Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Conker`s Pocket Tales - nezdařená oslava

  12:00aktualizováno  27. července 2001 9:45
Narozeninová oslava bezesporu patří, alespoň ve většině případů, mezi příjemné kratochvíle každého oslavence. Bohužel, párty přeruší zlý žalud a oslavenci unese jeho přítelkyni. Oslava je v troskách a na vás je, abyste ji zachránili.

Conker`s Pocket TalesNarozeninová oslava patří bezesporu, alespoň ve většině případů, mezi příjemné kratochvíle každého oslavence. Zrovna tak si užíval hlavní hrdina nové hry na GameBoye, který se se svou kamarádkou veverkou Berri připravoval na rozbalení ohromné spousty dárků. Jenže něco není v pořádku, něco tady nehraje. Uprostřed pokoje též leží velmi podezřelý balíček, jenž se od těch ostatních nápadně liší. Když tu, co se nestane! To byste opravdu neuhodli, proto vám ani nedávám tři možnosti. Tomuhle divnému balíku se z ničeho nic otevře papírový poklop, vykoukne z něj zlý žalud Acorn, skočí mezi oslavence Conkera a kamarádku Berri, vezme Berri pod rameno a utíká honem rychle pryč. Milé děti, Conker se přirozeně rozplakal, avšak tušíc, že právě někdo z vás mu pomůže, se rychle vzchopil a rozhodl se svoji kamarádku najít. Přeci si nenechá pokazit svoji oslavu, takže hurá ven z baráku, dobrodružství začíná.

Po úspěšném prokousání se úvodním odstavcem asi každému došlo, že autoři tuhle novou gamesku věnovali především malým roztomilým lidičkám (ergh), dětem. Říkal jsem si, tak tohle bude naprostá pohoda, je to pro děti, takže nějaká oddechová. A kosa narazila opět na kámen... V poslední době, ačkoli se, a to bez keců, snažím, se mi tohle stává nějak podezřele často. Po první minutce si říkám cosi o podobném zobrazení jako v Pokémonu, čili 2D. Hráč se na scénu dívá coby bůh - tak to říkám já, zažitější pojem zní "z ptačí perspektivy". Když pak mačkám akční klávesu a přesto nestřílím z praku, padají na mě první chmury. Následně přicházím o svých pět životů, začínám už potřetí znovu a mám chutě zašlapat mašinku i se hrou do země. Hořící termíny na odevzdání recenze mě nakonec přesvědčily, abych se naposledy pokusil trochu potrápit svoje prstíky. Nakonec se, při vší trpělivosti, dílo podařilo, já prolistoval Conker`s Pocket Talesmanuálek a s chutí se, a to prosím bez jakékoli ironie - protentokrát, pustil do hry.

Conker`s Pocket Tales bych charakterizoval jako typickou hru pro GameBoye Color (samozřejmě hned po Pokémonu) - nepostrádá totiž akci, logické puzzle, hledání klíčů, strohé prokecávání postav (maximálně tři krátké věty velmi jednoduchou angličtinou) a několik malých her ve hře, neboli meziher. Jedině obtížnost mě, alespoň zezačátku, poněkud překvapila svou vysoce nesazenou laťkou, což nejprve vedlo k mému nedorozumění se hrou, abych následně pochopil, jak moc jsem za ta léta zlenivěl. Dneska se každá firma snaží vést hráče za ručičku, možná to nakonec dopadne tak, že za nás bude počítač sám hrát (přeháním). Kdepak u Conkerových dobrodružství, tady teprve musí hráč předvést, co v něm vězí. Tím chci jemně naznačit, že obtížnost není nikterak přehnaná, ani nebalancuje na hraně - je akorát. A to mi vyhovuje.

Conker toho dokáže docela dost. Pomocí padu se pohybuje do všech stran, kliknete-li dvakrát, rozběhne se. To se hodí zejména při kličkování mezi nepřáteli a rychlém zdolávání delších úseků. Skákání patří snad ke každé arkádě, v případě tohoto dobrodružství jej využijete alespoň ze začátku, kdy ještě nevlastníte zbraň. Nejste tak zcela bezbranní proti nepřátelům, kteří se rekrutují z řad hadů, ptáků, rostlin střílejících firebally a další havěti. Stačí jim pořádně skočit na kebuli a je vymalováno. Tihle tvorové mi dávali docela zabrat, ještě že se všude kolem ležérně povalovaly energetické bonusy. Pohyby uzavírá speciální kousek "podhrabávání", díky němuž, na hrou určených místech, Conker zdolává delší vzdálenosti. Conker`s Pocket TalesDotěrnost nepřátel nikdy nekončí, po čase se totiž obnovují na svých pozicích. Obvykle nejsem přítelem těchto sviňárniček, nicméně v Conkerových dobrodružstvích se tato praktika stává nutností pro udržení hratelnosti. Spolu s nepřáteli se též obnovuje i munice do praku, takže není tak zle.

Hra funguje na osvědčeném, dokola omílaném principu zadávaní úkolů - myšleno globálně. Příklad? Spřátelená postava vám vykecá, že byste měli zajít do domečku lesního strážce. V chalupě lesního strážce seberete klíč, promluvíte si s ním a on vás pošle do mlýna, plus přidá dobrou radu, abyste se vrátili, až si seženete zbraň. Mlýn otevřete získaným klíčem. Prostory mlýna skýtají první logický puzzle, ve kterém přesouváte dvě bedny na stanovené místo. Tím otevřete tajné dveře, za nimiž naleznete několik nábojů, posilovač a kýžený prak. S právě nabytou zbraní se odeberete zpět k lesnímu strážci, kde na vás čeká první akční mezihra. Na obrazovce se objeví několik terčů, do kterých se musíte v časovém limitu strefovat. Zaměřovací kurzor ovládáte standardně pomocí padu, střílíte tlačítkem. A tak to pokračuje dál, levelů na vás čeká celkem šest, takže nebojte, že zkysnete pouze v lese plném stromů...

A výsledné dojmy? Jednoznačně kladné, Conkerova dobrodružství si zaslouží pozornost nejen věkové hranice čtrnáct a méně, v pohodě zabaví i o několik let starší. Hra se snaží stále překvapovat nějakými novinkami, což se daří na výbornou, čili neupadne do monotónní nudné šedi. Conker směřuje do zlatého fondu her na GBC, dokonce se mi líbí víc než Micro Machines, a to je co říct.

Autor:
Témata: Fond, chalupa
  • Nejčtenější

Vydělala miliony prodejem vody, ve které se koupala. PayPal je odmítal vyplatit

Streamerka Belle Delphine, která na internetu vystupuje i pod přezdívkou Gamer Girl, se před lety...

Změní mi to život, raduje se vývojář poté, co prodal 200 tisíc kopií své hry

Nezávislá strategie Rusty’s Retirement těží z velmi jednoduchých pravidel a minimálních nároků na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Příznivce Half-Lifu to nepotěší. Unikly informace o nové hře od Valve

Čerstvý únik informací nám dává jasnější představu ohledně nové hry od legendy mezi herními studii...

Složte si papírové letadlo z Paper Maria. Provede vás bývalý rekordman

Nintendo u příležitosti vydání špičkového remaku akčního RPG Paper Mario: The Thousand-Year Door...

Notifikace Microsoftu potvrdila Call of Duty: Black Ops 6 v Game Passu

Letošní díl válečné střelnice Call of Duty: Black Ops 6 vyjde hned v den svého vydání v předplatném...

Rainbow Six přichází na měsíční předplatné, fanouškům se to nelíbí

Po devíti úspěšných letech se populární střílečka Rainbow Six Siege dočká zásadních změn v...

Blíží se smršť herních oznámení. Očekáváme Mafii 4 či nový Doom

Druhý červnový víkend bude ve znamení velkých herních novinek. Série konferencí v rámci duchovního...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...