Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Rumble Roses - první dojmy

  12:00
Konami a wrestlling? To bude zase nějaká nehratelná japonská úchylárna, která bude chtít hráče oblbnout akorát polonahými ženskými s bujnými vnady. Cože? Ono se to fakt dá hrát? Super. A hezké holky k tomu jako bonus navíc.

Rumble Roses Už od první chvíle, kdy jsme zahlédli Rumble Roses v květnu na letošní E3 nám bylo jasné, že tahle hra bude něčím zvláštní. Ať již to jsou téměř beze zbytku odhalené krasotinky nebo kvality hry. Upřímně řečeno jsme ale vzhledem k nespornému důrazu na erotično spíše než kvalitně odladěný produkt čekali nějaký škvár ve stylu nechvalně proslulého BMX XXX. O to větší bylo naše překvapení poté, co na náš redakční stůl doplachtila placka s první hratelnou verzí.

Již velmi dlouhé a rafinovaně sestříhané intro naznačuje, že tato hra bude určena spíše hráčům mužského pohlaví, což ale nemusí být nutně vada na kráse. V úvodním menu nás docela zarazil poměrně chudý počet režimů, nicméně nelze samozřejmě vyloučit, že na rozdíl od naší preview verze nebude nabídka ve finále obohacena. Stěžejním režimem ale pravděpodobně i tak zůstane hlavní story mód, v němž vás s každou bojovnicí čeká několik zápasů podobně jako v běžných bojovkách. Ústřední postavou je mladá Reiko, která přichází do kolotoče zápasů Rumble Roses proto, aby zjistila, co se stalo s její matkou a sestrou, které byly obě vynikajícími zápasnicemi. Zajímavá je v tomto směru skutečnost, že pokud vstoupíte do story módu s Rumble Roses postavou, se kterou se ve svém příběhu utká Reiko, zopáknete si daný zápas vlastně z druhé strany, čímž v případě vítězství tvoříte jakýsi alternativní příběh.

Nejvíce zaujmou samozřejmě modely plavek, v nichž se slečinky producírují v sekci nazvané Gallery.

Není na tom nic světoborného, ale působí to nanejvýš příjemně a vcelku úspěšně vás to drží u hraní, protože tak zjišťujete „co by se stalo, kdyby“. Příběhy jednotlivých slečinek jsou sice poměrně jednoduché (ostatně, kdo by tady taky čekal nějaký epos?) ale svým provázáním získávají na zajímavosti. Na výběr je zde z desítky základních bojovnic, přičemž po odemknutí jsou k dispozici i jejich alternativní ega, čímž se ve výsledku počet zápasnic zdvojnásobuje. Zajímavě rovněž působí skutečnost, že kupříkladu právě Reiko a její temná varianta, nemají shodné bojové styly. Respektive po namačkání některé stejné kombinace tlačítek, provede každá z nich jiný chvat.

Nízký počet postav je nicméně prakticky jediná věc, v níž Rumble Roses výrazněji zaostávají za v současnosti nejlepší z nejznámější sérií SmackDown! Je zde totiž velmi zřetelně vidět spolupráce Konami s lidmi z Yuke´s, kteří mají na svědomí právě sérii SmackDown! Je to vidět zejména na velmi podobném systému ovládání a odladěné hratelnosti, která zde možná svého učitele i o chloupek předčí. Rumble Roses Postavy disponují klasickým rejstříkem wrestlingových pohybů: úder, chycení, blok, taunt, rozběh a reversaly, jejichž kombinací lze vyrobit poměrně dosti slušnou řádku nejrůznějších chvatů, přičemž pokud jste kupříkladu v rohu ringu nebo u provazů, aktivuje daná kombinace tlačítek jiný pohyb nežli vprostřed ringu, takže se zdá, že by se hra docela dlouho nemusela okoukat. V kombinaci s pomrně intuitivním ovládáním inspirovaným SmackDownem jsme tak neměli problém se do hry dostat během poměrně krátké chvilky. Během boje se vám nabíjí i speciální ukazatel, po jehož nabití máte možnost na soupeřku aplikovat zdrcující techniku, která s její výdrží zacloumá výrazněji nežli běžný boj. Něco na způsob Blazin´ v Def Jamu. Poměrně vtipné ale je to, že ani po aktivaci této speciální techniky ještě nemáte zdaleka vyhráno. Pokud se na soupeřku vrhnete bezhlavě bez jakékoli elementární přípravy, může se stát, že váš silný útok ji mine, případně mu ona sama uhne. V tom případě vám pak nezbývá než nabíjet ukazatel pracně znovu, což se u některých obtížnějších soupeřek může stát osudným.

Pro každého něco

Co se týče „žánrových“ preferencí, najde zde snad každý něco podle svého gusta. Hlavní hrdinka reiko je malá a drobná japonská dívenka, která v ringu narazí na souepřky skutečně nejrůznějšího ražení. Vedle kovbojky z Texasu zde potká i zpěvačku podobnou Christie Montiero z Tekkena, největší mrcha hry Anaesthesia chodí v kostýmuzdravotní sestřičky a lze zde narazit i na coaptou školačku. Tajemnou postavu představuje podivná domina v latexovém kostýmu a zdejších klání se účastní i divoká amazonka. Drsný přístup reprezentuje gangsterka v podobě temné Reiko, no zkrátka opravdu velmi slušně vybavený salón. Jen na ty černošky budeme muset ještě pořád jezdit do Afriky.

Rumble Roses Na solidní hratelnosti má svůj díl zásluh i slušné technické zpracování. Zápasnice se pohybují o něco plynuleji než postavy ve SmackDownu a jejich jednotlivé pohyby na sebe lépe navazují, čímž hra působí plynulejším dojmem. A ano, samotná grafika je rovněž na velmi slušné úrovni. Není možná až tak moc detailní, jak by si zasloužila, ale celkový dojem je vynikající. Na druhou stranu je ale potřeba zvážit, nakolik jsou krásy grafického zpracování dány skutečností, že se v bahně perou dvě kočičky v bikinách. Konkrétně bahenní zápasy ale z grafického hlediska působí asi nejhůře, jelikož po opálených tělech stékající bahno nepůsobí moc jako reálná tekutina, nicméně o to rychleji alespon steče z bikin dolů :-). Kvalitní práci odvádí i velice rafinovaná kamera, která sice mění úhly pohledu docela často, ale téměř výhradně v momentech, kdy některá z bojovnic aplikuje nějaký déle trvající chvat, jako kupříkladu lopatkové zalehnutí, a vždy se ztihne včas vrátit do takové polohy, abyste měli dobrý přehled o nastalé stituaci před dalším pokračováním souboje. Netřeba asi nijak zvlášť připomínat, že v těchto prostřizích volí kamera přesně takové úhly pohledu, jaké dokáží ocenit právě zejména pánové, kteří rovněž jistě ocení možnost odemykání Rumble Roses nových kostýmů, mezi nimiž zaujmou nejvíce samozřejmě modely plavek.

Již velmi dlouhé a rafinovaně sestříhané intro naznačuje, že tato hra bude určena spíše hráčům mužského pohlaví.

V nich se totiž slečinky producírují v sekci nazvané Gallery, což sice má být jakýsi koutek s informacemi o dané bojovnici, ale vzhledem k možnosti manuálně zde kolem dámiček v plavkách rotovat kamerou, musíme zkonstatovat, že se jedná o prachsprostou čumendu, čímž ale rozhodně netvrdíme, že se nám tato možnost nelíbí :-). Trošku zklamáním jsou možná zvuky, zejména dabing dívek, který se nám zdá tak trošku amatérský, nicméně je jasné, že tato hra nebyla asi nikdy koncipována jako pastva pro uši.

Ve výsledku jsme tak zatím touto hrou velice příjemně překvapeni. Jeví se nejen jako velmi pohledná záležitost, ale zároveň i jako velmi slušně hrqatelný titul, který by v mnohém klidně mohl konkurovat i samotnému SmackDownu. Výběr postav sice není nijak gigantický a ani se nejedná o žádné světově proslulé naolejované svalovce, nicméně na druhou stranu, právě to by mohlo Rumble Roses pomoci k potenciálně dosti slušnému úspěchu. Přirozeně zejména u mužské části hráčského publika.

Témata: dabing, vnady
  • Nejčtenější

Co dělají simíci, když se nikdo nedívá? Pořádají sexuální orgie i fetují

magazín 19. 5. 2024 15

Kdo nikdy v prvních simících neodstranil žebřík z bazénu, nechť první hodí kuličkou z myši. Moc...

Vývojářům nešlo opravit chybu, tak z procházení zdmi udělali součást příběhu

retro 13. 5. 2024 7

Skoro třicet let stará střílečka The Terminator: Future Shock vstoupila do historie jako vůbec...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Slavný streamer byl šokován, když zjistil, kolik utratil za hry na Steamu

novinky 15. 5. 2024 12

Populární streamer Felix Lengyel, známý fanouškům pod přezdívkou xQc, prozradil, kolik už utratil...

Černoch samuraj budí vášně

magazín 17. 5. 2024 91

Ubisoft oficiálně potvrdil nový díl ze série Assassin’s Creed, který se bude odehrávat v Japonsku....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hraní přeruší reklama na hamburger. Hráči si utahují z nenasytnosti EA

magazín 14. 5. 2024 7

Zvýšení ceny velkých her je pořád málo. Vydavatelství Electronic Arts nyní zkouší přijít na to, jak...

Co dělají simíci, když se nikdo nedívá? Pořádají sexuální orgie i fetují

magazín 19. 5. 2024 15

Kdo nikdy v prvních simících neodstranil žebřík z bazénu, nechť první hodí kuličkou z myši. Moc...

Hráči se smějí novému portrétu Karla III., vypadá prý jak videoherní boss

novinky 18. 5. 2024 10

Nový portrét krále Karla III., který namaloval namaloval britský portrétista Jonathan Yeo, se kvůli...

Nevíte, co s volným časem? Stáhněte si zdarma skvělý Dragon Age: Inquisition

novinky 17. 5. 2024 2

Digitální obchod s hrami Epic Store si tento týden pro hráče připravil opravdu hodnotný dárek....

Grand Theft Auto 6 vyjde na podzim roku 2025

novinky 17. 5. 2024 8

Vydavatel nejočekávanější hry posledních let upřesnil během prezentace hospodářských výsledků...

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...

Bohužel nám to nevyšlo, oznámili manželé Pagáčovi rozchod po šesti letech

Herečka Patricie Pagáčová (35) a dramaturg Tibor Pagáč (32) se rozešli po pěti letech manželství. Žádost o rozvod zatím...

Moderátorka Petra Křivková-Svoboda přišla při tragické nehodě o manžela

Moderátorka poledních zpráv televize Nova Petra Křivková-Svoboda (41) v neděli ztratila svého manžela Ondřeje Křivku...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...