Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Devil Inside - ďábelská show v češtině

  12:00aktualizováno  15. února 2003 1:24
Moje jméno je Jack T. Ripper a toto je Devil Inside, nejoblíbenější show a zároveň nejsledovanější pořad WWWL@, v němž každý měsíc řeší náš televizní detektiv Dave Cooper jednu záhadu. Dnes jsme jej vyslali do Shadow Gate, kde má za cíl zlikvidovat masového vraha Night Howlera. Pohodlně se usaďte, show začíná!
The Devil Inside

Prázdniny jsou v plném proudu, avšak současné počasí tomu ani zdaleka nenapovídá. Dovolenkující rodičové i poflakující se dětičky tedy zůstávají v útrobách svých vyhřátých domovů a dělají to, co všichni známe z vlastní zkušenosti - přetahují se o dálkové ovládání televize či se hádají o počítač, případně internet. Vlastní-li rodina navíc nějakou herní konzoly, boje o televizi se přiostřují v souvislosti s dilematem televize versus konzole. Ostatně není se co divit, stejně jako vývojáři počítačových her naplánovali na letošní léto špatné počasí, aby šly lépe na odbyt jejich žhavé herní tituly, které nestihly vyjít v původně plánovaných termínech (Diablo 2, Daikatana, atd.), také jednotlivé televizní stanice včetně nové TV3 se snaží o co nejpestřejší nabídku programů a i v internetových magazínech si každý najde něco zajímavého.

Většinou však, hlavně kvůli rodičům, vyhrává boj konzole versus televize druhá jmenovaná a u počítače se sourozenci nesnesou, čili většina rodiny sedí u bedny a zde přichází na řadu boj televizních stanic o diváka. The Devil Inside Jak to dopadá u nás je jasné - Casandra a Esmeralda nejednou způsobí, že se v očích divaček ženského pohlaví zaleskne slza (byť byste to do nich po předcházející scéně při výběru sledovaného programu ani zdaleka neřekli), v Americe zatím jednoznačně vyhrává WWWL@ (Weird Wild World in Los @ngeles) a JayTee Ripperova (Jack T. Ripper alias Jack Rozparovač) live-show The Devil Inside.

Pohodlně se usaďte do svých vypolstrovaných křesel, ruce si opřete o jejich madla a nerušeně se věnujte dnešní Devil Inside show, kterou vaše oblíbená televizní stanice WWWL@ vysílá živě přímo z Hollywoodu. Televizními diváky velice oblíbený detektiv WWWL@ Dave Cooper dnes bude řešit problém vskutku zapeklitý - musí totiž zlikvidovat nebezpečného zabijáka Night howlera, který podobně jako velké množství Zombií unikl ze spárů smrti a v současné době je postrachem lidu, neboť má na svém kontě v posledních několika málo dnech slušnou řádku vražd. Aby to nebylo tak jednoduché, zavede nás tento případ do podivného, podle místních pověstí, prokletého domu a odhalení příčiny této kletby je také jedním z úkolů vyšetřovatele Dave Coopera.

I přesto že Dave kdysi pracoval u Los Angelesské policie, nebylo by pro něj tohle vyšetřování vůbec snadné a bezpečné, kdyby na něj byl sám, ale to by to nesměli být hoši v Gamesquadu, aby ho nechali na celou tuto šlamastiku samotného a proto mu do hry připsali pomocnici se vskutku originálním názvem - Deva. The Devil Inside Ta je ztělesněním Daveho špatného já, je celá oblečená v kůži a kromě toho má také nadpřirozené schopnosti, mimo jiné například létání. Jejím cílem je poslat zpět do pekla duše zombíků a protože k tomu, aby byla show úspěšná a mohla pokračovat za každou cenu, jak by řekl J.T. Ripper, to stejně musíte vy nebo Deva udělat, rozhodně se vyplatí nechat to udělat tuhle sexy "koženou" dívčinu, z čehož vyplývá, že se ve hře bude pochopitelně moci volně mezi oběma hrdiny přepínat.

Příběh i zápletku už bychom měli za sebou, pojďme se tedy mrknout na zákulisí této ďábelské akční adventury, v níž si užijete jak dostatek akce, tak i adventurních úkolů, ale o tom později. The Devil Inside má na svědomí Gamesquad (Nocturne) v čele s vynikajícím herním designérem Hubertem Chardotem, autorem dnes již legendární hry Alone in the Dark. Na svá vydavatelská bedra si pak Devil Inside vzalo Cryo Interactive a v České republice pak tím pádem vydává hru kompletně v češtině (včetně dabingu) Bohemia Interactive. Nutno podotknout, že tato recenze je psána z české verze, která se v obchodech objeví někdy v průběhu srpna.

The Devil Inside

The Devil Inside je, jak jsem již výše zmínil, akční adventura ve stylu Tomb Raidera, která není ani lehká, ani těžká. Moderátor show Jack T. Ripper vás sice vede za ručičku a diváci vám dávají znát, jsou-li s vašimi výkony spokojeni, nebo ne, navíc v případě efektního ustřelení hlavy či prostřelení díry do břicha zombíkům slyšíte kromě vtipného Jackova komentáře také, kterak divácké ochozy jásají a volají "Dejve, Dejve, Dejve," což značí, že jsou s vámi spokojeni, na druhou stranu jejich vkus je nevypočitatelný. "Šou musí pokračovat, děj se co děj," nabádá vás J.T. Ripper, diváci vyvolávají vaše jméno a vám nezbývá než plnit jejich přání a odhalovat jednu záhadu za druhou. Na druhou stranu pozor, zastřelíte-li policistu, lidé vás vypískají, Ripper řekne, že tohle jste teda opravdu dělat neměli a máte po show, neboť diváci přepínají na konkurenční televizní stanice.

Když se řekne akční adventura, každý si představí bezduché pobíhání a střílení všeho živého nejlépe prsatou hrdinkou, v případě Devil Inside byste však byli na omylu. The Devil Inside Některé lokace jsou sice hlavně o střílení Zombíků a prodírání se těmito neživými/nemrtvými padouchy dál při řešení úkolů, jinde však na pistoli ani nesáhnete (nepočítám-li to, že najdete nové zbraně), ale budete řešit nejrůznější logické questy - budete hledat klíče, správné kombinace u tlačítek na zdi, a podobně.

Co říci ke grafice? Je skutečně povedená, ať už se na ni díváte z jakéhokoliv pohledu. To jsem vám možná zapomněl říct, vaše počínání snímá jakási mikrokamera, která vám poletuje kolem hlavy, dále pak kameraman WWWL@ (který sice čas od času zařve více či méně vaším přičiněním, což se však nijak neprojeví, neboť bude okamžitě nahrazen jiným) a také televizní vrtulník. Menu, herní obrazovka, vstupy ze studia, samotné studio a animace navozující atmosféru hry a zároveň se tvářící tak, jako by šlo opravdu o přímý přenos - to všechno je jak co do barevnosti (hřbitov temný a ponurý, studio vyvedené naopak v zářivých fialovo-růžových barvách, kde moderátorovi asistuje lepá děva v červených šatičkách s hlubokým výstřihem :-)), tak do prokreslenosti a nejrůznějších detailů (ve studiu odlesky světel, ve hře krev, stíny od světel, apod.) vyvedeno opravdu na výbornou.

The Devil Inside

Po zvukové stránce také není Devil Inside co vytknout. Díky kamerám navíc vidíte i to, co byste normálně neviděli, takže například když někam jdete, Ripper vás přímo ze studia (kde může sledovat všechny tři kamery najednou) upozorní, že se ve vaší blízkosti něco děje a zároveň vám tím občas pomůže zachránit si vlastní život, byť by mu to mohlo být jedno, neboť zemřete-li, oznámí sice divákům, že show skončila, tito jsou však vaší smrtí natolik namlsáni, že se jím rádi nechají pozvat na příští pokračování s jiným vyšetřovatelem objevivším se na vašem místě.

Co tedy říct o Devil Inside? Ačkoliv third person akční adventury nejsou zrovna tím, co bych miloval a thillery v programech našich televizí také nijak nevyhledávám, hra mě docela pobavila. Svým nápadem, výtečnou grafikou, množstvím nepřátel (ve hře jich potkáte zhruba čtyřicet různých typů), atmosférou, hratelností... prostě precizním zpracováním originální myšlenky a v neposlední řadě také českým dabingem patří The Devil Inside mezi hry, které by rozhodně neměly chybět ve sbírce pořádného hráče a jste-li milovníky third person her, pak je pro vás vlastnictví tohoto titulu povinnost.

Devil Inside
Výrobce: Gamesquad
Distributor: Cryo Interactive
Minimální konfigurace: Pentium 233 Mhz, 32 MB RAM, 3D karta
Doporučená konfigurace: Celeron 500 MHz, 128 MB RAM, 3D karta
3D karty: ano, vyžadována
Multiplayer: ne
Verdikt: Originální, povedená a zábavná televizní show na PC.
Hodnocení: 86%

Autor:
Témata: dabing, Diablo, hřbitov
  • Nejčtenější

V novém traileru na Kingdom Come: Deliverance 2 se souloží, popíjí i lynčuje

Vrcholem páteční prezentace Summer Game Fest byl, alespoň tedy pro české publikum, nový trailer z...

Hráči loňského hitu soupeří, kdo se během hry vyspí s více postavami

Od vydání Baldur’s Gate 3 už uplynulo deset měsíců, do nejmenších detailů propracované RPG ovšem,...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Všichni společníci v Dragon Age budou pansexuální. Nahota je samozřejmost

Jak už je u her od Bioware zvykem, zásadní roli v chystaném pokračování série Dragon Age budou hrát...

Summer Game Show ukázal novou Civilizaci i hry ze světa Harry Pottera a Duny

Počátek června platil dlouhé roky za neoficiální svátek hráčů, právě tou dobou se konala výstava...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Xbox ukázal zásadní novinky: nového Dooma, Age of Mythology i Indiana Jonese

Tradiční velká letní konference Xboxu odhalila celou řadu novinek a přidala informace o již...

Hrajeme World of Warcraft: The War Within, začátek působí dramaticky

Stále populární MMORPG World of Warcraft oslaví letos v listopadu dvacet let od zahájení provozu....

Remaster Lollipop Chainsaw láká na 29 sexy oblečků i kostým králíka

Legendární braková mlátička Lollipop Chainsaw se po více než deseti letech od vydání dočká...

Generální manažer značky Warcraft opouští studio Blizzard

John Hight, generální manažer fantasy značky Warcraft, která letos oslaví třicet let od vydání...

Z kanceláře u rodičů až k miliardovému Fortnite. Připomínáme historii Epicu

Epic Games je jednou z nejvýznamnějších společností herního průmyslu. Jejich engine Unreal je...

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Za srážku vlaků únava nemohla, ukázalo šetření. Strojvůdce si chybu uvědomil

Strojvedoucí havarovaného rychlíku RegioJet, v kterém minulý týden zemřeli v Pardubicích čtyři lidé, si těsně před...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...