Jestliže jsme o přestávce konstatovali, že první poločas na Bramall Lane za moc nestál, ten druhý se proměnil v parádní podívanou. V 58. minutě otevřel skóre Brereton, na jehož zásah zvládl o čtyři minuty později reagovat Palhinha. V 68. minutě vrátil Sheffieldu vedení McBurnie a o dvě minuty později zvyšoval Brereton svou druhou brankou už na 3:1. V 82. minutě slavil poslední celek Premier League dokonce třígólové vedení, jenže McBurnie překonal ze skrumáže Lena i díky ofsajdovému postavení Souzy, které odhalil VAR. A pak se začaly dít věci na opačné straně. V 86. minutě snížil po minutě pobytu na hřišti střídající Decordova-Reid a ve třetí nastavené minutě vyrovnal Muniz. Nastavovalo se dlouhých šestnáct minut a Fulham se během nich tlačil za dokonáním obratu. Rozhození domácí nakonec vyválčili zuby nehty alespoň bod.

Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 4:15. Rohy: 2:15. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:11.

Souza
85. min Trusty
Arblaster
85. min Norwood
8 Hamer
Hamer
23 Osborn
Osborn
McBurnie
90. min McAtee
Brereton

Fulham FCFulham FC(4-2-3-1)

17 Leno
Leno
Castagne
85. min Tete
Adarabioyo
85. min Jiménez
3 Bassey
Bassey
Robinson
Palhinha
28 Lukić
Lukić
63. min Traoré
22 Iwobi
Iwobi
74. min Cairney
18 Pereira
Pereira
85. min Decordova-Reid

90+16

Fulham mohl ještě přeci strhnout vítězství na svou stranu. Willian narýsoval přihrávku úplně volnému Tomovi Cairneymu. Ten propálil přízemní bombou skrumáž, mířila ale přesně do míst, v nichž operoval Ivo Grbić.

90+15

Antonee Robinson byl těsně před vniknutím zleva do vápna faulován Jamesem McAteem. V samém závěru tedy ještě jedna standardka pro Fulham.

90+14

Ivo Grbić si hýčká merunu ve svých rukavicích a zdá se, že s rozehrávkou nikam spěchat nebude. Body se pravděpodobně budou dělit.

90+13

Auston Trusty odvracel v končící třinácté nastavené minutě na další roh. I tentokrát ho Fulham rozehraje z pravé strany.

90+12
Karty

Jayden Bogle sestřelil na polovině hřiště skluzem Antonee Robinsona. Ten se rychle vyšponoval zpátky na nohy. I tak z toho byla další žlutá.

90+12

Rohový kop pro Fulham. Z pravé strany centroval Willian. Rodrigo Muniz hlavičkoval pouze doprostřed branky.

90+11

Fulham se nadále tlačí dopředu. Sheffield už zřejmě na výhru rezignoval a bude chtít alespoň bod.

90+10
Karty

Gustavo Hamer fauloval Calvina Basseyho. Ten ho chytil pod krkem. Jsou z toho pro oba žluté karty.

90+9
Karty

Žlutá karta pro tým Sheffield United (Oliver Norwood).

90+9

Rodrigo Muniz vyšel z obklíčení protihráčů pádem na trávník. Poslal ho na něj Anel Ahmedhodžić.

90+8

Willian posunul míč nalevo do běhu Antonee Robinsonovi. Ten chtěl přihrávat před branku, míč ale zastavil Ivo Grbić.

90+7

Naplnila se polovina nastaveného času. Aktuálně sledujeme spíše nedovolení zákroky. Balon se pohybuje okolo středového kruhu.

90+5

Hosté se ihned po rozehrávce znovu vrhli do útoku. Fulham cítí šanci. Momentum je teď jasně na jeho straně. Domácí před nějakými deseti minutami slavili gól na 4:1. Ten nebyl uznán a vzápětí dva kousky inkasovali. To s psychikou musí zamávat.

90+3

Fulham právě vstřelil branku!
Tak to je strhující závěr zápasu! Traoré zestoje dloubl míč zprava k penaltovému puntíku a RODRIGO MUNIZ se do něj opřel z voleje nůžkami. Ivo Grbić se za jeho tvrdou ranou do pravé části branky stačil jen ohlédnout. Je vyrovnáno! Asistence: Adama Traoré.

90+2

Fulham zahrával rohový kop z pravé strany. Míč se postupně dostal až za levou postranní čáru. Vhazovat budou opět hosté.

90

Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází James McAtee.

88

Bobby Decordova-Reid tentokrát v roli nahrávače. Adama Traoré po jeho předávce střílel z pravé strany velkého vápna nad vzdálenější tyč.

86

Pozor! Fulham snižuje na rozdíl jediné branky, ještě to bude drama! Cairney posunul míč zleva na střed a nově příchozí BOBBY DECORDOVA-REID vyslal zpoza pokutového území přízemní ránu přesně k levé tyči. Asistence: Tom Cairney.

85

Během chvilky se na trávník dostalo hned pět nových tváří. Uvidíme, kterak se to projeví na zbytku zápasu.

85

ze hřiště odchází Vinícius Souza, přichází Auston Trusty.

85

ze hřiště odchází Ollie Arblaster, přichází Oliver Norwood.

85

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Bobby Decordova-Reid.

85

ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Kenny Tete.

85

ze hřiště odchází Tosin Adarabioyo, přichází Raúl Jiménez.

84

Branka skutečně neplatí! Vinícius Souza stál v ofsajdu, a tak trvá skóre 3:1. Nyní již dochází na avizovaná střídání.

83

Tak pozor! Také tento gól je ještě zkoumán u videa, a to kvůli potenciálnímu ofsajdu.

82

Sheffield United právě vstřelil branku!
Po centru z levé strany se v pokutovém území utvořila obrovská skrumáž. Došlo na několik zblokovaných pokusů. Obranný val nakonec prostřelil přízemní ranou do levé části branky OLIVER MCBURNIE.

81

Ben Osborn byl faulován těsně vedle levé hranice pokutového území střídajícím Adamou Traorém. Standardní situace pro Sheffield United.

80

Duel pokračuje. Dá se očekávat dlouhé, minimálně pětiminutové nastavení.

79

Na zemi leží Vinícius Souza. Mason Holgate mu pomáhá od křečí. Domácí kouč Chris Wilder chystá dvojité střídání.

77

João Palhinha si zpracoval odražený balon na hranici pokutového území. Zamířil poměrně dost vedle vzdálenější pravé tyče.

76

V krátkém sledu dva rohové kopy z pravé strany pro Fulham. Po tom druhém se ofenzivním faulem provinil Tosin Adarabioyo.

74

ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Tom Cairney.

73

Ve vzduchu viselo anulování gólu a potenciální červená karta pro Breretona, branka je ale po delším čekání potvrzena! Sheffield vede už 3:1.

72

Fotbalisté využívají nejistých chvil k občerstvení u střídaček. Stále se čeká na finální verdikt.

70

Gustavo Hamer odcentroval z levé strany před malé vápno a nabíhající BEN BRERETON dopravil z výskoku balon ke vzdálenější tyči. Upadl poté na brankáře Lena, což vzbudilo vášně. Celá situace se ještě přezkoumává na videu. Asistence: Gustavo Hamer.

68

Domácí jdou podruhé do vedení. Získali faul před hranicí šestnáctky a bleskovou rozehrávkou soupeře dokonale zaskočili! Brereton se uvolnil na levé straně a přihrál pod sebe na střed OLIVERU MCBURNIEMU, který doklepával prakticky do odkryté branky. Asistence: Ben Brereton.

66

Ben Osborn centroval na zadní tyč. Tam byl jeho vzdušný pas odvrácen obranou Fulhamu. Domácí si žádali penaltu po pádu Viníciuse Souzy, jenž se dostal do kontaktu s Rodrigem Munizem. Sudí Robinson byl jiného názoru.

65

Ben Brereton se vřítil z pravé strany do šestnáctky a vybojoval pro Sheffield rohový kop.

63

ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Adama Traoré.

62

Vedení Sheffieldu mělo jepičí život! Fulham z rohového kopu bleskově srovnává na 1:1. Pereira centroval z pravé strany a domácí obrana si nepohlídala JOÃA PALHINHU, jenž téměř z pravého rohu malého vápna hlavičkoval přesně ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Andreas Pereira.

61

Willian centroval z levé strany. Balon prodloužil na rohový kop Jack Robinson.

61
Karty

Žlutá karta pro tým Sheffield United (Mason Holgate).

60

Je za námi hodina utkání. Fulham vstoupil do druhého dějství hodně aktivně, udeřit ale dokázal ze své ojedinělé akce paradoxně Sheffield.

58

Domácí jdou zničehonic do vedení! Hosté chybovali v rozehrávce a vybídli Sheffield k rychlé akci po levé straně. McBurnie potáhl míč do šestnáctky a předložil parádní přihrávku před malé vápno, odkud střílel rozběhnutý BEN BRERETON nekompromisně mimo dosah Lena. Asistence: Oliver McBurnie.

57

Ani tentokrát po centru od rohového praporku takříkajíc "nezapršelo". Fulham kombinuje s míčem na útočné polovině.

56

Fulham z rohu nic nevytěžil, vzápětí ale bude kopat další. Znovu z pravé strany hřiště.

55

Alex Iwobi teď prováhal vhodný okamžik pro zakončení. Obdržel kolmici Antoneea Robinsona z levé strany a měl před sebou prakticky odkrytou branku. Pustil se ale do kliček a nakonec z celé situace vytěžil pouze rohový kop.

53

Na centr Andrease Pereiry si nejvýše naskočil Tosin Adarabioyo. Hlavičkoval slabě o zem a nalevo od branky.

52

Alex Iwobi adresoval z pravé strany před branku střílenou přihrávku. Mason Holgate odvracel na další roh.

51

Ještě před rozehráním rohového kopu musí být ošetřen Ollie Arblaster, jenž odešel z předešlé skrumáže se zraněním.

50

Willian potáhl zleva balon před malé vápno. Do zakončení se nedostal, meruna se ale odrazila k Sašovi Lukićovi. Ten střílel takřka z penaltového puntíku do padajícího protihráče.

48

Sheffield roh odvrátil, Fulham se ale rychle vrátil k balonu. Andreas Pereira odcentroval na levou stranu a Rodrigo Muniz zakroutil svou hlavičku do vzdálenější pravé tyčky! Hosté byli nesmírně blízko první brance.

47

Fulham vstoupil do druhého poločasu rohovým kopem. Po centru z pravé strany pálil Rodrigo Muniz z voleje nad branku. Bylo to s tečí, takže další roh.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

Úvodní poločas příliš fotbalových momentů nenabídl, natož pak gól. Fulham má na hřišti posledního celku Premier League dle očekávání více ze hry, svou převahu ale ve vedení nepřetavil. V závěru dějství se domácím podařilo hru vyrovnat, ani oni se ale dosud neprosadili. Uvidíme, zda na bezgólovém skóre něco změní druhá půle.

45+2

První poločas skončil.

45+1

Gustavo Hamer si navedl míč na střelu z nějakých dvaceti metrů. Balon zakroutil za pravou tyč. Zajímavý pokus, Bernd Leno přesto mohl zůstat relativně v klidu.

45

Oliver McBurnie prodloužil míč hlavou za sebe a rozběhnutý Jayden Bogle střílel z pravé strany pokutového území o Tosina Adarabioyoa do zámezí. V závěru poločasu první roh pro Sheffield.

42

Willian se stal obětí dalšího nedovoleného zákroku. U levé postranní čáry ho zápasnickým chvatem povalil k zemi Vinícius Souza.

41

Mason Holgate podrazil na obranné polovině Williana. Andreas Pereira centroval před malé vápno. Míč byl odvrácen k Alexi Iwobimu. Jeho technická střela z první opsala oblouček a skončila v náručí Iva Grbiće.

39

Na protějším konci hrací plochy zahrozil ranou z pravé strany pokutového území Jayden Bogle. Také on ale zařízení přestřelil.

38

Fulham mohl jít do vedení! Z obklíčení dvou protihráčů střílel po zemi Rodrigo Muniz. Ivo Grbić vyrazil balon do levé tyčky. Následně se stejný hráč dostal ještě k dorážce. Z ostrého úhlu pálil levačkou vysoko nad.

36

Zpoza pokutového území se do balonu opřel Alex Iwobi. Jeho rána skončila na bloku.

34

Jack Robinson vhodil do pokutového území dlouhý balon zpoza levé autové čáry. Z obklíčení protihráčů dokázal hlavičkovat Anel Ahmedhodžić, ale jen do rukavic brankáře Bernda Lena.

32

Po zajímavém začátku tempo utkání poměrně opadlo. Nic zajímavého se na hrací ploše neděje. Dosud jsme viděli jedinou střelu na branku, o kterou se v 7. minutě postaral Antonee Robinson.

31

Vinícius Souza naskočil těsně před hranicí pokutového území na záda Rodrigovi Munizovi. Situace byla vyhodnocena jako faul druhého jmenovaného. Kope se od branky Sheffieldu.

30

Fulham podnikl akci po levém křídle. Aktuálně mají hosté k dispozici autové vhazování poblíž rohového praporku.

27

Ben Brereton byl faulován na útočné polovině a vehementně se rozčiluje. Timothy Castagne ale vyvázl ze souboje bez žluté karty.

24

Gustavo Hamer centroval na pravou stranu pokutového území, avšak hodně nepřesně. Míč skončil v zámezí. Kope se od branky Fulhamu.

23

Andreas Pereira se na obranné polovině provinil faulem. K míči se staví Gustavo Hamer.

22

João Palhinha se zmocnil odraženého balonu. Zpoza pokutového území střílel bez přípravy vysoko nad branku.

20

Je za námi úvodní dvacetiminutovka zápasu. Podstatně více ze hry má zatím Fulham. V držení míče vede v procentech jednoznačně 76 ku 24.

18

Alex Iwobi vysunul přihrávkou na pravou stranu Timothyho Castagnu. Proti němu vyběhl Ivo Grbić a byl u míče o chvíli dříve.

17

Ojedinělý výpad domácího celku po levém křídle zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Ben Brereton přebíral přihrávku v ofsajdu.

15

Ben Osborn přišel v souboji s Andreasem Pereirou o kopačku. Hra je na chvíli přerušena.

14

Další centr vyprodukoval Andreas Pereira. Tosin Adarabioyo mířil pouze do bloku. Hosté nadále operují s míčem na útočné polovině.

13

Willian rozehrál centrem z levé strany rohový kop. Míč byl na přední tyči odvrácen. Tosin Adarabioyo po chvíli přihrávkou na pravou stranu šestnáctky získal pro Fulham další roh.

12

Andreas Pereira chtěl vysunout pasem na levou stranu rozběhnutého Williana. Tomu míč odskočil od nohy, a tak se do zakončení nedostal.

10

Balon poskakoval v pokutovém území. Nakonec si pro něj došel Ivo Grbić. Hned úvodní minuty dávají tušit, že dnes bude vytíženějším mužem s rukavicemi. Což není žádné překvapení.

9

Oliver McBurnie fauloval na obranné polovině. Fulham bude zahrávat další standardku. Na přímou střelu to není.

7

A znovu aktivní Antonee Robinson. Odhodlal se ke střeleckému pokusu zpoza velkého vápna. Levačkou mířil pouze doprostřed branky, kde číhal připravený Ivo Grbić.

6

Antonee Robinson odcentroval ze strany do pokutového území. V tom ale ihned zasáhla obrana Sheffieldu.

4

Ollie Arblaster se prezentoval nevybíravým skluzem na protihráče. Fulham má k dispozici první standardku.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Sheffield United: Grbić – Holgate, Ahmedhodžić, J. Robinson – Bogle, Souza, Arblaster, Hamer, Osborn – McBurnie, Brereton.
Náhradníci: Foderingham – Trusty, Larúsí, Curtis, Norwood, ben Slímán, Ja. McAtee, A. Brooks, Osula.

Fulham FC: Leno (C) – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Palhinha, Lukić – Iwobi, A. Pereira, Willian – Muniz.
Náhradníci: Rodák – Tete, Ream, Reed, H. Wilson, Cairney, Jiménez, A. Traoré, Decordova-Reid.

Rozhodčí: Robinson – Wilkes, Eaton.

Dobrý den, vítejte u utkání v rámci 30. kola Premier League mezi domácím Sheffieldem United a Fulhamem.

Sheffield United:
Aktuálně úplně poslední tým anglické nejvyšší soutěže ztrácí na předposlední 19. místo (Burnley) 3 body. V posledním zápase získal Sheffield po třech porážkách aspoň bod za remízu na hřišti Bournemouthu, ale stále tým nemůže najít nový impulz, v kádru se množí zranění a na záchranu má nyní manko už osmi bodů, avšak právě svou nevyzpytatelností mohou dnes rozjetý Fulham zaskočit.

Fulham FC:
Zato hosté celek z Londýna je na tom mnohem lépe, 11. příčka za Chelsea a Newcastlem, sice oproti nim mají více zápasu, ale ukazuje se, že před dvěmi lety ještě tým z druhé ligy začíná hrát kvalitní fotbal a stoupat vzhůru. Naposledy dokonce doma vynulovali pátý Tottenham 3:0 a celkově v domácích utkáních patří mezi nejlepší v celé lize, naopak na hřištích soupeřů jsou pravým opakem. Nicméně dnes jsou jasnými favority, takže tuhle nepříznivou bilanci mohou prolomit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.