Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

  9:28aktualizováno  9:28
Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté dítě a začaly jí selhávat orgány a imunitní systém. Lékaři jí dávali nejvýše rok života. Jedinou šancí byla nákladná léčba. Ačkoli neměla finance, přeci jen se dostala do rukou lékařů. Díky instagramové hvězdě.

Žena začala držet diety, když se dostala na střední školu. Od té doby se nikdy normálně nenajedla a úzkostlivě si hlídala svou hmotnost. Nyní váží zhruba jako čtyřleté dítě a její zdravotní stav je alarmující.

Ačkoli Kristina věděla, že jí jde o život, nebyla schopná začít sama jíst. Potřebovala léčbu na klinice, kde se budou lékaři věnovat i jejímu duševnímu zdraví. Ale neměla na ni finanční prostředky a pomalu se smiřovala s tím, že pokud se sebou nic neudělá, do roka zemře.

Fotogalerie

Naštěstí její příběh zaznamenala ruská instagramová a televizní star Maria Kokhno a rozhodla se jí pomoci. Na svém instagramovém profilu vyzvala fanoušky, aby na transparentní účet posílali peníze, které pak půjdou na léčbu Kristiny.

Částka nebyla nijak závratná, vybralo se v přepočtu zhruba 35 tisíc korun. Na léčbu by to bylo málo, ale štěstí Kristině přálo. Ozval se totiž ruský lékař Jan Goland, který ji bude léčit zdarma.

Celebrity, které to s hubnutí přehnaly

Peníze se tak použily pouze na to, aby se Kristina dopravila do místa, kde bude léčba probíhat. „Stále nemohu uvěřit tomu, co se vlastně stalo. Kolik dobrých lidí okolo sebe máme. Viděla jsem, jak moje dcera jí kaši. Po mnoha měsících, kdy nejedla prakticky nic než banán či jablko. Je to obrovský úspěch a já jsem tak moc šťastná,“ sdělila Kristinina matka serveru Daily Mail.

„Když přede mě v minulosti někdo postavil jídlo, nebyla jsem schopná se ho ani dotknout. Mám ze svého pokroku radost,“ doplnila Kristina, které se pomalinku začínají vracet síly.

Ale pořád má před sebou dlouhou cestu a některé změny na jejím těle jsou nevratné. Vzhledem k tomu, že jí chyběly vitaminy, jsou ve špatném stavu i její kosti. Co se týče pohybu, tak bude muset být velmi opatrná a pod lékařským dohledem bude patrně po celý zbytek svého života.

„Kdybych se mohla vrátit zpět, udělala bych všechno na světě, aby se se mnou nestalo toto. Dejte si na tu nemoc pozor,“ dodala.

Autor:

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Průzkum: muži dávají přednost ženám s hustým obočím. Na sex i na vztah

Cara Delevingne je současnou nejžádanější modelkou světa. Angličanka s výrazným...

Ženy s hustým obočím mají podle vědců v krvi vyšší hladinu pohlavních hormonů a bývají sexuálně náruživější. Proto se...

Další z rubriky

Žena zhubla, aby už v letadle nemusela předstírat, že dopne pásy

Žena zhubla, aby se vešla do sedadla v letadle.

Australanka Zoe Batchelorová (34) se od puberty potýkala s obezitou. Milovala jídlo a byla spokojená. Ovšem jen do té...

Představitelka Angeliky oslavila 80. narozeniny, je ve formě

Michèle Mercierová

Francouzská herečka Michèle Mercierová oslavila osmdesáté narozeniny. Ačkoli měla v minulosti zdravotní problémy,...

OBRAZEM: tloustnou s úsměvem. Oblíbené české ženy s kily navíc

OBRAZEM: tloustnou s úsměvem. Oblíbené české celebrity s kily navíc

Ať už se s kily navíc perou, či nikoliv, Češi si je oblíbili a fandí jim. Jsou to známé ženy, které výrazně vpravo...

PRONÁJEM RD v Orlové
PRONÁJEM RD v Orlové

V Zahradách, Orlová - Poruba, okres Karviná
12 000 Kč/měsíc

Najdete na iDNES.cz