Závod, který vám ukáže krásy Prahy, s cílem v bohnické léčebně

aktualizováno 
Miluji běhání v přírodě a miluji Prahu. Jakmile jsem se dozvěděl o ČEZ City Trail Run, zajásal jsem. Spojení běhu ve městě a běhu v přírodě je geniální. Ještě větší radost jsem měl, když jsem si mohl trať závodu proběhnout. Vzhledem k tomu, že trasa zatím není značena, vzal jsem si na pomoc zkušeného průzkumníka nových tras Filipa.

Šestnáct kilometrů Prahou vám dá nejen zabrat, ale pokocháte se také krásnými výhledy. | foto: Rungo.cz

Startuje se v Hellichově ulici, výběhem na Petřín přes Petřínské sady. S každým získaným metrem se nám otevíraly nové výhledy. Pohodička po asfaltu, pěšince, následovaná zpestřením v podobě schodů až na nejvyšší místo trati těsně pod rozhlednou.

ČEZ City Trail Run

Kdy: 19.října, 10:00

Start: Hellichova ulice, Praha 1

Cíl: Psychiatrická nemocnice Bohnice

Vzdálenost: 16km nebo 2x8km

Převýšení: 442 metrů

Přihlásit se můžete ZDE

Poté dolů, miluji seběhy a užívám si každý metr. Z ničeho nic jsou před námi další schody a úzký průběh skrz zeď. O chvíli později dobíháme k Pražskému hradu. Kostky, kostky, kostky... ty prostě k Praze patří, nestěžuji si a běžíme po nich téměř až k Jelenímu příkopu. Přestáváme vykecávat a vyděšeně pátráme, kudy teď běžet. Po úzkých schodech opatrně sbíháme do Jeleního příkopu. Sotva nás opustí nadšení z tak neuvěřitelného seběhu, hned je tady další šokující místo, tunel, nikdy jsem o něm neslyšel, takže jsem chvíli nevěřil svým očím, kudy to běžíme.

Poté Letenské sady, probíháme kolem místa, o kterém se říká, že je z něj nejkrásnější výhled na pražské mosty, pohled na ně pokaždé dodá ohromnou sílu. Metronom a pověšené tenisky, probíráme, kdo a proč je tady věší.  Bez smysluplného závěru diskuzi uzavíráme až při vběhu do Stromovky.

Běžecky asi nejznámější místo v Praze je také místem předávky štafety.  Máme za sebou první polovinu a přichází tma, Filip si bere čelovku, já do ruky svítilnu. Ze Stromovky pokračujeme na Císařský ostrov. Visutý most do Troje se pod námi vlní a mně se zdá, jako by se snad při každém kroku pohnul o metr.

Videotrasa závodu

Dalším zajímavým místem trasy je botanická zahrada, trasa vede pěkně do kopečka až do Bohnic. Teprve tady začíná skutečné pravé trailové „peklo“. Vbíháme do lesa a pěkně po pěšinkách nahoru a dolů, nahoru a dolů. Probíháme dřevěnými palisádami a před námi se objevuje neskutečný výhled na Prahu. Ženeme se podél srázu, pod námi se vine Vltava a my vidíme celou Prahu od Suchdola přes Babu až po Pražský hrad. Opět se noříme do lesa a po pěšinkách jako stvořených pro kamzíky se dostáváme k bráně bohnické léčebny. Posledních pár metrů a je tady cíl. Přímo v léčebně. Asi to je příznačné, protože kdo proběhl poslední pasáž trati, určitě sem patří. Jsme běžečtí šílenci a takovýhle běh nás opravdu baví.

Trasa ČEZ City Trail Run je všehochuť smíchaná do jednoho perfektně ladícího celku. První polovina trati vede krásnými místy, ale povětšinou po asfaltu a kostkách. Oproti tomu druhá polovina vás provede skutečným drsným lesním trailem. Pokud se tedy rozhodnete běžet štafetu, správně zvolte, kdo poběží první a kdo druhou část. Pokud poběžíte za umístěním, je druhá část pro opravdové drsňáky. 

POZOR!!!

Pokud vás trasa zaujala, pojďte si s Rungo.cz proběhnout první úsek ve středu 24.9. v 18:00. Sraz je v Hellichově ulici u Petřínských sadů. Odvoz věcí do místa cíle první části ve Stromovce bude zajištěn. 

Druhou část si proběhneme v neděli 21.9. od 16:00. Sraz bude před Planetáriem ve Stromovce. Odvoz věcí do cíle v Bohnické léčebně bude opět zajištěn. 

Další výběhy s Rungo.cz sledujte na našem Facebookovém profilu

Autoři:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Jak přežít pubertu: dejte na instinkty a raději buďte trochu paranoidní

puberta matka dcera

„Je to náročné období, které má i své kouzlo,” říká o dospívání pedagog a konzultant Miloslav Hubatka. Pokud pubertou...

Další z rubriky

Mají houby opravdu léčivé účinky? Sedm otázek pro odborníky na výživu

Asijské houby enoki, shimeji a hlíva

Tisíciletá čínská medicína mnohé houby používala jako léčivo. Některé se doporučovaly mužům jako afrodiziakum. Jiné...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Pětkrát o menstruačním kalíšku. Jak ho vybrat a jak zavést

Raději než tampon menstruační kalíšek, shodují se ženy, které ho používají....

Každá žena v době menstruace volí, co jí vyhovuje. Některá upřednostňuje vložky, jiná tampony. Další možností je...

Čokoláda prospívá kráse, zdraví i chuti na sex. Dnes slaví svůj svátek

Ilustrační snímek

Málokterá lahůdka na světě je tak univerzálně milovaná jako právě čokoláda. Není užitečná jen tělu, ale dovede zahnat i...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz