Poradna dědka kořenáře

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

Čaj, bylinky - ilustrační foto

Bylinky, čaje, alternativní medicína. Jak nám mohou pomoci? Kdy a k čemu používat různé byliny a koření? Ptejte se dědka kořenáře Břetislava Nového! Při zadávání dotazu uveďte, prosím, věk. Stránky dědka kořenáře: www.dedekkorenar.cz.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Povoleny jsou fotografie ve formátu JPG či PNG s maximální velikostí 6 MB.

Zasláním fotografie poskytuje jejich autor souhlas k použití fotky v poradně iDNES.cz. Odesílatel prohlašuje, že fotografie je jeho autorským dílem, není v rozporu se zákonem, ani dobrými mravy.

Archiv
dobrý den,
existuje prosím nějaká opravdu účinná bylinná směs na vyčištění průdušek,potažmo plic od zahlenění? děkuji
mojmír adámek
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Je to kombinace PK + LEK 3+3 ml do 2 dcl vody a pít mimo jídla s 1/4 lžičky vitC100.
Hleny pomáhá skvěle rozpouštět květ petrklíče, list jitrocele, list břízy a cokoliv z topolovky nebo slézu... Tenhle čaj si můžete vylepšit právě PK + LEK... www.dedekkorenar.cz
Archiv
A SI PET DNI CITIM V DECHU aceton VYSLEDKY Z ODBERU KRVE JSOU V PORADKU POTIZE PO POZITI VANOCNIHO CUKROVI DEKUJI ZA ODPOVED aNTONIN
Antonin
Čaj, bylinky - ilustrační foto
To vám dělá slinivka. Zrušte cukr, med a bílou mouku.
Archiv
Dobrý den přeji. Co je příčinou chronické svědění těla, celá hlava, krk, přední strana hrudníku. Po osprchování teplou vodou (zarudnutí) Víčka očí popraskaná pokožka do živého. Trvání tohoto stavu je několik let .Nepomáhají, tablety, mýdla , krémy, ani omezení některých potravin. V minulosti svědění bylo pozorováno i v pod koleních jamkách, dnes vyjímečně u jamek v loktech. Výš.176 váh.73kg a věk 60let. Nekuřák , abstinent, sportovec, zdravá životospráva. Celodenní pohyb na čerstvém vzduchu. Doba spánku 7-8hod. Rok bez stresu a negativ civilizace. Používání homeopatických léků dlouhodobě nepomáhá. Děkuji za radu nadevše. Jirka T. Praha-východ.
jirka
Čaj, bylinky - ilustrační foto
To vám dělají játra. Pravděpodobně špatně prokrvená vlivem přidušení a stresových hormonů. Zdá se, že se k tomu připojuje i slinivka, která netvoří dostatek bikarbonátů pro neutralizaci trávicích sťáv ze žaludku a tím umožňuje rozvoj střevních plísní, jejichž toxiny blokují játra také. Doporučuji se fyziologem mrknout na Th11.
Na svědění potírat dle potřeby RK-S a na noc PM mazat tence, aby mohla pokožka dýchat.
Sifon 6 a dýchat 4xD 10-20 minut podle technických možností. V ostatní čas co nejvíc Ještěrčí dech. JK + 12K 2,5-1 ml do decky vody po jídlech 3xD a mimo jídla pít MEK + HK 3+3 ml do 2 dcl vody 4xD mimo jídla. K mytí BTM. vše je na www.dedekkorenar.cz

Archiv
Dobrý deň,
prosím o radu, lebo už sme vyskúšali všetko možné. Moja neter žijúca v zahraničí má 8 rokov a asi pred rokom začala dostávať silné migrény, najskôr tak raz mesačne a teraz je to už takmer každý týždeň. Nedokážeme sa dopátrať, čo je spúšťačom a ako to čo najskôr zastaviť, aby nemusela znášať veľké bolesti hlavy, brucha a následné aj trojnásobné vracanie. Jedna takáto migréna trvá aj 12 hodín. Čo by ste nám mohli doporučiť? Veľmi pekne ďakujem za radu.
S pozdravom Valéria
Valéria
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Pro tento případ máme RIK ...tolik kapek, co má kg do decky vody hned, jakmile to začne a asi ještě 3xD.
V době klidu 3-4xD BK + NK do decky vody mimo jídla. Při zvrací dejte 12K + NK. Toho NK vždycky jen třetinu kapek co má kilogramů.
Příčina je v druhém krční obratli posunutém dozadu ... najděte někoho, kdo dělá Dornovu metodu, aby to srovnal. Děvče ať cvičí s krkem (cvičení s krkem je i video)
zboží novysro.cz
Archiv
manzel po mrtvici spatne mluvi a ma ochrnutou ruku i trochu nohu pomohla k tomu injekce na covidjeste se do te ruky uhodil a ted ji nosi u tela na brise chodime na cviceni ale moc to nepomaha co s tim
Hedvika
Čaj, bylinky - ilustrační foto
MK + IQK + TUK + BK 1+1+1+1 lžička do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla + 4 tob L+Complex + 2 tob DY + Q10P + Ašvaganda + Elekuterokok
Ruku masírovat směrem k srdci včetně pletence pažního směrem k srdci
Sif6 a dýchat co hodinu 5 minut
BEN7 trojúhelníkově trojřadý na volnou ruku (+ krycí Gumka) viz video
zboží viz novysro.cz
Archiv
Dobrý deň, aké bylinky by ste poradili na nespavost spojenú s uzkostou.
Janka Melišová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Kozlík, srdečník, mařinku, chmel, třezalku, meduňku, černý bez, anděliku... anebo si vzít Dobromyslovou směs NK 1 lžička do 1-2 dcl vody před spaním. Proti stresovým hormonům Sifon6 a dýchat asi 10-30 minut, čímž se aktivují endorfíny = antagonisti katecholaminů.
Video Dýchání sifonem...
produkty na novysro.cz

Archiv
Dobrý den, manžel má chronicky vyšší CRP minimálně půl roku. CRP ( 10- 20) Léčen 5 dní antibiotika Xorimax a následně 20 dní antibiotika Doxybene.
CRP bylo stálé ve stejných hodnotách a následně na krevních testech zjištěny vyšší jaterní testy a na Sonu břicha zjištěna Steatóza jater. U pana ortopeda zjištěna na RTG koxartroza kyčlí.
Týden po dobrání antibiotik bolest břicha- hlavně pravé podžebří, nesnášenlivost na tučné, mastné a nadýmavé jídlo. Dále únava, slabost.
Neměl by jste prosím nějakou radu? 35 let, nekuřák, alkohol po zjištění vyšších jaterních testů nepije. Dříve minimálně.
Momentálně dodržuje jaterní dietu a užívá essentiale a ostropestřec.
Děkuji
Monika Kolorosová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Stresy, psychovypětí, očkování C19 a přidušení ve svém důsledku vede ke značným změnám v organizmu. Steatóza nastává hlavně tehdy, když přidušený člověk eliminuje nedostatek kyslíku obvykle v mozku cukrem. Nadbytek cukru se v játrech mění na depotní tuk.
Sif6 a dýchat 4xD  10-30 minut nebo co hodinu klidu 5 minut (video Dýchání sifonem) a v ostatní čas c nejvíc Ještěrčí dech. Po jídlech 12K + JK 3+2 ml do 1-2 dcl 3xD a k tomu Narogesin a Dolomit. S jídly 3xD OKT 1 lžíce. Jinak by nebylo od věci mi ho ukázat v osobní poradně. Mrknul bych na slinivku a páteř. Produkty na novysro.cz
Archiv
Žena 72 let, drobné postavy, opar kolem nosu nikdy nemizící. Antivirotika nezabírají, první tablety snesu a pak velké bolesti břicha. Odběr krve odhalil mírnou anémii, zvýšený cholesterol a málo D vitamínu. Beru prášky na osteop.
anna
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Opar kolem nosu je podporován překyselením přidušeného organizmu. Zkuste ho mazat Propolisovou mastí se stříbrem RM-Ag. Pro komplexnější pohled bych vás potřeboval vidět v osobní poradně.
https://www.novysro.cz/dubova-mast-jemna-rm-bs/
Archiv
Dobrý den. Je možné, že by po užívání doplňku Triphala, naskákaly na kůži abscesy? Nejspíš mám všude stafylokoka. I v nose. Triphalu jsem vysadila.
Jindra 44 let
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Ajurvéda je určená hlavně pro Indy s jejich nastavením jaterních enzymů, což neodpovídá asi odpovídající detoxikaci vašich jater. Odpad se tedy hromadí odparem v pokožce i v nose a plicích, kde při vyšší koncentraci může způsobit lokální otravu a rozpad buněk... Pokud budete chtít, lze váš problém probrat osobně, protože tento produkt doprovází nekriticky pozitivní reklama. Základní informace: https://www.day-spa-shop.cz/ajurveda/triphala--opravdova-sila-prirody-pro-vase-zdravi/
Archiv
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké bylinky podporují funkci jater po vypití nepřiměřeného množství alkoholu?
Pavel
Čaj, bylinky - ilustrační foto
U nás se skvěle osvědčuje aktivace jater Ostropestřecovou směsí JK 2-3 lžičky do 2 dcl vody a pak dýchat Sif 6 asi 3 hodiny nebo chodit 3-4 hodiny po dvoře a dýchat Ještěrčím dechme (video) (další je dýchání sifonem)
Přípravkdy www.novysro.cz
Archiv
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, která bylinka zpevňuje erekci. Děkuji
Vladimír
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Z našich to řešíme MRK 2-3 lžičky do 2 dcl vody 4xD mimo jídla a lze to případně zesílit ještě směsí KZK (www.novysro.cz)
Archiv
Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, co z Vašich přípravků by mi pomohlo na diagnosu: intestinální metaplázie epitelu. Dle lékaře se nejedná o nic hrozného, ale nechtěla bych nic podcenit a dobrat se k něčemu horšímu (další fázi). Předem moc děkuji za radu.
Lenka
Čaj, bylinky - ilustrační foto
RAK + MEK 1+1 lžička do 2 dcl vody 4xD  a k tomu Zaretis + 1/2-1 lžíce MO+RO+
Po jídlech 12K + JK 1+1 lžička do decky vody 3xD.
Játra potřebují množství kyslíku... tedy Sif6 a dýchat 4xD 10-220 minut a v ostatní čas co nejvíc Ještěrčí dech
vše na novysro.cz
Archiv
Dobrý den, poradil jste mi co může způsobovat moje padání vlasů.Špatná výživa kštice, neschopnost jater dostatečně detoxikovat... ale co s tím můžu udělat? Děkuji
Jana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Játra nutně potřebují nadbytek kyslíku = sif6 a dýchat 6xD 10-20 minut... v ostatní čas co nejvíc Ještěrčí dech.
JK 1 lžička do decky vbody 3xD po jídlech.
OKR 1/2 lžíce 3 xD s jídly.
k pití MK + MYK + VK 1+1+1 lžička do 2 dcl vody 4xD mimo jídla.... k tomu se hodí mnoho bobulí, ale za ně lze utrácet až v osobní poradně, protože to je u každého jinak
Do vlasové pokožky vtírat VK obden ROK obden KK obnden VVM.
vše je na novysro.cz
Archiv
Dobrý den, prosím moc o radu, které z vašich přípravků mohu užívat. Je mi 52 roků, 100kg, 172 cm, tep cca 75. Během posledních 2 měsíců jsem byla 3x hospitalizována s akutní divertikulitidou (zánětem střev), vždy kapačky s antibiotiky, tekutá a následně bezezbytková strava, po propuštění z nemocnice vždy 1 týden antibiotika v tabletách a po dobrání opět do týdne znovu nesnesitelné bolesti břicha vlevo dole, horečky, znovu zánět a hospitalizace. Nyní mi hrozí při další atace resekce (částečné odstranění střeva), ale chtějí před tím kolonoskopii, kterou nemohu absolvovat v době zánět, ale nejdříve za 8 týdnů p zánětu. Dnes jsem opět dobrala antibiotika a hrozím se, co bude za pár dní. Poslední dva roky obrovský stres (úmrtí bratra, problémy s firmou, v rodině atd..). Kromě akutního střevního problému mám posuny obratlů na páteři (bolesti zad, především bederní) a beru léky na štítnou žlázu (Euthyrox). Prosím, co si mám objednat a jak užívat. Děkuji předem za rychlou odpověď.
Jana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Omlouvám se za pomalou odpověď, ale na tohle je nejlepší osobní poradna... 
Stresové hormobńy katecholaminy odkrvují trávení a likvidují střevní mikrobiom, atb ho pak dorazí... :-(

MEK + RBK  3+3 ml do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla a k tomu 1/2 lžíce  MO+RO+ + 1 lžíce Sanogel

JK + 12K 2+2 ml do 1-1,5 dcl vody po jídlech 3xD + Biopron + Narogesin

OKL 1/2 lžíce s jídly či v nich 3xD

Zadbalon 3xD minutu.

Večer zkusit rotační cviky – překlápění kolen viz video Večerní cvičení Dědka…

Sif6 s pytlíkem asi 2,5-3 dcl a dýchat 4xD 10-30 minut; při nezklidnitelnosti stresové i déle. V ostatní čas co nejvíc ještěrčí dech.
Hlavu a krk narovnat jako baletka a nemít ji dopředu jako Spejbl. Narovnat záda, šíji. Chodit vyprsena.

Omezte cukr, med a bílou mouku. Maso nějaký čas nebrat, ale vývary z něj doporučuji, i ostatní bílkoviny (sýr, tvaroh, jogurt, kefír, rybičky, vejce)

Co nejvíc zelené zeleniny v jakékoliv úpravě. Ovoce omezeně.

Archiv
Dobrý den,
podle vaší rady střídám chmelovou a kopřivovou směs už víc jak půl roku a vlasy padají pořád stejně. Co mi můžete ještě poradit? Děkuji
Jana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Z bylin pro zevní aplikaci máte to nejlepší. Neúspěch naznačuje, že se jedná o výživovou poruchu kštice. Ta má 3 základní důvody: Neteče dost krve nebo je krev přeplněna nezdetoxikovanými odpady játry. Takže blokády C1/2/3 nebo Zanedbané dýchání a neschopnost jater dostatečně detoxikovat; mužské hormony z nadledvinek..., zvláště, když jsou vaječníky zachlazeny studenou krví z noh a hormonální směs dávají nadledvinky, včetně testosteronu...
Archiv
Dobrý den, hledám příčiny a rady ohledně zdravotního problému týkajícího se nejspíše střev, trávení a stresu. Mám potřebu chodit vícekrát denně na velkou, zejména cca 30 až 60 minut po jídle. To mi ale nevadí, problém je mokvání konečníku, ke kterému nastává, pokud na WC nejdu hned. Nevím, zda je problém stres či např. blokace páteře. Děkuji za odpověď.
Jeník
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Příčinou je stres, přidušení a blokády páteře. Pijte po jídlech 12K 1 lžička do decky vody + Biopron nebo ještě Narogesin. Mimo jídla HK 2 lžičky do 2 dcl vody 2-4xD. Na noc do konečníku 1 ml MO+ (násadec + inj. 2 ml). www.novysro.cz
Archiv
Zdravím. Je plazmový generátor podvod? A nebo to vážně zabíjí různé patogeny?
Jindřiška
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Dr. Rife viděl rozpad patogenů ve svém 2 mil zvětšujícím mikroskopu živě, proto mu mikroskopy zničili, archiv frekvencí ukradli, a zlikvidovali vše, co dělal, aby nemohl levně konkurovat farmacii a vládcům planety rozhodujícím o našem zdraví a životě. Technicky nadané lidé se pokusili toto oživit, ale bez mikroskopů, jejichž patent je v trezoru. Kdyby byli stejně úspěšní, tak by už asi nežili. Takže trochu jo, ale spoleh není, záleží na štěstí při volbě frekvencí.
Archiv
Dobrý den. Co si myslíte o bylině Křídlatce japonské, Pelyňku ročním na boreliózu a o houbách léčivých jako cordyceps, coriolus nebo Hlíva ústřičná? Pěkný den přeji ?? - otázka upravena poradcem
Jindřiška
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Křídlatka je strašný plevel, ale se štětkou je vhodná na boreliózu. Pelyněk má také antibiotické účinky, ale i thujon omezující synapse neuronů. Houby jsou skvělé na aktivitu bílých krvinek. Při borelióze máte skvělý výběr. Z našich produktů bych použil SK + LIK 3+2 ml do 2 dcl vody + 1 lžíce GV do 2-3 dcl vody 3-4xD mimo jídla dlouhodobě. www.novysro.cz
Archiv
Dobrý den. Prosím o radu s dýcháním. Mám chronickou vazomotorickou (chladovou) rýmu. Voda z nosu teče jenom v chladném prostředí (venku v zimě). V teplém prostředí mám ucpaný nos, oteklá sliznice v nose, v noci dýchám jenom jednou dírkou. Cítím, že mám málo kyslíku. Ráno bývám unavená. Lékař na ORL mi několikrát vypaloval sliznici v nose. Užívám už 3 roky různé kapky (kortikoidy) Nasofan, Tinkair, Dymistin. Stav se nezlepšuje, spíš naopak. Také mám stále studené ruce a nohy. Můžete mi prosím pomoct? Věk 53 let, 168 cm, 73 kg, 2x očkovaná na Covid-19, prodělaný Covid v listopadu 2021 - mírný průběh (rýma, ucpané dutiny). Děkuji. Lenka
Lenka Barčíková
Čaj, bylinky - ilustrační foto
MYK + MK 3+3 ml do 2 dcl vody a pít mimo jídla 4xD a k tomu 2 tobolky DY + Imunogesin
Do krku RK-SE 6-12xD a do nosu dle potřeby z rozprašovače asi 1-4xD také = je to nepříjemné, ale stahuje to nosní skořepy a likviduje viry
Na noc černý kulich až po bradu a vyhřát hlavu. Také by bylo dobré spát s hlavou výše než hrudník, ale ne nahrbeně.
Archiv
Žena 42 let, 167 výška, 65kg, nyní v ID, paraparéza DK, neuroborelióza. Záškuby nohou, špatné trávení,zácpa.Nedávno jsem chytla omicron. A je to horší. Zhoršilo se levé oko. Střídavě zimnice a teplo. Třeštila mi týden hlava. Neurolog kontroly po půl roce, dostanu prášky na bolest, taje v bedrech, rehabilitace a AD na nervy. Kuřačka 10 denně. ???+? - otázka upravena poradcem
Jindřiška
Čaj, bylinky - ilustrační foto
BK + SK 1,5+1 lžička do 2 dcl vody a pít 3-4xD mimo jídla + Ašvaganda + Serrapeptase
Sif 6 a dýchat 4xD 10-20 minut podle nenálady a v ostatní čas co nejvíc Ještěrčí dech
Archiv
Dobrý den, prosím o radu s myomem.32let,74cm,61kg,práce zodpovědná,stresující,práce na PC i s lidmi,tlak v normě,ale na hranici nízkého,často ledové potící se ruce a nohy,nekuřák,neočk.covid19 a bez prodělání covidu,alergie na prach,teď v 10t těhotenství.Předtím 01/19-01/21 chronický zánět močových cest(E.Coli),nepomohla žádná klasická léčba až snad víra v uzdravení se.Předtím málokdy nemocná.Poté diagnost.polyp hrdla dělož. v 04/21,který byl odstraněn TCAP.Myom 2,5cm,ale zůstal a zatím se nezvětšuje. Byla jsem upozorněna od gynekologa, že se v těhotenství zvětšovat může.Gynekolog nenavrhl žádné řešení i před těhotenstvím,kromě jeho sledování.Vzhledem k tomu, že jsem se hned po operaci snažila o dítě,myom jsem upozadila.Prosím o radu,kdy ho začít řešit(vzhledem k těhotenství) a co na něj pomůže. Chci se zeptat ještě na jedno,co pomáhá na těh.nevolnosti a pocit na zvracení a plynatost? Je to čaj ze zázvoru a máty?Potřebuji ráno a odpol.fungovat v práci a trápí mě to. Moc děkuji za radu.
Deny
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Vašemu životnímu stylu chybí dostatek kyslíku. V přidušení ze stresu a psychovypětí imunita ani detoxikace moc neprobíhá
12K + JK 1+1 lžička do 1 dcl vody po jídlech 3xD + Biopron forte. + Dolomit
S jídly OKT 1 lžíce 3xD, nebo v nich.
Mimo jídla GK + HK  2,5+2 ml + 1/2-1 lžíce GH do 2 dcl vody 4xD.+ Q10P
Sif 6 a dýchat 4xD 10-30 minut. V ostatní čas co nejvíc Ještěrčí dech.
Na noc do pochvy 1-1,5 ml MO+ (násadec + inj. 2 skladem)
Zatím dokud to jde, cvičte před spaním Večerní cvičení Dědka bylinkáře. (video)
12K by mělo řešit záchvaty nevolnosti, ale příčina je ve výdeji stresových hormonů z přidušení a psychovypětí, což odkrvuje slinivku, která neneutralizuje natráveninu žaludku - zkuste menší porce častěji.
Archiv
Můj tatínek 79 let má nádor na játrech. Prosím poraďte, co by měl užívat. Děkuji
Martina
Čaj, bylinky - ilustrační foto

RAK + MEK 2+1 lžička do 2 dcl vody a pít 4xD mimo jídla a k tomu vit C100 1/3 lžičky nebo vit C1000 + 6 tobolek L+Complex + Hylandia + Zaretis + 1/2 lžíce MO+RO+

JK + 12K 2+1 ml do 1 dcl vody po jídlech 3xD + Narogesin + Dolomit

OKR 1 lžíce s jídly či v nich 3xD

Na noc Sanogel 2-3 lžíce mixovat do 2 dcl vody + 1 lžička NK + B komplex forte

Sif6 a dýchat 3-4xD 10-30 minut a v ostatní čas co nejvíc ještěrčí dech. (viz moje video youtube)

Do jídel zařazujte co nejvíc jakoukoliv úpravu červené řepy

Vynechte cukr, med a bílou mouku.

Na levou ruku bych doporučil dvouřadý BEN7 a na krk jednořadý (video) (eliminace metastáz)

Archiv
Dobrý den, je mi 45 let, 160 cm, 53 kg. Mám akné cca 30 let a také pigmentové skvrny na tváři. V současné době mám akné nejvíce na bradě, kolem brady(stále na stejném místě, nehnisavé), na spáncích, na nose černé tečky. Žlučník mám vyoperovaný. Dále mám problémy: barrattův jícen, bolest v třísle při rotaci směrem ven, cca 32 let gynekologické výtoky, chronické záněty močového měchýře. Trvale žádné léky neužívám.
Jana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Zdá se, že váš život je hodně naplněn stresy. Proto vaše játra chronicky trpí přidušením a toxiny plísní ze střev, kdy pankrestický sekret stresem odkervené slinivky neneutralizuje kyselou natráveninu ze žaludku, což vyhovuje střevním plísním, ale vůbec ne imunitě a detoxikaci.
12K + JK 1+1 lžička do 1 dcl vody po jídleh 3xD + Narogesin. S jídly OKT 1 lžíce 3xD, nebo v nich.
 Mimo jídla GK + LIK +LVK 2,5+2+2,5 ml do 2 dcl vody 4xD.+ Imunogesin
Sif 6 a dýchat 4xD 10-30 minut. V ostatní čas co nejvíc Ještěrčí dech.
Na noc do pochvy 1 ml MO+ (násadec + inj. 2 skladem)
Až bych vás někdy uviděl, asi bych vám toho řekl víc..
Archiv
Dobrý den, prosím Vás, jaké byliny doporučujete na boreliozu? Dcera 7 let si asi před 4 dny utrhla klíště na hlavě a den na to měla klíště v uchu. V minulosti asi před rokem už boreliozu měla a byla přelečena ATB. Potom testy byly negativní.Syn 3 roky měl teď v zimě červené ucho (boreliozni lymfocytom) a měl taky test pozitivní na boreliozu.Bral 3 tydny penicilin a pak jsem mu měsíc dávala tinkturu ze štětky soukenické. Teď jsem se v knize Borelioza (od Buhnera) dočetla, že radí štětku lesní. Syn si hodně často stěžuje na bolest kolena. Dcera je dost roztěkaná a snadno se podráždí. Ráda bych si udělala nějaký přehled, co jim mám vlastně dávat. V knize se píše, že hodně záleží na fázi onemocnění. Můžu jen odhadovat, že mají chronickou fázi. Krevní testy před 14 dny byly u syna negativní, ale to podle knihy nic neznamená.
Zuzany Nyklová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
SK + TK od každého tolik kapek, kolik váží kg do půldecky vody 4xD mimo jídla, lze chuťově vylepšit 1-2 lžičky GH.
S jídly 1-2 lžičky OKM 2xD.
A do přírody si berte Dubovky!!! A háček na klíšťata = je skladem.
Až budete zadávat dotazy do mojí poradny na www.bretislavnovy.cz/poradna , dávejte je jednotlivě s popisem viz bod 3 zadání dotazu
A díky za inspiraci, protože pro vás a podobné vylepším řazení dotazů v poradně pro ty, ,kteří jen nahlížejí.

Archiv
Dobrý den. Na netu jsem objevil Kanadsko/Brazilskou studii o slibných účincích preparátu Colchicine při léčbě covid. Je k mání Colchicine 99% extract powder s deklarovaným dávkováním 1-3g/3x denně. Na Wikipedii je ovšem uváděná smrtelná dávka již 0.6g extraktu. Co si o tom myslíte? Děkuji
Ludwík.
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Ocún ani jiné jedovaté kytky nepoužívá, takže to jde mimo mě. Na c19 používám jiné přípravky, ale je to docela sada, počínaje MYK + MK + TK; RK; MO+; DY; a doporučuji Groprinosin z Polska nebo Ivermectin, se kterým mají skvělé výsledky Indi a Japonci. Sám jsem  na sobě otestoval s velkým úspěchem MMS.
Archiv
Buďto odpovídejte na všechny dotazy nebo se na to vykálejte.
Kurt
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Vhodnější je klást otázky na mé poradně na www.bretislavnovy.cz/poradna
Archiv
Dobrý den, prosím, poraďte mi, jak se zbavit každodenní pálení žáhy. Alkohol vůbec nepiji a nekouřím. Moc děkuji. mail marfled@seznam.cz
Anežka
Čaj, bylinky - ilustrační foto
12K 1-3 lžičky do decky vody po každém jídle. Zadbalon 3xD minutu.
Archiv
Dobrý den. Co byste doporučil užívat při špatném proudění lymfy, "zabetonovaných" uzlinách? Začala jsem užívat Mydlicovou směs, tak zda-li je to to pravé a případně jestli kombinovat ještě s něčím? Děkuji Šárka - otázka upravena poradcem
Šárka
Čaj, bylinky - ilustrační foto
To jste udělala správně.. Pomáhá tomu i zevní masáž tímto olejem. Vnitřně zase užívání MO+ podpoří DY nebo GY. Více ovšem je lepší poradna osobní.
Archiv
Dobrý den, je mi 34 let mám jedno tříleté dítě (těhotenství i porod bez problémů). Za poslední rok a půl co se snažíme o druhé dítě jsem třikrát potratila 5.ttSP, 7.ttSP, 9.ttZT a následná revize. Podle vyšetření hormonálního profilu, a "balíčku neplodnosti" je vše v pořádku s výjimkou protilátek proti stítné žláze, které jsem měla už i při prvním dítěti, ale první těhotenství proběhlo bez problémů. Neberu žádné léky.
Po porodu dcery se u mě rozjel silný ekzém na rukou zřejmě v důsledku stresu (nyní už téměř pryč). Na hýždích od doby, co se snažíme o druhé dítě, se mi rozjelo silné akné vždy v době ovulace a menstruace. Poprvé se objevilo co si pamatuji, když jsem si vzala lžičku oleje z ostropestřecce. Ten jsem si vzala jen jednou a poté již ne.
V době kdy jsem potratila jsem vždy cítila lehký tlak v podbřišku, něco jakoby natažené břišní svalstvo, tento pocit si neumím vysvětlit a nevím, zda je příčinou nebo důsledkem potratů. Můžete mi prosím poradit na co se zaměřit? Děkuji
- otázka upravena poradcem
Simona
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Vypadá to naproblém zachlazení a látkové výměny vlivem chladné krve z noh. Co hodinu 10-25 houpavých polodřepů. A v poločase mezi tím Sif6 5 minut. Nebo sif6 4xD 10-30 minut.
K pití se osvědčuje GGK 2 lžičky do 2 dcl vody 4xD mimo jídla. Víc až osobně (až chcípne pes) nebo www.bretislavnovy.cz/poradna
Archiv
Dobrý den, mám zvýšenou srážlivost krve. Co by pomohlo na ředění krve přírodní cestou? Děkuji
Jarmila
Čaj, bylinky - ilustrační foto
MYK + KK 3+3 ml do 2 dcl vody 4xD mimo jídla a k tomu tableta Mobiven a případně navíc 2 obolky GY
Archiv
Dobrý den, co byste mi doporučil na manželovo chrápání. Je to k nevydržení. Děkuji Sylva
Sylva
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Pokud byste využila Dubové kapky RK do nosu, asi by vás zabil. Nicméně stahují nosní skořepy i měkké patro. Méně nebezpečná metoda je v zateplení havy tlustým teplým kulichem až po bradu, kdy se snižuje otok měkkého patra a chrápání se trochu snižuje. Další finta je dát mu hlavu výš než hrudník a hrudník výš než břicho - aby měkké patro nezaplavovala gryvitační voda.
Archiv
Dobrý den, prosím co bych měla používat na reflux jícnu. Děkuji Sylvie
Sylvie
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Zeměžlučová směs 12K 2 lžičky do 1 dcl vlažné vody a pomalu pít dle potřeby až 4xD. Obvykle před nebo po jídlech.
Protože to je obvykle od kyfotické hrudní páteře, doporučuji 4xD minutu na Zadbalonu a mimo jídla k pití Bezinkovou směs BK 2-3 lžičky do 2 dcl vody 3-4xD.
Archiv
Dobrý den ,jak zastavit padání vlasů?Děkuji
jana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Pro toto se výborně hodí Chmelová směs VK obden. Lze také prostřídat Kopřivovou směsí KK nebo Rozchodnicovou směsí ROK, případně Vlasovou vodou máovou VVM. Aplikace je nejlepší z rozprašovače. (skladem)
Archiv
Dobrý den,
co byste poradil na dlohodobou nespavost a noční buzení ?
Děkuji
Dana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Jedná se obvykle o vliv katecholaminů na přidušení a nedostatek kyslíku v CNS.
Před spaním půl hodiny dýchat Sif6. Na noc Sanogel 2 lžíce mixovat do 2 dcl vody + 1 lžička NK + B komplex forte + Melatonin s meduňkou.
Archiv
Prosím , jak se zbavit seborei ve vlasech a lupů u dospělého muže 21 let? Začínají i padat vlasy.Děkuji
Dan
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Ve schvalování mám přípravek Bylinopropolisové tonikum VVP, který je na toto určen. Testuji sto na sobě ke své spokojenosti a zdá se, že po měsíci používání mi ztmavly vlasy (šediny).
Doufejme, že to bude k prodeji koncem února... info bude v hlásání po registraci na www.bretislavnovy.cz
Archiv
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu a pomoc. Trvá to už týždeň, čo mi opuchli malíčky na chodidlách a aj prostredník na ľavej nohe. Opuchy sú na dotyk bolestivé a citlivé, nehovoriac o pocite bolesti v topánkach a aj opticky červené a opuch je viditeľný. Skúšala som namáčanie v repíkovom odvare, ale nepmohlo. Vedeli by ste mi niečo poradiť? Stalo sa mi to už aj v októbri, ale po 3 dňoch to prešlo samo. Teraz to neustupuje a moja práca mi nedovoľuje nechodiť po vonku.
Vopred ďakujem za radu,
Daša
Dasa
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Lokalitu mazat několikrát denně VXK a po zaschnutí nebo večer PM-Ag
Archiv
Dobry den,muzete me rict nazor na uzivani houby čaga sibirska?Jsem 16roku onkologicka,po letni prodelane chemo nyni uzivam hormonalni lecbu?Nebo neco poradite prosim? Dekuji Dana
DANA
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Poradit vám mohu na www.bretislavnovy.cz/poradna
dřevokazné houby včetně čagy mají příznivý vliv na práci červených krvinek přes betaglukany. Já používám nejsilnější houby - ohňovec + hlívu 7:3... 1-4xD 1 lžička mimo jídla
Skladem "dřevokazné houby" na www.novysro.cz
Archiv
Dobry den.
Pred delsim casem jsem zjistil neprijemny pocit pri ejakulaci. Nyni citim tesne pred a pri ejakulaci dokonce neprijemnou bolest ( nebo mozna nejakou krec) nevim jak to presne popsat v podbrisku , jakoby v blizkosti tesne nad pohlavnim udem.
Hledal jsem na internetu a zdesil jsem se te nemoci ktera to muze byt , ani to nechci vyslovit.
Muzete posim pomoci?

Predem Dekuji!
Viktor
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Bohužel podezření mám podobné.
Pro tento problém se hodí před spaním na noc do konečníku aplikovat MO+ nebo v horším případě MO+RO+ 1 ml (násadec i inj. 2 ml jsou skladem)
K pití LVK + RAK 2+2 lžičky do 2 dcl vody a pít 4-6xD mimo jídla a k tomu 2-4 tobolky L+Complex + 1 tob. Zaretis
Další bychom si asi měli říci osobněji...

Archiv
Jak mám detoxikovat tělo po dvou dávkách radiojodem,kvůli štítné žláze ?
Petra Čížková
Čaj, bylinky - ilustrační foto
JK 2 lžičky do Decky vody 3xD po jídlech.
BEN7 na levou ruku jako dvouřadý náramek nebo na krk jako jednořadý (viz moje video)
Archiv
Dobrý den,
mám vysoký tlak a při námaze divný pocit v zádech. Již měsíc užívám MK 2 lžičky do vody 2xdeně a nepříjemný pocit v zádech v podstatě zmizel, nicméně tlak zůstává stejně vysoký. Je mi 53 let trochu sportuji a mám víceméně sedavé zaměstnání. Pavel.
Pavel14
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Postupně přejděte na HOK + BK 2+2 lžičky do 2 dcl vody 4xD mimo jídla + Q10P + Ašvaganda
Záda rozblokovat Zadbalonem 4xD půlminiutu a omrkněte na youtube "večerní cvičení dědka..."
Archiv
Dobrý den,chci se zeptat jestli mužu kombinovat antidepresiva Mirtazapin 15mg s nákýmy bylinkamy.Po smrti otce to beru už 1rok,kvulý nespavosti.Mužu k léku pít čaj z konopí z lékarny a pak to nahradit třeba třezalkou,kozlík lékařský na mě už nefunguje.Myslím skusit vysadit lék a pak tu třezalku s lékem to nesmím a mužu k tomu antidepresivu čaj s okvětnímy lístky máku,prý to je i na nespavost.A prosím Vás co říkáte na kouření konopí,prý to psychickým problémum a psychice prospívá.Děkuji za odpovět. Lucka
Lucie
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Celý problém u vás pramení z přidušení, které způsobuje výron katecholaminů odkrvujících trávení a udržujících mozek v excitaci jakoby v boji o život. Sif 6 a dýchat 4xD 10-30 minut a v ostatní čas co nejvíc ještěrčí dech.
Z bylin by se hodily směsi BK + IQK + GH 2+1+3 lžičky do 2 dcl vody 4xD + DMAE + Q10P mimo jídla. Na noc Sanogel 1 lžíce mixovat do 2 dcl vody +1 lžička NK + B komplex forte + Ašvaganda
Archiv
Muž,99 let,výška175,váha70.Ucpávání tepny na levé dolní končetině. Děkuji za odpověd
Marie
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Na toto jsem nedávno vymyslel Mydlicovou směs MYK... zkuste to vzhledem k věku:
MYK + MK 2+1 lžička do 2 dcl vody a pít 4-6xD mimo jídla a k tomu, pokud to peněženka dovolí, L+Complex 3 tobolky a GY 2 tobolky. Vše dlouhodobě....
Končetinu mazat VXK 2-4xD směrem k srdci.
Držím palce.
Archiv
Mam leukoplakii hlasivek, pomuzou nejake bylinky ? Dekuji. Milan
Milan
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Na to bych nejdříve vyzkoušel z rozprašovače 12xD RK-SE nebo pokud snášíte propolis, RK-ZP, protože to je asi plísňového původu = zákaz cukr, med a bílá mouka.
Archiv
Dobrý deň,
mám 43 rokov. Pred rokom a pol mi diagnostikovali subakútny zápal štítnej žľazy. Liečili ma najprv Ibalginom a po neúspechu tejto liečby aj kortikosteroidmi (Prednison), asi 4 mesiace. Už som bez teplôt, ale stále pretrvávajú symptómy - horúce čelo a bolesti hlavy (zadná časť). Čo by mi mohlo pomôcť? Vďaka vopred za Vašu radu.
Soňa
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Já bych si v takovém případě bral LIK + KRK 2+2 lžičky do 2 dcl vody 4xD mimo jídla a snažil se udržet narovnaný krk. Zevně by se hodil obklad z MO+ na dámské vložce třeba jen na noc.
Archiv
VK je chmelová směs? Má se vtírat do vlasové pokožky neředěná? Děkuji.
Dana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Ano, do vlasové pokožky, na šedivé vlasy má zelený vliv chlorofylem... To si vyzkoušel kdysi náš šedovlasý kolega, když lovil vlivem domácího nedostatku dvounožky. Rozhodně byl zajímavý a přírodní... :-)
Archiv
Co je prosím dle vaší rady VK vtírat do vlasů a GGK do vody? Co jsou ty zkratky?Děkuji
Dana
Čaj, bylinky - ilustrační foto
https://www.novysro.cz/chmelova-smes-vk-100-ml-pv60.html
https://www.novysro.cz/jetelova-smes-ggk-100-ml-pv1052.html
Archiv
Dobrý den, mám lupénku od 7 let. Dočetla jsem se, že její stav mohou značně ovlivňovat játra. Koupila jsem si u vás ostropetřcovou kaši a pak i drcený ostropestřec. Lupénka se asi po 14 dnech prudce zhoršila a ložiska začala hnisat a dost to bolelo. Setkal jste se již s takovou reakcí? Nevím zda v léčbě pokračovat, jelikož se může jednat jen o reakci kdy se tělo čistí nebo je to alergie a jen by to tělo ubližovalo. Děkuji předem za odpověď
Nikol K.
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Pochopila jste to správně. Je to problém jater, která nemohou z nějaké příčiny, obvykle z přidušení, stresů nebo plísní ve střevech, dostatečně detoxikovat metabolity a toxiny. Tak se stane to, že tělo se těmito sajrajty zanáší a přeplňuje. Ve chvíli, kdy jste začala aktivovat játra, ale nezačala jste se věnovat zajištění dostatku kyslíku pro jejich práci, tak se uvolněné toxiny (obrazně: z vazové popelnice vysypané toxiny do oběhu) z depotů uvolnily bez detoxikace a situace se zhoršuje. Výhodou je, že vidíte reakci, nevýhodou je, že nevíte, jak dlouho a jestli vůbec se to bude čistit. Hnisání naznačuje sekundární infekci. Je optimální se za mnou vypravit osobně, abychom se trefili do detoxu co nejpřesněji, protože na lupus má vliv příliš mnoho procesů lišících se věkem, tukem, kyslíkem, kvalitou jater, zanesením kapilár, stresem a psychovypětím, imunitou aj. Já bych tamponoval lokalitu RK-ZP a večer mazal MO+. Sif6 4xD 10-30 minut a v ostatní čas co nejvíc ještěrčí dech.
Archiv
Mám vysoký TK i díky jedné fční ledvině, k tomu ztučnělá játra - piji ostropestřec a vím, co nejíst a dlouhodobě nejím uzeniny a rostl.másla. Přesto jsou játra ztučnělá. Nevím, zda mohu ostropestřec při vys.TK, vyšší cholesterol. Piji zelený čaj. Co by jste mi doporučil, abych neměla špatné výsledky? Vím, že bych měla více spát - ráno brzy vstávám a večer nemohu usnout, nepiji alkohol,nekouřím a v práci nachodím denně cca 5 - 7 km. Děkuji za odpověď. 52 let

- otázka upravena poradcem
V.Šindelářová
Čaj, bylinky - ilustrační foto
MK 2 lžičky do 2 dcl vody 4xD mimo jídla.
JK 2 lžičky do decky pití 3xD po jídlech
OKT 1/2 lžíce 3xD s jídly či v nich
Sif6 A dýchat 4xD 10-30 minut, protože v režimu inzulinémie játra nemohou bez kyslíku detoxikovat tuk, ale ten se v nich hromadí. 
víc asi osobně
Archiv
Dobrý den, po bolení levého ucha bez teploty, jsem si do ucha kápl slivovici, bolest odezněla, ale začal jsem hůře na to ucho slyšet, lékař URL uvedl ztrátu sluchu 40 procent, krátce na to mi v uších začalo znít něco, co jsem pojmenoval, přirovnal k zvuku leteckého motoru, když dopravní letadlo má na letišti spuštěny motory a pasažéři do něj nastupují...54 let, sportovec, bez obtíží, poradíte mi ? Děkuji...
Radek
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Měl jsem něco podobného a aplikoval jsem si z rozprašovače do dutiny ústní Dubovky RK asi 20xD a do nosu 5xD a výrazně se to zlepšilo. Nedávno to vyzkoušela i dcera s RK-SE a za týden bylo po potížích. Podle svých zkušeností doporučuji ještě do ucha 2 kapky MO+. 
Archiv
Dobrý den, na sonu břicha mi zjistili ztučnělá játra a cysty na játrech. Koupila jsem si ostropestřec čaj a směs do jogurtu, ale zdá se mi, že mám po požití knedlík v krku, může to být alergie na ostropestřec?
martˇa
Čaj, bylinky - ilustrační foto
Pro návrh alergie doporučuji ještě vyzkoušet naši Ostropestřecovou kaši jemnou OKJ 3xD 1/2 lžíce s jídly a po jídlech JK 2 lžičky do decky vody. Jinak tuk se usazuje v játrech při inzulinémii, když není dostatk kyslíku, protože jste přidušená ve stresech, které naví vlivem stresových katecholaminů odkrvují játra.
Asi by nebylo od věci zajít do osobní poradny...