře.

86

Z druhé vlny byl připravený pálit Kouyaté, který mířil k pravé tyči. Jenže skvěle postavený byl Guéhi, který zblokoval.

85
Karty

Žlutá karta pro tým Nottingham Forest (Ryan Yates).

83

Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Cheikhou Kouyaté.

82

No a po rohu už to mohla být větší šance, protože odražený balon z hranice šestnáctky pálil Clyne. Bohužel vysoko nad.

81

Na druhé straně rozehráli domácí volný kop, ale Hughesův centr nevytvořil šanci k zakončení. Bude to však alespoň roh.

79

Nottingham pokračoval rohovým kopem, ale centr do vápna byl příliš přetažený. Navíc si míč pohlídal Johstone.

78

Skvěle postavený Andersen, který vykopl nádhernou ránu Montiela z hranice vápna! To by byl zřejmě gól!

77

ze hřiště odchází Ibrahim Sangaré, přichází Ryan Yates,
ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Divock Origi.

76

Střídání v týmu Crystal Palace FC:
ze hřiště odchází Jaïro Riedewald, přichází Chris Richards.

75

Riedewald zůstává sedět na trávníku, vypadá to na svalové zranění a možná další vynucené střídání.

74

Zpoza šestnáctky to zkusil Ayew, ale rána nebyla příliš razantní, navíc přesně do místa, kde byl Turner.

73

Eagles se v druhém poločase daleko aktivněji tlačí na útočnou polovinu a znovu se snaží kombinací vytvořit si prostor pro zakončení.

71

Další zakončení hlavou, tentokrát to byl Ayew, jenže balon letěl vysoko nad branku hostů.

69

Dlouhý a vysoký centr do vápna zakončoval Mateta hlavou, ale nedostatek razance ulehčil Turnerovi situaci.

68

A opět Rak-Sakyi u všeho důležitého, když zakončoval ve vápně ke vzdálenější tyči, jenže ve skvělé pozici byl Murillo.

67

Domniguez byl příliš aktivní v útočném snažení a pomohl si faulem. Dobrou práci znovu odvedl Rak-Sakyi.

66

ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Anthony Elanga.

64

Tak to byla obrovská šance pro domácí! Mateta zakončoval sám ve vápně, ale přece jen minul o kousek branku!

63

Další kombinace Eagles v blízkosti vápna, ale nikdo se neodhodlal ke střele. Na branku zatím domácí dnes ještě nevystřelili.

61

Odražený balon ve vápně okamžitě z voleje pálil Montiel na branku domácích, ale Guéhi zblokoval svým tělem!

60

Další z útočných faulů Hughese, který složil k zemi Wooda. Forest se tak vymanil z pod tlaku.

58

Eagles se podařilo zastavit rychle útok Nottinghamu a naopak znovu kombinují na útočné polovině.

57

Na hranici šestnáctky si chystal střelu Riedewald, nakonec ještě přihrával ale obrana hostů si poradila.

55

Po dobré kombinaci ve středu hřiště získal Nottingham prostor zaútočit, nakonec ale přece jen zpomalil postup.

54

Skvělý presink domácích fotbalistů přinesl ovoce a tak mohou Eagles kombinovat na útočné polovině.

53

Od rohového praporku rozehrál Gibbs-White, jehož centr mířil k bližší tyči. Nakonec se přece jen podařilo zakončit Mangalovi, ale vůbec netrefil.

52

Přímé ohrožení branky se nekonalo, nicméně Nottingham vybojoval alespoň rohový kop.

51

Hughes si nyní pomohl faulem na vlastní polovině. Standardní situace jako dělaná pro centr do vápna.

49

Centr do vápna ale nakonec nenašel nikoho ze spoluhráčů. Nottingham tak může rozehrát.

48

Andersen svým pohybem vynutil faul na svou osobu na útočné polovině a bude to dobrá pozice pro standardní situaci.

47

Na pravém křídle se pokoušel prosadit Rak-Sakyi ale tentokrát si na něj Toffolo počíhal.

46

ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Gonzalo Montiel.

46

Začal druhý poločas.

První poločas skončil bez branek a největší šanci měl na kopačce Gibbs-White, který trefil brankovou konstrukci. Hra se dá rozdělit do tří fází, dvě z nich ovládali domácí fotbalisté, prostředek poločasu ovládal Nottingham.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Murillo teď předvedl na stopera nevídané sólo! Ze středového kruhu se prokličkoval až do vápna, kde jeho pokus vychytal Johnstone!

45

Po levém křídle se šikovně protáhl až k vápnu Ayew, ale poté Mateta nezpracoval míč ideálně a pozastavil slibnou akci.

44

Závěr prvního poločasu pro změnu patří spíše domácím fotbalistům, kteří drží míč v posledních 10 minutách až 71% času.

43

Do útočného výpadu se řítil Wood, ale byl proti přesile a tak zastavil svoji snahu a raději vrátil míč dozadu.

42

Centr do vápna vyrazil Turner jen před sebe, kde dorážel Rak-Sakyi, ale hostujícího brankáře zachránil jeden ze stoperů Nottinghamu, když zblokoval střelu!

41

Z rohového kopu se sice domácí neprosadili, ale pokračují v obléhání vápna soupeře.

40

Nová tvář na trávníku je hodně aktivní. Rak-Sakyi si posadil na zadek Toffola a vybojoval roh.

39

Hodně času připravit si míč pro centr měl Aurier, který sice teoreticky mohl najít Gibbs-Whitea, jenže Johstone byl na svém místě.

38

Do rychlého brejku se řítil Hudson-Odoi, který poté ještě chtěl připravit míč pro Sangareho, jenže dobře se vrátil Riedewald.

36

Na pravém křídle se individuálně prosadil Rak-Sakyi, jehož centr málem zakončoval Riedewald.

35

Akce opět skončila u Ayewa a tentokrát doslova po jeho chybném zpracování. Možnost tak mají opět fotbalisté Nottinghamu.

34

Obrovská šance pro domácí! Andersen našel parádním centrem mezi stopery Ayewa, který ale z voleje osamocený ve vápně přestřelil.

33

Guéhi se pokusil vzít útočnou snahu na sebe a vyvézt tak balon na útočnou polovinu. Byl však faulovaný a tak zůstanou Eagles u míče.

32

Znovu spolupráce Murilla s Gibbs-Whitem, jenže tentokrát si hostující útočník nedokázal zpracovat míč ideálně.

31

Obraz hry se v poslední čtvrt hodině zcela otočil a nyní je to Nottingham, který diriguje tempo hry.

29

Po několika odrazech míče ve vápně domácích se pokusil takovými polonůžkami zakončit Gibbs-White ale prakticky jen přihrál Johstonovi.

28

Forest zkusil zaútočit po pravé straně, ale Mitchell si pohlídal výpady. Nicméně hosté pokračují s míčem.

27

Po ošetřování Schluppa se opět pokračuje ve hře, dá se očekávat delší nastavení prvního poločasu.

26

ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Jesurun Rak-Sakyi.

23

Kombinaci hostů zakončoval na hranici šestnácky po přihrávce Sangareho z první Mangala, ale výrazně přestřelil.

22

Poslední minuty začínají Lesníci hodně kousat domácí obranu a pomalu překlopili držení míče na svoji stranu.

21

Nádherný pas za obranu vyslal Murillo, který doběhl Gibbs-White. Hostující hráč jen lehce špičkou kopačky přehodil Johnstonea a toho zachránila tyč!

20

Hosté pěkně vykombinovali střed hřiště a dostali se až k vápnu, kde se neprosadil individuálně Gibbs-White.

18

Z velkého úhlu vyslal balon na branku Aurier, nejspíš to byl pokus o centr ale Johnstone musel být v pozoru a zastavit míč.

17

Poslední desítky sekund Nottingham zvýšil úsilí, ale druhou střelu v zápase na branku Hudson-Odoi nepřidal, neboť byl v ofsajdu.

16

Hostující záložník to zkusil na bližší tyč a ačkoliv balon jen proletěl vápnem, tak z druhé vlny vyslal slušnou dělovku Toffolo, ale Johnstone měl výhled a vyrazil.

15

Od rohového praporku dostanou možnosti Lesníci. Na starost si vezme roh Gibbs-White.

14

Ačkoliv se znovu hrálo na obranné polovině Nottinghamu, budou mít hostující hráči čas oddychnout po dalším útočném faulu soupeře.

13

Nijak zvlášť se ale domácí nepředvedli, navíc celou akci ukončil útočný faul Hughese.

12

První roh zápasu obstarají Eagles, když Edouardův náběh vystihl Boly a vypíchl míč do zámezí.

11

Lesníci ale dlouho u balonu nevydrželi. Hra se tak přelévá na jejich polovinu. Velmi nevýrazný start zápasu.

10

Nepřesnost na domácí straně darovala balon soupeři. Po delší době tak Nottingham má možnost vymyslet útočnou akci.

8

Crystal Palace opět u balonu na útočné polovině, otázka zda dokáží něco vytěžit z územní převahy. Zatím ale vládne nepřesnost.

7

Zahrozit na druhé straně se pokusil Hudson-Odoi, ale jeho prudký centr do vápna Wood nezastihl.

6

Ayew nyní volil u pravé postranní čáry jednoduché řešení a odcentroval do vápna, kde ale kraloval Turner.

5

Úvodní minuty patří Eagles, kteří drží balon na kopačkách a snaží se překonat obranu soupeře.

4

Ayew vyhrál souboj s Toffolem, ale nakonec se nedokázal prosadit a bude z akce jen výkop od branky.

3

Mateta si vymodlil faul u poloviny hřiště a tak mohou domácí pokračovat v útočném snažení. Znovu pozvolná příprava.

2

První míč do vápna vyslal hostující Aurier, ale mezi stopery domácích nenašel spoluhráče.

1

Zápas rozehráli domácí fotbalisté, kteří volí postupný útok od zadních řad.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Crystal Palace FC: Johnstone – Clyne, J. Andersen, Guéhi (C), Mitchell – Ayew, Riedewald, Hughes, Schlupp – Édouard, Mateta.
Náhradníci: Matthews – Ebiowei, Holding, Ola-Adebomi, Rak-Sakyi, Tomkins, C. Richards, Ozoh, Raymond.
Trenér: Roy Hodgson

Nottingham Forest: Turner – Aurier (C), Boly, Murillo, Toffolo – Sangaré, Mangala, Domínguez – Gibbs-White, Wood, Hudson-Odoi.
Náhradníci: Vlachodimos – Santos, Elanga, Kouyaté, Montiel, Origi, N. Williams, Worrall, Yates.
Trenér: Steve Cooper

Rozhodčí: Pawson – West, Perry – Kavanagh.

• 9. P, 7 Z, 3 – 2 – 2, Skóre: 7:7, 11 b.
--------------------------------------------------------------------
| Crystal Palace FC

Tým z jihu Londýna prožívá velmi vydařený vstup do nové sezony, neboť se nadále drží ve vrchí polovině tabulky. Eagles prohráli pouze jednou z posledních pěti zápasů na hřišti Aston Villy. K poměrně slušným výsledkům přídalo Crystal Palace v minulém kole velmi cenný skalp a to vítězství na Old Trafford 1:0. Hubený výsledek není překvapením, v letošním ročníku padá při zápasech Eagles v průměru 2 góly na utkání. Více jak polovinu vstřelených gólů má na starosti se čtyřmi trefami Odsonne Edouard, který ale bude chybět kvůli zranění.

• 12. P, 7 Z, 1 – 4 – 2, Skóre: 8:10, 8 b.
| Nottingham Forest

Lesníci tak jako v loňské sezoně udělali z domácího stánku nedobytnou tvrz a jemu to tak i letos. Bohužel venkovní forma svěřenců Steva Coopera nadále trpí. Nottingham vyhrál venku pouze jednou a to na hřišti Chelsea. Tým z East Midlands čeká na výhru už tři zápasy, v minulém kole remizoval na domácím hřišti s Brentfordem i přes 40 minutové oslabení. Eagles by si měli dávat pozor zejména na Taiwa Awoniyiho, který vstřelil už tři góly a na další dva přihrál.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.