Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

  9:28aktualizováno  9:28
Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté dítě a začaly jí selhávat orgány a imunitní systém. Lékaři jí dávali nejvýše rok života. Jedinou šancí byla nákladná léčba. Ačkoli neměla finance, přeci jen se dostala do rukou lékařů. Díky instagramové hvězdě.

Žena začala držet diety, když se dostala na střední školu. Od té doby se nikdy normálně nenajedla a úzkostlivě si hlídala svou hmotnost. Nyní váží zhruba jako čtyřleté dítě a její zdravotní stav je alarmující.

Ačkoli Kristina věděla, že jí jde o život, nebyla schopná začít sama jíst. Potřebovala léčbu na klinice, kde se budou lékaři věnovat i jejímu duševnímu zdraví. Ale neměla na ni finanční prostředky a pomalu se smiřovala s tím, že pokud se sebou nic neudělá, do roka zemře.

Fotogalerie

Naštěstí její příběh zaznamenala ruská instagramová a televizní star Maria Kokhno a rozhodla se jí pomoci. Na svém instagramovém profilu vyzvala fanoušky, aby na transparentní účet posílali peníze, které pak půjdou na léčbu Kristiny.

Částka nebyla nijak závratná, vybralo se v přepočtu zhruba 35 tisíc korun. Na léčbu by to bylo málo, ale štěstí Kristině přálo. Ozval se totiž ruský lékař Jan Goland, který ji bude léčit zdarma.

Celebrity, které to s hubnutí přehnaly

Peníze se tak použily pouze na to, aby se Kristina dopravila do místa, kde bude léčba probíhat. „Stále nemohu uvěřit tomu, co se vlastně stalo. Kolik dobrých lidí okolo sebe máme. Viděla jsem, jak moje dcera jí kaši. Po mnoha měsících, kdy nejedla prakticky nic než banán či jablko. Je to obrovský úspěch a já jsem tak moc šťastná,“ sdělila Kristinina matka serveru Daily Mail.

„Když přede mě v minulosti někdo postavil jídlo, nebyla jsem schopná se ho ani dotknout. Mám ze svého pokroku radost,“ doplnila Kristina, které se pomalinku začínají vracet síly.

Ale pořád má před sebou dlouhou cestu a některé změny na jejím těle jsou nevratné. Vzhledem k tomu, že jí chyběly vitaminy, jsou ve špatném stavu i její kosti. Co se týče pohybu, tak bude muset být velmi opatrná a pod lékařským dohledem bude patrně po celý zbytek svého života.

„Kdybych se mohla vrátit zpět, udělala bych všechno na světě, aby se se mnou nestalo toto. Dejte si na tu nemoc pozor,“ dodala.

Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

S vědomím smrti žiju teď každý den, říká Veronika Hurdová

Veronika Hurdová

Spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka Veronika Hurdová před třemi lety ovdověla. Doma tehdy měla dvě malé děti...

Fascinují mě muži, kteří milují svou práci, říká mluvčí vlády Jana Adamcová

Jana Adamcová

Moderátorka, kterou si pamatujeme jako sporťačku z TV Nova, a současně manželka režiséra Jiřího Adamce, se nedávno...

Squateři přivítali Romanu na svobodě rumem a společně šli žebrat

Romanu přivítala na svobodě láhev rumu a její squaterská rodina.

Vražedkyně jsou podle Nikoly ve vězení ty nejlepší. „Všichni venku se jich bojí, vidí hned samou krev a myslí, že jsou...

Změna jídelníčku nám zlepšila sexuální život, říká kdysi obézní pár

Corey a Marie dnes

Corey a Marie ze Severní Karolíny překonali závislost na jídle a podařilo se jim dohromady shodit přes sto kilogramů....

OBRAZEM: Byla krásná, ale milovnice plastik Foxová chtěla ještě víc

Megan Foxová

Herečka Megan Foxová (33) kvůli svému půvabu na střední škole zažívala šikanu. Dívky ji nenáviděly a kluci si z ní...

Další z rubriky

Navždy svoji. Vydrželi spolu přes padesát let, jaký je jejich recept?

Bohumír a Stanislava Bauerovi. V jednom bytě jich jistý čas bydlelo až devět....

Každé druhé manželství končí rozvodem. Jsou však lidé, pro něž něco takového nepřichází v úvahu. Páry, které spolu žijí...

OBRAZEM: Slavné dámy, které zazářily s kudrlinami i rovnými vlasy

Slavné kudrnaté krásky

V minulosti se kudrnaté vlasy hodně nosily, kdo neměl trvalou, byl úplně mimo aktuální trendy. Dnes se účesům meze...

Z Britney Spears je nevyrovnaná žena. Místo zpěvu řeší psychické problémy

Britney Spearsová

Život Britney Spears (37) je jako na horské dráze. Chvíli je na výsluní, pak se propadá na dno a končí v psychiatrické...

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?

Najdete na iDNES.cz