5. etapu Lysacupu opět ovládl Lichý a Krejčeříková

  14:46aktualizováno  14:46
Janovice - Již typické zimní počasí přílákalo na start 5. etapy Lysacupu opět ty nejlepší běžce. Avšak teplota pod bodem mrazu a ledová krusta na trati již od startu naznačovaly, že tato mistrovská etapa bude zkouškou i pro ty nejzkušenější běžce.

| foto: Vojtěch Gawlaspro iDNES.cz

Pro vítěze 5. etapy Lysacupu, nazývané také jako královská etapa, pořadatelé připravili i finanční prémie, a i proto se předpokládalo, že o kvalitní časy nebude nouze. Seznam závodníků opět nabízel ty nejlepší trail běžce - Tomáš Lichý, Vít Otevřel, Jan Zemánik, Denisa Krejčiříková... Trasa etapy nabízela takřka 8 km s vertikální členitostí 811 metrů. Tyto parametry nahrávaly především, doposud neporaženému Lichému , jenž si chtěl do třetice doběhnout pro prvenství.

Otevřel, závodící za stejný tým, jako Lichý - Salomon-Run - chtěl však navázat na své vítězství ze 2. etapy, a proto Lichému od startu zdárně sekundoval. I tentokrát to byl závod Lichého, avšak ne tak suverénně, jako v dřívějších etapách. „Až do Kykulky byl za mnou Víťa nalepený v odstupu 10 - 20 sekund. Více jsem mu utekl až na klesání z Kykulky, ale pořád jsem neměl nic jisté. Až na závěrečné sjezdovce jsem viděl, že Vítek už nijak výrazně nezrychlí.“, hodnotí závod Lichý.

Líbil se vám článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Lichý doběhl na vrchol Lysé hory za 45 minut a 21 sekund a tímto - již do třetice - stanovil svůj nový osobní, ale také traťový rekord. „Tentokrát jsem se podíval na hodinky a po zjištění, že by to mohlo vyjít na rekord, jsem si dal ještě sprint do cíle.“, dodává Lichý. Po další půlminutě se v cíli objevil také Otevřel a bez 10 sekund 2 minuty za Lichým se v cíli zjevil třetí, Jiří Pytlík. Denisa Krejčeříková, závodící za VZS Ostrava, již po páté za sebou ovládla závod mezi ženami a jasně s časem 53:51 zvítězila. Také ona dokázala posunout ženský rekord na této trati a to o celou minutu a půl.

Krásné scenérie, výborné výsledky a náročné tratě jsou důvody, proč obliba etapového závodu Lysacup jde tak prudce nahoru. V pořadí již 6 etapa - a to netradičně časovka - tohoto závodu odstartuje 6.12 z Malenovic.

Napište svůj článek i VY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy.

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Další z rubriky

Zázrak jménem chůze. Díky ní budete zdravější, šťastnější a chytřejší

Ilustrační snímek

Chůze je pro člověka nejpřirozenější fyzickou aktivitou, jejíž blahodárné účinky stále zbytečně podceňujeme. Díky...

Vypadám mladě díky meditacím, říká čtyřiašedesátiletá žena

Angela Paulová

Angelu Paulovou (64) původem z Velké Británie lidé často zahlcují otázkami na její vzhled. Myslí si, že podstupuje...

Pětasedmdesátiletá modelka prozradila svůj recept na šťastný život

Lauren Huttonová se v pětasedmdesáti letech stále věnuje modelingu

Lauren Huttonová v minulosti patřila mezi jednu z nejžádanějších světových modelek. V šedesátých a sedmdesátých letech...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz