Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Merchants of Brooklyn - epizodní akce, která nemá co nabídnout

  0:02
Akční hra, která běží na opěvovaném CryEngine 2 přece nemůže dopadnout špatně. Chyba lávky, může.
35

Merchants of Brooklyn

Platforma: PC
Výrobce: Paleo Entertainment

  • zajímavá (ne však hezká) grafika
  • plytká hratelnost
  • technické problémy na každém kroku
  • celková nedodělanost

Poměrně nudná a nezajímavá akce, jejíž hraní sice není vyloženě utrpením, ale moc k tomu nechybí.

Herní karta

Merchants of Brooklyn (PC)

Merchants of Brooklyn (PC)Epizodní počítačová zábava se před nějakým časem jevila jako zajímavá varianta tvorby i distribuce her. Ve velkém se však neuchytila. To nejspíš nezmění ani dnes recenzovaná akce od vývojářů z Paleo Entertainment.

Merchants of Brooklyn jsou prvotinou tohoto studia a bohužel nezbývá než konstatovat, že to bývá po celou dobu hraní značně cítit. Věci nezachraňuje ani profesionální CryEngine 2, na kterém byl postaven i nesmírně populární Crysis.

Příběh se odehrává v daleké budoucnosti, kdy došlo k věci tolikrát dnes diskutované – globální oteplování způsobilo zatopení světa. Lidem to však nezabránilo žít své příběhy, a tak vybudovali města, která jsou rozdělena do mnoha pater. Spodina žije těsně nad vodní hladinou, zatímco vyšší sorta si užívá nebeských výšin.

Merchants of Brooklyn (PC)Jak jistě tušíte, my jsme jeden ze zástupců oné spodiny – Neandertálský klon, který má zastávat práci za duševně vyspělejší. Náš úkol jakožto primitiva s bionickou rukou je jasný, za pomoci našeptávače, vědce Antonia, osvobodit sebe sama a vydat se vstříc lepším zítřkům.

Ono to zní děsně zajímavě, ale když vezmeme v potaz, že tyhle, vlastně jediné důležité informace, jsou do nás naládovány během úvodního komentovaného slideshow z obrázků, tak mnoho důvodů k jásotu nemáme.

Důležitým faktem zůstává, že před sebou vidíme první epizodu tohoto dobrodružství, která končí jediným opravdu zajímavým momentem v jinak téměř chybějícím vyprávění, a proto alespoň zde máme důvod vyhlížet další mini pokračování titulu. Bohužel se ale jedná o důvod dost možná jediný.

Merchants of Brooklyn (PC)V dalších aspektech hra nebývale selhává. Ono to selhání vlastně není ani tak nebývalé. Autoři prostě nenašli vhodnou cestu, která by více zaujala, a proto je možná i dobře, že se vydali cestou epizod. Musíme ale doufat, že jejich kvalita bude postupně stoupat.

Díl první (Volume One) nenabídne nic moc zajímavého. Prostě a jednoduše před sebou máme tuctovou akci, které chybí potřebný spád a hratelnost se nevyhrabala z podprůměru.

V úplném úvodu jsme uvrženi do bojového ringu, kde jsme odkázáni na svou bionickou paži v tandemu s rukou normální. Zde začíná rebélie.

Začátečnické faux pas

Merchants of Brooklyn (PC)Merchants of Brooklyn jsou pro vývojáře z Paleo Entertainment debutem a kromě toho, že jeho kvality nejsou příliš valné, bylo vydání titulu spojeno s menším trapasem.

Na distribučním systému Steam se totiž původně objevila Alpha verze titulu, která byla ještě méně funkční, než pozdější finální.

Vývojáři svou chybu sice záhy napravili a hra byla automaticky opatchována na korektní verzi, avšak jejich „povedený“ vstup do povědomí některých hráčů jim již nikdo nevezme.

Bohužel musím dodat, že ani finální verze nebyla bez chyb. Spíše naopak, bugy nalezneme na každém rohu a lidé z Palea si tak reputaci stejně moc nevylepšili.

Nelze jim však upřít snahu, protože své chyby poměrně promptně záplatují a opravující patche vydávají s nebývalou kadencí.

zdroj: vlastní, shacknews

Naše umělá ruka je velmi zajímavé udělátko a Antonio do ní umí nahrát informace, díky kterým se může transformovat do jedné z několika zbraní. Ve hře tak nebudeme sbírat dorozumívdala našich padlých nepřátel, ale vystačíme si „pouze“ s transformacemi naší paže.

Merchants of Brooklyn (PC)Zbraně jsou několika druhů a každý z nich má jiný typ střeliva, kterého je však po většinu průchodu hrou dostatek a v případě nejhorším lze využít pěstí nebo možnosti mrštit po nepříteli jeden z předmětů válejících se po zemi.

Poněkud nevkusně pak působí možnost hodit po našich nepřátelích ostatky (ruka, hlava, noha) jejich zesnulých parťáků. Předměty lze navíc skrze speciální mód paže nabít a udělat z nich, po dopadu vybuchující, pumu.

Tím ale veškeré zajímavosti hrou položené končí. Nelze přehlédnout fakt, že titul prostě nedokáže dostatečně zabavit a kromě poměrně Merchants of Brooklyn (PC)zajímavé grafiky se řadí do šedivého podprůměru.

Hraní není vyloženou tragédií, ale prostě se neřadí do kolonky zábavné, zato má čestné místo v šuplíku těch zabugovaných. Mám sice sto chutí říci, že se nejedná o nic katastrofálního, ale už to, že se původně dostala do distribuce alfa verze, o něčem svědčí.

Kapitolou samou pro sebe jsou naši nepřátelé. Ti nedisponují ani základním pudem sebezáchovy a jejich jediný úděl je pobíhat za námi s účelem nás zabít. Vzhledem k jejich místy až nehoráznému počtu a výdrži se jim to sem tam i daří. Dost často se ale stávají „obětí“ technických kolapsů a ani si nás nevšimnou, dokud na ně nezaútočíme.

Epizodní hraní

Dnes recenzovaný titul je vlastně jen jednou z možných částí komplexního celku, kterého bychom se mohli dočkat.

Pokud se autoři po řadě negativních ohlasů odhodlají vydat i další epizody, tak jsme zvědavi, jak se poučí ze svých chyb.

Zároveň nelze neutrousit pár slov o krutě nevyvážené obtížnosti. Zatímco na té nejnižší si ještě celkem zahrajeme, tak u té druhé to již neplatí. Možná jsem jen neměl dostatečné nervy na to, abych během chvíle umíral bez zjevné příčiny. Zjevné vlastně ano – nepřátelé mají tendence s neuvěřitelnou rychlostí a přesností házet po nás předměty, co jsou po ruce.

V úplném začátku pro změnu troskotaly mé pokusy, o to krýt se. Někdo si řekl, že by bylo fajn, kdyby každý potenciální úkryt po zásahu vybuchoval.

Merchants of Brooklyn (PC)Naši protivníci nejsou ani ničím zajímaví, ať se jedná o Neandertálce, kteří po nás střílí nebo ty, kteří se nás snaží ubít pěstí. Světlou výjimku tvoří jen nepříliš povedení bossové, nebo střílející kovové poletuchy.

Ač by se mohl zdát zmíněný CryEngine 2 jako jasná výhoda, tak to nelze s jistotou tvrdit. Jediné, co si v jeho spojitosti uvědomíte, jsou poměrně vysoké HW nároky, ale že by to nějak krásně vypadalo a z fyziky jsme se zvedali ze židle, to říct nelze.

Grafika se sice řadí mezi zajímavou, ale nebýt herní engine zmíněn v materiálech o hře, tak bych zde dítko Cryteku opravdu neMerchants of Brooklyn (PC)hledal.

Nepříliš pasující zvuky a opravdu špatná hudba již hru příliš nesrazí. Dabing naproti tomu není nijak katastrofický, hlasy jsou sice značně nepříjemné, ale poslouchat se to dá.

Dnes recenzovaný titul mohl dopadnout o mnoho lépe. Sice se jedná pouze o první epizodu, ale pokud by měly ty další vypadat nějak takto, pak bude lepší se jim spíše vyhnout.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

35 %

Čtenáři

31 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 58 čtenářů

Témata: dabing, Steam
  • Nejčtenější

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vývojáři strategické hry vyřešili krizi bydlení odstraněním pronajímatelů

Vývojáři povedené strategie Cities: Skylines 2, ve které si hráči mohou postavit vlastní virtuální...

Mačkání prsou nebo uklízení mrtvol. Hráli jsme nejdivnější dema na Steamu

V digitálním obchodu Steam proběhl tento týden festival demoverzí, během nějž jsme si mohli zdarma...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Všichni společníci v Dragon Age budou pansexuální. Nahota je samozřejmost

Jak už je u her od Bioware zvykem, zásadní roli v chystaném pokračování série Dragon Age budou hrát...

KVÍZ: Tehdy je hrál každý. Poznáte nejslavnější plošinovky z devadesátek?

Plošinovky, hopsačky, skákačky, platformovky nebo třeba dvourozměrné arkády. Ať už je budeme...

„Komunistické Sim City“ je hotové. Vývoj Workers & Resources nebyl snadný

Slovenská budovatelská strategie Workers & Resources: Soviet Republic opouští po pěti letech režim...

PlayStation Portal přidává vylepšení. Mezi nejhranější hry patří Fortnite

PlayStation Portal, který umožňuje streamovat hry z konzole PlayStation 5 na dedikovaný handheld s...

Remake prvních Falloutů nebude, jsou perfektní, tak jak jsou, zní z Bethesdy

Návrhář Todd Howard z Bethesdy se nechal slyšet, že rozhodně neplánuje předělat první díly kultovní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...