Koupaliště nabídnou rychlejší tobogan, nové atrakce či lepší zázemí

  12:51aktualizováno  12:51
Vylepšený tobogan, který umožní rychlejší jízdu, nové moderní atrakce pro děti včetně překážkové dráhy či houpacího hnízda a také zastiňovací pergola, kam se mohou návštěvníci ukrýt před sluncem. Koupaliště a akvaparky v Olomouckém kraji už se připravují na sezonu a představují letošní novinky. Někde ale také zdraží vstupné.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Reuters

Správci plováren se letos soustředili nejen na větší komfort a pohodlí pro návštěvníky, ale také na nové vodní atrakce. Ty si děti užijí například v Šumperku, Přerově či v Olomouci.

„Rozšířili jsme oblíbený dětský koutek o oddělení pro větší děti. Jde o novinku v podobě překážkové dráhy, která je určena pro kluky a holky od osmi do deseti let,“ prozradil hlavní manažer Aquaparku Olomouc Dalibor Přikryl s tím, že atraktivní dětské sportoviště bude k dispozici nejen v létě, ale celoročně, protože se nachází v kryté části akvaparku.

Na atrakce pro děti vsadili rovněž na šumperském koupališti. „V letní sezoně bude nově k dispozici moderní sestava herních prvků pro nejmenší děti, jinak zůstane vše tak, jak bylo loni,“ přiblížil šéf koupaliště v Šumperku Milan Jurčíček.

Dětské herní prvky, především pak nové houpací hnízdo, přidají i ve venkovní části Plaveckého areálu Přerov. U beachvolejbalového hřiště se zase hráči i fanoušci plážového volejbalu mohou těšit na nové lavice, z nichž bude možné pohodlně sledovat utkání.

„Letos se soustředíme především na to, abychom byli na letní sezonu co nejlépe připraveni,“ shrnul vedoucí přerovského areálu Karel Hudeček.

Více stínu a menší fronty na občerstvení

V Jeseníku zase v minulosti řešili nedostatek stinných míst, která v největších vedrech na koupališti citelně chyběla.

„Nechali jsme postavit novou velkou zastiňovací pergolu, protože přibývá lidí, kteří před pálícím sluncem upřednostňují spíše stín,“ sdělil vedoucí jesenického koupaliště Petr Baršč.

Novinky chystá i Aquapark Koupelky v Prostějově či koupaliště ve Vrahovicích, které spravuje Domovní správa Prostějov. Ve Vrahovicích letos návštěvníci nebudou muset stát dlouhé fronty na občerstvení, jako tomu bylo v minulých letech.

„Připravujeme změnu ve výdeji občerstvení. U okénka dosud bylo možné obsloužit jen jednoho zákazníka, více se jich tam nevešlo. Nový občerstvovací pult zvětšuje odbavovací plochu a umožní obsloužit najednou více lidí. Věříme, že návštěvníci tyto změny ocení,“ přibližuje ředitel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša.

V prostějovském akvaparku se pustili do náročné renovace toboganu. Plastové koryto bude po opravě, vybroušení a zaleštění mnohem hladší, a umožní tak i rychlejší jízdu.

Vylepšit atrakci, která pravidelně láká zástupy příznivců, se rozhodlo i Městské koupaliště Uničov.

„Koryto toboganu zůstane beze změn, ale vyměníme schody, zábradlí a instalujeme novou signalizaci,“ shrnul správce koupaliště Ladislav Fischer. Návštěvníci také budou procházet do vody přes nově upravené sprchové vstupy, okraje bazénu pak dostanou nové pískovcové nášlapy.

O zdražení vstupného má jasno Uničov, nejspíš přibudou i další

Větší komfort a pohodlí slibují rovněž na litovelském přírodním koupališti, které je unikátní tím, že k údržbě a čištění vody využívá pouze přírodních procesů bez použití chemie. V areálu takzvaného biotopu opraví chodníky a pláže sloužící ke vstupu do vody. Nové chodníky budou z kamenného kompozitu z pryskyřice a kamene, oproti dosavadnímu dláždění tak bude povrch jemnější.

„Pohyb po areálu tak bude pro návštěvníky příjemnější,“ je přesvědčený ředitel litovelského koupaliště Karel Zmund.

Na Plovárně v Hranicích vybudují do léta nové odpady a obklady na toaletách. Po sezoně se potom pustí do velké investice týkající se úpravny vody, která v budoucnu výrazně usnadní čištění vody a také zlepší její kvalitu.

Co se týče vstupného, řada koupališť už avizuje, že zdraží. Jak moc se budou ceny zvyšovat, zatím není jasné, protože o případných úpravách zastupitelé či radní ve většině měst ještě nerozhodli. Jasno už je ale v Uničově.

„U nás se ceny vstupného nezvedaly už dvanáct let. V létě tak určitě dojde ke zvýšení všech kategorií vstupného jednotně o deset korun,“ uvedl správce uničovského městského koupaliště Fischer.

  • Nejčtenější

Kompletně česká koloběžka zvládne 150kg tlouštíka i sto tisíc kilometrů

Řezání a vrtání laserem, sváření roboty, ohýbání počítačem řízenou 3D ohýbačkou … Koloběžka sice vypadá jako jednoduchý...

Co když Pešán všechno zase změní? obávají se kluby v kauze juniorů

Spor mezi hokejovým svazem a kluby z Havířova, Vsetína a Přerova se od podání žaloby dosud nikam nepohnul. Mládež hraje...

Kometa odčinila výprask od Zlína. V dohrávce vyhrála v Olomouci

Hokejisté brněnské Komety poslali omluvenku svým fanouškům. Po domácím debaklu 0:7 od Zlína zvítězili v dohrávce 9....

Pilota Brykse chtěli komunisté vymazat. Ve vězení hrdinovi puklo srdce

Pět sourozenců, hospodářství v Lašťanech u Olomouce s dvanácti hektary polí a zuřící první světová válka. Do těchto...

Svaz čelí kvůli juniorům exekučnímu řízení, dostal pokutu 100 tisíc

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) dostal od soudního exekutora pokutu ve výši 100 000 korun za nerespektování rozhodnutí...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Loňská chmelová pohroma se neopakovala, na Hané jsou rádi i za běžnou úrodu

Loni jedna tuna z hektaru, letos téměř dvě. I takováto čísla těší zemědělce z Hané při bilancování letošní sklizně...

Řidič se vyhýbal traktoru, o připojený stroj rozpáral bok auta a naboural

Nehodu osobního auta se zemědělským strojem připojeným za traktor vyšetřují od víkendu policisté z Prostějovska. Jejich...

Muž zůstal po srážce zaklíněný pod autem. Nehodu nepřežil

Přáslavicích na Olomoucku dnes brzy ráno zemřel jednatřicetiletý muž po střetu s osobním autem. Podle policie ve...

Šumperk chce pokácet „obtěžující“ lípy na náměstí, ochranáři jsou proti

Vlnu protestů vyvolalo rozhodnutí šumperského zastupitelstva vykácet alej lip na náměstí Míru, kde sídlí radnice....

Najdete na iDNES.cz