Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už biologická rodina selže, je skvělé, že jsou tu lidé s velkým srdcem, kteří opuštěným dětem poskytují náhradní domov. Pomozte ohroženým rodinám a nasbírejte kilometry během nebo chůzí na akci Teribear hýbe Prahou.

Pomáháme s Teribearem

Každým kilometrem přispějete 30 korun někomu z desítky okruhů, kde pomáhá Nadace Terezy Maxové dětem. Akce Teribear hýbe Prahou se koná 6.-15. 9. v Praze na Vítkově a přihlásit se můžete zde.

1. Chci pomoci ohroženým těhotným maminkám.

2. Chci pomoci rodinám v nouzi.

3. Chci pomoci maminkám z azylového domu začít znovu.

4. Chci pomoci návratu dětí z ústavů zpět do rodiny.

5. Chci podpořit pěstounskou péči a adopci.

6. Chci pomoci týraným dětem najít cestu z pekla.

7.  Chci pomoci dětem z ústavní výchovy zažít radost z dětství.

8. Chci pomoci mladým lidem z dětského domova studovat.

9.  Chci pomoci zahojit bolavou duši dětí z ústavní výchovy a náhradní rodinné péče.

10. Chci pomoci mladým lidem stát na vlastních nohou.

Teribear

„Již jako dítě jsem vyrůstala vedle pěstounských rodin a hrávala jsem si s jejich dětmi. A čím jsem byla starší, tím častěji jsem si říkala, že si určitě nějaké děti z domova také vezmu. Takže myšlenka na pěstounství se mnou tak nějak vyrostla,“ říká Helena, maminka pěstounské rodiny.

Rozhodnutí nakonec posílilo i zjištění, že rodina nemůže mít vlastní potomky.

Postupně přijali čtyři děti. Všechny měly těžký začátek, díky tomu si rozumí a nežárlí na sebe. Jsou hudebně nadané a maminka se snaží kultivovat jejich talent.

Čtrnáctiletá Bára je opožděná a navštěvuje speciální školu, díky své přirozené muzikálnosti se však úspěšně zapojila ve smyčcovém orchestru jako houslistka. Stejně starý Leoš, který trpí dyslexií, hraje na klavír a bicí a má už vlastní kapelu. Také Honza má problémy se soustředěním, zároveň je však vnímavý pozorovatel - baví ho technika i klarinet, bravurně čte noty. Nejmladší dcera si vybrala violoncello a gymnastiku.

Zajistit dětem kroužky, ZUŠ i doučování je pro maminku finančně náročné, snaží se však podporovat jejich harmonický rozvoj. Hudba pomáhá dětem překonávat jejich potíže a traumata. A další děti na takovou rodinu stále čekají.