Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač - návod 2.část

Čím blíže jsme k odhalení tajemného vraha, tím výše stoupá obtížnost hádanek. Náš návod se vám jsitě bude hodit.

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač

Rychlá navigace
- recenze hry
- první část návodu

12. září 1988

Prvním úkolem nového dne je vložit všechny dosavadní události na časovou osu. Nejprve musíme vybrat ty správné záznamy, z nichž získáme všechny důležité informace. Přepněte se v inventáři na položku dokumenty Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)a vyberte oba papíry, které jste sestavili z roztrhaných papírů, tedy výpověď A. Cadoshe a E.Longové.

Nyní zvolte položku rozhovory a vyberte rozhovor s Richardsonem z noci z 11. na 12. září. Umístit všechny události na časovou osu není nic složitého, stačí poslouchat Sherlockovy rady. Až se vám to povede, udělejte ještě drobné úpravy podle Holmesových dodatků – nyní je jasné, že se vražda stala přesně v 5:30. Opět tu máme tabuli s motivy, kterou vyplňte podle obrázku. Vydejte se do Londýnské nemocnice...

Po rozhovoru s lékařem se kolem pořádně rozhlédněte. Na stole u zdi naleznete krabičku, v níž se nachází skalpel, který samozřejmě seberte. Když se otočíte o 180 stupňů uvidíte malý vozíček, který má porouchané kolo. Použijte na něj skalpel a získáte útržek papíru. Na poličce u zdi naleznete knihu anatomie s detailním popisem srdce. Na další polici je pak srdce naložené ve formalínu. Pokud na něj kliknete objeví se puzzle. V inventáři označte encyklopedii anatomie i starý recept a můžete se pustit do řešení.

Hádanka je tak jednoduchá, že vám snad její princip nemusím vysvětlovat – nastavte modrou ručičku na 1 a červenou na 5. Seberte papírek s číslem 6. Nastavte modrou ručičku na 8 a červenou na 2. Seberte magnet. Nyní běžte k lavici číslo 6 a magnet použijte na kovovou tabuli. Princip následujícího puzzlu není ani tak v logice jako spíše ve vaší šikovnosti. Nebojte se magnety překřížit, nic se nestane! Žádná jiná rada neexistuje, chce to jen pevnou ruku a trochu štěstí. Až vytáhnete hák, použijte ho na otvor v horní části lavice – získáte šifrovaný vzkaz. V ten moment přijde Andrew a vy se přepnete na Sherlocka Holmese.

Na Baker Street se převlečte do starých hadrů přehozených přes postel ve vaší ložnici a vydejte se do Vosího hnízda. Seberte z baru kleštičky a použijte je na uvolněnou parketu před zamčenými dveřmi. Úkolem následující hádanky je vylovit židovský náhrdelník. Pokud si nevíte rady, podívejte se na video, které by se mělo povalovat někde tady kolem...

Zaklepejte na zamčené dveře a Bluto vás pověří úkolem opravit plynové potrubí v jeho bytě. Běžte tedy k Finleymu a promluvte si sním. Potom prohledejte skládku pod schody a najděte následující věci: Hlavu kladiva, balónek od rozprašovače parfému, trysku, zrezivělé nádobí, rozlámaný žebřík a tři trubky.

O zeď jsou opřeny dřevěné tyče a na lavičce najdete hřebíky a kus hadru. V inventáři skombinujte dřívko a hlavu kladiva – získáte opravené kladivo.Dále balónek a trysku – výsledkem je rozprašovač parfému. Nakonec postavte žebřík ze třech tyčí, prkének, hřebíků a kladiva. Žebřík přiložte k oknu, namočte si hadr v sudu s vodou a vystoupejte do bytu. Uvnitř seberte pájecí lampu a z krbu železnou tyč, kterou vypáčte zámek na plynovodu. Abyste se mohli vrhnout na opravu potrubí, budete potřebovat lepší ochranu než je kus mokrého hadru.

Jděte za Isaacem Solomovichem, který se ale s vámi odmítá bavit. Ukažte mu tedy nalezený židovský medailon, hned bude sdílnější. Pro masku vás pošle za svým bratrancem, který má svůj obchod ve stejné ulici. Promluvte si s Abrahamem – abyste získali masku musíte mu nejprve pomoci s nebzepečným hadem. Seberte zlomený hák a všechny klece, které jdou. Poproste Isaaca o zapůjčení nářadí a poté seberte kus drátu, kleště a železnou tyčku. Všechny tyto předměty použijte na opravu háku. V obchodu se zvířaty pak na klec s hadem použijte jednu z klecí, které máte u sebe. Pomocí háku pak jednoduše přeneste hada do nové klece a maska je vaše.

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Zpátky v opuštěném bytě se pusťte do opravy potrubí. Vaším úkolem je zajistit v potrubí dostatečný tlak, abyste mohli trubky svařit. Levým tlačítkem kohoutky povolujete a pravým je uzavíráte. Na kohoutek jedna klikněte pravým, na dvojku levým a na trojku opět pravým. Měřič tlaku by měl na jedné z trubek naměřit stovku.

Připojte tedy letlampu k příslušnému vývodu a trubky svařte. Levým tlačítkem klikněte na kohoutek 1, pravým na kohoutek 2 a je hotovo. Seberte tašku a odneste jí Blutovi. Ještě předtím ale vyměňte ukradené šperky za hromadu rezavého nádobí a vezměte kotě z parapetu.

Další kroky budou směřovat opět do obchodu se zvířaty. Před ním postává skupina chlapců, kteří hledají ztracenou kočku. Jaká to náhoda – jedná se o kotě, které máte zrovna s sebou. Uvnitř si promluvte s Abrahamem a až vás vyzve, podejte mu knihu o kočkách (leží na jedné z polic). Zkuste jít na policejní stanici – nejde to, nejprve budete muset odlákat pozornost. Vydejte se směrem na hlavní ulici kde vás odchytne tlustá prostitutka Velká Danny.

Běžte se na ní zeptat do bordelu – madam Bella vám dá za úkol identifikovat neznámé parfémy. Seberte tedy ze stolu krabici a nejprve se vydejte do knihkupectví, které naleznete na mapě Londýna, nedaleko Sherlockova bytu. Na místě vás čeká další hádanka, tentokrát opravdu snadná – úkolem je umístit v obchodě cedule s letopočty tak aby na jednom sloupku nebyly dva roky končící stejnou číslicí a žádné letopočty se stejným ciferným součtem.

Seberte cedule ze stolu a dejme se do toho. Začneme zleva – na sloupec, který začíná rokem 1868, umístěte ceduli s rokem 1870. Na sloupec, kde jsou dvě prázdné pozice umístěte cedule s roky 1888 a 1866 (na pořadí nezáleží). A na poslední sloupec samozřejmě umístěte poslední ceduli – 1882. Najít požadovanou knihu je nyní už jednoduché... Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)

V bytě na Baker Street pak položte krabici s parfémy na stůl a pusťte se do díla. V této hádance je vaším úkolem vytvořit z dostupných geometrických tvarů takový tvar, jaký se objeví, pokud strčíte lakmusový papírek do jednotlivých parfémů. Pokud by se vám nedařilo podívejte se na náš obrázek. Čísla odpovídají pořadí zkoumaných parfémů, L – pozice vlevo, P – pozice vpravo.

Když nyní bednu odnesete zpátky Belle, dá vám Valerián – vůni, kterou zbožňují kočky. V inventáři ho skombinujte s rozprašovačem a získáte parfém. Ten odneste Velké Danny, která se jím okamžitě navoní. Teď už jen sehnat nějaké kočky...

V obchodě se zvířaty se dozvíte o jistém Hardimanovi, který v okolí prodává jídlo pro kočky. Trochu se porozhlédněte po okolí, jistě ho brzy najdete. Nakupte u něj kebaby a sledujte co se stane s Velkou Danny.

Na policejní stanici položte ukradené šperky na komisařův stůl. Mezi vámi a Squibbym stojí již jen jedny zamčené dveře a nepovedená hádanka. Držte levé tlačítko myši a přesuňte šperhák tak aby přibližně ukazoval na pomyslnou jedenáctou hodinu. Tlačítko pusťte. Nastavte šperhák na pomyslnou třetí hodinu a opět pusťte. Nakonec ho nastavte na pomyslnou jednu hodinu a opět pusťte – dveře se otevřou. Logiku v tom nehledejte, prostě to tak je. Po rozhovoru se Squibbym jděte do Vosího hnízda a promluvte si se servírkou a barmanem. Z papírů u kamen seberte dokument o Peráku Jackovi a nahládněte do papírů rozložených po stole. Vraťte se na Baker Street...

13. září 1888

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Je na čase rozkódovat šifrovanou zprávu, kterou našel Watson v nemocnici. Nejprve z inventáře vyberte stránky z Encyklopedie Spartacy – "Faunu" a "Rostliny a koření". Princip šifry je ten, že se v textu objevují pouze horní poloviny římských číslic. V je tedy X, \ / je V. I a L zůstávají beze změny. Přetáhněte do šifry písmena odpovídající jednotlivým římským číslicím.

Celý vzkaz tedy zní: Nový příkaz žena doručit Wharfdale. Na mapě se otevře nová lokace Wharfdale, takže se tam ihned vydejte. Objevíte se na opuštěném dvoře. Až se rozkoukáte, tak si v inventáři označte jako aktivní předmět nožík a odřízněte šňůru na prádlo a kus térové celty. Celtu použijte na zamčený zámek hlavních dveří, čímž je odemknete (tuto akci jsem po pravdě příliš nepochopil).

Uvnitř seberte ze stolu železnou tyčku a blíže si prohlédněte koberec. Odsuňte z něj stoleček, abyste ho mohli odhrnout. Pod ním se nacházejí skryté tajné dveře, které otevřete a pomocí provazu přivázaného k zábradlí slezte dolů. Dole seberte pohrabáč, kladivo a kleště. Pohrabáčem odstraňte krytku generátoru a před vámi je další hádanka. Jejím cílem je propojit všechny označené body drátem. Správné řešení vidíte na obrázcích.

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)

Až bude hotovo tak posuňte hromadu dřeva, která leží na zemi a výtahem ji vyvezte nahoru. Z místa kde byl výtah seberte ohnutý klíč. Běžte k ponku, utáhněte svěrák, vložte do něj klíč (nemělo by to být naopak?) a kleštěmi ho narovnejte. Odemkněte si dveře a běžte nahoru. Seberte dva kusy nosítek, které jste právě vyvezli nahoru. Přímo naproti hlavním dveřím se nachází rozbitý vozík. Pomocí tyče z něj odstraňte kolo. Běžte za dům a kolo nasaďte na nepojízdnou kárku.

Odstraňte kameny blokující přední kola vozu a dojeďte s ním pod okno. V inventáři skombinujte oba kusy nosítek a položte je na vozík místo žebříku. Aby byl efekt dokonalý skombinujte v inventáři kladivo a pohrabáč a vyražte do nosítek otvory pro ruce a nohy. Ještě kleštěmi odstraňte prkno, které vám brání v cestě a můžete konečně vlézt dovnitř.

Na polici vlevo je kovová krabička chráněná podivným zámkem. Princip hádanky je ten, získat ve vyznačeném prostoru stejný součet čísel jako je číslo, které je zobrazeno uprostřed. Jelikož se při každém započetí hádanky čísla mění, nemůžu zde popsat přesný postup. Každopádně se snažte ubírat nejprve rohová čísla (pokud je to možné) a jelikož nelze nikdy hádanku nenávratně pokazit, jistě se vám za chvilku povede ji otevřít. Uvnitř naleznete medailon a nějaké dokumenty.

Pořádně prohledejte místnost (používejte mezerník, abyste něco nepřehlédli) a seberte ještě jeden podobný medailon a červenou stuhu. Medailony spolu svažte stužkou a pokud jste již vše prohlédli, opusťte místnost stejným způsobem, jakým jste se dostali dovnitř. Podivnému muži ukažte váš medailon a můžete jít domu.

29. září 1888

Zajděte do tiskové agentury, kde pracuje Bulling. Novináři, který tam je ukažte leták prince Raskolnikova. Až odejde, budete mít v kanceláři volné působiště a navíc dostanete dlužní úpis. Najděte Bullingův pracovní stůl a seberte jeho poznámky, mince a hadr. Další dokumenty naleznete v koši u Bullingova stolu a na stole ředitele.

Pomocí hadru otevřte kamna a uvnitř naleznete kus savého papíru. Je popsán zrcadlově, takže se na něj podívejte v zrcadle, které má na stole ředitel. Běžte k telefonu a zavolejte číslo 1875. Během hovoru budete vyváni, abyste odpověděli na 3 otázky – odpovědi jsou postupně tyto:

"Scotland Yard hledá králíka, který hodně kašle."

"Hlasujte tedy pro mne, vždyť budu vaším nejlepším poslancem."

"Nechodí z práce unavení, a když se vrátí domů, mají přečtený už všechen denní tisk."

Seberte obálku s papíry, která leží na polici, kam se odkládají důležité dokumenty. Poté už můžete kancelář opustit... Běžte do Whitechapelské policejní stanice a následně navštivte i Vosí hnízdo, kde si promluvte s Bullingem.Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod) Před hospodou potkáte Squibbyho... Až rozhovor skončí, běžte do pensionu za Finleym. Dozvíte se, že Tumblety opustil svůj pokoj ve spěchu. Vydejte se tedy na průzkum jeho pokoje.

Přede dveřmi prozkoumejte stopu a změřte si jí. Uvnitř seberte všechny dostupné dokumenty a podívejte se na kufr. Ten skrývá nejhloupější hádanku ve hře, jejíž princip mi jaksi unikl. Cílem je nastavit správná data jednotlivých bitev americké občanské války a to včetně vlajek a uniform vítězné strany. Nevím jak jste na tom s historií ale je si příslušná data bez výčitek vygoogloval.

Čtyři data jsou napsaná v dolní části zámku, co ale znamená číslo 12 19 1771 opravdu netuším. Pokud je ve hře nějaká nápověda, prosím, řekněte mi o ní. Správné řešení vidíte na obrázku. Až se vám to povede, kufr prohledejte a můžete se vrátit na Baker Street.

Pokračování příště…

Autor:
Témata: kamna, krb
  • Nejčtenější

Generuje obrázky do hry pomocí AI, za 10 hodin práce vydělá 350 tisíc

novinky 14. 4. 2024 16

Tvůrci virtuálních kartiček Champions of Otherworldly Magic přiznávají, že vizuální podobu jejich...

Je Fallout nejlepší videoherní seriál? Recenzenti mají jasno

magazín 12. 4. 2024 94

Sci-fi seriál natočený podle populární série her Fallout sbírá v zahraničí skvělá hodnocení. Vypadá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Zavzpomínejte si na magická devadesátá léta ve hrách

retro 11. 4. 2024 16

Devadesátá léta patří v oblasti počítačových her mezi zlatou éru. V době rychlého rozmachu...

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

novinky 18. 4. 2024 7

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Čeští Warhorse slibují brzké oznámení nové hry. Co by to tak asi mohlo být?

novinky 11. 4. 2024 29

Více než šest let od vydání nejvýznamnější české hry posledních let Kingdom Come: Deliverance...

Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

novinky 18. 4. 2024 23

Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

novinky 18. 4. 2024 7

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

Digitální láska. Kdo jsou nejzajímavější videoherní milenci

magazín 18. 4. 2024 0

Premium Láska je prý něco, po čem touží spousta z nás. A očividně není řeč jen o reálných osobách, ale...

Vrací se Rayman, ale zase ne tak, jak bychom si přáli

novinky 17. 4. 2024 1

Série Rayman patří k těm nejlepším hopsačkám vůbec, nový díl je ovšem v nedohlednu. Letos se chystá...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Charlotte spí na Hlaváku mezi feťáky, dluží spoustě lidí, říká matka Štikové

Charlotte Štiková (27) před rokem oznámila, že zhubla šedesát kilo. Na aktuálních fotkách, které sdílela na Instagramu...

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...