Kdo získá auto? U televize nesedíme, jsme akční rodina, říká pěstounka

  0:34aktualizováno  0:34
Spolu se třemi svými dětmi se Jana Nozarová stará o další tři děti v pěstounské péči. Tak jako osm dalších rodin, které se přihlásily na výzvu Nadace Terezy Maxové dětem, potřebují i oni nové auto. Kdo vysněné auto Škoda Citigo získá, bude nakonec záležet třeba jen na jediném vašem kliknutí.

Jana Nozarová vychovavá tři vlastní děti a k nim se stará o další dvě v pěstounské péči. Dole leží Zuzana, na ní maminka a dále pak Klára, Karel, Blanka a Natálie. | foto: Archiv Jany Nozarové

Pomůže každé kliknutí

OnaDnes.cz ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem a generálním partnerem ŠKODA AUTO připravila speciální projekt TERIBEAR jede domů, jehož cílem je podpořit vybranou pěstounskou rodinu. Každý čtvrtek přineseme jeden z celkem devíti příběhů pěstounských rodin. Jedna z nich dostane auto a vy svými hlasy rozhodnete, která to bude. Rodina, která získá v závěrečném hlasování (od 22. 11. - 2. 12) nejvíc vašich hlasů, získá vůz značky ŠKODA Citigo a auto převezme na vánočním Jarmarku OnaDnes.cz 7. 12. 2013.

Pokud byste chtěli Janě Nozarové pomoct rovnou libovolnou částkou, můžete prostřednictvím veřejné sbírky Nadace Terezy Maxové dětem na číslo 2102710424/2700, variabilní symbol 04.

Jak poslat nadaci DMS se dozvíte zde.

Jmenuji se Jana Nozarová a pracuji na směny, abych uživila svou početnou rodinu. Když se jednou za dlouhou dobu podaří sehnat práci na jednosměnný provoz, plat je vždycky tak nízký, že nabídku nemohu přijmout. Ale nestěžuji si. Práce se nebojím, hlavně, že jsou děti zdravé a spokojené.

Sama vychovávám tři vlastní děti Zuzanu (20), Kláru (12) a Natálii (8). V pěstounské péči jsem měla od roku 1996 Nikolu (19), která se v loňském roce v červenci již osamostatnila. Nyní žije u přítele.

V pěstounské péči u nás nyní vyrůstá Karel (13) a Blanka (11). Karel navštěvuje literárně – dramatický kroužek, rybaří, rád zpívá a jezdí na kolečkových bruslích a je všestranný sportovec. Blanka hraje na klavír, navštěvuje výtvarný kroužek a literárně- dramatický kroužek a hodiny zpěvu.

Měla jsem v životě štěstí, mám opravdu šikovné děti. Přijaté děti ve škole patří mezi slabší žáky a plnění školních povinností je leckdy velmi strastiplné. Právě pro ně a pro zvýšení jejich sebevědomí jsou velmi důležité aktivity, při kterých mohou projevit svůj přirozený temperament.

Jsme akční rodina, netrávíme čas u televize nebo u počítače, žijeme hodně společensky, jezdíme všichni plavat, na stezku na kolečkové brusle, a tam všude se přepravujeme autem.

Máme auto staré 17 let. Bez něj bychom nemohli podnikat tolik aktivit a mít tolik společných zážitků. Přesto je jasné, že vzhledem ke stáří auta neustále řešíme větší či menší opravy. Příjmy pokrývají výdaje na běžný život a je nám jasné, že na nové auto nikdy nenašetříme. To naše stávající nám musí ještě nějakou dobu sloužit.

Vzhledem ke stavu financí by nás nikdy nenapadlo, že se posadíme do nového auta. Tato představa mé děti velmi nadchla. (Až mi na okamžik bylo líto, že já sama jim to nemohu dopřát.) Nadšeně se dohadovaly, které z nich bude sedět na předním sedadle.

I v případě, že bych nezískala nejvíc vašich hlasů, budu vděčna za každé vaše kliknutí, protože to pro mě znamená jistou morální podporu.

Autor:

Nejčtenější

Příběh Jany: Chování adoptivní dcery mého přítele mi nepřipadá normální

Ilustrační snímek

Jsem už několik let rozvedená, mám dvě děti. Už rok se stýkám se sousedem, také je rozvedený a má ve střídavé péči dvě...

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Sedm kroků, které musíte udělat, když narazíte na psychoteroristu

Ilustrační snímek

Emocionální zneužívání patří mezi formy psychického násilí, které na obětech nezanechává viditelná zranění, ale na...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Jejich věkový rozdíl je pětapadesát let a chtějí spolu miminko

Alexis Tadlocková a její partner

Alexis Tadlocková (24) a její manžel Charles (79) z Ameriky plánují založení rodiny. Ačkoli nejstaršímu dítěti Charlese...

Další z rubriky

Ňadro není sexuální atribut, ale symbol mateřství. Proč ho skrývat?

Kojení

Ačkoliv námět kojící Madony s dítětem provází umělce po staletí a dodnes obrazy obdivujeme v galeriích, ve veřejném...

Přetížené děti? Školáky svazují povinnosti a tlak, potřebují lelkovat

Ilustrační snímek

Žádný milující rodič neplánuje vychovat ze svého miminka vystresovaného školáka, který se pod tlakem očekávání a...

Boj o porod. Přístup lékařů se mění, ale k přirozenosti je pořád daleko

Ilustrační snímek

Ačkoliv žijeme v 21. století, stále více žen dává přednost domácímu porodu před tím v nemocnici za pomoci lékařů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz