Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 4. srpna 2021 Dominik

WarCraft 3: Frozen Throne

  12:00aktualizováno  4. července 11:15
Mnoho měsíců minulo od poslední bitvy - porážky Burning Legion. V zpustošené zemi však zůstávají zárodky temnoty, zlo znovu povstává... mocnější, prohnanější. Bojovníci všech stran očekávají, až znovu uslyší zvuk polnice.

WarCraft 3: Frozen Throne To co všichni tušili a s nadšením očekávali, bylo oznámeno 21. ledna - Blizzard pracuje na datadisku k WarCraftu III. Někteří možná budou mít to štěstí, že je Blizzard vylosuje a vyzkouší si únorovou betu, ale většina zřejmě ne. Pojďme si tedy shrnout, co bylo oznámeno a co uniklo informačnímu embargu… Pro čtenáře, kteří původní hru ještě nedohráli připomínám, že následující řádky pojednávají o ději "po velké bitvě", čili pokud si nechtějí zkazit závěr kampaně...

Uběhlo několik měsíců po poražení „Hořící legie“ (Burning Legion) a arcidémona Archimonda. Nebyli by to ovšem Blizzardi, kdyby vítězům dobra nenechali jejich triumf pořádně zhořknout. Elfové se pod vedením arcidruida Furiona a kněžky Tyrandy vracejí do svého válkou a utrpením poznamenaného domova Ashenvale, aby svými silami přírody uzdravili zkázu, kterou po sobě Legie zanechala. Thrall, idealistický vůdce orků, se usídlil se svými válečníky v Kalimdorských pustinách a založili novou zemi, zvanou Durotar. Přeživší ze zničeného Lordareonu, v čele s čarodějkou Jainou, se též zabydleli na pobřeží Kalimdoru a postavili ostrovní pevnost Theramore, která bude chránit poslední chatrné zbytky Lidské aliance.

WarCraft 3: Frozen Throne Ale zlo ze světa Azerothu rozhodně nezmizelo. Nemrtvá metla (Undead scourge) a její vůdce Ner’Zhul jsou po zničení Legie volní a jako mor se šíří jejich hnilobný vliv… Lich King je sice volný od nadvlády legie, ale stále je uvězněn v Ledovém Trůnu (odtud název expanze) bez fyzické formy. Kdopak bude tím hostitelem… Arthas, nový král Lordareonu, mezitím se svými nemrtvými vyhlazuje poslední náznak odporu, který by se snad pokoušel bránit jeho nadvládě. Je tu však ještě jedna bytost - démonickou silou posedlý Illidan Stormrage ještě neřekl svoje poslední slovo.

Co nás tedy čeká nového, kromě dokončení příběhu? Samozřejmě nové mapy, animace, hudba a jednotky. Ovšem i některé původní získají další schopnosti a kromě těch nových získá každá rasa i nového hrdinu! Potkáme nové neutrální jednotky (creepy) - např. mořské obry, obří želvy, nebo kostlivé orky! Co je (alespoň pro mě) jednou z nejatraktivnějších věcí, jsou úplně nové funkce, nebo možnosti, které posouvají hru více k RPG. Nyní si každá rasa bude moci dělat obchody s unikátními předměty - orkové kompenzují slabé léčení koupí lektvarů a Noční elfové zase utrácejí peníze za měsíční kameny, které změní den v noc! A navíc půjde najímat v neutrální Hospodě nové unikátní hrdiny, nicméně jejich maximální počet zatěžká limit.

Tím se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu, novým jednotkám a hrdinům každé rasy. Přestože ještě nebyly oznámeny všechny nové jednotky, ani některé dovednosti hrdinů, víme toho již dostatek.

LIDÉ
Jak už určitě víte, novým hrdinou Aliance bude Blood mage, zástupce „blood elfů“ - takto se nazvaly pozůstatky High elfů, které přísahaly odplatu Hořící Legii i nemrtvým. Jejich mág, podobně jako Demon Hunter, používá proti zlu jeho vlastní zbraně a dostává se na pokraj obrovské moci, ale i šílenství (další krmivo pro Lich Kinga :-/).

 • Jeho první dovednosti bude Flamestrike (Ohnivý úder), silné útočné kouzlo s velkým polem působení (Area of Effect – oblast působnosti, dále jen AoE). Vypadá jako efektní sloup ohně.
 • Dále tu máme Mana flare (vzplanutí many). Vytvoří v místě účinku disk, který na každého, kdo by chtěl použít manu (včetně hrdinů), sešle blesky.
 • Poté tu je kouzlo Banish (zahnat, zapudit…), jehož funkce není stoprocentně jistá. Jisté ale je, že bude možno ho seslat na přítele i nepřítele. Proslýchá se něco ve smyslu, že nepříteli zabrání útočit a příteli ostávat zranění… Uvidíme.
 • A nakonec Mark of fire (znamení ohně), které kteroukoliv přátelskou jednotku přemění v tuhého démona s útokem na blízko. Vypadá trochu jako Infernal, co vy na to?

  K jednotkám: lidé dostanou svojí mužnější verzi dryády, SpellBreakera. Jak jste asi pochopili, je to anti-kouzelník. Kolem jeho dovednosti Spell Immunity se také vedou diskuse, ale myslím, že na internetu o ní koluje fáma plynoucí ze špatného pochopení. V jednom preview byla tato schopnost, která tvoří AoE imunitu proti dispell kouzlům (tzv. de-buffům), popsána jako aura!!! Čili neomezeně silná. Ve skutečnosti se jedná normální kouzlo, které bude ale i tak dost silné ve spojitosti s dovedností Spell Steal. Tato auto-sesílací schopnost totiž ukradne pozitivní efekt nepříteli a daruje ho příteli.

  A nakonec se setkáváme se staronovým Dragon Hawk, kterého jsme v Reign of Chaos sice měli možnost zabít, ale ne řídit. Dostane do vínku zajímavou Fog (mlha), která by měla fungovat, stejně jako Disruption web u Corsaira v SC: Brood War - tzn. AoE kouzlo, které znemožňuje jednotkám i budovám útočit!

  ELFOVÉ
  Hráče elfů čeká další ještě agilnější a ještě fyzicky slabší hrdina než Demon Hunter (no, on vlastně tak slabý není…) - údajně elfí ninja, elfka s již použitým skinem Assasinky, Warden. Známé schopnosti jsou tyto: Blink, okamžitý teleport na krátké vzdálenosti, Fan of Knives (vějíř z nožů), kterým Warden zraní všechny kolem sebe a nakonec zajímavý ultimate Spirit of Vengeance (duch msty). Ten totiž bude použit až po hrdinčině smrti, protože zabije toho, kdo jí dal poslední ránu. Tahle funkce mi přijde nedořešená, ale budiž.

 • Zatím oznámenou jednotkou je Mountain giant, obr, který má chránit slabší jednotky (jako třeba huntressky :-)). K tomu mu bude sloužit jedna aktivní a jedna pasivní schopnost.
 • Taunt (posměch) může mít dvě funkce. Buďto přitáhne soupeřovy jednotky v okolí k sobě, nebo je donutí, aby na nějaký čas útočili jen na obra.
 • Ten ale může získat pasivní Stone Skin (kamenná kůže), která bude redukovat získané zranění.

  ORKOVÉ
  Z dob pre-bety nebo dokonce alfy se vrací trollí hrdina Shadow Hunter a jistě mnozí hráči ocení, že bude doplňovat jednu ze dvou nejslabších stránek orků - léčení.
 • K tomu mu bude sloužit dovednost Healing Wawe (léčivá vlna) fungující podobně jako Farseerův řetězový blesk. Totiž odrážející se kouzlo, ovšem s léčivým efektem.
 • Dalším kouzlem je Hex (?), které promění cíl v náhodného crittera, takže to bude takový silnější polymorph.
 • K defenzivnímu charakteru přispívají i poslední dvě kouzla - Serpent tower (Hadí věž), což bude „instantní“ ;) obranná věž a ultimate, pravděpodobně Null Ward, který učiní všechny jednotky v dosahu nesmrtelné! Podobně jako ostatní silnější AoE kouzla i toto bude potřebovat „udržovat“, tzn. stačí jeden Storm Bolt, Sleep a je po všem…

  Většina orčích hráčů si stěžuje na nedostatečné možnosti protivzdušné obrany. A tady by měl nastoupit Troll Batrider, což kromě názvu a vzhledu je vše, co víme.

  NEMRTVÍ
  Z vládců Ner’Zhulem poražené podzemní říše inteligentních „pavoukoidů“ Azjol-Nerub se bude rekrutovat nový hrdina Crypt Lord. Vypadá velmi stylově.
 • Mezi jeho dovednosti patří Impale (probodnout), útočná schopnost, která zároveň jednotku odhodí dozadu.
 • Dále pasivní Thorn shield (trnový štít).
 • První automaticky sesílané vyvolávání Summon Scarabs (Vyvolat chrobáky).
 • A nakonec pravděpodobný (tzn. nepotvrzený) ultimate Locust Swarm (roj sarančat), který bude poškozovat cílovou jednotku i ty, které ji obklopují.

  I když nebyly oznámeny žádné nové jednotky, víme, že nemrtví budou moci oživovat Skeletal mages a Crypt Fiendi se budou moci zakopávat do země jako staří dobří zergové ze StarCraft.

  Doufejme, že se v éteru nic nepokazí, a že podobně jako Brood War u StarCraftu bude i Frozen Throne téměř novou hrou. Minimálně v multiplayeru se opravdu bude od ostatních RTS lišit natolik, že označení RPS (role-playing strategy) je opravdu na místě - jako označení nového žánru. Koneckonců, o výsledku se přesvědčíme již toto léto!

 • Autor:
  • Nejčtenější

  Herní vývojáři museli změnit podobu ikony. Lidem z ní bylo nevolno

  Jednoduchá ikonka nově přidaného povolání do hry Final Fantasy XIV přinesla vývojářům nečekané komplikace. Přibližně...

  Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

  Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

  RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

  Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

  Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v srpnu

  V srpnu budeme rozvíjet vlastní civilizaci, vypravíme se na ostrov plný magie, uvázneme v časové smyčce či se utkáme v...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  RECENZE: Horor za sedm korun je opravdové dno. Tvůrce zkouší, co hráči vydrží

  Existují různé druhy hororů. Fraška Spectrewoods je však hororem jednoznačně kvůli tomu, o jak odbytou a krátkou rádoby...

  Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

  Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

  Správnou technikou dýchání můžeme předejít i bolesti zad, radí fyzioterapeut

  Premium Dýchání je provázané s tím, jak se člověk cítí. „Propojení dechu a emocí je neuvěřitelné,“ říká uznávaný fyzioterapeut...

  Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

  Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

  • Další z rubriky

  Battlefield 2042 oseká zbytečnosti a bude se soustředit jen na to důležité

  Po dvou historických dílech se letos oblíbená série Battlefield vrátí tam, kde zaznamenala největší úspěchy – na...

  OBRAZEM: Returnal je všechno, jen ne klasická playstationová exkluzivita

  Půl roku po uvedení konzole PlayStation 5 na trh jsme konečně dostali další vysokorozpočtovou exkluzivitu, kterou si na...

  PREVIEW: Z Sherlocka Holmese je namyšlený hezoun, hra je však vynikající

  Zahráli jsme si první dvě hodiny z chystané hry Sherlock Holmes: Chapter One a nemůžeme se dočkat, až dostaneme zbytek....

  Český simulátor Rail Route je až příliš návykový balzám na duši

  Navzdory tomu, že český simulátor vlakového dispečera Rail Route tvoří pouze dva lidé a že je teprve v předběžném...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Orgasmy předstírám. Muži to mají horší, říká pornoherečka Daisy Lee

  Karolína Urbanová (23), známá pod uměleckým jménem Daisy Lee, patří k nejznámějším českým pornoherečkám. Dcera bývalé...

  Podtrženo, sečteno, potvrzeno, říká Vondráčková o vztahu s Vojnarem

  Zpěvačka Lucie Vondráčková (41) má nový vztah. Informoval o tom web Expres.cz, podle kterého je jejím novým partnerem...

  Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

  V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...

  Dubrovník se konečně připojil ke zbytku země, most se vyhýbá Bosně

  Připevněním posledního segmentu budovaného mostu na poloostrov Pelješac se ve čtvrtek spojila dosud oddělená oblast...

  Teď už se nestává, že bych si místo peněz odvezl auto, říká podnikatel

  Táta Ivo byl původně horníkem, syn stejného jména automechanikem. Hned po revoluci skočili rovnýma nohama do podnikání...