Malé zlepšení na druhé pětce. Jen tak dál!!

  11:43aktualizováno  11:43
Dnes jsem se zúčastnila svého druhého běžeckého závodu na 5 km v centru Prahy v rámci Birell Grand Prix Praha pořádaného společností Prague International Marathon.

| foto: Tereza Horáčkovápro iDNES.cz

 Oproti loňsku jsem již věděla co od toho čekat, jak to tam bude probíhat i jsem tušila jak moc budu nervózní. Letos jsem si chtěla užít atmosféru závodu naplno a tak jsem neměla mp3 jako předchozí rok. Okolí jsem vnímala plnými doušky a moc se mi líbila podpora všech fanoušků okolo trati – pískali, volali, fandili, řehtali řehtačkama a mávali šátkama. Někteří měli transparenty s podpůrnými slovy pro svoji běžkyni, jiní měli maňásky, kterými se nás snažili rozesmát a odreagovat. Mě dělal podporu přítel a mamka. Přítel za mnou na závod přijel na kole, byl v davu u startu/cíle a po skončení se mnou jel zase domů. Mamka stála u koridoru a patřila k těm aktivnějším, kteří mávali, volali a řehtali řehtačkama. Oběma patří můj velký dík. Jejich podpora pro mne moc znamená!!

Letošní ročník byl mediálně profláklejší. Značka adidas se rozhodla dodat odvahu všem váhajícím dívkám a ženám, které ještě nenašly odvahu pustit se do běhání. K tomuto účelu se spojila se známou milovnicí sportu, populární modelkou, držitelkou titulu Miss World a především inspirativní ženou Taťáňou Kuchařovou, jenž se stala tváří podzimní běžecké kolekce a nového projektu Mých 5km. Cílem projektu je ukázat všem začínajícím běžkyním i těm, které svůj první výběh teprve plánují, že běhání je o radosti z pohybu spíše než o počtu uběhnutých kilometrů. Taťána zaběhla závod s časem 30:22, hezký výkon na to, že teprve s běháním začíná. Asi bych na sobě měla pracovat…

Běh jsem si ale užila, snažila jsem se zvolit rychlejší tempo než když běhám sama. V loňském roce jsem moc netušila do čeho jdu a tak jsem si dala (ten nejhorší možný) časový limit 45 minut. Letos jsem si říkala, že to musím zaběhnout o něco lépe a tak můj limit byl již kolem 33 minut. Abych to zkrátila, do cíle jsem doběhla v reálném čase 0:32:16 s průměrnou rychlostí 6,38 min/km a umístila se na 782. místě (na 668. v kategorii) z celkového počtu 1169 běžkyň. Oproti loňsku zlepšení o 38 sekund. No, nic moc, mohlo to být lepší. Ale i horší, že? Hlavní je, že jsem si to užila a za rok třeba budu zase o pár sekund rychlejší ;-)

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtěji podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na to, co zveřejní a co ne, bez udání důvodů.

Marek

Autor:
Témata: Čtenáři sobě

Nejčtenější

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Horoskop v období Panny: jaké jsou a co čeká všechna znamení zvěrokruhu

Ilustrační snímek

Slunce vstupuje na jeden měsíc do hvězdného znamení Panny. Lidé narození v tomto období jsou pracovití, zodpovědní,...

Už žádné módní trapasy. Osvojte si základní pravidla oblékání

Ilustrační fotografie

Cit pro módu bohužel nebyl každému do vínku dán. Kvůli tomu můžeme na ulicích občas vidět opravdu zvláštní kreace,...

Slavné nevěsty tohoto léta. Které to slušelo nejvíc?

Letní nevěsty

Léto je roční období, které každým rokem přeje svatbám. A letos do toho praštilo hned několik slavných osobností....

V obložení závazků: sendvičové generaci hrozí krize a vyhoření

ilustrační snímek

Musejí se starat o děti, zároveň pečují o rodiče a mnohdy i prarodiče. A k tomu pracují nebo podnikají. Tak žijí...

Další z rubriky

Co se slinivkou, když se zanítí? Čeká vás hladovka, dieta i infuze

Ilustrační snímek

Většina lidí ani netuší, ve kterých místech se slinivka v našem těle nachází a k čemu konkrétně slouží. Uvědomí si to...

Jak nás ovlivňuje jídlo? Popcorn tlumí deprese, fazole způsobují únavu

Ilustrační snímek

Máte hlad? Tak si dejte pozor, co si naservírujete na talíř. Všechno, co sníte, má totiž přímý vliv nejen na tělo, ale...

Málo i moc spánku probouzí nemoci, varují odborníci. Spěte sedm hodin

Ilustrační snímek

Většina z nás prospí zhruba třetinu života, i proto spánek považujeme za naprostou samozřejmost. Jeho význam je však...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz