Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Untold Legends: Brotherhood of the Blade

  12:00
Věřte nebo ne, ale na PSP existují vedle závodních her už i jiné žánry. A dokonce se ani nejedná o klony populárních PS2 titulů. Dnešní hra je sice původní, nicméně inspiraci jistou PC klasikou nezapře ani na minutu.

Untold  Legends: Brotherhood of the Blade Ve vesmíru může být naše civilizace jediná, ale pravděpodobnější je, že existuje mnoho dalších světů. Třeba starodávná planeta Untaca, jejíž příběh se až příliš podobá všemu, co známe. Povrch této planety zažil vzestup a pády mnoha civilizací. Nás ale zajímá město Aven, které jakoby vzdorovalo neúprosnému toku času a platilo za poslední baštu dobra. I zde ale okolnosti posledních dnů nasvědčují, že zlo si najde cestu všude. Tím se rýsuje i úloha hráče, jenž v roli ochránce musí nadcházející zkáze za každou cenu zabránit.

Ultimátní kouzlo na konci dovoluje dočasně přesvědčit některé z nepřátel, aby bojovali po boku vyvolávače.

Untold  Legends: Brotherhood of the Blade Že vám předchozí řádky a ani název hry nic neříkají, je jedině dobře. Skoro by to totiž vypadalo, že na PSP vycházejí pouze konverze z PS2 a na původní tituly nezbývá místo. Untold Legends si získávají naše sympatie už jenom proto, že se mohou směle zařadit do téměř prázdné škatulky původních her. Žánrově se jedná o akční RPG, tudíž i nastíněný příběh zde jen vytváří povinnou kulisu, namísto toho, aby táhl hru kupředu. O to se stará jiný element hry – akce.

Na začátku si vyberete jednu ze čtyřech nabízených postav. Rytíře si zvolí ti, kteří jdou vždy cestou nejmenšího odporu – samozřejmě jménem cti a čestnosti, naproti tomu druhé bojové povolání, Berserk, skýtá jisté mystické zázemí. Oproti tomu první z magických povolání, Druid, vychází z využívání přírodních sil k destrukci. Čtveřici dobře doplňuje Alchymista schopný vám svými Untold  Legends: Brotherhood of the Blade barevnými lahvičkami hodně znepříjemnit život. Na začátku mezi jednotlivými postavami zase takový rozdíl nepoznáte, všichni začínají s holou zadnicí a s klackem v ruce proti prvním nepřátelům, nicméně se vzrůstajícími úrovněmi roste i rozdílnost. Po dosažené úrovni totiž hráč přiděluje bod do stromu schopností, čímž si vylepšuje jak sama sebe, tak získává tolik potřebná kouzla. Má volba padla na alchymistu, což znamená, že nepřátele obtěžuji kyselinovým sprejem, bombou z ohně, vyrábím si vlastní hojivé a manové lahvičky, později vrhám na nepřátele blesky. Ultimátní kouzlo na konci dovoluje dočasně přesvědčit některé z nepřátel, aby bojovali po boku vyvolávače. Ale ani ostatní povolání na tom nejsou špatně.

Celkově se Untold Legends hrají velmi dobře, ačkoliv mnoho nového nepřinášejí.

Untold  Legends: Brotherhood of the Blade Na svět nahlížíme z nadhledu a pokud máte rádi srovnání, jedná se o vydařenější klon původního Diabla. To znamená, že devadesát procent času se kolem sebe oháníme a drtíme nepřátele po stovkách. Síla těchto her, Untold Legends čítaje, spočívá v neustálém vylepšování a šperkování vlastního hrdiny. Na začátku bojuje s obyčejnými zbraněmi, ty ale brzy vystřídají magické a šílenství vrcholí s magickými krystaly, které již tak solidní zbraň ještě posílí. Tenhle koncept se zkrátka osvědčil a dostane vás i u téhle hry.

Jednotlivé úrovně se na začátku hry, podobně jako u svého vzoru, náhodně vygenerují. To znamená, že pokud začnete hrát od začátku, zůstane sice zachováno původní prostředí i jednotlivé interaktivní body, ale budou jinak rozházené. To je příjemné zejména v okamžiku, kdy máme chuť si hru projít s novou postavou. Celkově se jedná o desítky takto pospojovaných prostředí, Untold  Legends: Brotherhood of the Blade přičemž centrem veškerého dění zůstává město. Tam se naštěstí nemusíme vracet vždy po svých, ale existuje zde portál pro přemístění. S ovládáním se vypořádali tvůrci na jedničku – a to jak v akční, tak nebojové části. Získaná kouzla si snadno přiřazujeme podle potřeby k tlačítkům, fungují i určité kombinace, například pro rychlé doplnění životů a many. V nebojové části si prohlížíme statistiky, sledujeme aktuální nitku příběhu, ale i získané předměty. Zde bych měl pouze malou připomínku k tomu, že se předměty občas nezobrazí hned, ale hra si musí "sáhnout" na UMD, aby se načetl příslušný obrázek.

Z multimediálního hlediska nemáme vážnějších výhrad. Hudba určitě mohla být výraznější, 3D grafika nevypadá vůbec špatně, ale

Klady a zápory

Plus Původní hra
Plus Rozmanitost nepřátel
Plus Chytlavost

Mínus Stále pouze kopie

zase více interaktivity by neškodilo. Potěší různorodost prostředí a jestli se autoři na něčem vyřádili, pak jsou to nepřátelé. Také někteří strážcové úrovně nechávají uniknout z určitého "mlátícího" stereotypu. Celkově se Untold Legends hrají velmi dobře, ačkoliv mnoho nového nepřinášejí – pouze poctivě kopírují to staré, vyzkoušené. Vedle toho nechybí kooperativní multiplayer až pro čtyři hráče (přes Wi-fi), nicméně nejprve si sežeňte kamaráda, který si hru koupil také.

Untold Legends: Brotherhood of the Blade
Výrobce/Distributor Sony Online / Activision
Platforma PlayStation Portable
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: ano
Verdikt: Příjemné akční RPG pro PSP v záplavě launchových závodních her.
Hodnocení: 79% (info)

Autor:
Témata: Interaktivní
  • Nejčtenější

V novém traileru na Kingdom Come: Deliverance 2 se souloží, popíjí i lynčuje

Vrcholem páteční prezentace Summer Game Fest byl, alespoň tedy pro české publikum, nový trailer z...

Hráči loňského hitu soupeří, kdo se během hry vyspí s více postavami

Od vydání Baldur’s Gate 3 už uplynulo deset měsíců, do nejmenších detailů propracované RPG ovšem,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Všichni společníci v Dragon Age budou pansexuální. Nahota je samozřejmost

Jak už je u her od Bioware zvykem, zásadní roli v chystaném pokračování série Dragon Age budou hrát...

Summer Game Show ukázal novou Civilizaci i hry ze světa Harry Pottera a Duny

Počátek června platil dlouhé roky za neoficiální svátek hráčů, právě tou dobou se konala výstava...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Xbox ukázal zásadní novinky: nového Dooma, Age of Mythology i Indiana Jonese

Tradiční velká letní konference Xboxu odhalila celou řadu novinek a přidala informace o již...

World of Warcraft brzy oslaví 20 let, nová expanze se hraje skvěle

Stále populární MMORPG World of Warcraft oslaví letos v listopadu dvacet let od zahájení provozu....

Remaster Lollipop Chainsaw láká na 29 sexy oblečků i kostým králíka

Legendární braková mlátička Lollipop Chainsaw se po více než deseti letech od vydání dočká...

Generální manažer značky Warcraft opouští studio Blizzard

John Hight, generální manažer fantasy značky Warcraft, která letos oslaví třicet let od vydání...

Z kanceláře u rodičů až k miliardovému Fortnite. Připomínáme historii Epicu

Epic Games je jednou z nejvýznamnějších společností herního průmyslu. Jejich engine Unreal je...

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Za srážku vlaků únava nemohla, ukázalo šetření. Strojvůdce si chybu uvědomil

Strojvedoucí havarovaného rychlíku RegioJet, v kterém minulý týden zemřeli v Pardubicích čtyři lidé, si těsně před...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...