Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

T-Mobile studentům nafukuje data. Neobejde se to bez zdražení

  10:08
Od čtvrtka 28. listopadu začne T-Mobile nabízet dva nové studentské tarify. Fakticky jde přitom jen o vylepšení těch stávajících, co se datové porce týče. To se navíc neobejde bez zvýšení měsíčních nákladů.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Mladí zákazníci, kteří ještě nedovršili 27 let věku, si budou moci u T-Mobilu i nadále vybírat ze dvou tarifů: Student a Student Data. Operátor tedy zachoval názvy, v nové podobě se ovšem od těch dosavadních liší v datové porci. Co se skladby hlasových a textových služeb týče, ty zůstaly beze změny. Základní tarif tedy stále obsahuje 100 volných minut do všech sítí a k tomu neomezené SMS, ten zaměřený na datově náročné uživatele si zachoval 100 volných minut a 100 volných SMS do všech sítí.

Základní studentský tarif (Student) k těmto službám přidává celkem 6 GB dat. Operátor si za něj naúčtuje 425 korun. Proklamuje přitom, že přidává 4 GB k dosavadní datové porci. Základní podoba tohoto tarifu představeného již v květnu 2017 skutečně obsahuje 2 GB dat (více viz T-Mobile má nový studentský tarif. Konkurence ovšem nabízí více). Připomeňme nicméně, že studentský tarif se stejnou skladbou služeb, jako bude mít ten nadcházející, nabízel T-Mobile již loni: k základním datům tehdy přidával 4GB datový balíček. Loni v září si za takto vylepšený tarif účtoval 449 Kč (základní cena 399 Kč navýšená o standardní padesátikorunový poplatek za 4GB datový balíček).

Nový tarif Student tedy nabídne vlastně stejnou skladbu služeb, na kterou byli zákazníci operátora zvyklí již z minulosti, nyní ovšem za nižší cenu. Nově totiž vyjde o 24 korun výhodněji než dříve. Stejný datový objem, kterým operátor dříve vylepšoval základní podobu tarifu, tedy oproti dřívějšku vyjde jen na 26 korun.

Naopak tarif Student Data doznává reálného vylepšení. Doposud mohli mladí zákazníci v jeho rámci využívat „jen“ 10 GB dat měsíčně, od 28. listopadu to bude ovšem o 60 % více. Tarif totiž nově nabídne 16 GB dat. Avšak zatímco doposud byly měsíční náklady ve výši 499 korun, nově to bude o 76 korun více. Za vylepšený tarif si totiž operátor naúčtuje 575 korun. Oba studentské tarify lze nicméně zařadit do služby Magenta 1 a získat tak výhodnější ceny v rámci rodiny.

A jak si stojí vylepšené tarify ve srovnání s konkurencí? U O2 mohou mladí stejně jako u T-Mobilu vybírat ze dvou tarifů. Tarif [:kůl:] 5 GB obsahuje, jak již název napovídá, 5 GB dat. K tomu přidává operátor 120 minut do všech sítí a neomezené SMS jen v síti. Měsíční náklady jsou 399 Kč. Jde tedy o levnější alternativu k základnímu studentskému tarifu T-Mobilu, nicméně datová porce je o 1 GB nižší a textovky lze bezplatně posílat jen do vlastní sítě. Plusem je pak ve srovnání s nabídkou T-Mobilu 20 volných minut do všech sítí navíc.

Tarif  [:kůl:] 10 GB s cenou 499 Kč obsahuje kromě 10 GB dat stejnou skladbu hlasových a textových služeb jako základní studentský tarif O2. Cenou a datovou porcí je tedy srovnatelný s končící podobou vyššího tarifu T-Mobilu, v té nové tedy nabídne výrazně více dat než alternativa O2. Avšak také za vyšší cenu.

Uživatelé z řad studentů budou patrně hledět především na cenu. V takovém kontextu stále nejvýhodněji vychází tedy vodafoní studentský tarif #jetovtobě. Ten při měsíčních nákladech 499 korun nabídne stejnou datovou porci jako vyšší tarif O2, tedy 10 GB, nicméně oproti němu Vodafone studentům dopřává i neomezené volání a neomezené SMS. V tomto ohledu má tedy navrch i nad novým nejvyšším tarifem T-Mobilu. Oproti němu ovšem ztrácí, co se datové porce týče, u T-Mobilu dostanou studenti více. Jenže si také budou muset oproti Vodafonu připlatit a počítat i s tím, že každou minutu provolanou nad rámec volných jednotek operátor zpoplatňuje částkou 3,50 Kč a za každou SMS si po vyčerpání volných jednotek naúčtuje 1,50 Kč.

Autor:
  • Nejčtenější

Chtěla si vyfotit selfie s parní lokomotivou. Bylo její poslední

7. června 2024  7:02

Selfie s projíždějící parní lokomotivou stálo mladou ženu z Mexika život. Na sociálních sítích...

Výrobci si nařízení Unie vyložili po svém. A zákazníky to stojí peníze

8. června 2024

Premium Výrobci mobilních telefonů v uplynulých letech odstranili z balení s přístroji nabíjecí adaptéry....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Tak levný supersmartphone jinde nepořídíte. Test Motoroly Edge 50 Ultra

9. června 2024

Modely s přívlastkem Ultra jsou většinou záležitostí té nejvyšší cenové kategorie. Ne však u...

Vodafone láká na výhodná neomezená data. Jen dočasně, ale slevu dá nastálo

13. června 2024  7:02

Ještě pár dní lze u Vodafonu získat jeho datově neomezený tarif s nejvyšší omezenou rychlostí o pár...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Seberu vám iPhony a zavřu je do klece. Elon Musk se opřel do Applu

11. června 2024  11:34

Krátce po odhalení nové umělé inteligence určené pro zařízení Applu se na sociální síti X ohradil...

O jednostranné změně tarifu musí operátor informovat. Včas a srozumitelně

14. června 2024

V souvislosti s již probíhajícími či v nejbližší době chystanými změnami některých tarifů u...

Vodafone láká na výhodná neomezená data. Jen dočasně, ale slevu dá nastálo

13. června 2024  7:02

Ještě pár dní lze u Vodafonu získat jeho datově neomezený tarif s nejvyšší omezenou rychlostí o pár...

Skvěle vybavená střední třída atakuje top modely. V akci se slevou a dárky

13. června 2024

Honor představil v Paříži nový model 200 Pro. Telefon patří v hierarchii značky do střední třídy,...

Honor překvapil premiérou na hipodromu. Novinky staví na foťácích

12. června 2024  16:30,  aktualizováno  16:41

Paříž (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Výrobci nové modely představují po celém světě, obvykle však v nejrůznějších konferenčních sálech,...

Nová Miss Alabama je morbidně obézní. Vítězka váží 150 kilo, lidé se bouří

Vítězkou v soutěži National American Miss je Sara Millikenová. Třiadvacetiletá žena byla zvolena královnou krásy i...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Za srážku vlaků únava nemohla, ukázalo šetření. Strojvůdce si chybu uvědomil

Strojvedoucí havarovaného rychlíku RegioJet, v kterém minulý týden zemřeli v Pardubicích čtyři lidé, si těsně před...