Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Pro Cycling Manager 2009: dobrý, ale stále stejný manažer

Jako každý rok, také letos ku příležitosti Tour de France vychází specializovaný a komplexní manažer.
65

Pro Cycling Manager 2009

Platforma: PC
Výrobce: Cyanide

  • komplexní cyklistický manažer
  • spousta obsahu
  • přílišná podobnost s předchůdcem
  • menší možnost ovlivnit závod

Kvalitní manažer, který však trpí minimem změn, které do něj autoři zakomponovali oproti minulému dílu. Jako první koupě je to dobrá volba, v případě vlastnictví předchůdce je na místě rozmyšlení se.

Herní karta

Pro Cycling Manager 2009

Pro Cycling Manager 2009 Jako každý rok, také letos se rozjel obří sportovní podnik jménem Tour de France. V minulých letech se spíše než o výkonech cyklistů psalo o jejich oblibě v dopingu všeho druhu. Letos to s těmi anaboliky tak žhavé není. Škarohlíd by řekl, že to je díky méně ostrým kontrolám, jelikož podle mnohých ani po desítkách afér cyklistika není čistým sportem.

Tedy takovým, jaký ho prezentuje Pro Cycling Manager 2009. Hra, v níž máte šanci chopit se role šéfa jedné ze stájí, v širokém manažerském repertoáru nenabízí možnost ordinovat svým svěřencům pravidelné dávky z kapaček a pak tyto procedury všelijak maskovat. Recenzentská fantazie nám přitom říká, že by to hře jedině pomohlo.

Ostatně, doping je dnes přinejmenším tak důležitý jako výběr mladých talentů, tvrdý trénink a solidní technika. Pro Cycling Manager 2009 Možná ještě důležitější. Jenže zkrátka není politicky korektní a především je nepovelný. Snad i proto se ani v nejnovějším ročníku do poměrně oblíbeného cyklistického manažeru nepropracoval.

Za dlouholetou sérií Pro Cycling Manager stojí zkušené francouzské studio Cyanide, které vytváří tituly všeho druhu (naposledy například Blood Bowl), ale každý rok si neodpustí další díl cyklistického manažeru, který vydává ku příležitosti zahájení nejznámějšího podniku tohoto sportu – Tour de France.

Stejně jako loni musíme hned na začátku napsat, že Pro Cycling Manager se od nuzných počátků vypracoval v poměrně robustní a kvalitně zpracovaný program, který fandy manažerské stránky cyklistiky zcela určitě nezarmoutí. Už minulý rok ale bylo vidět, že tvůrci s novými nápady šetří.

Pro Cycling Manager 2009

Pro Cycling Manager 2009 Jistě, těžko si přimyslet nová pravidla. Sport zůstává v podstatě stále stejný. Na druhou stranu prostor pro vylepšení tu rozhodně vidíme, zejména z hlediska technologického a ovládacího. Ani jedno není špatné, k dokonalosti má však daleko. Bohužel musíme konstatovat, že v Pro Cycling Manager 2009 se opět změnilo jen minimum.

Dokonce i pohyb v nastavení je stejně pomalý jako minule, což je přeci ta základní věc, která by měla doznat vylepšení. Nedoznala a jistě si tak dokážete představit, jak se to má se zbytkem hry. Autoři sice občas prohodili nějaké ty ikonky, případně je vystřídali jinými, ale skutečné změny a zlepšení jsme hledali po celou dobu recenzování v podstatě marně.

Pro Cycling Manager 2009 Letos autoři do hry bohužel neimplementovali tutoriál, který přitom loni nechyběl. Takové rozhodnutí si lze jen těžko vysvětlit. Snad tvůrci předpokládají, že se hře budou věnovat zkušenější hráči. Ti by však přitom mohli vystačit s předchozím dílem a updatovanými statistikami, jež v Pro Cycling Manager 2009 stejně nejsou kompletní a v některých případech je na zkomolených jménech patrná absence oficiální licence.

Začátečníci si tak budou muset projít křest ohněm, zejména pak, pokud se jako první pustí do kariéry, jež je opět hlavní volbou. Kromě ní jsou tu ale ještě okolní a rovněž docela zábavné módy.

"Bohužel musíme konstatovat, že v Pro Cycling Manager 2009 se opět změnilo jen minimum."

Možná tím nejlepším je ježdění jednotlivých etap, kdy si před každou vyberete tým, který složíte z disponibilních jezdců na Pro Cycling Manager 2009 soupisce, lehce upravíte vybavení a vydáte se na start. V takovém případě se nezdržujete s manažerskou výplní kariéry a rovnou jedete. V závodě potom akorát volíte taktiku a snažíte se, aby ve výsledku byl aspoň jeden z vašich jezdců pokud možno na prvním stupínku.

Už od minula je tu sedm módů odehrávajících se na cyklistických stadionech. Každý z nich můžete hrát na jednu ze tří obtížností, přičemž se tu dá především na schopnost krátkodobě vyburcovat jezdce, kteří se musí prosadit na poměrně malém prostoru. Chvíli je to zábava, ale velké závodění je pochopitelně lepší.

Jakmile se pustíte do kariéry, zjistíte, že se jedná o docela dost velkého žrouta času. Za celou tu doby, co se Cyanide cyklistickým manažerům věnuje, přece jen získali spoustu statistických dat. Pro Cycling Manager 2009 Jak jsme zmínili, některá nejsou úplně kompletní a tak známá jména jako Lance Armstrong jsou zprzněná, ale jinak není důvod si stěžovat.

Narazíte tu na většinu známějších cyklistických stájí s mezinárodní působností, jako je Astana, Liquigas či Rabobank. Povětšinou se jejich sestavy těší docela slušné přesnosti a aspoň, že jméno Romana Kreuzigera nikdo nepředělal na něco směšného.

Ještě větší je přitom nabídka nejrůznějších závodů, kterých se můžete účastnit. Zdaleka nejde pouze o nejznámější Tour de France, ale je tu i několik desítek dalších, menších, ale i podobně prestižních jako Vuelta či Giro.

Sice chvíli trvá, než se sezóna rozjede, ale nakonec budete rádi, že jste si mohli zařídit běžnou agendu dopředu,Pro Cycling Manager 2009 protože v průběhu sezóny mezi závody nebudete vědět, kam skočit dříve. Nejcennějším materiálem stáje jsou pochopitelně cyklisté, o něž je třeba se náležitě starat a například jim objednávat tréninkové kempy všude možně na světě.

Není radno opomíjet ani skauting. Žádný jezdec vám nevydrží věčně a získat mladé, zprvu levné talenty se vyvažuje zlatem. Kromě toho je samozřejmě nutné dbát na výbavu, rozpočet stáje, přihlašování do závodů, sestavování strategie, týmu do každého ze závodů (žádný cyklista vám v plné formě neodjede všechny závody) atd.

Samotný závod, tedy jeho jednotlivé etapy, je možné simulovat, případně si je odbýt hezky naplno v trojrozměrné podobě, která bohužel po grafické stránce nedoznala od minula valných změn. Jezdci jsou tak po přiblížení opět poněkud kostrbatí, ale to se dá přejít.

Pro Cycling Manager 2009 Hře by ale určitě slušela možnost průběh etapy více ovlivnit. Jistě, máte tu pro jezdce několik základních povelů, ale opravdu komplexně a pro celý tým už se v závodě taktika přednastavit nedá. Příjemnou funkcí je zrychlení toku času – některé etapy by jinak byly příliš dlouhé.

Pro Cycling Manager 2009 je sám o sobě kvalitním zástupcem svého žánru, který pochopitelně pobaví všechny, kdo si libují v zákulisí cyklistického sportu, což zase není tak široká hráčská skupina. Problémem hry začíná být její přílišná podobnost s předchůdci. Jistě, nikdo nečeká zásadní změny, ovšem evoluční postup by mohl být rychlejší a razantnější.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 238 čtenářů

Témata: Steroidy
  • Nejčtenější

Co dělají simíci, když se nikdo nedívá? Pořádají sexuální orgie i fetují

Kdo nikdy v prvních simících neodstranil žebřík z bazénu, nechť první hodí kuličkou z myši. Moc...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Stahujte zdarma vynikající „fantasy Civilizaci“, čas máte jen do středy

Na Steamu je aktuálně zdarma vynikající tahová strategie Endless Legend. Hráči v ní mají za úkol...

Černoch samuraj budí vášně

Ubisoft oficiálně potvrdil nový díl ze série Assassin’s Creed, který se bude odehrávat v Japonsku....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

Letošní díl Call of Duty bude návratem série Black Ops

Ani letos hráči nepřijdou o další díl střílečky Call of Duty. Po restartované trilogii Modern...

Střílečka XDefiant nalákala tři hodiny po spuštění přes milion hráčů

Ačkoli to s free 2 play střílečkou XDefiant od Ubisoftu vypadalo v posledních měsících všelijak,...

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

90 %

RECENZE: Ghost of Tsushima na PC je skvělý port ještě skvělejší hry

Po čtyřech letech se konečně PC hráči dočkali jedné z nejlepších her z PlayStationu 4, samurajské...

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...