Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 9. srpna 2020 Roman

Poradna dědka kořenáře

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

Čaj, bylinky - ilustrační foto

Bylinky, čaje, alternativní medicína. Jak nám mohou pomoci? Kdy a k čemu používat různé byliny a koření? Ptejte se dědka kořenáře Břetislava Nového! Při zadávání dotazu uveďte, prosím, věk. Stránky dědka kořenáře: www.dedekkorenar.cz.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Povoleny jsou fotografie ve formátu JPG či PNG s maximální velikostí 6 MB.

Zasláním fotografie poskytuje jejich autor souhlas k použití fotky v poradně iDNES.cz. Odesílatel prohlašuje, že fotografie je jeho autorským dílem, není v rozporu se zákonem, ani dobrými mravy.

Archiv
Mám vysoký TK i díky jedné fční ledvině, k tomu ztučnělá játra - piji ostropestřec a vím, co nejíst a dlouhodobě nejím uzeniny a rostl.másla. Přesto jsou játra ztučnělá. Nevím, zda mohu ostropestřec při vys.TK, vyšší cholesterol. Piji zelený čaj. Co by jste mi doporučil, abych neměla špatné výsledky? Vím, že bych měla více spát - ráno brzy vstávám a večer nemohu usnout, nepiji alkohol,nekouřím a v práci nachodím denně cca 5 - 7 km. Děkuji za odpověď. 52 let

- otázka upravena poradcem
V.Šindelářová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
MK 2 lžičky do 2 dcl vody 4xD mimo jídla.
JK 2 lžičky do decky pití 3xD po jídlech
OKT 1/2 lžíce 3xD s jídly či v nich
Sif6 A dýchat 4xD 10-30 minut, protože v režimu inzulinémie játra nemohou bez kyslíku detoxikovat tuk, ale ten se v nich hromadí. 
víc asi osobně
Archiv
Dobrý den, po bolení levého ucha bez teploty, jsem si do ucha kápl slivovici, bolest odezněla, ale začal jsem hůře na to ucho slyšet, lékař URL uvedl ztrátu sluchu 40 procent, krátce na to mi v uších začalo znít něco, co jsem pojmenoval, přirovnal k zvuku leteckého motoru, když dopravní letadlo má na letišti spuštěny motory a pasažéři do něj nastupují...54 let, sportovec, bez obtíží, poradíte mi ? Děkuji...
Radek
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Měl jsem něco podobného a aplikoval jsem si z rozprašovače do dutiny ústní Dubovky RK asi 20xD a do nosu 5xD a výrazně se to zlepšilo. Nedávno to vyzkoušela i dcera s RK-SE a za týden bylo po potížích. Podle svých zkušeností doporučuji ještě do ucha 2 kapky MO+. 
Archiv
Dobrý den, na sonu břicha mi zjistili ztučnělá játra a cysty na játrech. Koupila jsem si ostropestřec čaj a směs do jogurtu, ale zdá se mi, že mám po požití knedlík v krku, může to být alergie na ostropestřec?
martˇa
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Pro návrh alergie doporučuji ještě vyzkoušet naši Ostropestřecovou kaši jemnou OKJ 3xD 1/2 lžíce s jídly a po jídlech JK 2 lžičky do decky vody. Jinak tuk se usazuje v játrech při inzulinémii, když není dostatk kyslíku, protože jste přidušená ve stresech, které naví vlivem stresových katecholaminů odkrvují játra.
Asi by nebylo od věci zajít do osobní poradny...
Archiv
Dobrý den. Prosím o radu nějaké bylinky na správnou funkci štítné žlázy?...Děkuji
Ája
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Když narovnáte šíji do fyziologické pozice, tak 3xD mimo jídla KRK 1-2 lžička do 1,5 dcl vody 2-4xD
Archiv
Dobrý den,jak srovnat hormonální nerovnováhu,u diagnozy androgenní alopecie,když mi padají vlasy?Děkuji.
Dana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Paradoxně to bývá studenými nohami, kdy vracející se krev kolem vaječníků omezuje jejich činnost a vypomáhají nadledvinky... GGK 1-2 lžičky do 2 dcl vody a pít mimo jídla 4xD,
Na vlasovou pokožku se osvědčuje VK vtírat 1-3xD.
Hlavu držet fyziologicky a ne jako Spejbl.
Archiv
dobrý den je mi 72 let , mám návaly a potím se , všechna vyšetření v pořádku , je to dosti nepříjemné prosím jsou na to nějaké bylinky ? děkuji
hana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Ano: VK 2 lžičky 1-4xD do 1,5 dcl vody a pít mimo jídla. Kdyby to bylo ještě málo, přidejte GGK, ale mělo vy to stačit. Osvědčuje se také dýchání několikrát denně Sif4. 5 minut.
Archiv
Dobrý den. Chci Vás požádat o doporučení vhodných bylin: Je mi 26 let, 49-51kg, 164cm...dostudovala jsem VŠ, vždy jsem měla sedavé práce v kancelářích. Před rokem se u mě objevila alergie (snad na všechny pyly, trávy, psi, kočky - nikdy předtím nic), hned na to mi gynekoložka zjistila endometriózu (nyní beru hormony, po kterých se necítím, ale dle dr. je mám brát). Do toho mám nyní problémy se střevy (lehce krev ve stolici nejdříve, a hodně trpím na průjmy po čemkoliv) - na kolonoskopii teprve půjdu. Myslím, že vše souvisí s endometriózou (a hlavně s mým stresem - za posledních třičtvrtě roku žiji v neustálém stresu z mnoha vnějších důvodů). Začala jsem brát chlorellu (po které se cítím lépe a dokonce se mi zlepšila i pleť na obliče a akné se hned vrátilo. Ráda bych kdybyste mi doporučil bylinky, hlavně pro léčbu endometriozy, protože myslím, že od toho se odvíjí alergie a střeva... Děkuji.
Martina
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Endometrióza je zvlášť. V době menzes nesmíte sedět a u ž vůbec ne s tamponem nebo kalíškem.
Tedy nejpozději co hodinu 10-20 houpavých polodřepů podle technických možností. Trochu tomu pomůže 2 dny před menzes a po dobu... RBK 1 lžička do 1,5 dcl vody 3-4xD mimo jídla, jinak GK + PK 1+1 lžička do 2 dcl vody 3-4xD mimo jídla.
Ta alergie je od hypoxických jater a ta od neprokrvení vlivem katecholaminů: JK 3 ml do decky pití po jídlech a s jídly OKH 1 lžíce 2-3xD.
4xD 10-20 minut Sif6 a v ostatní čas co nejvíc ještěrčí dech
Zadbalon 3xD.


Archiv
Dobrý den, mám problém s hormonální rovnováhou, špiněním, únavou a spánkem. Je mi 48 let, začala jsem brát jetelovou směs. Rozhodla jsem se dobře?
Petra
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Velmi správně, osobně bychom si toho asi řekli víc, protože jak říkají lékaři: "Není člověk zdravý, je jen špatně vyšetřený!"
Archiv
Dobrý den, můj otec před 7 lety začal mít problémy s dechem. Lékaři mu doporučily výměnu chlopně. Úspěšně ji absolvoval. Nyní je mu 80 let a začíná mít ty samé problémy, které se neustále stupňují. Je nějaká naděje mu pomoci ? Děkuji mnohokrát. Milan
Milan
Čaj, bylinky - ilustrační foto
HOK + BK + ULK 2+1+1 lžička do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla + Q10P + GY 2 tobolky + L+Complex 3 tobolky.
Záda rozvolnit Zadbalonem 2xD minutu se poválet.
Sif6 a dýchat 6xD 10 minut a v ostatní čas co nejvíc ještěrčí dech
JK 1-2 lžičky do decky vody nebo piva 3xD po jídlech
OKL 1/2 lžíce 3xD s jídly
Archiv
jaké byliny případně potravinové doplňky byste prosím doporučil při léčbě červeného dermatografismu. Antihistaminika příliš nepomáhají. Někde jsem se dočetla, že tento problém je projevem zvýšené aktivity parasympatiku. Pomohl by vápník?
Děkuji
Eva
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Vámi popsaný problém je obvyklým znamení přeplnění organizmu některými metabolity a odpadními látkami až do té míry, že vlastně přetéká pokožkou, protože to jinudy nejde. To jinudy jsou játra, ve vašem případě hypoxická a překyselená, akcelerovaná střevními plísněmi. Zevně bych doporučil RK tamponovat dle potřeby a na noc mazat MO+ = vetřít.
Vnitřně MEK + GK 3+3 ml do 2 dcl vody 4xD mimo jídla + Q10P + L+Complex 2 tobolky + Ženšen.
Po jídlech JK 3 ml do decky vody a OKT s jídly či v nich 3xD
Na noc Sanogel 2-3 lžíce do 2 dcl vody mixovat + 1 lžička NK + B komplex forte.
Zákaz psychovypětí a nedýchání = Sif6 4xD 10-20 min a v ostatní čas co nejvíc ještěrčí dech. (Vše je na www.novysro.cz)
Archiv
Dobrý den.Mám zadní rýmu,v noci se mi špatně dýchá,prý funím,jak zabírám při nádechu,chrápu ať spím v jakékoliv poloze. poradíte,prosím, co podávat a s čím dohromady,ničí mi to soužití s přítelem. je mi 48 let. děkuji moc. Dvořáková
PETRA
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Do nosu se dají aplikovat Dubové kapky RK z rozprašovače 3-4xD po krátký čas. Prvních 6 aplikací je strašných, Bomba čenichovka. Potom ta citlivost pohasíná a rýma ustupuje. K pití PK + TK 3x2 lžičky do 2 dcl vody a pít 3-5xD mimo jídla. Na spaní vyhřát dutiny a hlavu tlustým kulichem až po bradu. www.novysro.cz
Archiv
Jaké bylinky pro přípravu čaje,který se může pít celoročně?Děkuji.
Nada
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Kterékoliv z našich sezónních čajů jarní, letní, podzimní, zimní a čaj "děkuji". Nyní si vařím smíchané všech 5 dohromady a je to skvělé. www.novysro.cz
Archiv
Dobry den, rada bych se zeptala, dcera 30 let,vaha 70kg,vyska 170cm, 2 tydny po porodu ma vysoky cholesterol 9, koji a nevim zda vase byline smesi muze jako kojici uzivat a jestli mi poradite ktera by byla nejlepsi, dekuji
Ilona
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Může většinu z nich. Ale hlavní je dýchat... Sif6 a dýchat 6xD 10 minut.
Mimo jídla GK 3 ml do dvoudecky vody 3xD, kdyby bylo mléka málo, tedy GGK.
Po jídlech JK 3 ml do decky vody a s jídly OKT 1/2 lžíce 3xD
Archiv
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o doporučení vhodných bylin v následující situaci: 42 let, dvě malé děti 15 a 27měsíců, už těch 27 měsíců velmi málo spím a je to vyčerpávájící (spím v průměru 4,5h a nelepší se to...), málou kojím cca 2-3denně (z toho jednou v noci), mám problémy se zažíváním (nadýmání) a pletí ("akné", svědění na předloktích), bolesti zad (degenerativní změny SI skloubení) a kolen (jen na schodech, chondropatie), navíc se nemůžu zbavit poporodních kil (ale nadváhu nemám, jen jsem se nevrátila do původní formy (obrazně i doslovně)... Předem velice děkuji za odpověd - otázka upravena poradcem
Petra
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Popisujete nedostatek kyslíku v organizmu. V podstatě pychovypětím nedýcháte a jste neustále pod vlivem stresových hormonů, které vás nenechají vyspat. Bohžel se ani nemetabolizuje tuk, který spotřebovává 4x víc kyslíku než ostatní živiny, takže 0.
Sif 6 a dýchat každou hodinu, kdy si sednete nejméně 5 minut. Později víc. Narovnejte šíji, chodíte shrbená jako Spejbl. Z bylin by bylo vhodno GK + VK 1+1 lžička do 1,5 dcl vody 3-4xD. Na noc 1 lžička NK do decky vody a k tomu B komplex forte.
Po jídlech by se určitě hodilo JK 1 lžička do decky vody 2-3xD a stejně tak OKH do jídel. Vše na www.novysro.cz
Archiv
DOBRÝ DEN. Dělají se mi vředy nejvíce v oblasti prsou v hýždích a pod bříškem. Jsou tvrdé,bolestivé a pak znich vytéká hnis. Někdy i s krví. Dlouhé hojení a zustává po nich tmavý fleky na kuži. A navíc se mi začaly tvořit i komedomy na zádech. Moc dekuji za odpovedˇ. Má doktorka to nijak neřeší.
Táňa 49 let
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Doporučuji oblasti tamponovat Řepíkovou směsí REK.
Mazat doporučuji tence PM-Ag.
K pití MEK 2-3 lžičky do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla.
Archiv
prosím poradíte mi,již přez rok trpím na usazování hlenu v krku. Dělají se mi hlavně přez noc. Ráno je vždy vytáhnu kartáčkem při čištění zubu. zapáchaji i pak po celý den. Mení to příjemné.Lékaři mě posílaji na ORL,pak na Gastro a nic se neděje. je mi 58 let. děkuju
Božena
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Používejte Dubovky RK z rozprašovače 6xD i vícekrát.
Archiv
Dobrý den, je mi 42 let, váha 56 kg, 166cm, od těhotenství (coz je již 10 let) mne trápí svědění kůže celého těla, bez vyrážky, jen svědění. Alergie se neprokázala, ekzem nemám. Zádná vyšetření nic neukázala, i jaterní testy v pořádku. Přesto užívám pul tablety Zyrtecu (antihistaminikum) na tlumení svědění. Myslíte, že to mohou být pouze oslabená játra? Používala jsem cca 1 měsíc Váš extrakt z ostropestřece a poté olej z ostropestřece a moc mi to pomohlo. Mohu je užívat bez přestávky nebo je lepší udělat pauzu? Je lepší olej nebo extrakt?
Děkuji moc predem
Marcela Jungwirthová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Koncentrát je dynamický a hyperantioxidační, kaše je statická a dlouhofunkční.
Přestávky netřeba.
Archiv
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám obecně problém s nedostatkem tělních tekutin. Ať už jde o sliny, pot nebo třeba při sexuálním styku. Největší problém mám asi s produkcí slin, i když ostatní mě také trápí. Ráno ovšem nejsem schopna se nasnídat, jelikož díky nedostatku slin nejsem schopna nic polknout. Vypiji hodně vody než vůbec dojedu do práce a stejně je slin málo. Potřebovala bych poradit, jestli existuje bylinka, která by mi s celkovou produkcí tělních tekutin pomohla a zvýšila ji. Předem děkuji za odpověď Nikol, 28let
Nikol
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Jedná se o poruchu bílkovin. Doporučuji tedy používat hlavně vývary z mas.
Na vině je nedostatek kyslíku pro práci jater, protože zřejmě je váš dechový režim pro vaše tělo nedostatečný a tím chemický a asi i psychický stres spouštějící produkci trávení odkrvujících katecholaminů.
Archiv
Dobrý den,
lecime se s přítelem na neplodnost, příčina neznáma.
Beru teď tyto bylinky a chtěla bych se zeptat, zda toho neberu moc něco co třeba k tomu ještě přidat(jinak gynex jsem už zkoušela)
Komtryhel(čaj i kapky), pupeny(kapky-ženský od serafin)- malinik, jeřáb ptaci,Kopřiva, mesicek, grep semena, kapky(plodnost ženy-dr popov)-lekorice, přeslička, ashwagandha, damiana, rozmary
Dekuji moc
Markéta
Čaj, bylinky - ilustrační foto
GGK + VK 2+1 lžička do 2 dcl vody a pít  mimo jídla 3-4xD
Co hodinu 10 houpavých polodřepů
Manžel MRK + LVK 2+2 lžičky do 2 dcl vody a pít 3xD mimo jídla
Archiv
Pan bylinkar, mam 42 rokov a stratil sa mi čuch, da sa to obnovit prosim?
Zuzka Spiška
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Doporučuji užívat BK + IQK 2+1 lžička do 2 dcl vody 3xD mimo jídla.
Na spaní doporučuji černý kulich až po bradu a vyhřát dutiny. Více jen osobně.
Archiv
Mam 42 rokov a stratil sa mi čuch, viete mi prosim pomoct.
Zuzka Spiška
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Doporučuji užívat BK + IQK 2+1 lžička do 2 dcl vody 3xD mimo jídla.
Na spaní doporučuji černý kulich až po bradu a vyhřát dutiny. Více jen osobně.
Archiv
Dobrý den,
byla mi diagnostikována artroza 2.stupně v koleni. Koleno mám mírně nateklé,bolí, užívám týden condrosulf 800, 2 tablety. Dovolila bych si Vás poprosit o radu, zda mohu absolvovat masáž celého těla, zda si stav ještě nezhorším. Děkuji Jiřina
Jiri
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Koleno mazat nejdřív asi 3xD K8 a večer obklad MO+, večer také masírovat vnější hlavu čtyřhlavého svalu stehenního směrem k srdci - tedy směrem ke kyčli.
K pití AK + CK 2+2 lžičky a pít 3-4xD.
Masáž celého těla by neměla vadit.
Archiv
Dobrý den, existuje prosím nějaká bylinková terapie vedoucí k "rozpuštění" slinných kamenů?Děkuji. - otázka upravena poradcem
Jana Němcová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
GY 2 tobolky 4xD a zapíjet je UK + CK 3+3 ml do 2 dcl vody.
Archiv
Dobrý den, v jedné z odpovědí zmiňujete pana Švehláka z Pomezí. Nemáte na něho, prosím Vás, kontakt. Děkuji
Dana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Jan Švehlák z Pomezí u Poličky má myslím čp 260, ale už asi moc nebylinkuje. Je to už docela starší pán a sám jsem ho už asi 20 let neviděl. Nicméně mám k němu stále hlubokou úctu.
Archiv
Dobrý den, je mi 42 let, 159 cm, 49 kg. Někdy se mi stává, že mě začne bolet za hrudní kostí a vystřeluje to i do zad a začne se mi říhat. Při pohybu je ta bolest snesitelná, nemohu s ní ale ležet a nejčastěji mě překvapí právě v noci či k ránu. Není to ale pravidlem. Zpočátku to bylo jen občas (1x za 2-3 měsíce, pak byl i dlouho klid ale pak se to začalo objevovat znovu a nyní je to tak 2x do týdne. Trvá to tak 2 až 4 hodiny než to přejde. Může to být nějaký zánět či vřed? Nedokážu už říct, kdy se to objevilo poprvé. Typuji tak před 10 lety, ale tehdy jsem to moc neřešila, jelikož se samo přešlo a nebylo to časté. Lékař mě poslat na EKG a to bylo vpořádku. Ještě uvádím, že posledních 7 let užívám železo (Aktiferin, Maltofer) kvůli anémii způsobené zřejmě silnějším menstr. krvácením, které jsem ale takové měla od počátku. Také mám po 3 porodech větší dělohu než je obvyklé, ale bez nálezu. Mám sedavé zaměstnání. Doporučíte mi něco z vašich výrobků? Děkuji.
Vladimíra
Čaj, bylinky - ilustrační foto
To vypadá na blokády hrudní páteře od hrbení se jako Spejbl. Narovnejte se a zaskočte s tím na masáž. Asi by měl nějaký fyzioterapeut vám navrhnout sestavu cviků nebo choďte na jógu či tajči.
Zadbalon 4xD minutu. Co hodinu 10 houpavých polodřepů (viz moje video 3)
Z mých čajů: BK + MK 1+1 lžičky do 2 dcl vody a pít 3xD mimo jídla. Když tak se objevte u mě v osobní poradně, ale vemte s sebou někoho, komu mohu ukázat jak a kde vás masírovat a narovnávat.
Archiv
Dobry den,
Je mi 69 roku a zniceho nic me zacalo bolet koleno,je mirne natekle.Boli pri normalni chuzi, chuzi ze schodu.Pokud jej namazu Algesalen,bolest se utlumi.Chtela bych poprosit o radu,co z lidoveho lecitelstvi zabira.Dekuji Jirina
Jirina
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Tohle popisujete degeneraci šlachových pouzder a kloubního pouzdra v důsledku mechanického namáhání prochlazené tkáně. Mazejte 2-3xD K8 směrem k srdci a na noc si dejte obklad z MO+. Stále udržovat teplé. Tím MO+ masírujte vnější stranu stehna směrem k srdci - asi tam nahmátnete bolestivý snopec stehenního svalu - tak ten jo.
K pití se osvědčuje AK + CK 2+1 lžička do 2 dcl vody 3-4xD a k tomu lze brát bílkovinný opravná prostředek Gelmodel 1/2-1 lžíce/odměrka
Archiv
Je mi 53let., mám myomy. Je možné vyrobit čípky z řebříčku? Pokud ano , jaký je postup a co je potřeba, popřípadě jiná přírodní léčba. Děkuji.
Květa
Čaj, bylinky - ilustrační foto
S čípky z řebříčku nemám zkušenost. Já na to doporučuji večer aplikovat do pochvy 1 ml MO+ (skladem je i násadec a inj. 2 ml na www.novysro.cz)
K pití se obvykle užívá GK 2 lžičky + GH 1/2-1 lžíce do 2-2,5 dcl vody 3xD mimo jídla.
Odvědčilo se také co hodinu 10 houpavých polodřepů (podle možnosti) viz moje video
Archiv
Dobrý den,
je mi 56 let, jsem tři roky po přechodu, přesto mám na vaječníku malou cystu (4-5cm). Lékař mě za intezivního strašení posílá na operaci. Zatím odmítám, pokud to jde, snažím se léčit přírodními prostředky. Cysta mi nijak nevadí. Dříve jsem občas cítila malý tlak v této oblasti, po intezivním nahřívání zmizel. Jsem štíhlá (58kg/168cm), cvičím jógu, jinak naprosto zdravá (alespoň se tak cítím). Domnívám se, že cysta je důsledek antikoncepce (MIRENA), kterou jsem před lety měla. Můžete mi, prosím, poradit co s tím? Děkuji!
Kateřina
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Do pochvy večer aplikujte MO+ (násadec + inj. 2 ml)
K pití GK + MEK 1+1 lžička do 2 dcl vody a pít mimo jídla 3-4xD + Q10P
Co hodinu 10 houpavých polodřepů
Podpořit detox:
JK 1 lžička do decky vody po jídlech 3xD a s jídly OKL 1/2 lžíce 2xD
Archiv
dobry den, moc prosím o radu, mám 57 let a nově mi diagnostikovali Lichen sclerosus vulvy, kdo nezažil, neuvěří co to je za hrůza. Dostala jsem masti kortikoidy, trochu se to zlepšilo, ale bolí mě asi od těch kortikoidů i kůže v tříslech okolí hráze, no prostě nemůžu nosit ani spodní prádlo, jaký je to pocit dyskomfortu i když používám volné a čistou bavlnu.Jsem uz z toho zoufalá, prosím poradte čím mazat nebo co užívat. Už jsem začala brát ostropestřec, kapky Gynex od Energy - protože se mi dělaly opakovaně záněty. Děkuji moc za radu H
helca
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Já bych na to doporučil aplikovat  na noc do pochvy MO+RO+ 1 ml (pomocí násadce + inj. 2 ml)
K pití bych doporučil RAK + MEK 3+3 ml do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla + Q10SEE + Graviola 2 tob + Hylandia
S jídly či v nich 1/2 lžíce OKAI a po jídlech JK 3 ml do decky vody 3xD.
Sif 6 a dýchat co hodinu alespoň 5 minut a v ostatní čas co nejvíc ještěrčí dech
Zadbalon 4xD minutu
Víc až osobně
Na recepis najíždějte asi 10 dnů, abyste se detoxikací neosypala.
Z jídel vynechat cukr a bílou mouku
Archiv
Dobry de,opuchol mi prstenik na ruke.Davala som si dole obrucku a od vtedy ho mam opuchnuty asi dva mesiace....Vraj su to krystaliky vapnika...Neviete mi poradit..Dakujem
Frantiska
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Na noc si udělejte obklad z MO+ a přes den 4xD vtírejte = tamponujte VXK. Mám totiž za to, že jste si poškodila lymfatickou cévku odtoku lymfy.
Archiv
Dobrý den, byly mi zjištěny dva myomy v děloze(je mi 40 let). Prosím odoporučení, co užívat, aby se nezvětšovaly či zmenšily. Děkuji
Jana Kovářivá
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Velmi se osvědčilo GK + GH 2 lžičky + 1 lžíce 3-4xD mimo jídla.
Také MO+ 1 ml na noc do pochvy (pomocí násadce na inj. 2 ml)
Také zlepšení prokrvení a teploty noh vlivem houpavých polodřepů co hodinu - viz moje video na youtube
Určitě bych věděl v osobní poradně něco dalšího, ale tohle mám jako základ.
Archiv
Co s hurtismem v obličeji u žen nad šedesát?
Emilie Bobková
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Střídavě to tamponujte VK a GGK v neředěné podobě vícekrát denně. Obě směsi lze i pít 2xD 1+1 lžička do 1,5-2 dcl vody a pít po jídlech
Archiv
Dobrý den, jsem po operaci abcesu cysty Bartoliniho žlázy. 90% žlázy bylo chirurgicky odstraněno. Poslední operace proběhla 16.12. 18. Chtěla jsem poprosit jaké bylinky podpoří a urychlí hojení pooperační rány a zabrání vzniku infekce.
Martina
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Nejlepší by bylo omývání Řepíkovou směsí REK 1 lžíce do 2 dcl vody 2xD a na noc aplikovat do pochvy 1/2-1 ml MO+ - dejte si vložku, protože to bude pomalu vytékat - v pochvě to bude aktivovat lymfu a imunitu a v oblasti řezu lubrikovat vazivová vlákénka, aby rychle a správně srostla. Objednejte i násadec a inj. 2 ml
Archiv
Artritida 159. Existuje alternativní léčba?
Vit Jirik
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Ano, je to docela obsáhlé téma, kdy játra nesjou schopna dodatečně vyčistit krev od metabolických zlopdin a ledviny kyseliny močovou a, močovinu. Zkuste si přečíst zadání dotazu do poradny na www.dedekkorenar.cz a potom v poradně tam, zkusíme to co nejvíc konkretizovat nebo přijďte raději osobně.
Archiv
Dobrý den,vždy na jaře a na začátku podzimu mi opuchají dásně a jsou velmi bolestivé,potírám si je solí,nebo vyplachuji solným roztokem,poleví to,ale proč se to stále opakuje?moc vám děkuji za odpověd s pozdravem Věrka
Věra
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Zdá se, že na to mají vliv stresové hormony katecholaminy a přidušení, protože to je ataka plísní do hypoxického imunitně méně odolného organizmu. Stříkněte na to z rozprašovače 6-10xD Dubovky RK

Archiv
jak léčit menierovu chorobu.
vlastimil 62 let
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Nejdřív je nutno uvolnit skříplé nervy na krční páteři C1/2 - cvičením krku viz oje video první polovina a držet krk vzpříma a ne jako Spejbl. Tomu je možno napomoci masáží trapézů MO+ a udržování šíje v teple.
K pití se osvědčuje MK + BK 2+2 lžičky do 2 dcl vody 3-4xD mimo jídla.
Víc ale jedině osobně.
Archiv
Prosím o radu pro manžela. Několikrát denně zvrací hleny. Úplně přestal jíst, je mu špatně. Zhubnul 8 kg. Děkuji
Lidmila
Čaj, bylinky - ilustrační foto
To by musel přijít osobně, abychom mohli zjistit jejich zdroj.
Jinak 12K 2-3 lžičky do 1-1,5 dcl vody zlepší jejich ztrávení.
Archiv
Dobrý den, prosím o radu, jak se zbavit stařeckých bradavic, obvod menší než normálních bradavic, 0,5 cm vysoké, téměř tělové barvy. Nerozumím zkratkám. Děkuji s pozdravem.
Jitka
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Doporučuji laserovou terapii, protože se asi nejedná o bradavice, ale papilomy nebo podobný kožní virus. Jinak trpělivě mazat Dubovkami RK. Zkratky viz www.novysro.cz nebo www.dedekkorenar-klub.cz
Archiv
Dobrý den, Jaké bylinky (ovoce, zeleninu) prosím doporučíte dceři po porodu na poškozená játra- způsobeno HELLP syndromem při preeklampsii v těhotenství. Dobrala lék URSOSAN. Dietu od lékaře nemá.
Doporučíte též nějakou dietu? Kojí měsíční miminko. Moc děkuji
Alena
Čaj, bylinky - ilustrační foto
12K + JK 1+1 lžička do 1-1,5 dcl pití po jídlech
OKT 2-3 lžičky s jídly či v nich
Sif6 a dýchat 4xD nejméně 5 min a jinak se snažit o ještěrčí dech
Nehrbit se, vyprsit!
Zadbalon 4xD minutu
Mimo jídla GK 3 ml do 2-2,5 dcl vody 4xD
Záda masírovat MO+
Archiv
MUJ OTEC MA JIŽ 3R.OŠKLIVY KAŠEL SE ZACHVAT DUSIVOSZI,VYTVAŘÍ SE MU HLEMY ,KTERÝ NEDOKAŽE VYKAŠLAT.BYL NA PLICNÍM NA ODHLENĚNÍ ALE BOHUŽLE ZA MĚSÍC SE MU VŠE VRATILO.UZIVA HODNĚ LEKU A MA PŘÍSTROJ NA DYCHANÍ (CVIŠENÍ).BOHUŽEL NIC NEPOMAHA.JE MU 68LET.NEVÍTE JAK MU POMOC..JE TO UZASNY CLOVEK ,ALE DIKY OSKLIVEMU DUSIVEMU KASLI SE ZAVÍRA PŘED SVĚTEM.m
MOLI
Čaj, bylinky - ilustrační foto
POK + PK + PPK 1+2+2 lžičky do 2,5 dcl vody 4xD mimo jídla a tím zapít MO+RO+ 3 lžičky 3xD = ne na noc.
OKHI 1/2 lžíce s jídly 2-3xD
JK 3 ml do decky vody 3xD po jídlech.
Záda masírovat po Zadbalonu (minutu) asi 1/4 hodiny pomalu a silou směrem k hlavě MO+.
Vůkol za studena vonět Eukalypt
4xD 2-5 minut dýchat Sif6
Archiv
Dobrý den , často po jídle mi v žaludku začně žblun'kat, chřastět a divné zvuky a mírně pálit žáha. Nevím co dělám špatně, ale někdy to trvá i několik dní po jídle. Mám také i dyspepsii žaludku a mám jíst po 2 hodinách každý den. - otázka upravena poradcem
Nela
Čaj, bylinky - ilustrační foto
1 lžička 12K 5-10 minut před jídly vícekrát denně.
Mimo jídla 1 lžička MO+ zapít 1-2 lžičky MEK do 1,5 dcl vody 3xD.
Na noc Sanogel 1-2 lžíce mixovat do 2 dcl vody + 1 lžička NK + B komplex forte + Panthenol.
Zadbalon 2-4xD minutu.
Co hodinu 10-20 houpavých polodřepů
Archiv
Dobrý den,
dokáží nějaké bylinky zvětšit plnost prsou ?? Děkuji!!!
Sylvinka
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Obvykle to dělá VK 2 lžičky do 2 dcl vody 3xD mimo jídla, ale je nutno prsa sice udržovat v teploučku, ale 3xD prochladit studenou vodou, aby se stimuloval růst tukových buněk v exponované lokalitě.
Archiv
Dobrý den.
Je mi 57 let - jsem štíhlá, jím zdravě- žádný cukr, uzeniny, pak nějaké superpotraviny, ostropestř. olej a jiné, semínka, oříšky, pohanku....Letos mi začaly pod kolenem mírně popraskávat žilky na pravé noze a na prvních třech prstech u ruky mám jemné rýhy, jakoby pořezané nožem. Na obou nohách mezi malíčkem často praská kůže - mírně - mažu teatre, konopnou mastí , pak dobrý- jen přestanu a je trochu vlhka - zpotí se noha a je to zase. Zjištěna candida albicans. Co jíst - zda vynechat ovoce a med , jak se píše - saláty a česnek také zařazuji. K tomu mám tříselnou kýlu - vlevo - malou - deset let.
Ted jsem objevila vaše cvičení - poklony - tak cvičím. Děkuji pěkně - jste skvělej a ve skvělé kondici.
jitka
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Oblast kýly mazat MO+. Žilky VXK a hned potom  také MO+. 1-3xD.
Na plíseň se hodí potírat RK-ZP, na prstovou PT.
Až bude lépe, tedy mazat lokalitu před vložením do ponožek PM nebo PM-Ag (bude k mání asi za týden)
Vynechat cukry a bílou mouku, naučit se ještěrčí dech a Sif6 dýchat alepoň 3xD nejméně 5 minut
Archiv
Dobrý den.
Při raním vyprázdnění na velkou musím hned běžet. Pokud ihned nejdu - stolici neudržím - nejedná se o průjem. Děkuji
věra
Čaj, bylinky - ilustrační foto
12K + JK 1+1 lžička do 1,5 dcl vody 3xD před jídly asi 10 minut.
4xD Zadbalon poválet se asi minutu.
Archiv
Dobrý den, moje dcera, které je 16 let má akné na obličeji a zádech. Prosím o radu, jak o tuto pokožku pečovat, aby se její stav zlepšil. Děkuji
Věra
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Podle zkušeností nejlépe zabírá tamponování několikrát denně REK a dokonce i pití téhož. Klientky vyzkoumaly, že 1 lžíce REK do 2-2,5 dcl vody vypitá večer zruší do rána polovinu akné. Samozřejmě to chce během dne detoxikovat, což ale samo o sobě nestačívá - JK 1 lžička do 1-1,5 dcl vody po jídlech 3xD a do jídel 1-2 lžičky OKHI. Od včelaře vím, že u nealergiků někdy pomáhá tamponování PT zředěnou 10-15 kapek na lžíci vody 1-2xD.
Archiv
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat které bylinky dokáží vyvolat u žen menzes.
Pavlína
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Fenykl, červený jetel, kontryhel, chmel, řecké seno,
Archiv
Dobrý den, již dva měsíce mám bolest kloubů na rukách, chodidlech a lehce v kolenou. Nejhorší jsou ruce, které jsou oteklé v kloubkách a bolest vychází ze zápěstí do prstů. Z krve nic nezjistili, spíše je to bakteriálního původu. Dostala jsem antibiotika na 20 dní, ale nedochází ke zlepšení. Prosím o radu. Moc děkuji.
Věra 52 let
Čaj, bylinky - ilustrační foto
To je pravděpodobně autoimunní reakce organizmu na koncentrované překyselení.
Mazejte to K8 směrem k srdci.
Archiv
Dobrý den, byla mi zjistena makul.degenerace, zkusila jsem obklady ze svetliku, sice vim, ze na tuto diagnozu neníAle zacal mi z oka vytekat hnis a oko zcervenalo. je mozna alergie na svetlik nebo to muze byt odhaleni problemu, který se timto uzdravuje?.Nikde jsem nenasla, ze by svetlik mohl vyvolat alergii.Vyplach byl proveden precedenym svetlikem přes sitko a platno, takze kousky, které by mohly způsobit zanet, v nem nebyly.Dekuji za odpověď na mail drvlachova@volny.cz
Drahomíra Vlachová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Záleží, jak byl světlík usušen, ale byl-li plesniv, tedy klidně. Byl-li vypěstován na poli se zemědělskou chemií, tak také.
 Asi bych to musel vidět osobně.
Archiv
dobry den poradite mi nejaky bylinky nebo pripravek ktery by podporil prirozenou ovulaci,tvorbu vajicek.jsem obezni a mam vyssi cukr v krvi nez je normalni ,otehotnet se snazim uz roky podle lekaru mam syndrom polycystickych vajecniku...ale cysty se mi nedelaji
marketa
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Jetelová směs GGK 2-3 lžičky do dvoudecky vody a pít 4xD mimo jídla. Je nutno udržet nohy teplé. Ideální je udělat asi 10 houpavých dřepů co hodinu... nebo polodřepů viz moje video.
Archiv
Dobrý den, prosím o sdělení, zda je možné odstranit z tlustého střeva polypy pouřžíváním 3-5 lžiček MO. Četla jsem, že to takto doporučujete. Bude to stačit. neb musím na kolonoskopii ? Moc a moc děkuji za odpověď
S pozdravem Daniela
Daniela
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Měsíčkovorakytníkový olej MO+RO+ je obohacený o flavonoidy a obvykle funguje  3xD mimo jídla 1 lžíce - ne na noc