Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vietcong CZ - podrobný návod #2

  12:00
Očekávaná česká verze Vietnamské války nedávno dorazila do obchodů a proto logicky přinášíme návod z české verze hry. Pokud tedy nevíte, jak ""doručit olověnou pochoutku pro Vietkonga"", nahlédněte do našeho návodu.

[užitečné odkazy: recenze * první díl návodu]

Velký bahenní úklid
Vietcong CZ Jakmile vrtulník přistane, vystupte si, budete vřele přivítáni, jste už netrpělivě očekáváni. Promluvte si s místními borci, potom se Stopařem a on se nechá vést jedním členem z místního družstva na místo, kde musíte ty VC, kteří se nechtějí vzdát, pobít. Tak se dostanete k záchytné zóně, jakmile ji očistíte od vzpurných Komančů, dostanete příkaz k zastavení palby. Spojte se přes radistu s velením, pošlou vám vrtulník, který posbírá zbytky rudých, kteří se vzdali a odveze je do zajetí. Přistoupí k vám velitel a od něj dostanete příkaz vyčistit okolní bažiny od rozptýlených jednotek VC, dejte tedy znovu příkaz Stopaři a vydejte se do bažin. Už teď vám mohu říci, že se jedná o vcelku poklidnou misi, čeká na vás nudný a dlouhý pochod bažinami a občas nějaké to střetnutí s rudými oddíly. Navíc ke všemu ještě prší, takže toho máte plné zuby. Pokud Stopař narazí na silnější odpor, můžete si vyžádat přes mapu dělostřeleckou podporu a tak pokračovat dále vpřed. Nemusíte být ani příliš aktivní, vaši kamarádi si s těmito torzy rudých oddílů poradí a to velice rádi sami. Jakmile tedy zlikvidujete poslední ohniska odporu, splnili jste všechny úkoly této mise a ocitnete se, jak jinak, znovu ve svém bunkru.

Bunkr
Následuje vyhodnocení mise, můžete znovu na střelnici a vybrat si munici i zbraně, zkrátka, nic nového pod sluncem. Vzbudí vás však k ránu Doktor, dozvíte se, že jste dostali příkaz společně s ním a se Stopařem odjet do nedaleké vesnice a poskytnout první pomoc těžce nemocnému vesničanovi. Takže ruce na prsa a jde, vlastně jede se na to.

Jízda serpentinami
Jakmile se ocitnete v džípu společně s kamarády, berte na vědomí, že tentokrát budete muset prokázat obrovské řidičské kvality vy sami, což bude velice obtížný úkol. Budete se totiž řítit obrovskou rychlostí po velice špatných cestách, navíc plných serpentin, dojedete k vesnici Montagard, ale váš úkol bude z velitelství změněn. Vaši kamarádi v pevnosti LLDB jsou totiž napadeni rákosníky, kteří na ně útočí mimo jiné i ze tří minometných hnízd. Projeďte tedy vesnicí bez zastavení a pokračujte dál. Jakmile se ale vybouráte, nebo přijedete pozdě, mise končí neúspěchem. V radiu budete soustavně slyšet zoufalé prosby obklíčených kamarádů o pomoc, chtějí, abyste si pospíšili, neboť už dlouho vzdorovat nemohou, což vám na klidu v řízení rozhodně nepřidá. Dostanete se až k mostu, který hlídají jiní vaši kamarádi, ti mají sice k obklíčeným kamarádům mnohem blíže, ale nemohou opustit své stanoviště, neboť hrozí nebezpečí, že by rudé jednotky most vyhodily do povětří. Projeďte tedy bez zdržování přes most, pokračujte v bravurné jízdě dál, až se dostanete na místo, kde je přes cestu padlý strom. Vystupte si a dál už budete muset postupovat pěšky, pořád však budete muset pospíchat, kamarádi s LLDB se už bez vaší pomoci dlouho bránit nedokáží.

Pevnůstka
Vietcong CZ Rychle se spojte přes Radistu s velením, dozvíte se, že LLDB má problémy, je nejvyšší čas se tedy ihned vydat na cestu. Dejte pokyn Stopaři a utíkejte všichni za ním dolů po cestě. Zlikvidujte rudé hlídky, na konci odbočte vpravo, spojte se s vedením. Čas vás tlačí, dejte příkaz Stopaři, ať najde minometná hnízda VC, odtud totiž hrozí LLDB největší nebezpečí. Dole vpravo za skálou je první, po jeho likvidaci vás Stopař musí dovést k dvěma dalším. Přijímejte depeše a likvidujte rudé hlídky na okolních vršcích hor, ať se Stopař zbytečně nezdržuje a dovede vás co nejrychleji ke dvěma zbylým minometům. Po jejich likvidaci pak dejte příkaz Stopaři, ať najde cestu do pevnosti a následujte ho. Dovede vás k ní, po cestě ale likvidujte po okolí roztroušené rýžožrouty, ať jste v pevnosti co nejdříve. Jakmile se tam dostanete, projděte všechny okopy a oddělejte v nich i mimo ně kolem plotu poslední zbytky rudých ďáblů. Jakmile se vám to podaří, spojte se přes Radistu s velením, pošlou pro vás vrtulníky a pak už jen v animaci jim radostně zamáváte na přivítanou.

Bunkr
Jste znovu v bunkru, je to místo vašeho odpočinku a zároveň se zde připravujete na plnění úkolů v dalších misích, nezapomeňte se ani řádně po zuby vyzbrojit. Vyslechnete si úkoly příští mise, dostanete poslední rady a pokyny na cestu a můžete začít.

Radiová přenoska
Vietcong CZ Vaším úkolem, nyní bude vystřídat zdecimovanou a unavenou jednotku na vrcholku v oblasti KHE AREH, kde se nalézá radiová stanice. Ocitnete se ve vrtulníku zalehnuti za kulometem a vaším prvním úkolem bude na zemi rozstřílet minometné hnízdo. Vrtulník s vámi bude kroužit kolem vrcholku, dalším úkolem pak je postřílet útočící rudochy, pokud se vám to podaří, vrtulník s vámi přistane na vršíčku, pokud to včas nezvládnete, skončili jste. Po přistání si vystupte, pilot nabere zbytky původní posádky a odletí s nimi do bezpečí. Teď musíte společně s vašimi kamarády vydržet odrážet jednu vlnu útoků za druhou, VC jsou téměř nepříčetní a útočí takřka bezhlavě. Máte smůlu, zhoršilo se počasí, takže i když se několikráte spojíte s velitelstvím, obdržíte pokaždé zprávu, že se musíte vydržet bránit, dokud nebude pro vás moci přiletět záchranný vrtulník. Poslouchejte upozornění vašich spolubojovníků a přispěchejte vždy tam, kde je vás nejvíce zapotřebí, kamarádí vám hlásí směry, kde jsou VC nejblíže, tak se tam rychle podle kompasu přesuňte a zapojte se do boje. Pokud vydržíte naživu do té doby, než se počasí zlepší, pak se dočkáte příletu vrtulníku. Počkejte, až si nastoupí všichni kamarádi a pak honem vlezte dovnitř taky, ostatních Komančů si už nevšímejte, tak se dostanete odtud do bezpečí.

Briefing pro Po Tlong Karai
Tentokrát se ale neocitnete v bunkru, ale na briefingu v táboře vrchního velení. Očekává vás zde plukovník s vaším dobře známým kapitánem, bude vám sděleno, že velení armády se rozhodlo změnit taktiku boje a zaútočit přímo na opevnění VNA-Vietnamské lidové armády, které se nachází v údolí Khe Areh na kopci Po Tlong Karai. Odtud jsou posílání záškodníci do Jižního Vietnamu, které pak nestačíte likvidovat, za jednoho mrtvého je vysláno pět dalších. Nezbude proto nic jiného, než toto centrum komunistického zla zlikvidovat.

Bunkr
Takže jste znovu na známém místě, jistě máte radost, že to máte za sebou. Co zde dělat, je vám už jistě notoricky známo, až uznáte za vhodné, můžete pokračovat do další mise. Vaši kamarádi se už nemohou dočkat, až se utkají v boji s nepřítelem, který jim už tak dlouho pije krev. Takže vzhůru do boje, rýže žrouti už čekají, abyste je pro změnu nakrmili olovem.

Let na Po Tlong Karai
V této části hry nic nenaděláte, je to přechodná animace do další mise. Spatříte pět bojových vrtulníků, v jednom z nich jste vy s vašimi kamarády. Letíte nad džunglí, ze země se občas ozývá proti vám střelba. Radiové spojení s velitelstvím je velice mizerné, pojednou zjistíte, že váš stroj byl pozemní palbou zasažen stal se neovladatelným a prudce klesá k zemi, aby nakonec havaroval uprostřed husté džungle. To je nadělení, no nějak se z toho musíte dostat.

Havárie v džungli.
Oba piloti jsou mrtvi, vy a vaši kamarádi jste však pád vrtulníku naštěstí bez větší újmy na zdraví přežili. Jste v údolí, takže spojení s velitelstvím vám nic nepomůže, zprávy jsou nesrozumitelné. Dejte proto příkaz Stopaři, ať vás dovede na místo vašeho cíle. Následujte ho, narazíte na první zamaskovanou past v zemi, opatrně ji ve šlépějích Stopaře obejděte, pozor, ať do ní tedy nespadnete, jsou to ostré kůly, které VC napouštějí vlastními výkaly. Po chvíli narazíte na první rudé hlídky, po jejich likvidaci dejte příkaz Stopaři, ať pokračujte dál po stezce, dřív ale nepůjde, dokud nevyčistíte všechny okolní zákopy od rákosníků. Bude vás volat velitelství, přijměte výzvu, ale zjistíte, že není stále rozumět ani slovo, pošlete proto znovu Stopaře vpřed. Slyšíte nad vámi přelétat vrtulníky, ale to vám není nic platné. Opět budete vyzváni, abyste přijali zprávu, vezměte si tedy od radisty sluchátko, uslyšíte prosby od Pěst Bravo, abyste si pospíšili, neboť se nacházejí pod zničující nepřátelskou palbou. Pošlete tedy Stopaře dopředu, tak se konečně dostanete na úpatí hledaného kopce, jen pozor, abyste při přelézání neuvízli mezi kameny.

Dobývání kopce
Vietcong CZ Přijměte rádiovou depeši, dozvíte se, že máte velké zpoždění, neboť další dva týmy Pěst Bravo a Pěst Delta už bojují někde uprostřed kopce. Dejte tedy příkaz Stopaři k pokračování, ten se ale zřejmě pod dojmem vyslechnuté zprávy rozběhne, jako dostihový kůň, utíkejte tedy co můžete za ním, ať ho neztratíte z dohledu, těžko byste ho pak hledali. Konečně se sejdete se zbytky týmu Delta, spojte se s vedením. Dostanete příkaz se spojit s Deltou v jeden celek, u raněných nechat jednoho může, jako hlídku a pokračovat dál. Rákosníci mají na kopci bunkry a dva protiletadlové kanóny, takže záchranné vrtulníky nemohou vzlétnout, byla by to doslova sebevražda. Už i tak velení přišlo o několik vrtulníků, tak si máte pospíšit popsané cíle zlikvidovat. Pošlete Stopaře znovu dopředu, narazíte na dva sestřelené americké vrtulníky. Je kolem nich spousta Komančů, tak si všichni společně hezky zastřílejte. Pošlete Stopaře vpřed, ale snažte se své kamarády držet při sobě, vyžadujte si stále, když máte možnost, minometnou podporu. Palbu vyžadujte neustále, jako cíl udávejte místo zaškrtnuté na mapě červeným křížkem, tam je totiž středisko nejsilnějšího odporu. Dojdete k dalšímu hořícímu vrtulníku, spojte se s vedením, dostanete příkaz zlikvidovat posádky bunkrů. Znovu opakovaně požádejte o minometnou podporu, bez té se neobejdete, ale pořád držte kamarády u sebe, jsou příliš iniciativní, mohli by se vám připlést do výbuchů min a smrt, byť i jen jednoho z nich, znamená neúspěch mise. Znovu se spojte s vedením, dostanete příslib, že další jednotky už vám jdou na pomoc. Tak se prokoušete, lépe řečeno prostřílíte téměř až na vrchol kopce, napravo spatříte tunel.Opět se spojte s velitelstvím, dostanete příkaz tunelem projít, váš tým však musí zůstat na místě. Vlezte tedy do tunelu. Pokračujte stále rovno dopředu, nikam neodbočujte, narazíte na několik Komančů, které včas pošlete k čertu, tak se dostanete do další mise.

Ruiny Po Tlong Karai
Vietcong CZ Jakmile se ocitnete u východu z tunelu na druhé straně, spojte se s kapitánem. Podejte hlášení, že jste v pořádku, pouze jste se rozdělili na dvě skupiny. Dostanete příkaz nechat stát všechny na místě, vy sami máte najít a zneškodnit dva protiletadlové kanóny. Od této chvíle spadají členové vašeho týmu pod přímé velení kapitána, nemůžete jim tudíž dávat žádné rozkazy a musíte se spolehnout pouze sami na sebe. Přidá se k vám radista, pak neváhejte využít jeho služeb ke každé možnosti k navázání spojení s kapitánem. Zlikvidujte nejdříve všechny rákosníky před vámi v zákopu, pak se znovu spojte s vedením, dostanete příkaz nechat Doktora hlídat východ z tunelu, pak pokračujte vyčištěným zákopem vpřed. Narazíte vpravo v zákopu na kanón, umístěte na něj nálož C4 a rychle se vzdalte spolu s Radistou. Po výbuchu můžete pokračovat dál doleva nahoru k ruinám. Pobijte všechny rudochy v ruinách, pak se spojte s kapitánem přes Radistu, dostanete nový úkol. Musíte najít únikový východ v ruinách, zastřelit vietnamského komandýra, sebrat mu dokumentaci a mapu, zachránit zajaté Američany a dostat se únikovou cestou na druhou stranu. Radista se rozhodne zůstat na místě a hlídat, rozkazovat mu nemůžete, tak si postup musíte vybojovat nyní sami. Prohledejte tedy důkladně všechna zákoutí v ruinách, pobijte všechny rákosníky, zastřelte oficíra a seberte mu mapu. Pokračujte v hledání, na nádvoří objevíte druhý kanón. Položte tedy nálož C4 i na něj, odstupte si, po výbuchu spatříte v animaci přílet vrtulníků, z jednoho vystoupí i váš kapitán. Budete pochváleni za dobrou práci, navrženi k dalšímu vyznamenání, obdržíte pistoli a vysílačku a vydáte se hledat druhou stranu východu z únikového tunelu.

Zával
Ocitli jste se v podzemí, začněte ho tedy opatrně prohledávat. Přecházejte z jedné místnosti do druhé, můžete si i posvítit baterkou, likvidujte Komanče, sbírejte od nich všechny předměty, najdete tak diplomy, medaile a různé důležité listiny. Po zlikvidování posledního vojáka se spojte s velením, ohlásíte se přezdívkou Krtek. Dojde však k závalu, nyní tedy musíte najít cestu ke studni, je to jediná možná cesta k pokračování, vše ostatní je zavalené, najít ji však není vůbec obtížné. Sestupte tedy do studny, před tím vypněte baterku, ať se předčasně neprozradíte. Skrčte se, vlezte do tunelu, zastřelte několik rákosníků, pak pokračujte chodbou dále, už si můžete svítit. Dostanete se tak do kaverny, kde pobijte několik VC, skrčte se a postupujte jediným směrem dále. Narazíte na další Komanče, jakmile se jich zbavíte, seberte jim dokumenty a zbraně, pak pokračujte dál. Pro další postup jsem vám připravila amatérskou mapku, která by vám vše měla usnadnit, přesto se ale pokusím vám cestu popsat. Projděte kolem pohozené motyky, u ní odbočte vlevo. Na konci chodby se propadnete, pokuste se spojit přes vysílačku s vedením, ale ta je němá. Pak vstupte do vody a pokračujte vpřed, narazíte na fotografii. Od ní pokračujte doprava, přijdete do místnosti se stolkem, plechovicí a dvěma koši. Pokračujte tedy dál, na rozcestí se dejte vpravo, znovu projděte vodou, pokračujte vlevo. Teď byste měli přijít k pohozené krabičce zápalek. Projděte přes další tunely, dál vodou, držte se vlevo, narazíte na kořen na zemi. Pokračujte dopředu, zabočte dvakrát doleva, najdete sekyrku, projděte kolem ní dopředu, na konci vstupte do vody a při první příležitosti odbočte doprava. Nyní musíte kus proplavat pod vodou, pak chodbou doleva a tak dorazíte na samý konec, čímž automaticky ukončíte tuto část. Konečně užitečnou mapku naleznete zde.

Uteč
Vietcong CZ Nejdříve se spojte znovu s velením, ale stále není nic slyšet. Rozsviťte si baterku, nyní bude už cesta tunelem jednodušší. Pokračujte vpřed, potom doprava, přeskočte studnu v zemi, pokračujte vlevo, doprava a nyní máte dvě možnosti. Můžete se dostat k východu z tunelu, který ústí přímo v jedné z chatrčí ve vesnici. Přestože se tato mise jmenuje Útěk a podle pokynů máte z vesnice utéci, volila jsem těžší, ale mnohem napínavější variantu. Na posledním rozcestí jsem odbočila dvakrát vlevo a vylezla nahoru za poslední chatrčí, odkud potom lze zlikvidovat všechny vojáky ve vesnici, chce to jen se dobře krýt, osolit je několika granáty a dílo zkázy dokončit pomocí samopalu. Jakmile zlikvidujete posledního rákosníka, přijměte hovor z velitelství. Dostanete pokyny postupovat stále na východ, přes bažiny a přes most se dostat k ruinám, kde už na vás bude čekat vrtulník. Pokračujte tedy podle kompasu na východ, narazíte několikrát na osamocené rákosníky, likvidujte je a obírejte je o všechny předměty, které mají u sebe. Prodírejte se dále houštinami a křovím, tak dojdete k bažině. U ní odbočte doleva a podél břehu pokračujte dál, dokud se vám vpravo neukáže most. Přejděte po něm na druhou stranu, narazíte na chatrč. V ní zlikvidujte rákosníky, o všechno je oberte, pak jděte za chatrč, tam spatříte primitivní přechod přes bažinu z klád. Opatrně přes něj přejděte na druhou stranu, pokračujte vpřed, až se před vámi objeví ruiny starého chrámu. Vejděte po schodech dovnitř na nádvoří, odtud se spojte vysílačkou s kapitánem, přislíbí vám poslat vrtulník. Nyní se musíte jen ubránit útokům VC, dokud vrtulník nepřistane. Pak si už do něj jenom naskočte a jste zase o kousek dál.

Briefing pro vesnici Bahnar
Od kapitána dostanete pokyny do další mise, vaším jediným úkolem bude najít a likvidovat propojené jednotky VNA (Vietnamská lidová armáda) a VC. Samotný úkol se jeví jako velice prostý, narazíte však na silný odpor nepřítele, tak s tím máte počítat. Budete vysazeni z vrtulníku u potoka Song Nong nedaleko vesnice Bahnar, odkud vaše velení dostalo od vesničanů zprávu, že se tam kumulují silné nepřátelské jednotky.

Bunkr
A znovu ve starém dobrém bunkru, až se tady vydovádíte dle libosti, třeba i na známé střelnici, pak si vše prohlédněte, všechno přečtěte a potom se už můžete seznámit s přesnými úkoly a cíli další mise. Tak jdeme na to, co říkáte?

Potok Song Nong
Jakmile vrtulník přistane na mýtině u koryta potoku, vystupte si z něj na zem a ihned podejte zprávu přes Radistu o úspěšném vysazení. Dostane se vám přání dobrého pořízení a můžete dát pokyn Stopaři k pokračování a hned ho následujte. Kamarádi jsou nějací nažhavení a pokud Stopař nebude chtít jít dále, že nejste všichni pohromadě, přivolejte si je k sobě a pak půjde znovu dál. Po chvíli narazíte na první past, je to drát přes cestu, na jeho konci vlevo zneškodněte granát, pak ihned podejte hlášení, potom dejte příkaz Stopaři k pokračování. Povede vás nyní korytem potoka, narazíte na další léčku, opět pozor na drát přes potok, znovu na levém jeho konci zneškodněte granát. Pošlete Stopaře vpřed, narazíte na první nepřátelskou skupinu, jsou to minéři, tak je zlikvidujte. Podejte hlášení a pošlete Stopaře dopředu. Narazíte na silný odpor, podejte hlášení, dostanete příkaz postupovat k bodu Makrel. Po likvidaci rákosníků se budete pomalu, ale jistě, prokousávat dál, až Stopař zjistí, že korytem potoka to už dále nejde. Dejte mu tedy nový příkaz, ať hledá jinou přístupovou cestu k vesnici a následujte ho. Podejte hlášení a tak máte tento úsek za sebou.

Poblíž vesnice Bahnar
Podejte hlášení, že jste opustili potok, budete upozorněni na pasti a pak pokračujte za Stopařem do džungle.Po chvíli narazíte na první past, drát téměř na zemi, opět vlevo zneškodněte granát. Následujte Stopaře, narazíte na první nepřátele. Blížíte se pomalu k vesnici, odpor je čím dále tím silnější, využívejte Stopaře, likvidujte rákosníky, doplňujte se munici od Ženisty a nechávejte se ošetřit Doktorem, jen tak můžete projít dál. Stopaři se v této části totiž moc dopředu nechce, bude tedy muset jít v boji často kamarádům příkladem. Tak se dostanete až na malou paseku, spojte se s velením a pokračovat dál budete až v další části.

Vesnice Bahnar
Vietcong CZ Konečně jste se tedy přiblížili k vesnici, narazíte na první mrtvé civilisty. Podejte o tom hlášení a pošlete Stopaře vpřed. Spatříte hořící vesnici, všude plno mrtvol civilních obyvatel, je vidět, že zde VNA spolu s VC řádí, jako smyslu zbavení. Velice správně předpokládáte, že nyní se pustí do vás. Utíkejte dopředu za Stopařem, pak se přes Radistu spojte s kapitánem. Požádáte ho o leteckou podporu, ale nelze vám vyhovět pro špatné počasí, takže to bude teď jen na vás. Zde není co, moc radit, musíte vyčistit okolí vesnice od Komančů, dejte tedy příkaz Stopaři, abyste jim mohli vpadnout do zad. Snad přece jen jedna rada, držte se stále Stopaře a ostatní kamarády se snažte držet při sobě, ať se nerozlezou do okolí, jako švábi. Spojíte se s vedením, dostanete zprávu, že počasí se lepší, tak máte vydržet. Pomáhejte kamarádům likvidovat rákosníky, spojte se s vedením, dostanete příkaz jít směrem k přistávacímu místu. Dejte tedy příkaz Stopaři, ať vás tam dovede, na konci se opět spojte s velením. Budete vám sděleno, že označí místo dosednutí vrtulníku dýmovnicí. Potvrďte radiem, že jste místo označené dýmovnicí viděli, pak jděte přímo k němu. Přiletí záchranný vrtulník, tak si všichni nastupte a opustíte tak toto bojiště.

Briefing pro most
V animaci se od vašeho kapitána dozvíte, že je zle, musely být pozastaveny dovolenky. VNA a VS se chystají přepadnout váš tábor, spojily se a nyní postupují společně. Musela být evakuována vesnice Jarai a skupina LLDB z pevnosti. Ve vašem táboře je plno raněných, není ale čím je přepravit do nemocnic. VNA a VC se soustředí kolem evakuované pevnosti a přisunují další posily. Je nutno jim v tom zabránit. K dispozici jsou jen dvě letadla, která provedou nálet na most, vy dostanete vrtulník s kulometem a musíte se činit, aby řady postupujících rákosníků značně prořídly.

Bunkr
Tak a opět jste ve známém bunkru, co zde dělat, to už jistě znáte nazpaměť, tak si raději přečtěte úkoly další mise, nebudete to mít ale vůbec snadné. Musíte zpomalit postup nepřátelských jednotek, které se dostaly přes most a dohlédnout na zničení mostu. VNA spolu s VC obsadily evakuovanou pevnost po LLDB a už postupují k vašemu táboru, aby vám zde všem zakroutily krkem. Pokud nálet dvou letadel na most bude neúspěšný, budete muset most zničit vy sami pomocí trhavin C4, které jsou připraveny ve vrtulníku.

Most
Takže nyní se nalézáte v letícím vrtulníku, z kulometu likvidujte cestou vojáky a bandity včetně jejich bojové techniky. Čím více jich ze vzduchu zničíte, tím vám za chvíli bude dole lehčeji, ale to už předbíhám událostem. V animaci spatříte nálet dvou bitevních amerických letadel na most, sice ho zasáhnou, ale nezničí. Tak přece jenom došlo na vás. Jakmile tedy vrtulník přistane, utíkejte zpět k mostu a likvidujte po cestě zbytky rudých, které se vám nepodařilo zničit před chvílí z vrtulníku. Jakmile doběhnete k mostu, slezte pod něj a na všechny čtyři nosné sloupy uložte po jedné náloži C4. Pak se rychle vracejte zpět přes most po cestě k vrtulníku, likvidujte další Komanče. Jakmile doběhnete až k vrtulníku, zprava do něj nasedněte a pak již jen v animaci spatříte, jak most vyletí do povětří.

Briefing pro V obležení
Ocitnete se v bunkru a dostanete od kapitána příkaz bránit tábor, pošle vás do zákopů. Boj to bude tvrdý, dle kapitána máte šanci získat medaili za statečnost, nebo padnout hrdinskou smrtí, lepší je to první, nemyslíte? Od kapitána se také dozvíte, že letectvo slíbilo nějakou podporu, ale není to jisté a tak rychle to nebude. Také by měly pomoci jednotky CIDG, ale ani to není příliš jisté. Takže vzhůru do zákopů.

Přicházejí
Vietcong CZ V animaci spatříte útočící rýže žrouty, je jich jako kobylek. Jakmile se tedy dostanete do zákopů, obdržíte od kapitána příkaz hájit západní sektor, tak se tam podle kompasu vydejte. Pečlivě poslouchejte radiové příkazy od kapitána. V západním sektoru jsou čtyři věžičky a v každé je kulometčík. Jakmile obdržíte zprávu, že nepřítel prolomil zátarasy mezi některými dvěma bunkry, chystá se přes zákopy položit přechodné lávky, utíkejte na to místo a na okopu stiskněte tlačítko aktivátoru, způsobíte tak obrovský výbuch a pošlete všechny útočníky k čertu. To stejné pak provádějte ve věžičkách vedle kulometčíků, tak odrazíte počáteční útok. Samozřejmě že se zapojte i sami do boje, velmi dobré jsou granáty a váš ruční kulomet. Jakmile se vám podaří první nápor nepřítele odrazit, dostanete od kapitána příkaz se stáhnout do úkrytu a máte na chvíli pokoj, na dlouho ovšem ne.

Příliš mnoho cílů
Podařilo se vám tedy odrazit první těžký útok na vaši základnu, ale pozor, už se na vás valí druhá vlna. V animaci si promluvíte s kapitánem, dozvíte se, že už k vám letí několik vrtulníků pro raněné a také dostanete nějaké ty posily. Vaše činnost teď bude stejná, jako v předcházející části, vyhazovat pomocí v okopech a věžičkách umístěnými aktivátory do povětří místa, kde se nepřítel snaží o přechod. Těžší to budete mít o mnoho více, protože nyní bojujete uprostřed noci. Jakmile se vám podaří rákosníky odrazit, dostanete od kapitána příkaz odpálit pomocí aktivátoru v hlavním okopu sud s napalmem, najděte tedy příslušný aktivátor, je jen kousek od vás a sud odpalte. Tím jste zakončili tuto část.

Poslední boj
Vietcong CZ Tak to tedy vypadá na to, že jste definitivně prohráli, připravte se proto na evakuaci, nic jiného už vám nezbývá. V animaci spatříte kapitána, jak se radiem domlouvá s nejvyšším velením a ptá se na posily. Pomoc prý přijde, ale v tom uvidíte, jak se na vás hrnou tanky VNA. Kapitán o tom podá zprávu velitelství, dostanete příkaz se ještě chvíli udržet, než budou moci přilétnout na pomoc vrtulníky. Kapitán ale ví, že situace je kritická, že musíte definitivně evakuovat, ale brání vám v tom jeden obrovský tank, který střeží vaši ústupovou cestu. Takže zakončení tohoto příběhu je teď plně ve vašich rukou, musíte tento tank zničit sami pomocí známé nálože C4. Připravte si tedy samopal, skrčte se, ať nedostanete nějakou kulku do hlavy a pokračujte dopředu do zákopu. Zprava vás napadnou rákosníci, odpráskněte je a zabočte do okopu vpravo. Před vámi zlikvidujte další Komanče a dejte se zákopem doleva, pak odbočte doprava. Postřílejte další komunisty a pod tank umístěte nálož. Pak už si jen vychutnejte závěrečnou animaci.

Doslov
Tak jste tedy moc slavně nedopadli, ale přežili jste, což je důležité. Samotný závěrečný nekrolog mluví za vše: „Tvoje účast ve válce dočasně skončila. Byl jsi evakuován se zbytky přátelských jednotek, za tebou zůstaly kouřící ruiny, poseté mrtvými těly Vietnamců i Američanů“. Že by smutný konec této epizody? No válka je už taková, nic veselého se od ní očekávat nedá. Nebo ono „dočasně“ v nekrologu naznačuje, že by autoři chystali pokračování? Nechejme se překvapit, uvidíme.

Autor:
Témata: Vietnamci
  • Nejčtenější

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

novinky 17. 6. 2024 11

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

novinky 17. 6. 2024 68

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Pašeračka ukryla 350 cartridgí do podprsenky, kontrolou stejně neprošla

novinky 22. 6. 2024 8

Čínští celníci zadrželi ženu, která se do země pokusila propašovat stovky herních cartridgí...

KVÍZ: Tehdy je hrál každý. Poznáte nejslavnější plošinovky z devadesátek?

magazín 20. 6. 2024 17

Plošinovky, hopsačky, skákačky, platformovky nebo třeba dvourozměrné arkády. Ať už je budeme...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vývojáři strategické hry vyřešili krizi bydlení odstraněním pronajímatelů

novinky 18. 6. 2024 23

Vývojáři povedené strategie Cities: Skylines 2, ve které si hráči mohou postavit vlastní virtuální...

Nastane masové umírání starců, připravují vývojáři na změny ve hře

novinky 23. 6. 2024 1

Pokračování budovatelské strategie Cities: Skylines zatím ukázalo značný potenciál, aby se však...

Pašeračka ukryla 350 cartridgí do podprsenky, kontrolou stejně neprošla

novinky 22. 6. 2024 8

Čínští celníci zadrželi ženu, která se do země pokusila propašovat stovky herních cartridgí...

Remaster Beyond Good & Evil vyjde už příští týden. Na dvojce se pracuje

novinky 21. 6. 2024 7

Oblíbenou, avšak komerčně nepříliš úspěšnou akční adventuru Beyond Good & Evil si budeme moct díky...

Novým hrdinou herního protestního hnutí je hra s opicí

magazín 21. 6. 2024 26

Stejně jako se herní protestní hnutí postavilo za korejský titul Stellar Blade nyní burcuje na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...