Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 11:9. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:11.

Druhý poločas nám na rozdíl od toho prvního přinesl obří porci zábavy, když se domácí nejprve zaslouženě dostali do vedení 2:0, aby následně do konce se nevzdávající hosté vyrovnali na 2:2. S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera.

Aurier
87. min Aina
30 Boly
Boly
78. min Worrall
40 Murillo
Murillo
15 Toffolo
Toffolo
Sangaré
78. min Kouyaté
Mangala
Domínguez
78. min Yates
Gibbs-White
11 Wood
Wood
21 Elanga
Elanga
87. min Williams

Luton TownLuton Town(4-4-2)

Kaminski
16 Burke
Burke
55. min Kaboré
Chong
71. min Townsend
17 Mpanzu
Mpanzu
71. min Barkley
13 Nakamba
Nakamba
7 Ogbene
Ogbene
19 Brown
Brown
71. min Adebayo
9 Morris
Morris
81. min Woodrow

Karty

Velmi ostrý skluz Murilla (NOT) na Nakambu si vysloužil ocenění v podobě žlutého kartonku.

90+6

Už už to vypadalo, že domácí si vezmou vedení zpět, Chris Wood byl však v zakončení nachytán v ofsajdovém postavení a jeho branka tak neplatí.

90+4

Dnešní utkání sleduje 29 361 diváků.

90+2

Luton Town právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, dlouho to vypadalo na pohodlné vítězství domácích a hosté nyní srovnávají! Dalekonosný nákop Toma Lockyera zpracoval do vápna nabíhající ELIJAH ADEBAYO a přízemní střelou k tyči nedal Turnerovi žádnou šanci na reakci.

90

Krásná hostující kombinace na jeden dotyk skončila u Woodrowa, jeho střela byla zablokována jedním z domácích obránců.

89

Hosté si přihrávají na půlící čáře a hledají cestu do nitra soupeřova pole.

87
Střídání

Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Ola Aina,
ze hřiště odchází Anthony Elanga, přichází Neco Williams.

86

Woodrow centrem z levé strany neúspěšně hledal Townsenda, domácí následně míč odkopnuli co nejdál to bylo možné.

83

Po hosty rozehraném přímém kopu míč propadl až na malé vápno k CHIEDOZIE OGBENEMU, který neváhal a prudkou ranou vymetl pravý horní roh branky!

82
Karty

Morgan Gibbs-White (NOT) nešetrně sestřelil Rosse Barkleyho a vysloužil si tak žlutou kartu.

81
Střídání

Střídání v týmu Luton Town:
ze hřiště odchází Charlton Morris, přichází Cauley Woodrow.

80

Na malém vápně se k míči propracoval Morris, jeho následná střela byla zablokována jedním z domácích.

79

Ihned po svém příchodu na hrací plochu zkusil střelu z pravého kraje velkého vápna Yates, ta skončila vysoko nad.

78
Střídání

ze hřiště odchází Nicolás Domínguez, přichází Ryan Yates,
ze hřiště odchází Ibrahim Sangaré, přichází Cheikhou Kouyaté,
ze hřiště odchází Willy Boly, přichází Joseph Worrall.

76

Nottingham právě vstřelil branku!
Již jednou úspěšná spolupráce se zopakovala! Z levého křídla nalezl Elanga centrem na penaltu si nabíhajícího CHRISE WOODA, který se hlavou trefil přesně k levé tyči.

75

Po pádu Morrise ve vápně soupeře se hosté dožadovali pokutového kopu, neúspěšně.

72

K odraženému balónu se na vrcholu malého vápna dostal Adebayo, jeho následná střela skončila těsně vedle pravé tyče branky.

71
Střídání

ze hřiště odchází Pelly Ruddock Mpanzu, přichází Ross Barkley,
ze hřiště odchází Jacob Brown, přichází Elijah Adebayo,
ze hřiště odchází Tahith Chong, přichází Andros Townsend.

71

Gibbs-Whiteův pokus o centr z pravé strany zmařil svým skluzem Mengi, čeká nás tak rohový kop domácích.

69

Nakambova přizvednutá střela ze střední vzdálenosti přeletěla břevno branky, od té bude následně odkopávat Turner.

68

Mengi v problémech musel balón nahrát dozadu Kaminskimu, který následně pod tlakem odkopl do zámezí.

67

Rohový kop se snažil na zadní tyč nabíhající Sangaré proměnit v druhý gól domácích, ke štěstí hostů neúspěšně.

66

Ogebeneho počínání vůči Elangovi na levém křídle skončilo nakonec ne faulem, ale domácím rohovým kopem.

65

S Doughtyho dlouhým vhazováním si domácí obrana poradila bez problémů, když jeden z hráčů Nottinghamuu balón odkopl daleko mimo nebezpečný prostor.

63
Důležité

Skvělým individuálním průnikem se do šance dostal Gibbs-White, z malého vápna však k údivu všech branku soupeře přestřelil!

61

Kaboré svou hlavičkou na soupeřově polovině pouze poslal balón do zámezí, k míči se tak dostanou domácí hráči.

60
Karty

Na půlící čáře Sangaré (NOT) nevybíravě k zemi skluzem poslal Chonga, za své počínání tak nemohl vidět nic jiného než žlutý kartonek.

58

Murillo se dlouhým nákopem snažil najít nabíhajícího Gibbse-Whitea, bohužel pro domácí neúspěšně.

57

Aurier na pravé straně hřiště nyní prokázal svou zkušenost, když o balón obral Chonga a získal vhazování pro svůj tým.

55
Střídání

ze hřiště odchází Reece Burke, přichází Issa Kaboré.

54

Z hranice velkého vápna vystřelil k levé tyčce Gibbs-White, Kaminski se musel pořádně natáhnout, aby na dobře umístěný balón dosáhl.

52
Důležité

Festival velkých šancí pokračuje, tentokrát skvěle na hranici velkého vápna z pravé strany centroval Ogbene a prudké hlavičce Browna z prostoru před malým vápnem scházelo pouze o něco lepší umístění!

50
Důležité

Chris Wood se mohl stát hrdinou, centr z pravé strany nalezl jeho hlavu na malém vápně, již po několikáté v rámci zápasu však forvard Nottinghamu v podobné pozici minul!

48

Tohle byl ukázkový protiútok v podání Nottinghamu. Do náběhu vysunul Gibbs-White Elangu, který následně balón průnikovou nahrávkou poslal na kraj velkého vápna CHRISI WOODOVI, proti jehož částečně lobované střele neměl Kaminski nárok.

47

Před nabíhajícím Elagou balón do zámezí skluzem odpálil Burke.

46

Až příliš si balón před sebe nakopl Ogbene, k míči se tak dostali domácí hráči.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas již čeká na své zahájení, rozehrávat budou hráči Nottinghamu.

V rámci prvního poločasu byli výrazně aktivnějším týmem domácí, jejich neproměňování tutových šancí však prozatím znamená, že je skóre stále vyrovnané. Bude zajímavé sledovat, zda se do druhé půle týmy jakkoliv promění, či zda budeme i nadále sledovat stejný obraz hry jako dosud.

45+3

První poločas skončil.

45+3
Důležité

Tohle byla naprosto tutová šance domácích! Střelu Gibbse-Whitea z pravé strany vyrazil Kaminski pravou nohou pouze k Sangaremu, který následně netrefil zcela odkrytou branku soupeře!

45+2

Po hlavičkovém souboji s Dominguezem na trávníku zůstává ležet Brown.

45+1
Důležité

Z pravé strany nalezl Aurierův centr na malém vápně hlavu Wooda, v perfektní pozici však zkušený útočník selhal a branku přestřelil!

44

Burkeho centr v hlavičku z prostoru velkého vápna proměnil Morris, míč skončil přibližně metr nad břevnem.

43

Hráči Nottinghamu si vyměňují balón na vlastní polovině bez výraznějšího napadání hostujících hráčů.

41

Hráči Lutonu nyní zcela rezignují na ofenzivu a pouze nakopávají balóny co nejdál od branky Kaminskiho, hru tak musí tvořit domácí.

40

V rámci snahy o opětovný zisk míče nakopl Toffolo Burkeho do špičky kopačky, píská se tak domácí nedovolený zákrok.

38

Morris nyní neměl žádného spoluhráče, kterému by mohl nahrát do náběhu, balón tak pouze nákopem odevzdal soupeři.

37

Zpoza velkého vápna vypálil Chong, jeho střela se stočila doprostřed branky a nenadělala tak Turnerovi velké starosti.

36

Doughtyho dalekosáhlý centr si pohlídal Turner, když si pro něj došel až na kraj velkého vápna.

33

Po nešetrném zákroku Auriera se Chong na půlící čáře svíjí v bolestech, hra se tak přerušuje.

32

Je znát, že domácí pressing hostům nesedí, míč se nyní dostal až ke Kaminskimu.

31

K centru z pravé strany se po rozehrání přímého kopu dostal Elanga, ten byl odvrácen jedním z bránících hráčů soupeře.

30

Lockyer teď doslova zboural Domingueze, čeká nás tak přímý kop domácích.

29

Aurier na polovině hřiště pohotově odhlavičkoval balón před číhajícím Chongem a zabránil tak možnému hostujícímu protiútoku.

28

Obranná čtveřice Nottinghamu si vyměňuje míč na půlící čáře a hledá možný průnik do soupeřova pole.

27

Chongův centr si pohlídal brankář Turner, který následně rozehrál novou akci svého týmu.

26

Nerovný souboj hned se dvěma hráči soupeře prohrál na plné čáře Chong, když se domácí dokázali dostat k vhazování.

25

V rámci domácího rohového kopu se k nepřesné hlavičce dostal Aurier, hosté tak budou kopat míč od branky.

24
Důležité

Elanga se skvěle uvolnil na levém křídle a nalezl nabíhajícího si Wooda, ten ve stroprocentní šanci trestuhodně minul, když o několik metrů přestřelil břevno!

23
Důležité

Obrovské štěstí pro hosty, nebezpečný centr Gibbse-Whitea nešťastně na vlastní branku poslal Mengi a donutil tak zasahovat Kaminskiho, následně ještě z brankové čáry balón odkopával kapitán Lockyer!

21

Doughtyho rohový kop vyslaný z levé strany odhlavičkoval Boly, následně se ještě k silně nepřesnému zakončení dostal Mpanzu.

20

Na levém křídle se kličkou snažil prosadit Chong, ta mu však hrubě nevyšla a míč se ocitl za postranní čárou.

19

Těžkou přihrávku se Murillovi na postranní čáře nepodařilo vhodně zpracovat, budou tak vhazovat hosté z Lutonu.

18

Domácí signál týkající se Aurierova dlouhého vhazování nevyšel, když o míč při snaze o narážečku přišel Wood.

16

Přetažený centr Doughtyho v rámci přímého kopu znamenal malou nebezpečnost celé hostující akce, nakonec se však přeci jen ke střele v rámci velkého vápna dostal Brown a těsně minul pravou tyčku branky.

14

K hlavičce se na malém vápně dostal Wood, neměla dostatečnou rychlost na to, aby Kaminskiho jakkoliv mohla ohrozit.

13

Své akcelerace na levém křídle využil Elanga, nakonec byl dostižen Burkem, který zablokoval jím vyslaný centr.

12

Skvělým nákopem našel Murillo na levém křídle nabíhajícího Elangu, ten byl však následně o balón připraven hráči soupeře.

11

Boly neměl žádnou další možnost, než zastavit hrozící protiútok zatažením Morrise za dres, píská se tak domácí faul.

10

Sangare si počínal nedovoleně proti Ogbenemu, k míči se tak u středové čáry dostanou hosté.

9

Jen centimetry nyní chyběly Brownovi k tomu, aby střílený centr z pravé strany poslal pravou nohou ve skluzu do soupeřovy branky!

8

Po úvodním tlaku domácích mohli pozlobit rovněž hosté, Brown ale ve skvělé pozici v rámci soupeřova vápna uklouznul.

7

V soupeřově vápně se po dalekosáhlém centru k hlavičce dostal Sangare, ta mu však vůbec nesedla a balón tak skončil za brankou.

6
Důležité

První zajímavější příležitost utkání, Elangův centr z levé strany si našel Wood na kraji velkého vápna, jeho prudký volej musel pohotově lapit Kaminski.

4

Na přímý kop Gibbse-Whitea si nejvýše naskočil Boly, jeho snaha najít na malém vápně číhajícího Wooda ovšem přišla vniveč, když hosté balón odkopli do pro ně bezpečného prostoru.

3

Po několika hlavičkových soubojích před hostující bránou mohl vystřelit Elanga, blok jednoho z hostujících obránců tomu však včas zamezil.

2

Bolyho pokus o konstruktivní rozehrávku se nesetkal s úspěchem, u míče hráči Lutonu.

1

Po úspěšném nákopu Kaminskiho ztratil Morris balon po špatném pokusu nahrát Brownovi.

1

Utkání právě začalo.

Před úvodním hvizdem nás ještě čeká minuta ticha na počest obětí izraelsko-palestineského konfliktu.

Na hrací plochu nám již nastupují hráči obou mužstev, utkání za malou chvíli začíná.

Úvodní sestavy:

Nottingham Forest: Turner – Aurier (C), Boly, Murillo, Toffolo – Sangaré, Mangala, Domínguez – Gibbs-White, Wood, Elanga.
Náhradníci: Vlachodimos – Aguilera, Aina, Santos, Kouyaté, Niakhaté, N. Williams, Worrall, Yates.
Trenér: Steve Cooper

Luton Town: Kaminski – Burke, Lockyer (C), Mengi, Doughty – Chong, Mpanzu, Nakamba, Ogbene – Brown, Morris.
Náhradníci: Krul – Adebayo, Barkley, Giles, Kaboré, Osho, Woodrow, Luker, Townsend.
Trenér: Rob Edwards

Rozhodčí: Barrott – Bennett, Robathan, Taylor.

Luton Town

Jeden ze tří nováčků v úvodních osmi ligových kolech získal čtyři body, přesto mu to zatím stačí na sedmnácté místo, ovšem boj o udržení prvoligové příslušnosti bude pro Luton minimálně velmi náročný.

Po úvodních čtyřech prohrách se Luton dočkal prvních bodů po postupu do Premier League remízou 1:1 s Wolves a výhrou 2:1 na Evertonu, v posledních dvou kolech pak prohrál doma 1:2 s Burnley a 0:1 s Tottenhamem, kde nevyužil dlouhé oslabení soupeře a naopak sám inkasoval.

Nepříjemností pro Luton je zranění Madse Andersena, jenž by kvůli zranění zadního stehenního svalu mohl chybět i v řádu měsíců, na marodce tak doplnil Bella, Lokonu, Pottse a Clarka. Po dlouhých problémech s kolenem by se poprvé v sezóně mohl na trávníku představit Gabriel Osho.

Nottingham Forest

Nottingham od senzační výhry 1:0 na Chelsea v úvodu září zatím čeká na další ligové vítězství. V následujících čtyřech kolech uhrál tři body za remízy 1:1 s Burnley i Brentfordem a 0:0 na Crystal Palace, mezitím prohrál 0:2 na trávníku obhájců titulu Manchesteru City. Celková bilance 2-3-3 při skóre 8:10 znamená aktuální třinácté místo.

Dlouhodobě zranění Taiwo Awoniyi a Danilo budou ještě několik týdnů mimo hru, na mardoce jsou i Nuno Tavares, Felipe, Wayne Hennessey, Ola Aina a Serge Aurier, všichni už by se ale brzy mohli vrátit zpět na trávníky. Po odpykání jednozápasového trestu je k dispozici Moussa Niakhaté.

Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání Nottinghamu Forest s Lutonem Town, jedná se o souboj loňského nováčka s letošním.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.