Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Horáček: Doufám, že přibude vtipu

  12:10
SuperStar 2 má už teď tři nové tváře - moderátora Roberta Ripu, porotce Eduarda Klezlu a předsedu Michala Horáčka, kterého Nova vytáhla z přítmí sázkové kanceláře Fortuna. Není to ale trochu střet zájmů - sedět v porotě a vypisovat sázky? "Ano. Může být buď jedno, nebo druhé. Jak víte, vybral jsem si to první," odpověděl Horáček v on-line rozhovoru.
FOTOGRAFIE
Michal Horáček

Michal Horáček - Michal Horáček, předseda poroty druhé řady SuperStar při on-line rozhovoru v redakci iDNES. (5.11. 2004) | foto: David VotrubaiDNES.cz

ODPOVĚDI MICHALA HORÁČKA
NAJDETE ZDE

"Fortunu chci opustit co nejdříve. Po SuperStar, ale i během ní, chci dále učit na univerzitě, připravit šansonové album, pustit se do románu a hlavně pokročit v psaní scénáře hry se zpěvy, kterou dáváme dohromady s Michalem Vieweghem," prozradil novopečený porotce.

Své nové role se rozhodně nebojí. "Strach mám jedině z rakoviny. Ne z toho, že odvážní mladí lidé půjdou bojovat o naplnění svého cíle," odpověděl Horáček, který prý bude dělat všechno pro to, aby si ti opravdu talentovaní mladí lidé řekli: před takového porotce má smysl předstoupit.

Čtenáři iDNES si neodpustili ani otázku týkající se výše honoráře. "To je relativní záležitost. Obecně jde o velkorysý honorář, ale kdybych se věnoval něčemu jinému a věnoval tomu takovou energii, vydělal bych rozhodně víc."

A co by si přál, aby se změnilo během jeho předsednictví? "Doufám, že přibude vtipu. Ale zatím je to opravdu jen naděje."

NOVÉ TVÁŘE SUPERSTAR

Michal Horáček sám se nazývá intelektuálem, který si napřed myslel, že Česko má hledat podstatnější věci, než je zrovna SuperStar.

"Třeba budoucnost, minulost, nebo samo sebe. Když jsem ale viděl, že soutěž přinesla tolik zábavy a radosti, je pro mě čest, že jsem dostal možnost být podruhé součástí," prohlásil před novináři dvaapadesátiletý předseda poroty Horáček, který v druhé řadě nahradil Ondřeje Hejmu. - více zde

"Kromě dobré zábavy se mi líbí pozorovat, kolik lidí je schopno dát si velký cíl a jít za ním. To je dobrá věc, zvláště v malověrném Česku," řekl.

Robert Ripa je modrooký blonďák z Příbrami. Jeho velkým koníčkem je divadlo, sport, zpěv a modeling (zastupuje ho agentura Nova Models). "Kromě radosti cítím velikou zodpovědnost. Laťka je nastavena hodně vysoko a doufám, že laťku s Laďkou posuneme ještě o stupeň výš," zavtipkoval šestadvacetiletý Robert. "Budu mu pomáhat, aby překonal případné počáteční srovnávání s Ondrou Brzobohatým," uvedla Něrgešová.

Ripa prazil se skupinou T-Boyz v hitparádách s hitem Beruška, vydali album a byli předkapelou Natalie Oreiro na jejích dvou koncertech v Česku. V menších rolích se představil i v seriálech Redakce a Místo nahoře. "Splnil se mi jeden sen. Česko hledá SuperStar je pro mne velkou výzvou a životní zkušeností," tvrdí nový moderátor.

Pro televizní diváky bude třetí novou tváří druhé řady učitel zpěvu třiačtyřicetiletý Eduard Klezla. Produkční tým jej však dobře zná ze zákulisí, protože při první SuperStar působil jako hlasový poradce. "Jako poradce jsem se snažil, abychom se soutěžícími porotce ošidili a zamaskovali nedostatky ve zpěvu. To bude teď úkol mé nástupkyně Jarmily Chaloupkové," řekl Klezla a dodal, že jeho úkol teď bude těžší - totiž rozpoznat skutečné schopnosti soutěžících. "Jsem pedagog a budu se snažit, abych byl přísný, ale spravedlivý," dodal.

Michal Horáček
Je absolventem Institutu základů vzdělanosti a American studies na Macalester College v USA. V roce 1974 byl vyloučen na přímou intervenci StB ze studia žurnalistiky na UK. Publikoval v zahraničním tisku a v USA dostal novinářskou cenu Excellence in Journalism. Působil v časopisu Mladý svět a od začátku osmdesátých let se věnuje textům k písním. Proslul hlavně spoluprací s Petrem Hapkou (S cizí ženou v cizím pokoji, Štěstí je krásná věc), tři roky stál v čele Rady Akademie populární hudby.

Robert Ripa
Po maturitě na gymnáziu v Příbrami se jako civilista přihlásil na Policejní akademii ČR. Jeho velkým koníčkem je divadlo, a tak se souběžně začal věnovat také studiu na Vyšší odborné škole herecké a moderátorské v Praze.  Zpívá se skupinou T-Boyz a hostuje v příbramském divadle.

Eduard Klezla
Vystudoval zpěv na Akademii múzických umění v Praze. Poté přijal angažmá v Komorní opeře Praha, zpíval hlavně v dílech W.A. Mozarta. Hostoval v Německu, Švýcarsku a Itálii, následovaly role v operách Čajkovského, Rossiniho. Nyní spolupracuje s Národním divadlem na inscenaci Lucrezia Borgia. Učí zároveň na pražské konzervatoři populární zpěv a muzikál. Jako hlasový poradce pomáhal na svět muzikálům Dracula, Evita, Kleopatra, Rebelové či nově Miss Saigon a Tři mušketýři. Spolupracuje například s Bárou Basikovou, Danem Bártou, Monikou Absolonovou, Radkou Fišarovou, Ilonou Csákovou či Richardem Krajčem.

PŘÍLOHA SUPERSTAR 2

Autor:
  • Nejčtenější

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

18. června 2024  11:55

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

13. června 2024

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

18. června 2024  21:39

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko &...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

14. června 2024

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

12. června 2024

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k...

Sexy role jsem si měl užít. Teď jsem ochablý a plešatějící, říká Jude Law

19. června 2024

Jude Law (51) je považován za jednoho z nejpřitažlivějších herců a pravidelně se umísťuje v...

Dovolenou jsem probrečela. Medvecká o dopisech Milady Horákové i labužnictví

19. června 2024

Premium Taťjana Medvecká patří mezi oblíbené české herečky. Dabuje a načítá audioknihy. Úspěchem se však...

Paris Hiltonová láká v podprsence na nový singl, vrací se jako zpěvačka

19. června 2024  13:03

Paris Hiltonová (43) vydá počátkem září po více než dvaceti letech od první desky své druhé album....

Pártlová bude mít statek a na Bali dům. Po čtyřicítce se mi daří, říká

19. června 2024  11:30

Zpěvačka Martina Pártlová (45) si, navzdory konci populárního podcastu uskupení 3v1, na svůj...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...