T-Mobile navyšuje jednorázová data až na 10 GB. Studenti výrazně ušetří

  14:47aktualizováno  15:59
Jednorázově navýšit data po vyčerpání FUP si mohou zákazníci všech tuzemských operátorů. Ti, kteří využívají služby T-Mobilu, budou moci od 7. června takto získat nově až 10 GB. Doposud to bylo nanejvýš 1,5 GB. O data, která nestačí vyčerpat, navíc již nepřijdou. T-Mobile jim je převede do dalšího období.

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Datově náročnější zákazníci T-Mobilu, kteří základní datový objem vyčerpají ještě před koncem zúčtovacího období, budou mít nově na výběr z celkem osmi možností jednorázového navýšení mobilních dat. Přilepšit si budou moci o nejméně 60 MB, nejvíce pak o 10 GB. Za nejnižší datovou porci zaplatí 29 korun, maximálně možný objem je pak vyjde na 599 Kč (více viz tabulka níže).

Nabídka platí pro všechny rezidentní i firemní zákazníky s tarifem i předplacenou kartou Twist. Jednorázově dokoupená data budou mít platnost 30 dní, případné nespotřebované jednotky operátor nově převede do následujícího zúčtovacího období (čerpat se budou přednostně před daty obsaženými v tarifu), tedy podobně jako je tomu například u O2. Rozhodnutí, zda si dodatečná data zakoupí, či ne, je přitom pouze na zákazníkovi. Nejde tedy o automatické navyšování po vyčerpání základních dat tarifu.

Jednorázové navýšení dat po vyčerpání FUP od 7. 6.
Datový objem60 MB100 MB300 MB1 GB2,5 GB4 GB8 GB10 GB
Cena29 Kč39 Kč79 Kč149 Kč249 Kč349 Kč549 Kč599 Kč
Cena za 1 MB0,48 Kč0,39 Kč0,26 Kč0,10 Kč0,10 Kč0,09 Kč0,07 Kč0,06 Kč

Operátor kromě toho připravil i zvýhodněnou nabídku pro studenty, tedy pro zákazníky s tarify Student či Student DATA. Ti budou moci vybírat sice pouze ze tří variant datového navýšení, zato oproti ostatním zákazníkům T-Mobilu ušetří. A to nejméně 50 korun v případě základního 1GB balíčku, nejvíce pak u nejvyššího 10GB balíčku, kde úspora činí již nezanedbatelných 300 Kč.

Jednorázové navýšení dat pro studenty od 7. 6.
Datový objem1 GB4 GB10 GB
Cena99 Kč199 Kč299 Kč
Cena za 1 MB0,10 Kč0,05 Kč0,03 Kč

Doposud mohli všichni zákazníci T-Mobilu, tedy bez rozdílu tarifu či předplacenky, vybírat z pěti objemů. Základem bylo 100 MB za 49 Kč, nejvíce bylo možné získat 1,5 GB, a to za 249 korun. Za tuto částku přitom nově získají o jeden gigabajt dat více, tedy celkem 2,5 GB. Cena za 1 GB se tedy v tomto případě snížila o 40 %.

Operátor se rozhodl dát zákazníkům stejnou svobodu volby, jako mají při výběru základního tarifu. Podle statistik T-Mobilu jeho zákazníci spotřebují měsíčně v průměru 1,9 GB dat. V případě služby Magenta 1, která slučuje více služeb pod jedním účtem, je průměrná datová spotřeba až o 50 % vyšší.

U konkurence si dataři přikoupí maximálně 2 GB dat

Jednorázové dokoupení mobilních dat nabízí i konkurenční operátoři, dodatečně získaný datový objem se ovšem v jejich případě odvíjí od daného tarifu.

Například zákazníky O2 vyjde obnovení dat u dvou nejnižších tarifů vždy na 99 korun. U tarifu Free Mini za tuto sumu získají 50 MB, u vyššího Free Modrý pak 500 MB (v obou případech objem odpovídá FUP daného tarifu). U ostatních tarifů, tedy Free Bronzový, Free Stříbrný, Free Zlatý a Free Platinový pak obnovením získají vždy pouze 2 GB dat za 249 Kč. Tedy o půl gigabajtu méně, než budou moci od 7. června za stejnou cenu využívat zákazníci T-Mobilu. Dodejme, že nevyčerpaná obnovená data převádí O2 do následujícího zúčtovacího období již delší dobu.

Objem dodatečně navýšených dat v závislosti na tarifech se liší i u Vodafonu. U dvou základních tarifů, tedy Start 500 minut a Start neomezeně jsou náklady srovnatelné s O2. I zákazníci Vodafonu tedy zaplatí 99 korun, nicméně za tuto částku v obou případech získají 1 GB dat. Tedy až dvacetkrát více než u O2. U tarifů Red Naplno (5 GB, 10 GB a 20 GB) pak navýšení vyjde na 149 korun a zákazník získá 2 GB dat. Tedy stejnou porci jako u O2, ale o stokorunu levněji. Dodejme nicméně, že o případná nespotřebovaná dodatečná data zákazníci přijdou. Vodafone je totiž jediným operátorem, který je do následujícího měsíce nepřevede.

Aktualizace 15:59: doplněny informace o čerpání nespotřebovaných jednotek v dalším zúčtovacím období

Autor:

Nejčtenější

Neomezená data pobláznila Čechy. Vysoký zájem ochromil web operátora

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Od čtvrtka dává T-Mobile na léto neomezená mobilní data. Čerpat je lze nejen s tarify, které obsahují mobilní data, ale...

T-Mobile dává na léto neomezená data. Zadarmo pro tarify i předplacenky

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Překvapivou nabídku připravil na léto T-Mobile. Od čtvrtka si zákazníci budou moci aktivovat zdarma balíček s...

Bez těchto aplikací na dovolenou nejezděte. Můžou ji zachránit

Ilustrační snímek

Chytrý telefon je naším společníkem i v době letních dovolených. Nemusí přitom sloužit pouze ke spojení s rodinou a...

KOMENTÁŘ: Konečně máme neomezená data, radujme se. Anebo raději ne?

ilustrační snímek

Polovina června 2019 posunula Česko mezi moderní mobilní země. Tak by optimista mohl reagovat na první neomezené...

Ředitel O2: Chystáme nové tarify a 5G může zcela změnit mobilní trh

Novým generálním ředitelem O2 je Jindřich Fremuth

Generální ředitel operátora O2 Jindřich Fremuth v rozhovoru pro Mobil.iDNES.cz potvrzuje přípravu nových tarifů a...

Další z rubriky

Neomezená data pobláznila Čechy. Vysoký zájem ochromil web operátora

T-Mobile akce na léto, neomezená data

Od čtvrtka dává T-Mobile na léto neomezená mobilní data. Čerpat je lze nejen s tarify, které obsahují mobilní data, ale...

KOMENTÁŘ: Konečně máme neomezená data, radujme se. Anebo raději ne?

ilustrační snímek

Polovina června 2019 posunula Česko mezi moderní mobilní země. Tak by optimista mohl reagovat na první neomezené...

Vodafone vylepšuje tarify. Zdvojnásobuje data, chce za to pár korun navíc

Ilustrační snímek

Vedle tarifů s neomezenými daty představil Vodafone také inovované verze tarifů Red. Přidal nejlevnější a u ostatních...

Najdete na iDNES.cz