Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Rodinným firmám chybí lidé, cizince ale zaměstnat nechtějí, ukázal průzkum

  11:31
Zlepšení ekonomické situace předpokládá letos většina rodinných firem. Problémem ale zůstává nedostatek zaměstnanců, cizince ale většina z nich zaměstnávat neplánuje. Vadí jim administrativní překážky i jazyková bariéra, ukázal průzkum Asociace malých a středních podniků.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Rodinné firmy postrádají především techniky, řemeslníky nebo specialisty na obsluhu strojů. V důsledku přehřátého trhu práce jsou firmy nuceny odříkat zakázky, čímž snižují svou konkurenceschopnost.

Hledáte ty správné zaměstnance pro vaší firmu? Najděte je ve 120 tisícové databázi uchazečů na internetovém pracovním portálu jobDNES.cz.

Nedostatek lidí zároveň posouvá výš průměrný věk zaměstnanců v rodinných firmách. Průměrný věk zaměstnance v rodinné firmě je 42 let, za deset let se odhaduje, že to bude o tři roky více. „Zvyšování průměrného věku přináší úskalí do budoucna. Firmy si ale takových zaměstnanců velmi cení. Jsou studnicí zkušeností pro mladé, otázka ale je, jestli jim vědomosti a zkušenosti umí předat,“ uvedla Eva Svobodová z Asociace malých a středních podniků.

Právě lidé středního a staršího věku jsou ze zkušenosti rodinných firem velmi spolehliví, loajální a produktivní. To jsou vlastnosti, které podle firem mají větší váhu než vzdělání, i když i to berou při nabírání nových zaměstnanců v úvahu.

Zaměstnance starší 55 let zaměstnává 68 procent rodinných firem. Tři čtvrtiny firem nezaměstnávají lidi v důchodovém věku, nejčastěji na DPČ nebo DPP.

Z původně rodinného hobby je dnes úspěšná firma, oceňují ji zákazníci i porotci

Zároveň rodinné firmy upozornily, že nezřídka kdy vyjde mladý člověk ze školy bez znalostí, které by jej na škole měli naučit, ale nestalo se tak. Firma proto musí takového zaměstnance na vlastní náklady proškolit. Ten pak ale kolikrát odejde do korporátu za lepším platem. „Firmy nedostatek lidí řeší tím, že navyšují mzdy, ale nejde to do nekonečna,“ dodala Svobodová s tím, že se snaží konkurovat také benefity.

„Největší výhodou menších rodinných firem, kterou ještě neumí dostatečně prodat, je jejich stabilita, osobní přístup, rychlé rozhodování a dobrý kolektiv. Vztahy na pracovišti jsou pro mnoho uchazečů zásadní,“ uvádí Stanislav Servus, advokát a partner advokátní kanceláře Valouch Servus, advokátní kancelář s.r.o. a zároveň partner poradenské společnosti Wardens Group.

Mladí neudělají nic navíc

Zástupci asociace zároveň uvedli, že mladá generace podle jejich zkušenosti často není ochotná udělat nic navíc, zároveň ale mají velké mzdové požadavky. Vadí jim také, že nejsou ochotní se učit novým věcem. „Firmy proto zvažují, že raději přijmou někoho, kdo není tak vzdělaný, ale je ochotný se učit. Diplom kvalitu zaměstnance nezaručuje. Je to pro firmy důležitý vstupní ukazatel, ale preferují spolehlivost,“ dodala Svobodová.

Pracujete nad úroveň vašich povinností?

Hlasování skončiloČtenáři hlasovali do 0:00 pondělí 29. května 2023. Anketa je uzavřena.

Po nových zaměstnancích se firmy poohlížejí už na školách. Polovina z nich proto spolupracuje s některou ze škol, ať už střední, základní či vysokou. Nejčastěji jde o odborná učiliště. Některé firmy školy sponzorují, jiné nabízejí stáže, přednášky či praxe. „Úroveň školství ale podle firem klesá, absolventům chybí základní znalosti, zejména u řemeslných firem, technických oborů. Bohužel ta jejich úroveň se zhoršuje,“ uvedla Svobodová.

Naopak se podle průzkumu firmy nechystají zaměstnávat cizince. Aktuálně cizince nezaměstnává 61 procent malých firem, 64 to ani neplánuje. Vadí jim jazyková bariéra, administrativní náročnost, obávají se také pracovní morálky pracovníků z ciziny, legislativního omezení, kulturní bariéry nebo narušení vztahů na pracovišti.

Jeden ze zástupců firem uvedl, že problém je především v zaměstnávání cizinců z agentury. Těm platí „velké peníze, za které dostávají nespolehlivé lidi,“ uvedl majitel rodinné firmy.

Celkově se ekonomická situace podle většiny rodinných firem zlepšuje a bude v tomto trendu pokračovat. Zůstávají ale opatrné v oblasti investic a dalšího rozvoje. „Velmi si teď rozmýšlí, do čeho a kolik budou investovat. Nyní takzvaně drží pozice,“ komentuje Svobodová.

Předání firmy může mít fatální následky

Součástí průzkumu bylo také téma předávání rodinných firem. Lidé, kteří firmy zakládali krátce po revoluci, už totiž v této době pomalu zvažují odchod z čela rodinného byznysu. Vzhledem k událostem, kterými si ekonomika v uplynulých letech procházela, ale oproti loňsku klesl počet firem, které předání firmy nyní plánují.

„Společnosti z řad rodinných či privátně vlastněných firem, se kterými spolupracujeme, jsou v dobrém stavu. Firmy s převahou e-commerce trochu zpomalily, na což nebyly zvyklé a musí si tuto zkušenost odpracovat, ale o žádný strmý pád se nejedná. Pomalejší růst může firmám prospět a umožnit dopilování vnitrofiremních procesů. Mám radost, že se jejich adaptabilita opět potvrdila,“ komentuje výsledky kondice českých firem Miroslav Svoboda, Country leader Deloitte ČR.

„V roce 2022 mělo plán na předání více firem než nyní. Ekonomická situace tuto prioritu odsunula. Řeší, zda mají nástupníka, kolik jich je, jestli vůbec nějaký je, má vzdělání v jiném oboru a tak dále. Předání přitom nemusí být jen v rodině, mohou využít externího manažera,“ uvedla Svobodová s tím, že jde o velmi složitou transakci, která má bez dobré přípravy fatální následky. „Jsou globální průzkumy, které ukazují, že předání nepřežije sedmdesát procent firem,“ dodala Svobodová.

Prodat, nebo předat dětem? Rodinné firmy stojí před těžkým rozhodnutím

Nástupníky pak podle průzkumu velmi trápí, že jim sice jsou předávány manažerské odpovědnosti, ale o majetku se často mlčí. „Oni se na to ptát nechtějí, je to velmi citlivá záležitost. Pro mnohé firmy to tak zůstává nezodpovězenou otázkou.

Z průzkumu také vyplynulo, že 48 procent má jednoho zaměstnance, který by v případě, že by se na předání nedohodli v rodině, byl kandidátem na vedení firmy.

Autor:

Britská správa drah zveřejnila záběry z přejezdů

  • Nejčtenější

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů, vysílat ráno nemohla ani britská televize Sky News. Agentura Reuters to označila za...

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory rozmanitosti. Podlehl tak tlaku, který se vůči němu v posledních měsících vyvinul na...

20. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Za všechno mohou turisté. Řecký ostrov Santorini nemá vodu, víno ani klid

Ačkoliv je řecké hospodářství do značné míry závislé na cestovním ruchu, ne všichni domorodci jsou z turistů nadšení. Vinaři na řeckém ostrově Santorini si například stěžují na to, že kvůli turismu...

21. července 2024

Přetáhnete stání zdarma? Zaplatíte i za něj. IKEA rázně řeší parkování

Obchodní centrum Homepark v Praze u obchodního domu IKEA na Zličíně zpoplatnilo další stání na svém parkovišti, kde často nechávali auta lidé dojíždějící do metropole. Těmto řidičům tak docházejí...

17. července 2024  15:14

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Electro World se mění na Datart. Prodejny čistí sklady a ruší věrnostní program

Červnové schválení spojení dvou prodejců elektroniky jde do finále. Electro World se od podzimu již definitivně změní na Datart. V těchto dnech se nejen vyprodávají jeho skladové zásoby, ale...

17. července 2024

Náš systém je křehký. Odborníci hodnotí největší IT výpadek v historii

Globální výpadek počítačů způsobený nepovedenou aktualizací softwaru společnosti CrowdStrike ovlivnil celý svět. Přestože jsou podle odborníků ztráty zanedbatelné, krach je varovným signálem pro...

22. července 2024

Zemědělci jsou v předstihu, žně již vrcholí. Úroda bude nejslabší za pět let

Příznivější meteorologické podmínky uplynulého týdne umožnily sklizeň napříč celou republikou. Podle zemědělců jsou žně ve srovnání s loňským rokem rychlejší. Podle odhadů však má být letošní sklizeň...

22. července 2024  17:39

Dobíjecích stanic pro elektroauta přibývá, ČEZ jich letos postavil téměř sto

Za první šest měsíců přibylo v České republice více než pět tisíc čistě bateriových elektromobilů, přes 1 500 pouze za červen. Stejně se rozrůstá i dobíjecí infrastruktura pro elektromobily. V prvním...

22. července 2024

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do obilných lánů v okolí Loštic na Šumpersku. Žací lišta kombajnu může měřit až 18 metrů, což na rozlehlých...

22. července 2024  14:31

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

John Deere už nechce být woke. Podlehl tlaku konzervativců a řadí zpátečku

Přední americký výrobce zemědělských strojů John Deere se rozhodl ustoupit od svých iniciativ v oblasti podpory...