Úterý 15. června 2021, svátek má Vít
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 15. června 2021 Vít

Zubní poradna MUDr. Kopeckého

Zápach z úst
Zápach z dásně - jen jedno jedine misto. Dobry den již 3 měsíce mě trápí záchaz z dásně a to jen z jediného místa a to mezi korunkou (zub č.6 )a stoličkou č.7.měl sem na 7čce mezizubní kaz-velmi hluboko,než sem došel na řadu, vytvořil se zapach z toho mista a já čekal že po vyvrtání kazu se vše normalizuje.ale zapach přetrvává do ddneška.je možné že se bakterie přemístili do zubního chobotu a hovi si pod korukou v sousedním zubu? jinak denně - 3x používám zubní vodu cordosyl a samozřejmě zubní nit - na mezizubní prostory. kdybych dělal něco špatně ,bylo by i to na jiných mistech,ale ostatní dasně zcela zdrave. můj zubař řekl jen víc čistit.ale jde do ze zvniř dásně.mam navrhnout sundání korunky nebo je nějaká jiná metoda. děkuji pavel Brno
Pavel - Brno
MUDr. Václav Kopecký
Já bych v každém případě korunku sundal, i pouhé podezření je pro mne dostatečným důvodem. Pokud je příčina pod korunkou (a je to pravděpodobné) pak oddalování léčby může vést k úplnému zničení zubu a jeho ztrátě, a to není vhodné riskovat.
Zápach z úst
Dobrý den, zajímalo by mě, zda po změně stravy (začala jsem hubnout - takze hodne zeleniny, bilkovin, omezeni sacharidu) může dojít ke změně i v oblasti slin a pachu z úst. Mám pocit, že se to zhoršilo a každé ráno se budím opravdu s nepříjemným pocitem v ústech. Zajímá mě tedy, zda se to upraví popřípadě Vaše doporučení jak tento jev eliminovat. O ústní hygienu zdá se mi dbám, používám i ustní vodu, i zubní nit. Je mi 25 let.
Věra
MUDr. Václav Kopecký
Na to neumím odpovědět, problém může se změnou stravy souviset, ale také nemusí. Doporučil bych intensivní spolupráci s dentální hygienistku, snad Vám pomůže příčinu potíží odhalit.
Zápach z úst
Dobrý den! Trápí mě zápach z úst.Zuby si čistím pravidelně a myslím že i pečlivě(aspon doufám::-)Často mám taky "sucho v ústech"- přestože piji hodně.Žvýkačka pomáhá jen po tu dobu co jí žvýkám, pak je to hned zase zpátky:-(.Dokonce i když si vyčistím zuby,za pár minut je TO zase zpátky! Měla bych si zajít k zubaři? Nebo může být příčina někde jinde? Prosím poradte... Dekuju Zuza(16)
Zuza
MUDr. Václav Kopecký
Zkuste nejdříve hygienistku… viz předchozí příspěvky na toto téma.
Zápach z úst
Dobrý den, manželka má od dětství velké problémy s ledvinami a nyní ji selhali obě dvě a dojíždí 3x týdně na hemodialýzu. Bohužel se jí objevil silný zápach z úst, který nejde ničím překrýt. Po vyčištění zubů jakoukoliv zubní pastou je zápach cítit do půl hodiny. Pravděpodobně je to způsobené ledvinami a dialýzou. Neznáte způsob, jakým se zápachu z úst, v případě problémů mé manželky, dalo zbavit? Děkuji.
Pavel
MUDr. Václav Kopecký
To bohužel nevím, pokud je původ zápachu metabolický(což je možná tento poměrně vzácný případ), bojuje se s ním velmi nesnadno. Určitě bych ale doporučil návštěvu hygienistky, aby odstranila veškeré možné zdroje z úst, protože zápach vzniká snadněji tam, kde se mohou příčiny kumulovat.
Zápach z úst
Dobrý den,pane doktore,čistím si zuby mezizubním kartáčkem,pravidelně.Na zadních zubech mám plomby hore i dole.Když si tam čistím,tak z tama jde pořád zápach i po hodine.Zubařka mi řekla,že se s tím mám smířit,že by bylo škoda zuby trhat,nebo dat jinou plombu.Nechci se s tím smiřit,poradte co mám dělat? děkuji...
jana25
MUDr. Václav Kopecký
Pokud se má někdo s něčím smířit, pak by to měla být Vaše zubařka, a měla by se smířit s faktem, že ji pacienti asi budou opouštět, pokud jim bude dávat takové rady. Zdrojem zápachu jsou hnilobné bakterie pod Vašimi dásněmi nebo kolem výplní, a tam je potřeba zuby profesionálně vyčistit. Rozhodně začněte navštěvovat dentální hygienistku, která Vám zuby pod dásněmi vyčistí (to sama nemůžete udělat), a případně Vám doporučí parodontologickou léčbu, nebo výměnu výplní a pod. V každém případě si kromě hygienistky najděte i lékaře, který se „jen tak“ s něčím nesmíří.