Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sherlock Holmes: Případ stříbrné náušnice - Kompletní návod

  12:00
Ocitlli jste se v kůži nejslavnějšího detektiva Sherlocka Holmese a jeho přitele doktora Watsona a přesto si nevíte se zapeklitým případem rady? Pak je tu jen pro Vás podrobný návod, jak celou záhadu objasnit.

Sherlock Holmes a jeho věrný přítel Dr. Watson mají nový případ, tentokrát se jedná o Případ stříbrné náušnice. Podaří se jim záhadu vyřešit? Mnozí z Vás netrpělivě čekali na návod na tuto ukrajinskou adventurku. Pokud si nevíte rady, pak čtěte dál!

Rezidence Sherringford

Seberte Bromsbyho poznámky ze země, podrobněji je prozkoumáte kliknutím na deník, promluvte s s doktorem a Grantem Sweetney na pódiu. Jděte do levé části tančírny a zde si promluvte s Majorem Lockhartem, stojí mezi sloupy. Pokračujte níže a naproti dveřím na jedné z židlí seberte útržek špinavé látky. Projděte doleva až nakonec místnosti, a promluvte se Scottem Brimmsem, který zde leští podlahu. U baru si promluvte s plukovníkem Pattersonem. Vraťte se zpět na místo, kde jste ze židle vzali kus látky a projděte dveřmi hned naproti ní. Ocitnete se v chodbě s brněním, Holmes poznamená, že tu cítí střelný prach. Na dveřích u brnění si povšimněte nějakého prášku - použijte metr z inventáře, je ve výšce 1.65 m. Lupou prozkoumejte podstavec s brněním, naleznete černé sukno, které si vemte. O obrazovku níže je stůl, na který použijte opět lupu - najdete černé vlasy. Nyní se vydejte do kuchyně, prozkoumejte podlahu s použitím lupy a seberte knoflík. Zvedněte víko od popelnice, zjistíte, že je velmi těžké. Prozkoumejte skříňky v místnosti - nenaleznete nic zajímavého. Jděte do pravé části kuchyně a promluvte si s kuchařem Carlem Pannisterem. popisek

Nyní opusťte kuchyň a jděte do chodby s obrazy a a stolem. Pokračujte až k brnění a vlezte do dveří vlevo od něj. Objevíte se v kuřárně. Vezměte popel z popelníku použitím lupy na stůl, změřte metrem stopy na podlaze - je to velikost 7. Jděte do zadní části pokoje a dveřmi vstupte do koupelny. S použitím lupy na umyvadlo seberte kus červených vlasů (vedle nůžek). V této místnosti je to již vše. Odejděte opět do chodby a pokračujte směrem dolů do části s obrazy. Pomocí lupy se podívejte pod stůl, najdete pudr. Pokračujte chodbou stále níže, na zemi seberte červenou dámskou kabelku - rozbalte jí, najdete v ní Lavinie pas, lístek na vlak a loď z Ženevy do Londýna a zbraň. Zbraň si v inventáři prohlédněte, lístky přečtěte. Na stejném místě použijte zkumavku na prach na zemi - jedná se o pudr. Projděte dveřmi vlevo, nyní jste v dámském salónku. Ze zrcadla seberte fotku krásné mladé ženy - prozkoumejte fotku ve Vašem deníku. Na stolek použijte opět zkumavku na prášek - opět se jedná o pudr. Na stolku seberte navštívenku a blíže ji prozkoumejte v deníku.

Vydejte se ke schodišti a promluvte s uklízečkou Mary. Projděte o jednu obrazovku vlevo a prozkoumejte skříňku napravo od židlí - objevíte kratší bíle ubrusy. Schodiště nahoru je prozatím nepřístupné. Vraťte se do banketového pokoje, ze stolu seberte seznam hostů, opět jej blíže prozkoumejte ve svém deníku. Pokračujte o obrazovku dále a promluvte si s Horacem Fowlettem. Potom si promluvte s Lavinií, objeví se Herrington, který ji bude ochraňovat. Potom co si s ní promluvíte, zjistíte že poručík Herrington je zde jako doprovod muže u baru - plukovníka Pattersona. Objevíte se u baru, promluvte si s plukovníkem Pattersonem, zjistíte, že velmi špatně vidí, ale naopak velmi dobře slyší. Řekne Vám, že si myslí, že sir Brombsy byl zastřelen revolverem Wright, malý kalibr. Promluvte si poručíkem Herringtonem. Kurzorem najeďte na levou stranu baru a promluvte si s číšníkem Hunterem. Ještě jednou si promluvte s uklízečem kousek od baru, který leští podlahu. Vraťte se do banketového pokoje a ukažte Lavinii jeden z Vašich důkazů. Z inventáře vyndejte zbraň a klikněte s ní na Lavinii. Dozvíte se, že ji dostala od svého otce k ochraně. Nyní se hra automaticky přepne na doktora Watsona.

Dr. Watson
Promluvte se všemi postavami na nádvoří. Nyní proběhne rozhovor mezi Holmesem a Watsonem. Po ukončení rozhovoru se vydejte doleva ke služebnímu vchodu, ze země seberte nedopalek a změřte velikost stop v hlíně. Čeká Vás návrat do Baker street.
Baker Street

Seberte z knihovny 3 knihy a přečtěte si je ve svém deníku, zjistíte velikost střelce, kde se vyskytuje tabák a bližší informace o stopách. Podívejte se na pracovní stůl naproti Sherlockovi a analyzujte kus špinavé bílé latky. - Zapalte kahan a na něj umístěte misku s vodou, do vody přidejte mýdlo, vemte látku z inventáře a ponořte ji do tekutiny.
- Opět zapalte kahan a přidejte rozpouštědlo (modrá lahvička) do vody a ponořte opět látku do tekutiny.
- Dejte látku pod mikroskop, zjistíte, že se jedná o kus kvalitní látky s mastnými skvrnami a přečtěte si v deníku zjištěné informace.
- Položte černý prášek na kahan a zapalte jej, zjistíte, že se jedná o střelný prach.
- Černé vlasy dejte pod mikroskop, jedná se o mužské vlasy.
- Z inventáře vyndejte všechny tři bílé prášky a postupně je dejte pod mikroskop, zjistíte, že jsou identické. Dejte směs zpět do inventáře. Nyní dejte směs bílého prášku na kahan, ten zažehněte - žádná reakce. Na kahan položte misku s vodou a do ní vložte směs pudru, přečtěte si zápis o pudru v deníku.
- Červené vlasy dejte pod mikroskop.

První kvíz


1. Máte ponětí o tom, jakou zbraň zločinec použil?
Odpověď: Ano.
Důkaz: Druhý dialog s plukovníkem Pattersonem

2. Mohl vrah uprchnout po schodech vedoucích do druhého patra?
Odpověď: Ne
Důkaz: Dialog s Mary

3. Pochází popel nalezený v kuřáckém pokoji z anglických cigaret?
Odpověď: Ne
Důkaz: Cigaretový popel naproti vchodu pro služebnictvo a studie o tabáku

4. Byl po výstřelu zadní vchod vedoucí do kuchyně otevřený?
Odpověď: Ne
Důkaz: Dialog se Satterthwaitem

5. Vybrala slečna Lambertová ubrusy a určovala rozmístění stolů?
Odpověď: Ne
Důkaz: Rozhovor s Carlem Pannisterem a dialog se slečnou Lambertovou

6. Máme představu o tom, jak byl vrah vysoký?
Odpověď: Ano
Důkaz: Chodba do kuchyně - stopy po střelném prachu na levé straně dveří ve výšce 1.65m a Balistická studie.

7. Opomeneme-li plukovníka Pattersona, měl ještě některý z hostů recepce špatný zrak?
Odpověď: Ano
Důkaz: Rozhovor se slečnou Lambertovou a Seznam hostů

Klikněte na deník.

Den 2: 15. října 1897

Baker Street

Prečtěte si Trestný čin, Nástroj trestného činu, Motiv, Vývoj trestného činu, Zprávu Scotland Yardu a o Melvynu Bromsbym. Na mapě se vraťte do rezidence Sherringford. V tančírně si promluvte s Grimblem o Lavinii, jděte do kuchyně, zde si promluvte s kuchařem Penningtonem o dvou ztacených lahvích 18-leté whisky. Přejděte do kuřárny a seberte ze stolu bílé rukavice. V dámském salónku se podívejte zblízka na červenou kabelku, rozbalte jí a v inventáři si prečtěte program opery a Herringtonův dopis. Jděte do tančírny a promluvte si s Lavinii. Vyjděte po schodech nahoru a jděte do Brombsbyho kanceláře. Podívejte se na stůl, prohlédněte si fotku Bromsbyho a Grimbleho. Použijte lupu na prsten na fotce - zednářský symbol. V deníku si prohlédněte fotky. Seberte ze stolu knihu, v deníku si přečtěte označenou stránku. Otevřete pravé horní šuple, seberte ohořelé papíry a v deníku si je prohlédněte. Podívejte se na prostřední fotku na zdi za stolem a opět v deníku si ji prohlédněte.Jděte zpět ke dveřím. Vyslechněte rozhovor, poté klikněte na velký portrét Bromsbyho - objeví se trezor. Na mapě se přesuňte na stanici Flatham.

Stanice Flatham

Promluvte s konstáblem Fletcherem a Grahamem a vezeměte si klíč od Fowlettova domu. Znovu si promluvte s konstáblem Fletcherem, dovolí Vám prozkoumat Fowlettův dům. Projděte bránou a použijte klíč na dveře.

Obývací pokoj - ze sochy dráčka seberte zápalky, a ty použijte na lampu. Prozkoumejte stopy na zemi (velikost 7) a boty (velikost 6). Přesuňte se do levého rohu a prozkoumejte obrazy, na každém je skrytý obraz zvířete. Na levém je jelen, na dalším medvěd, krab a na posledním z leva je orel. Velmi dobře si tato zvířata zapomatujte, budete je potřebovat později. Prozkoumejte automat a zjistíte, že potřebujete k hraní žeton. Vraťte se zpět a seberte dřevěnou hračku, která je pod stolem. popisek Jděte ke knihovně a seberte knihu, kterou blíže prozkoumejte v deníku - jedná se o poezii. V zakroužkované části je úryvek, který byl i na projevu Brombsbyho. Jděte do prosklených dveří - kuchyně. Prozkoumejte popelník a seberte z něj popel. Podívejte se na stůl (skvrny od krve, láhev - Gin, zátka, střepy). Vyjděte z kuchyně a jděte do chodby. Zápalkami zapalte lampu a podívejte se na mop a vejděte do druhých dveří. Ocitnete se v ložnici. Prozkoumejte automatický čistič bot. Nyni se podívejte na stůl, čeká Vás číselné puzzle - součet každé řady a každého sloupce musí být 55. Barvy se musí střídat, bílá, černá....Řešení viz. obrázek. Po správném dokončení ze hry vypadne žeton. Klikněte na stroj na zdi, podívejte se na šroubovák pod oknem a klikněte na sejf. Přejděte k nohám postele a prozkoumejte umyvadlo - naleznete mastné kuličky. Podívejte se na obraz, Fowlett byl malý a obézní. Vraťte se do obývacího pokoje a přejděte k automatu. Vhoďte žeton a automat rozdá karty. V prvním rozdání vyndejte pikové eso a dejte ho klaunovi na pravou ruku. V druhém tahu vyhoďte károvou 4, v dalším 4 křížovou. Vyhráli jste ! :) Seberte papír, který z automatu vypadl a v deníku si o Noemovi.

Přejděte do ložnice a klikněte na archu. Čeká na Vás další puzzle. Nastupte zvířata v pořadí, jaké jste si přečetli na papírku z automatu - krab, jelen, medvěd, ostatní zvířata a až nakonec orel - jedná se o zvířata, která jste viděli na obrazech v úvodní místnosti. Ze sejfu vezměte dokumenty a v deníku si je přečtěte. Na zahradě zatím Murray našel klíč. Vyjděte před dům, Watson Vám dá klíč, vraťte se zpět do domu a použijte nový klíč na první dveře v chodbě a sejděte do sklepa. Ve sklepení naleznete mrtvolu, změřte její chodidlo (velikost 6). Seberte papír ze země - jedná se o navštívenku. V deníku si ji přečtěte a vyjděte ven. Obejděte dům zleva a změřte velikost stop na sudu u okna (velikost 10). Odeberte se zpět do Baker street.

Druhý kvíz

1. Měl Horác Fowlett toho večera, kdy údajně odešel, nějakou návštěvu?
Odpověď: Ano
Důkaz: Dialog Murraye u Fowlettova domu

2. Byli v době výstřelu všichni hosté v tanečním sále?
Odpověď: Ano
Důkaz: Vývoj trestného činu

3. Panovaly mezi sirem Bromsbym a jeho dcerou dobré vztahy?
Odpověď: Ne
Důkaz: Dialog s Hermannem Grimblem v rezidenci Sherringford

4. Byl si Horác Fowlett vědom problémů mezi Hermannem Grimblem a sirem Brombsbym?
Odpověď: Ano
Důkaz: Dopis od Brombsbyho pro Fowletta

5. Ztratilo se něco z domu Horáce Fowletta?
Odpověď: Ano
Důkaz: Fowlettova ložnice - chybí polštář

6. Vlezl někdo do Fowlettova domu oknem?
Odpověď: Ano
Důkaz: V zahradě, na sudu pod oknem: šlápoty velikosti 10 se stopami hlíny a Fowlettova ložnice: venkovní okno nemá mříže, a proti otevření je zabezpečeno šroubovákem.

Den 3: 16. říjen 1897

Nyní je opět čas na analýzu důkazů. Klikněte na stůl.
Bílé rukavice -> použít lupu.
Dřevěná hračka -> použít lupu.
Mastné kuličky -> položit na mikroskop

Dr. Watson
Opět se vypravíme zpět na stanici Flatham. Promluvte s přednostou, dovolí Vám prozkoumat vagón. Vejděte do vlaku, v dolním rohu zkontrolujte popelník. Jděte ke vstupním dveřím a pokračujte uličkou vlevo. Zkontrolujte všechny sedačky. V první řadě sedaček seberte bíle pírko na sedačce vpravo. Pod sedačkou v druhé řadě naleznete čepici. Z popelníku na druhé straně vozu seberte nedopalek.

Rezidence Sherringford

V inventáři Vám přibyl nůž. V tanečním sále si promluvte se slečnou Lambertovou a Sue o poručíkovi. Jděte ke schodům do prvního patra, zde si promluvte s Mary o Wyattu Collinsovi a poté se vydejte po schodech nahoru do Bromsbyho pracovny - pokud nemáte přístup k sejfu, klikněte na obraz sira Bromsbyho. Nyní nás čeká další puzzle tentokrát k otevření sejfu. V deníku najděte kód k otevření sejfu, byl v sejfu v domě Fowletta. Prohlédněte si pořádně drážky na sejfu, než si přepnete pohled na sejf.

1 číst jako "jedna"
11 číst jako "1x1 = 1"
21 číst jako "2x1 = 2"
1211 číst jako "2" a "1"
111221 číst jako "1" a "jedna dvojka a dvě jedničky"
Další číselná řada je tedy 1 1 1 2 2 1
Kód k sejfu je 3 1 2 2 1 1 - jednoduché :))
Vezměte vše ze sejfu - klíč, Richardsův dopis a výkazy o převodu peněz. Promluvte si s inspektorem Lestradem.

Bromsbyho cementárna

Promluvte s Gobletem, dá Vám klíče od kanceláře. Na dvoře jděte doleva, pak do pravého dolního rohu a na dveře použijte svazek klíčů, který jste dostali od Gobleta. Vyjděte po schodech nahoru, z pod stolu vlevo seberte klíč, prohlídněte si obrazy na zdi vlevo od schodů (opět je blíže prozkoumejte v deníku). Jděte k replice mostu a prohlídněte si jej. Jeden model panáčka schází. Na druhé straně místnosti použijte svazek klíčů k otevření kanceláře pana Grimblyho. Klikněte na sochu hlavy - starý suvenýr z Indie. Projděte dále do místnosti a zblízka se podívejte na obrázek na zdi, objeví se sejf. Na něj použijte klíč, který jste našli v sejfu u Bromsbyho. Vezměte dokument ze sejfu - výkaz o převodech, prozkoumejte ho v deníku. zjistíte, že je zde rozdíl mezi výkazem tímto a dokumentu o převodu peněz do Shermanovy banky. Podívejte se na stůl, zjistíte, že šuple je zavřené. Seberte papír pod stolem s tygrem na pravé straně pokoje. Přečtěte si jej v deníku, jedná se o výhružku od W.C. Podívejte se zblízka na sochu slona - ganeesh. Klikněte na jeho chobot, uslyšíte kliknutí a chobot se pootočí. Vezměte figurku Brombsyho z tlamičky slona. Vraťte se zpět k replice mostu. Položte figurku Brombsyho do prázdné díry. Seberte klíč, který vypadne na zem dole pod mostem. Jděte zpět do Grimbyho kanceláře, klikněte na stůl a klíčem z mostu otevřete šuple. Přečtěte si v deníku papíry ze šuplíku, jedná se o výhružku od W a dokumenty o kapitánovi Lowriem. Holmes vše vrátí do původního stavu.

Baker street

Poručík Herrington se přišel zeptat na průběh vyšetřování. Dva rošťáci se k Vám vrátí a sdělí Vám, že podezřelého vysledovali do Brombsbyho cementárny. Klikněte na mapě na cementárnu.

Cementárna

Použijte žebřík vlevo od Holmese a vylezte po něm na zeď. ZDE SI HRU ULOŽTE a zvyšte jas svého monitoru. Dělejte tento puzzle pouze pokud máte čas. popisek

1. Následujte Martyho kliknutím na dolní část obrazovky.
2. Pohled se najednou přepne, že vše uvidíte ze shora.
3. Přesuňte Holmese, aby se plížil za Martym na vzdálenost, aby si ho nevšiml, dokud se Holmes neschová za kolečko (na obrázku bílá šipka), které je po pravé straně dlouhé boudy.
4. Umístěte kurzor - boty, přímo před dveře Grimblyho kanceláře.
5. Počkejte, až pes projde za pravou lampu (na obrázku, až pes bude za červenou čarou) a dvojklikem donuťte Holmese běžet ke kanceláři.
6. Rychle z inventáře vyndejte zlatý klíč a použijte jej na dveře.

Kancelář

Vyjděte po schodech nahoru, otočte se a vejděte do dvojitých dveří. Jděte k soše slona, zmáčkněte mu chobot a vezměte figurku. Jděte zpět k replice mostu, a opět figurku položte na chybějící místo. Ze země seberte klíč a vraťte se zpět do kanceláře. Klikněte na stůl a použijte klíč z mostu na šuplík ve stole, vezměte papíry - Kabinet Lloyd, Lloyd & Masterson - prostudujte v zápisníku a klíč od skladiště. Opusťte budovu a vydejte se do skladiště.

Marty a pes podruhé

Tentokrát musí Holmes dojít do Fairfax divadla, které se nyní používá jako sklad. Skladiště je po levé straně obrazovky. popisek

1. Vyjděte ven z kanceláře.
2. Opět se Vám otevře pohled ze shora, utíkejte dolů k vagónu (na obrázku označen červeným křížkem) - je v pravém dolním rohu obrazovky.
3. V inventáři si připravte klíč od skladiště na první místo, aby byl rychle přístupný.
4. Počkejte až Marty bude na Vaši úrovni (na obrázku za červenou čárou) a pes projde kolem lampy nahoře na obrazovce, ihned potom dvojklikem vyběhněte do levého horního rohu směrem k Fairfax divadlu. Musíte být rychlý.
5. Jděte ke dveřím a použijte na ně klíč od skladiště.

Vstup do divadla

Watson se přidá k Holmesovi ve skladišti. Použijte zápalky na lampu po pravé straně. Jděte doprava chodbou a použijte metr na stopy na podlaze - mokré šlépěje. Někdo tu již byl. Vydejte se doprava do chodby, otevřete dveře s použitím nože a rozsviťte si lampu vpravo s pomocí sirek. Podívejte se na odpadkový koš - naleznete stopy krve a vlasů. Černé vlasy máte nyní v inventáři. Jděte ke dveřím, vlevo od nich visí na zdi svazek klíčů - vezměte si je. Projděte dozadu do divadla a použijte svazek klíčů na dřevěné dveře. Jděte na světlé místo u okna a použijte na něj lupu - pálené vápno. Projděte dveřmi napravo. Jděte do levé části místnosti a použijte nůž na třetí kruh zprava - najdete mrtvolu. Nedostanete se ale k mrtvole, potřebujete masku k ochraně Holmese. Vraťte se zpět na začátek místnosti, kde jste vzali svazek klíčů. Vemte ze země bílou látku na levé straně od dveří. Použijte nůž na tuto látku k výrobě masky. Použijte masku a vraťte se zpět k visícímu tělu. Vydejte se doleva a klikněte na ruku. Holmes potřebuje něco, aby mohl pohnout tělem. Projděte opět dřevěnými dveřmi, po levé straně dveří je lopata - vemte ji. Použijte lopatu na tělo, ale dozvíte se, že potřebujete něco jiného. Opět se vraťte do divadla, po levé straně stojí o zeď opřená tyč, vezměte ji a jděte k visícímu tělu. Použijte tyč na ruku. Holmes vezme pas Johanssena a likér z Richmondského opatství. Holmes zavolá Watsona a vrátíte se do Baker street.

Třetí kvíz

1. Vlastní Hermann Grimble jediný svazek klíčů od Fairfaxského divadla?
Odpověď: Ano
Důkaz: Dialog s Gobletem v Brombsbyho cementárně

2. Má kapitán Lowrie co do činění s Brombsbyho závody?
Odpověď: Ano
Důkaz: Fotografie Sira Bromsbyho před Kalidasskou roklinou a informace o kapitánu Lowriem

3. Můžeme synovce Wyatta Collinse označit za čestného člověka?
Odpověď: Ne
Důkaz: Rozhovor s Mary v rezidenci Sherringford a Rozsudek od soudu

4. Může se Hermann Grimble, v případě neexistence oficialní závěti, stát Brombsbyho dědicem?
Odpověď: Ano
Důkaz: Kabinet Lloyd, Lloyd&Masterson

5. Byl muž nalezený ve starém fairfaxském divadle cizinec?
Odpověď: Ano
Důkaz: Pas nalezený u těla

Den 4: 17. října, 1897

Dr. Watson
Otevřete si poznámky v deníku a přečtěte si o podvodu, Wung Jei a poručíkovi Herringtonovi.

Hunterův dům.

Vyberte na mapě Hunterův dům a přečtěte si o Hunterově vraždě v dokumentech v deníku. Hunter byl barman na recepci u Brombsbyho. Jděte do dveří vlevo, číslo 29. Promluvte si s Appleby. Podívejte se zblízka na krev a prozkoumejte obraz ve skříňce. Podívejte se na role papíru, jsou zbrusu nové. Běžte k oknu a použijte metr na stopu na pravé části parapetu - není kompletní velikost asi 8-12. Vyjděte ven na zahradu, jděte dolů po cestě a vstupte do skleníku v dolní části obrazovky. Zblízka se podívejte na vitrínu s květinami. Prozkoumejte 2 malé kytky - nepocházejí z Anglie. Nyní přejděte k druhé vitríně, pohněte kytkou vepředu, seberte stvrzenku ze zastavárny a přečtěte si jí v deníku. Klikněte na mapu a vraťte se do Baker street.

Baker street

V inventáři klikněte na likér, a potom si o něm přečtete v encyklopedii, kterou vezmete z knihovny. Klikněte na dveře vlevo od krbu, Holmes se převlékne. Nyní klikněte na mapě na Richmondské opatství.

Richmondské opatství.

Přejděte k bráně a podívejte se malým okýnkem dovnitř. Promluvte si s Bratrem o Jamesim Littlem a vyslechněte příběh o ruinách.

Cesta k ruinám: Dejte se cestou vlevo, dopředu dokud nenarazíte na první křižovatku, na ní se vydejte doprava. U jezírka pokračujte směrem dále dopředu. Na další obrazovce se po malé cestičce vydejte doleva. Na další křižovatce odbočte vpravo. Že by to již bylo blízko? Na další křižovatce jděte druhou cestičkou vlevo, nyní vyberte cestu nahoru a pokračujte po ní. Ucítíte kouř. HRU ZDE ULOŽTE! Než začnete, nacvičte si cestu k jezírku od tohoto místa.

Cesta zpět k jezírku a uhašení ohně
Otočte se, na křižovatce se dejte doprava, seberte kbelík, vydejte se levou cestou a na další křižovatce se dejte doprava. Na kruhové křižovatce doleva. Jste u jezírka - klikněte kbelíkem na jezirko a utíkejte zpět, první odbočka vlevo, další vpravo, druhá levá odbočka, malou cestičkou nahoru, dopředu a rychle použít kbelík s vodou na oheň. Vejděte do zříceniny.

Zřícenina

Použijte sirky na svíčku vpravo. Použijte lupu na červenou skvrnu na zemi - je to inkoust, není anglický a ne déle než 3 dny starý. Prozkoumejte lahve na zemi - jsou z Richmondského opatství. Prohledejte matraci, a poté spálené papíry na levé straně místnosti. Vraťte se o obrazovku níže a použijte metr na stopy na zemi - velikost 10. Jděte stále dopředu až nakonec chodby a prozkoumejte jedinou zvláštní cihlu ve zdi a použijte na ní nůž. Vezměte dopis a přečtěte si jej. Prohlédněte si jej v deníku - je to stejný rukopis, jako výhružky v dopise od W.C. v Grimblyho kanceláři. Vydejte se zpět k bráně na začátku, klikněte na mapu - Baker street, poté se vydejte do Sherringford rezidence.

Sherringford rezidence

Přečtěte si o Kalidasské roklině v deníku. Jděte do dámského salónku, přistupte blíže k zrcadlu - uvidíte Herringtona a Lavinii. Promluvte si s Lavinii. Až Herrington opustí pokoj, použijte jeden z důkazů - ukažte Lavinii fotku krásné mladé dívky. Holmes Lavinii poprosí, aby o této věci zatím s nikým nemluvila.

Baker street

Poslouchejte Watsona, ukáže Vám stříbrnou náušnici, kterou získal za směnku v zastavárně.

Čtvrtý kvíz

1. Má vůdce pobudů, kteří napadli Holmese, přímou souvislost s případem?
Odpověď: Ano
Důkaz: Dokument Wung Jei

2. Můžeme tvrdit, že osoba, která zabila Simona Huntera, umí dobře zacházet se zbraněmi?
Odpověď: Ano
Důkaz: Dialog s Appleby v Hunterově domě

3. Jsou zříceniny poblíž Richmondského opatství oblíbenou skrýší zlodějů?
Odpověď: Ano
Důkaz: Rozhovor s Bratrem v Richmondském opatství

4. Je rukopis na zprávě ze zřícenin stejný, jako na dříve nalezeném dokumentu?
Odpověď: Ano
Důkaz: Výhružka od W. a výhružka od W.C.

5. Je pro anglického důstojníka ve výslužbě snadné najít v cizině práci jakožto vězeňský dozorce?
Odpověď: Ano
Důkaz: Kalidasská roklina

Klikněte na deník

Den 5: 18. října 1897

Astonské divadlo

Prohlédněte si plakát vlevo obrazovky, potom jděte dovnitř. Promluvte si s Philtomym Kirby - uklízí, Brucem Ashtonem, muž stojící u dveří. Další s kým promluvte je Raleigh Wilcox, muž v modrém obleku, potom se slečnou Sullivan - fialové šaty - ztratila zrzavou paruku. Nakonec promluvte se slečnou Carolyn - žena na jevišti. Projděte dveřmi vlevo do šatny. Promluvte si s opilou Doris, odejděte dveřmi vpravo od zrcadla. Vydejte se dolů halou a zaklepejte na dveře. Promluvte si s Richardsem. Odhalte jedes z Vašich důkazů - vyndejte náušnici z inventáře a klikněte s ní na Richardse. Dozvíte se více o tragédii. Jděte na druhou stranu chodby, až k posledním dveřím a vejděte do nich.

Dr. Watson
Vemte stránku z knížky - Guacayamo ze stolu. Prostudujte si ji podrobněji v zápisníku. Dále ze stolu seberte seznam kostýmů - je jich 30. Podívejte se na otevřenou knihu na stole. Prozkoumejte skříň, zjistíte, že chybí kostým důstojníka dělostřelectva. Vyjděte zpět na chodbu a jděte do šatny za Doris. Projděte druhými dveřmi a promluvte si s Adamem Poolem. Vraťte se zpět do šatny k Doris a projděte kolem ní do hlavní místnosti. Promluvte s Brucem Astonem (ten malej u dveří), dá Vám kompletní svazek klíčů od divadla. Vydejte se do zákulisí a použijte klíče na dveře nad schodištěm. V pokoji ze země vemte bednu a vázu. Z inventáře vyndejte lupu a prozkoumejte lodičku na bedně. Na lodičce chybí náušnice - dejte ji na chybějící místo - dozvíte se, že potřebujete ještě dvě další. Vemte si ji prozatím zpět. Jděte do šatny k Doris, klikněte na ní - Holmes řekne, že si jí nemůže vzít. Vyjděte na pódium za Carolyn a ukažte jí jeden z důkazů - náušnici. Dá Vám svou a ještě přinese náušnici Doris. Vraťte se po schodech do zamčeného pokoje, lupou klikněte na lodičku a náušnice na ni postupně umístěte - otevřela se bednička. Vemte fotku - Richards a Davenportová před Fairfaxským divadlem a někdo třetí, a papír s poznámkami.

Baker street

Přečtěte si v deníku zprávu o úmrtí Raymonda Waterse, anonymní zoufalou zprávu a velikosti bot podezřelých.

Pátý kvíz

1. Existuje vícero svazků klíčů od divadla Aston?
Odpověď: Ano
Důkaz: Dialog s Brucem v divadle Aston

2. Ztratila jedna z hereček ryšavou paruku?
Odpověď: Ano
Důkaz: Rozhovor se slešnou Sullivan v divadle Aston

3. Mohl by mít objev v šatně nějakou spojitost s případem?
Odpověď: Ano
Důkaz: Knoflík z uniformy nalezený v kuchyni a šatna: katalog s 30ti položkami, ve skříni jeden chybí

4. Je rukopis na zprávě pro Veroniku Davenportovou totožný s rukopisem na jiných dokumentech?
Odpověď: Ano
Důkaz: Francouzská navštívenka a navštívenka obchodníka se starožitostmi

Klikněte na deník Následující závěrečný kvíz už není povinný, pokud na něj nechcete odpovídat - nemusíte a podívejte se na závěrečný filmeček.

Závěrečný kvíz

1. Kdo zabil sira Bromsbyho?
2. Kdo zabil Horace Fowletta?
3. Kdo zabil Johanssena?
4. Kdo zabil Veronicu Davenport?
5. Kdo zabil Jeffriese?
6. Kdo zabil Huntera?

Odpovědi Vám zde ale nenapíši, počkejte si na rozluštění Sherlockem Holmesem.
Autor:
  • Nejčtenější

Generuje obrázky do hry pomocí AI, za 10 hodin práce vydělá 350 tisíc

novinky 14. 4. 2024 16

Tvůrci virtuálních kartiček Champions of Otherworldly Magic přiznávají, že vizuální podobu jejich...

Je Fallout nejlepší videoherní seriál? Recenzenti mají jasno

magazín 12. 4. 2024 94

Sci-fi seriál natočený podle populární série her Fallout sbírá v zahraničí skvělá hodnocení. Vypadá...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Zavzpomínejte si na magická devadesátá léta ve hrách

retro 11. 4. 2024 16

Devadesátá léta patří v oblasti počítačových her mezi zlatou éru. V době rychlého rozmachu...

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

novinky 18. 4. 2024 7

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

novinky 18. 4. 2024 39

Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

Nejlepší česká hra dekády se vrací. Kingdom Come 2 vyjde ještě letos

novinky 18. 4. 2024 39

Dlouhých šest let museli fanoušci ohromného českého hitu Kingdom Come: Deliverance čekat na...

Nezneužíváme děti, ale těm chudým dáváme možnost výdělku, tvrdí šéf Robloxu

novinky 18. 4. 2024 7

Ředitel společnosti Roblox Stefano Corazza se v nedávném rozhovoru pro magazín Eurogamer pustil na...

Digitální láska. Kdo jsou nejzajímavější videoherní milenci

magazín 18. 4. 2024 0

Premium Láska je prý něco, po čem touží spousta z nás. A očividně není řeč jen o reálných osobách, ale...

Vrací se Rayman, ale zase ne tak, jak bychom si přáli

novinky 17. 4. 2024 1

Série Rayman patří k těm nejlepším hopsačkám vůbec, nový díl je ovšem v nedohlednu. Letos se chystá...

Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze
Rodiny bez životního pojištění přicházejí o peníze

Řada maminek řeší u dětí odřená kolena, škrábance, neštovice nebo třeba záněty středního ucha. Z těchto příhod se děti většinou velmi rychle...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Charlotte spí na Hlaváku mezi feťáky, dluží spoustě lidí, říká matka Štikové

Charlotte Štiková (27) před rokem oznámila, že zhubla šedesát kilo. Na aktuálních fotkách, které sdílela na Instagramu...

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...