Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

  9:28aktualizováno  9:28
Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté dítě a začaly jí selhávat orgány a imunitní systém. Lékaři jí dávali nejvýše rok života. Jedinou šancí byla nákladná léčba. Ačkoli neměla finance, přeci jen se dostala do rukou lékařů. Díky instagramové hvězdě.

Žena začala držet diety, když se dostala na střední školu. Od té doby se nikdy normálně nenajedla a úzkostlivě si hlídala svou hmotnost. Nyní váží zhruba jako čtyřleté dítě a její zdravotní stav je alarmující.

Ačkoli Kristina věděla, že jí jde o život, nebyla schopná začít sama jíst. Potřebovala léčbu na klinice, kde se budou lékaři věnovat i jejímu duševnímu zdraví. Ale neměla na ni finanční prostředky a pomalu se smiřovala s tím, že pokud se sebou nic neudělá, do roka zemře.

Fotogalerie

Naštěstí její příběh zaznamenala ruská instagramová a televizní star Maria Kokhno a rozhodla se jí pomoci. Na svém instagramovém profilu vyzvala fanoušky, aby na transparentní účet posílali peníze, které pak půjdou na léčbu Kristiny.

Částka nebyla nijak závratná, vybralo se v přepočtu zhruba 35 tisíc korun. Na léčbu by to bylo málo, ale štěstí Kristině přálo. Ozval se totiž ruský lékař Jan Goland, který ji bude léčit zdarma.

Celebrity, které to s hubnutí přehnaly

Peníze se tak použily pouze na to, aby se Kristina dopravila do místa, kde bude léčba probíhat. „Stále nemohu uvěřit tomu, co se vlastně stalo. Kolik dobrých lidí okolo sebe máme. Viděla jsem, jak moje dcera jí kaši. Po mnoha měsících, kdy nejedla prakticky nic než banán či jablko. Je to obrovský úspěch a já jsem tak moc šťastná,“ sdělila Kristinina matka serveru Daily Mail.

„Když přede mě v minulosti někdo postavil jídlo, nebyla jsem schopná se ho ani dotknout. Mám ze svého pokroku radost,“ doplnila Kristina, které se pomalinku začínají vracet síly.

Ale pořád má před sebou dlouhou cestu a některé změny na jejím těle jsou nevratné. Vzhledem k tomu, že jí chyběly vitaminy, jsou ve špatném stavu i její kosti. Co se týče pohybu, tak bude muset být velmi opatrná a pod lékařským dohledem bude patrně po celý zbytek svého života.

„Kdybych se mohla vrátit zpět, udělala bych všechno na světě, aby se se mnou nestalo toto. Dejte si na tu nemoc pozor,“ dodala.

Autor:

Nejčtenější

Nestihl kompletní přeměnu pohlaví, protože otěhotněl a porodil syna

Wyley Simpson

Wyley Simpson (28) před lety býval ženou. Podstupoval hormonální léčbu, nechal si odstranit ňadra a čekalo ho i...

Od floutka si poroučet nenechám! Ve Výměně manželek se křičelo i plakalo

Gábina žije s manželem Robertem už dvacet let.

Ve Výměně manželek se tentokrát na obou stranách plakalo i křičelo. Gábina z domku se spoustou zvířat se v ostravském...

Přichází doba autosexuálů. Jaké to je randit sama se sebou?

Autosexualita odráží láskyplný vztah k sobě samé a vzrušivost z vlastního těla.

Sexualita je proměnlivá a v průběhu života nabývá mnoha podob. Pro někoho je atraktivní druhé pohlaví, pro jiného...

Ženě kvůli hustému obočí lidé hrozí smrtí, vytrhat si ho nenechá

Sophia Hadjipanteli

Modelka Sophia Hadjipanteli (22) má obočí jako umělkyně Frida Kahlo. Každý den si ho pečlivě upravuje a češe a nikdy se...

Váš šatník za vás práci neudělá, říká módní guru Anna Wintourová

Nejobávanější osobnost módního světa Anna Wintourová výjimečně bez svých...

Přísná, ale spravedlivá. To se často ozývá na adresu šéfky amerického magazínu Vogue, jedné z nejvlivnějších osobností...

Další z rubriky

Britská Barbie oslavila výročí další plastikou, tentokrát nosu

Rachel Evansová

Rachel Evansová (48) z Londýna, která vystupuje jako britská Barbie, využila šedesátileté výročí od vzniku populární...

OBRAZEM: Dvacet let s Věrou Bílou, královnou, gamblerkou i fanynkou ČSSD

Romská zpěvačka Věra Bílá při koncertu na podporu Tibetu v pražském paláci...

Zemřela Věra Bílá, romská královna, nebo také Elle Fitzgeraldová romské hudby, jak o ní na přelomu století psaly noviny...

Jsem nepořádná a nestydím se za to, říká britská moderátorka

Kate Garraway

Britská moderátorka Kate Garrawayová v televizi působí jako dokonale upravená žena, která miluje pořádek. Ve...

Najdete na iDNES.cz