Brighton začal dnešní zápas nejlépe jak mohl. V druhé minutě poslal hosty do vedení Welbeck. O pětadvacet minut později srovnal skóre Díaz. Liverpool byl dále aktivnějším týmem a po zásluze šel do vedení gólem Salaha. Uklidnění dalším gólem Díaze překazil VAR, když branku neuznal pro ofsajd. Liverpool zvládl doma těžký zápas a vyhrál 2:1. Aktuálně tak jde do čela Premier League. Brighton po dnešku odchází s prázdnou a zůstává na deváté příčce.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 22:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 20:6.

Szoboszlai
90+5. min Gravenberch
11 Saláh
Saláh
Núñez
83. min Elliott
7 Díaz
Díaz
89. min Gakpo

Lamptey
70. min Buonanotte
13 Groß
Groß
20 Baleba
Baleba
Estupiñán
90+3. min Barco
24 Adingra
Adingra
84. min Ferguson
15 Moder
Moder
84. min Lallana

90+6

Mohamed Saláh vystřelil na bližší tyč. Gólmana Verbruggena tím možná zaskočil, avšak na další branku to nestačilo.

90+6
Karty

Cody Gakpo obdržel za odkopnutí míče žlutou výstrahu.

90+5

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Ryan Gravenberch.

90+4

Danny Welbeck z ostrého úhlu pálil pouze do boční sítě. V této situaci se nabízelo spíše nahrát.

90+3

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Pervis Estupiñán, přichází Valentin Barco.

90+2

Facundo Buonanotte svým nepovedeným dotekem zamezil sám sobě zakončit. Liverpool následně odkopává.

90+1

Střela Mohammeda Salaha mířila přesně do levého dolního rohu, ovšem Bart Verbruggen předvedl další fantastický zákrok!

90

Centr z pravé strany ukryl do rukavic Caoimhin Kelleher.

89

ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Cody Gakpo.

88
Karty

Wataru Endó zbrzdil ve středu hřiště útok soupeře. Coote má v ruce další žlutou kartu.

87

Hrdinou hostů se mohl stát Adam Lallana, když přízemní ranou mířil na zadní tyč. Celému Anfieldu se značně ulevilo.

86

Brankář Kelleher působí poněkud nejistě. Špatnou rozehrávkou dostal Bradleyho do úzkých. Obrana Reds stihla tento kiks napravit.

85

Domácí kontrolují hru s míčem na vlastních kopačkách. Brighton se marně snaží dostat k balónu.

84

ze hřiště odchází Simon Adingra, přichází Evan Ferguson,
ze hřiště odchází Jakub Moder, přichází Adam Lallana.

83

ze hřiště odchází Darwin Núñez, přichází Harvey Elliott.

82

Podruhé v krátkém sledu hlavičkoval na bránu stoper Lewis Dunk. Kellher nadvakrát dostal míč pod kontrolu.

81

Po standardní situaci zakončoval nebezpečně hlavou Lewis Dunk. Kellher vytáhl výborný zákrok!

80

Centr Grosse našel hlavu bránícího Van Dijka. Brighton se na chvíli zabydlel na polovině domácích.

79

Brighton paradoxně dopředu nespěchá. S balónem vyčkává na vlastní polovině.

78

Průnik hbitého Díaze se s úspěchem nesetkal. Obrana Racků situaci zvládla.

76

Přečíslení dva na jednoho Liverpool nepotrestal. Díaz přihrál Salahovi, jenomže Salah vzal situaci na sebe a v důležitém okamžiku vystřelil pouze doprostřed brány!

75

Kolmice na Modera prolomila obranu Reds. Přihrávku před bránu následně odklidil Bradley.

73

Branka po přezkoumání kvůli nepatrného ofsajdu naplatí! Stav tak nadále zůstává 2:1 pro Liverpool.

72

VAR přezkoumává, zda gólu nepředcházel ofsajd.

71

Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí po rychlém přechodu znovu udeřil. Nuňéz vyvezl balón, přihrál Salahovi, který průnikovou přihrávku vybídl ke střele LUISE DÍAZE. Křídelník z Kolumbie procedil míč mezi nohami gólmana.

71
Karty

Žlutou kartu obdržel také Jan Paul van Hecke.

70

ze hřiště odchází Tariq Lamptey, přichází Facundo Buonanotte.

69

Salah vracel míč před bránu, kde se snažil prosadit Van Dijk. Bart Verbruggen ve svém malém vápně zareagoval dobře. když se míče plně zmocnil.

68

Carlos Baleba omylem hlavičkoval směrem na vlastní bránu. Jeho hlavička spadla pouze do vrchní sítě.

67

Po aktivitě Darwina Núñeze si The Reds zahrají další rohový kop.

66

Racci se pokusili o odpověď. Centr Estupiñána neudělal defenzívě Liverpoolu žádné problémy.

65

Zmiňované duo potvrdilo dnešní formu a po zásluze také udeřilo! Alexis Mac Allister prostrčil míč na osamoceného MOHAMMEDA SALAHA, který svou levačkou uklidil míč do dolního rohu soupeřovy brány! 2:1

64

Darwin Núñez pálil z ostrého úhlu pouze do míst, kde byl připraven hrdina hostů Bart Verbruggen.

63

Dalekonosný pokus Dominika Szoboszlaie prosvištěl pouze kolem levé tyče.

62

Brighton brání s deseti muži kolem pokutového území. Liverpool našel mezeru, kterou však Conor Bradley nedokázal využít.

61

Racci dokázali na nějakou chvíli zatlačit Liverpool na vlastní polovinu.

59

Centr do pokutového území skončil v rukavicích Barta Verbruggena.

58
Karty

Joe Gomez seslal nevybíravě Lampteyho k zemi. Stává se tak třetím trestaným hráčem na straně domácích.

58

Dominik Szoboszlai zahraje pátý rohový kop na straně Reds.

56

Baleba si ve středu hřiště opět došel pro faul. Kdyby se tak nestalo, Liverpool by pokračoval do rychlého brejku.

55

Oblouček Díaze nedokázal na zadní tyči hlavou zakončit vzrůstově malý Salah. Ani další šance domácích tak brankou nekončí.

54

Na centr z levé strany se do vzduchu vyhoupl Alexis Mac Allister. Jeho hlavička proletěla těsně kolem pravé tyče.

53

Střela Conora Bradleyho byla po teči Estupiňána lehkým soustem pro gólmana hostů.

51

První minuty druhého poločasu se nehrají ve velkém tempu. Hra je kouskována častými fauly.

50
Karty

Van Dijk drobně sáhl na rozběhnutého Balebu, který poté upadl. Sudí Coote udělil kapitánovi domácích žlutou kartu.

49

Střela Luise Díaze neměla správné parametry. Verbruggen se pouze ohlédl.

48
Karty

Danny Welbeck za protesty vůči hlavnímu arbitrovi uviděl kartu žluté barvy.

47

Mladý stoper Jarell Quansah si pořádně zatopil, když špatnou hlavičkou málem pustil Welbecka do velké šance. Díky rychlé reakci a velkému důrazu však svoji chybu včas napravil.

46

Liverpool uvedl po přestávce míč opět do pohybu.

46

Začal druhý poločas.

První poločas otevřela brzká branka v druhé minutě, kdy přesně pálil Welbeck. Liverpool hledal odpověď až do 27. minuty, kdy se nejlépe zorientoval Díaz. Poločas utkání 1:1.

45+4

První poločas skončil.

45+3

Liverpool hru kouskuje zbytečnými fauly. Brighton zahraje standardní situaci.

45+2

Dlouhý nákop za obranu hostům nevyšel. Pravý bek Conor Bradley opět soupeře k míči nepustil. The Reds pokračují na míči.

45+1

Bradley zvládl souboj s Welbeckem. Kelleher provede odkop od brány.

44

Závěr poločasu na rozdíl od předchozího průběhu tolik šancí nenabízí. Ani jeden z týmů nechce inkasovat těsně před přestávkou.

43

Joe Gomez přerušil rozvíjející se brejk hostů. Tentokrát se incident obešel bez žlutého napomenutí.

42

Zablokovaný pokus Mac Allistera přinesl další rohový kop domácích.

40

Liverpool graduje svůj postupný tlak. Momentálně vidíme trpělivé obléhání soupeřova pokutového území.

39

Balón za obranu na Salaha vybídl Egypťana k další příležitosti. Včasný výběh Barta Verbruggena zamezil střele soupeře.

38

Po kolmici do vápna pálil Conor Bradley vysoko nad bránu.

37

Nepozornost v malém vápně Racků mohl potrestat Darwin Núñez. Hrotový útočník domácích v sedu neprostřelil brankáře.

36

Do brejku postupoval s míčem Luis Díaz, avšak zpomalen obráncem šanci nevyužil.

35

Rychlé přechody dnes dělají domácím velké problémy. Jakub Moder po hezké akci pálil s tečí na bránu. Roh pro hosty.

33

Autor první branky Liverpoolu měl na noze další zásah. Po odraženém míči hledal technickou střelou prostor u levé tyče Verbruggena. Střele chyběla značná razance.

32

Vypadá to, že Salahovi dnes není ke gólu přáno. V další slibné akci poslal míč pomalu doprostřed brány.

31

Danny Welbeck z ostrého úhlu rozvlnil pouze boční síť. Pěkně provedený rychlý přechod od Racků.

30

Hra se po vyrovnávací brance poměrně uklidnila. Hosté trpělivě vyčkávají na míči.

29

Brightonu nechybělo moc, aby si vzal své vedení rychle zpět. Útočná akce ovšem gólem neskončila.

27

Po rohovém kopu vracel míč před bránu hlavou Mohammed Salah, a po odrazu od bránícího hráče vyplaval sám před bránou LUIS DÍAZ! Kolumbijský křídelník zachoval chladnou hlavu a míč uklidil k levé tyči.

25

Darwin Núñez se ocitl v postavení mimo hru. Brighton bude pokračovat na míči.

24

Díaz po levé straně vybojoval rohový kop.

23

Křídelník Luis Díaz byl pomezním rozhodčím přistižen v ofsajdovém postavení.

22

Hra pokračuje. Přihrávka za obranu na Salaha byla tentokrát příliš dlouhá.

21

Z předchozího zákroku si zdravotní potíže přivodil Alexis Mac Allister. Zdravotníci přispěchali na hrací plochu.

20
Karty

Pascal Groß za nemilosrdný šlapák bude zápas dohrávat pod varováním žluté karty.

19

Bradley nabil Salahovi ke střele. Egypťan ránou z první opět míjí!

18

Dvojice Mac Allister – Salah je dnes na hřišti vidět. První jmenovaný našel obloučkem za obranu Salaha, jež z voleje trestuhodně přestřelil.

17

Salah si vytvořil prostor pro dvě zakončení. V obou případech stihla defenzíva střely zablokovat.

16

Brighton stále vyčkává v obranném bloku a pozorně zachytává náběhy domácích.

15

Domácí kombinují a postupným útokem se snaží překonat defenzivní linie soupeře.

14
Karty

Po rohovém kopu se hosté vydali do rychlého protiútoku. Rychlonohého Adingru zatáhl Mac Allister, za což vidí žlutou kartu.

14

Pěkná kolmice vybídla Salaha ke sprintu do vápna. Špatný první dotyk egyptského kanonýra zapříčinil rohový kop i na druhé straně.

13

Ze střední vzdálenosti napřáhl Alexis Mac Allister. Jeho projektil skončil nad bránou.

12

Přetažený centr Grosse končí v zámezí. Kelleher provede odkop od brány.

11

Centr obrana Reds odvrátila. Po odraženém míči bude Brighton zahrávat rohový kop.

10

Adingra si u hlavního rozhodčího vydobyl standardní situaci. Hosté se stěhují do šestnáctky Liverpoolu.

9

Po rychlé kombinaci na pravé straně se otevřel prostor pro Mohammeda Salaha, který obstřelem na zadní tyč těsně minul brankovou konstrukci!

8

Adingra obešel bránícího hráče v souboji jeden na jednoho a z velkého úhlu vystřelil. Po teči jeho pokus bránu neohrozil.

7

Liverpool obléhá pokutové území Racků. Nuňézova zpětná přihrávka adresáta nenašla.

5

Alexis Mac Allister centroval do vápna, kde byl nabíhající Darwin Núñez stažen k zemi. Sudí Coote po konzultaci s VAR tento zákrok pustil.

4

Brighton se ničeho na Anfieldu nezalekl a jsou to právě hosté, kdo si snaží vypracovat další šanci.

2

Brighton právě vstřelil branku!
Racci udeřili hned v prvním útoku! Po levé straně postupoval s míčem Adingra, který přihrál DANNYMU WELBECKOVI, jež po odrazu vypálil přesnou ránu k pravé tyči! Kelleher neměl v tomto případě nárok.

1

Úvodní výkop obstaral Brighton.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Kelleher – Bradley, Quansah, van Dijk (C), Gomez – Mac Allister, Endó, Szoboszlai – Saláh, Núñez, Díaz.
Náhradníci: Adrián – Danns, Elliott, Gravenberch, Tsimikas, B. Clark, Gakpo, McConnell, Konaté.
Trenér: J. Klopp

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Veltman, Dunk (C), van Hecke – Lamptey, Groß, Baleba, Estupiñán – Adingra, Moder – Welbeck.
Náhradníci: Steele – Barco, E. Ferguson, Webster, Lallana, Fati, Buonanotte, de Paulo, Chouchane.
Trenér: R. De Zerbi

Rozhodčí: Coote – Wood, Scholes.

Vzájemný zápas

Podzimní střetnutí na Amex Stadium začalo lépe pro Brighton, když Adingra zařídil vedení 1:0. Liverpool dvěma slepenými góly Salaha však stihl ještě do poločasu skóre otočit ve svůj prospěch. V 78. minutě upravil na konečných 2:2 Dunk.

Brighton & Hove Albion

Racci se momentálně nachází na devátém místě se zápasem k dobru. Brighton sbírá body konzistentně doma, kde má bilanci 7:6:1. Na cizích stadionech se už Brightonu tolik nedaří, když dokázal 4x vyhrát, 3x remizovat a 7x prohrát. V posledním venkovních zápase podlehl Fulhamu 3:0.

FC Liverpool

The Reds jsou o skóre na druhém místě tabulky, přičemž mají shodných 64 bodů jako vedoucí Arsenal. Na pověstném Anfieldu mají dokonce nejlepší bilanci v lize, kdy v domácím prostředí zaznamenali 11 výher a 3 remízy. V minulém kole zavítal na Anfield Manchester City. Šlágr skončil po penaltě Mac Allistera smírně 1:1.

Zdravím všechny fanoušky u 30. kola anglické Premier League. Nedělní hrací den otevře zápas Liverpoolu s Brightonem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.